uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: CD DVD olvasási problémák #2181883
    uzsolt
    Felhasználó
      Backxide wrote:
      Berakom az egyik DVD-t amin csak AVI vagy valami más adat DVD-t elkezdi olvasni
      majd leáll a tárolóezközöknél sem jelez semmit

      Milyen tárolóeszközöknél? Véleményem szerint „csak” felcsatolta, és arra vár, hogy valamit tégy vele. A /mnt vagy a /media könyvtárban érdemes kutakodni, de a mount parancs kimenetéből könnyen ki lehet találni, hogy hol érdemes megkeresni.

      Backxide wrote:
      Onnan tudom hogy hibátlan mivel most vettem természetesen ujonnan egy olyan helyrôl ahol azért leellenôriznek mindent.

      A kis naív 😉 Gyári hibákról hallottál? Esetleg magát a dvd-t írtad meg rosszul (azaz írás közben valami hiba volt), stb.

      Jajj, mikor tudom már elposztolni a posztomat, nagyon pörög a topik…

      Hozzászólás: CD DVD olvasási problémák #2181884
      uzsolt
      Felhasználó
        Backxide wrote:
        Berakom az egyik DVD-t amin csak AVI vagy valami más adat DVD-t elkezdi olvasni
        majd leáll a tárolóezközöknél sem jelez semmit

        Milyen tárolóeszközöknél? Véleményem szerint „csak” felcsatolta, és arra vár, hogy valamit tégy vele. A /mnt vagy a /media könyvtárban érdemes kutakodni, de a mount parancs kimenetéből könnyen ki lehet találni, hogy hol érdemes megkeresni.

        Backxide wrote:
        Onnan tudom hogy hibátlan mivel most vettem természetesen ujonnan egy olyan helyrôl ahol azért leellenôriznek mindent.

        A kis naív 😉 Gyári hibákról hallottál? Esetleg magát a dvd-t írtad meg rosszul (azaz írás közben valami hiba volt), stb.

        Jajj, mikor tudom már elposztolni a posztomat, nagyon pörög a topik…

        Hozzászólás: Sabayon Linux csomagkezelő #2181867
        uzsolt
        Felhasználó
          Hozzászólás: Sabayon Linux csomagkezelő #2181868
          uzsolt
          Felhasználó
            Hozzászólás: Bash script #2053597
            uzsolt
            Felhasználó

              Valóban. Mert ez egy al-shellt nyit. Ha más nem, akkor egy echo $? parancsot raksz a zárójelbe, ami szintén megy az out.txt-be. Vagy azt átküldöd az stderr-re, és akkor csak kinyomtatódik…

              Hozzászólás: félig vak xew #2181853
              uzsolt
              Felhasználó

                Legyen három 😉 (Cím+két hozzászólás)

                Hozzászólás: félig vak xew #2181854
                uzsolt
                Felhasználó

                  Legyen három 😉 (Cím+két hozzászólás)

                  Hozzászólás: félig vak xew #2181849
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Szerintem az xev-re gondolsz, nem? Jó lenne erre figyelni, mert nekem kb. most esett le.

                    Hozzászólás: félig vak xew #2181850
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Szerintem az xev-re gondolsz, nem? Jó lenne erre figyelni, mert nekem kb. most esett le.

                      Hozzászólás: Bash script #2053595
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Code:
                        $ ls /dir1 2>&1 LS_RETURN=$?
                        ls: /dir1 nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                        ls: LS_RETURN=0 nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

                        Azaz: az LS_RETURN=$? részt is az ls kapja meg paraméterként. Ezért kell a pontosvessző, hogy egy külön parancs legyen.
                        Zárójel: azért kell, hogy ne az LS_RETURN=$? parancs hatalmas kimenete kerüljön az out.txt fájlba a tee parancs révén.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 9,618