Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Backxide wrote:Berakom az egyik DVD-t amin csak AVI vagy valami más adat DVD-t elkezdi olvasni
majd leáll a tárolóezközöknél sem jelez semmitMilyen tárolóeszközöknél? Véleményem szerint „csak” felcsatolta, és arra vár, hogy valamit tégy vele. A /mnt vagy a /media könyvtárban érdemes kutakodni, de a mount parancs kimenetéből könnyen ki lehet találni, hogy hol érdemes megkeresni.
Backxide wrote:Onnan tudom hogy hibátlan mivel most vettem természetesen ujonnan egy olyan helyrôl ahol azért leellenôriznek mindent.A kis naív 😉 Gyári hibákról hallottál? Esetleg magát a dvd-t írtad meg rosszul (azaz írás közben valami hiba volt), stb.
Jajj, mikor tudom már elposztolni a posztomat, nagyon pörög a topik…
Backxide wrote:Berakom az egyik DVD-t amin csak AVI vagy valami más adat DVD-t elkezdi olvasni
majd leáll a tárolóezközöknél sem jelez semmitMilyen tárolóeszközöknél? Véleményem szerint „csak” felcsatolta, és arra vár, hogy valamit tégy vele. A /mnt vagy a /media könyvtárban érdemes kutakodni, de a mount parancs kimenetéből könnyen ki lehet találni, hogy hol érdemes megkeresni.
Backxide wrote:Onnan tudom hogy hibátlan mivel most vettem természetesen ujonnan egy olyan helyrôl ahol azért leellenôriznek mindent.A kis naív 😉 Gyári hibákról hallottál? Esetleg magát a dvd-t írtad meg rosszul (azaz írás közben valami hiba volt), stb.
Jajj, mikor tudom már elposztolni a posztomat, nagyon pörög a topik…
Valóban. Mert ez egy al-shellt nyit. Ha más nem, akkor egy echo $? parancsot raksz a zárójelbe, ami szintén megy az out.txt-be. Vagy azt átküldöd az stderr-re, és akkor csak kinyomtatódik…
Legyen három 😉 (Cím+két hozzászólás)
Legyen három 😉 (Cím+két hozzászólás)
Szerintem az xev-re gondolsz, nem? Jó lenne erre figyelni, mert nekem kb. most esett le.
Szerintem az xev-re gondolsz, nem? Jó lenne erre figyelni, mert nekem kb. most esett le.
Code:$ ls /dir1 2>&1 LS_RETURN=$?
ls: /dir1 nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
ls: LS_RETURN=0 nem érhető el: Nincs ilyen fájl vagy könyvtárAzaz: az LS_RETURN=$? részt is az ls kapja meg paraméterként. Ezért kell a pontosvessző, hogy egy külön parancs legyen.
Zárójel: azért kell, hogy ne az LS_RETURN=$? parancs hatalmas kimenete kerüljön az out.txt fájlba a tee parancs révén. -
SzerzőBejegyzés