Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hirtelen ez jut eszembe:
Code:(ls /dir1 2>&1 ; LS_RETURN=$?) | tee out.txtÉs ott lesz az LS_RETURN-ben az értéked, amivel azt csinálsz, amit akarsz 😉
l_lorincz wrote:„98,56% Windows, 0,67% Linux és 0,62% Macintosh” És mi a fennmaradó 0,15%?BSD, a többi pedig mérési/számolási hiba (megfelelő aláhúzandó) 😉
l_lorincz wrote:„98,56% Windows, 0,67% Linux és 0,62% Macintosh” És mi a fennmaradó 0,15%?BSD, a többi pedig mérési/számolási hiba (megfelelő aláhúzandó) 😉
l_lorincz wrote:uzsolt wrote:http://linux.die.net/man/8/pidofCode:pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem futEzt viszont pontosan nem értem. Addig ok, hogy kiolvassa a pid-t. De ha nem fut akkor hogyan indít el egy parancsot?
Az „echo Nem fut” helyébe azt írsz, amit akarsz. Akár az „rm -rf /”-et is.
Amúgy meg kicsit nagyobb önállóságot!l_lorincz wrote:uzsolt wrote:http://linux.die.net/man/8/pidofCode:pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem futEzt viszont pontosan nem értem. Addig ok, hogy kiolvassa a pid-t. De ha nem fut akkor hogyan indít el egy parancsot?
Az „echo Nem fut” helyébe azt írsz, amit akarsz. Akár az „rm -rf /”-et is.
Amúgy meg kicsit nagyobb önállóságot!Nem teljesen ide tartozik, inkább csak „véletlen egybeesés”, de azért én jót mosolyogtam rajta 😉
Buddi is a personal finance and budgeting program…
l_lorincz wrote:Most egy olyan script kellene ami azt figyeli, hogy egy adott program fut-e. Ha igen akkor ne csináljon semmit ha nem akkor hajtson végre egy parancsot vagy scriptet.http://linux.die.net/man/8/pidof
Code:pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem futl_lorincz wrote:Most egy olyan script kellene ami azt figyeli, hogy egy adott program fut-e. Ha igen akkor ne csináljon semmit ha nem akkor hajtson végre egy parancsot vagy scriptet.http://linux.die.net/man/8/pidof
Code:pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem futpimpi wrote:(off. még voltam olyan mozi-előadáson, ahol a film végén tapsolt a tiszteét nagyérdemű …)Én is, nem is egyen. Nálunk, „faluhelyen” jónéhányszor előfordult. Bezzeg a filmszakadást nem tapsoltuk meg…
Egyébként nálunk nincs multiplex, ezért feledkeztem meg róla 🙁
pimpi wrote:(off. még voltam olyan mozi-előadáson, ahol a film végén tapsolt a tiszteét nagyérdemű …)Én is, nem is egyen. Nálunk, „faluhelyen” jónéhányszor előfordult. Bezzeg a filmszakadást nem tapsoltuk meg…
Egyébként nálunk nincs multiplex, ezért feledkeztem meg róla 🙁
-
SzerzőBejegyzés