uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Bash script #2053593
    uzsolt
    Felhasználó

      Hirtelen ez jut eszembe:

      Code:
      (ls /dir1 2>&1 ; LS_RETURN=$?) | tee out.txt

      És ott lesz az LS_RETURN-ben az értéked, amivel azt csinálsz, amit akarsz 😉

      Hozzászólás: Lánglovagok portál látogatottsága 2008-ban #2181625
      uzsolt
      Felhasználó
        l_lorincz wrote:
        „98,56% Windows, 0,67% Linux és 0,62% Macintosh” És mi a fennmaradó 0,15%?

        BSD, a többi pedig mérési/számolási hiba (megfelelő aláhúzandó) 😉

        Hozzászólás: Lánglovagok portál látogatottsága 2008-ban #2181626
        uzsolt
        Felhasználó
          l_lorincz wrote:
          „98,56% Windows, 0,67% Linux és 0,62% Macintosh” És mi a fennmaradó 0,15%?

          BSD, a többi pedig mérési/számolási hiba (megfelelő aláhúzandó) 😉

          Hozzászólás: crontab, uptime és process figyelése #2180295
          uzsolt
          Felhasználó
            l_lorincz wrote:
            uzsolt wrote:
            http://linux.die.net/man/8/pidof

            Code:
            pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem fut

            Ezt viszont pontosan nem értem. Addig ok, hogy kiolvassa a pid-t. De ha nem fut akkor hogyan indít el egy parancsot?
            Az „echo Nem fut” helyébe azt írsz, amit akarsz. Akár az „rm -rf /”-et is.
            Amúgy meg kicsit nagyobb önállóságot!

            Hozzászólás: crontab, uptime és process figyelése #2180296
            uzsolt
            Felhasználó
              l_lorincz wrote:
              uzsolt wrote:
              http://linux.die.net/man/8/pidof

              Code:
              pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem fut

              Ezt viszont pontosan nem értem. Addig ok, hogy kiolvassa a pid-t. De ha nem fut akkor hogyan indít el egy parancsot?
              Az „echo Nem fut” helyébe azt írsz, amit akarsz. Akár az „rm -rf /”-et is.
              Amúgy meg kicsit nagyobb önállóságot!

              uzsolt
              Felhasználó

                Nem teljesen ide tartozik, inkább csak „véletlen egybeesés”, de azért én jót mosolyogtam rajta 😉

                Buddi is a personal finance and budgeting program…

                Hozzászólás: crontab, uptime és process figyelése #2180265
                uzsolt
                Felhasználó
                  l_lorincz wrote:
                  Most egy olyan script kellene ami azt figyeli, hogy egy adott program fut-e. Ha igen akkor ne csináljon semmit ha nem akkor hajtson végre egy parancsot vagy scriptet.

                  http://linux.die.net/man/8/pidof

                  Code:
                  pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem fut
                  Hozzászólás: crontab, uptime és process figyelése #2180266
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    l_lorincz wrote:
                    Most egy olyan script kellene ami azt figyeli, hogy egy adott program fut-e. Ha igen akkor ne csináljon semmit ha nem akkor hajtson végre egy parancsot vagy scriptet.

                    http://linux.die.net/man/8/pidof

                    Code:
                    pidof akármi-program &>/dev/null && echo Nem fut
                    Hozzászólás: Google para #2181323
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      pimpi wrote:
                      (off. még voltam olyan mozi-előadáson, ahol a film végén tapsolt a tiszteét nagyérdemű …)

                      Én is, nem is egyen. Nálunk, „faluhelyen” jónéhányszor előfordult. Bezzeg a filmszakadást nem tapsoltuk meg…

                      Egyébként nálunk nincs multiplex, ezért feledkeztem meg róla 🙁

                      Hozzászólás: Google para #2181324
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        pimpi wrote:
                        (off. még voltam olyan mozi-előadáson, ahol a film végén tapsolt a tiszteét nagyérdemű …)

                        Én is, nem is egyen. Nálunk, „faluhelyen” jónéhányszor előfordult. Bezzeg a filmszakadást nem tapsoltuk meg…

                        Egyébként nálunk nincs multiplex, ezért feledkeztem meg róla 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 9,618