uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó

      mount

      Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177776
      uzsolt
      Felhasználó
        zoltan22 wrote:
        „gcc fajlnev.c -O3”-al mar 10-bol 10-szer NaN az eredmeny.

        Baromi sok

        Code:
        a: 1.000000, b: 2.000000

        az eredményem… Én sose fogok a gépemen NaN-t látni? ???

        Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177777
        uzsolt
        Felhasználó
          zoltan22 wrote:
          „gcc fajlnev.c -O3”-al mar 10-bol 10-szer NaN az eredmeny.

          Baromi sok

          Code:
          a: 1.000000, b: 2.000000

          az eredményem… Én sose fogok a gépemen NaN-t látni? ???

          Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177770
          uzsolt
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?
            Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177771
            uzsolt
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?
              Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177762
              uzsolt
              Felhasználó
                gabaman wrote:
                Kétszer már megerősítettem, de itt van harmadszorra is, a tudomány mai állása szerint nem hardveres, nem lebegőpontos, nem szoftveres, nem libc, hanem rossz index az oka, aminek nem lett kezdőérték megadva. 😮 A javított verzió minden gépen akárhányszor futtatva ugyanazt az eredményt fogja adni.
                Jójójó. Értem, még ha harmadjára is, csak az furcsa, hogy nálam sosem volt nan, máshol meg mindig volt. Na, mindegy, kicsi vagyok én ehhez.

                gabaman wrote:
                Code:
                float a, b;

                a = 1.0;
                a += b;
                b = 2.0;

                printf („a: %f, b: %fn, a, b);

                Egy lemaradt idézőjel a printf-ben? 😛
                Ezerszer lefuttatva nekem nem hibázott, bár az a értéke 0.999970 körül van.
                Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?

                gabaman wrote:
                Igen, a megoldás az ha nem programkódok, hanem szándékok és gondolatok segítségével működjön a számítógép.  ;D

                Na, akkor megvan az életcélom 🙂 /Bár addig is gondolom a valgrind is megteszi jobb híján/

                Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177763
                uzsolt
                Felhasználó
                  gabaman wrote:
                  Kétszer már megerősítettem, de itt van harmadszorra is, a tudomány mai állása szerint nem hardveres, nem lebegőpontos, nem szoftveres, nem libc, hanem rossz index az oka, aminek nem lett kezdőérték megadva. 😮 A javított verzió minden gépen akárhányszor futtatva ugyanazt az eredményt fogja adni.
                  Jójójó. Értem, még ha harmadjára is, csak az furcsa, hogy nálam sosem volt nan, máshol meg mindig volt. Na, mindegy, kicsi vagyok én ehhez.

                  gabaman wrote:
                  Code:
                  float a, b;

                  a = 1.0;
                  a += b;
                  b = 2.0;

                  printf („a: %f, b: %fn, a, b);

                  Egy lemaradt idézőjel a printf-ben? 😛
                  Ezerszer lefuttatva nekem nem hibázott, bár az a értéke 0.999970 körül van.
                  Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?

                  gabaman wrote:
                  Igen, a megoldás az ha nem programkódok, hanem szándékok és gondolatok segítségével működjön a számítógép.  ;D

                  Na, akkor megvan az életcélom 🙂 /Bár addig is gondolom a valgrind is megteszi jobb híján/

                  Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177822
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    lapatyo wrote:
                    Minden bekapcsolás után, ha a Fiam ezzel akar játszani, eltűnik ez a csomag.

                    Miből gondolod, hogy „eltűnik ez a csomag”? Nem indul a tuxracer?

                    Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177823
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      lapatyo wrote:
                      Minden bekapcsolás után, ha a Fiam ezzel akar játszani, eltűnik ez a csomag.

                      Miből gondolod, hogy „eltűnik ez a csomag”? Nem indul a tuxracer?

                      Hozzászólás: hal korábbi verzió #2177916
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Biztosan lehet downgrade-elni is. Én nem feltétlenül a HAL-ra gyanakodnék. Kernel frissült? A dmesg kimenetét ill. a logokat is megnézném, biztos, ami biztos. Valamint megpróbálnám kézzel is felcsatolni. Attól, hogy az egyik gépen jól megy, nem biztos, hogy jó. Meg persze elképzelhető, hogy az USB-csatlakozó se teljesen tökéletes a gépeden.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 9,618