Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
mount
zoltan22 wrote:„gcc fajlnev.c -O3”-al mar 10-bol 10-szer NaN az eredmeny.Baromi sok
Code:a: 1.000000, b: 2.000000az eredményem… Én sose fogok a gépemen NaN-t látni? ???
zoltan22 wrote:„gcc fajlnev.c -O3”-al mar 10-bol 10-szer NaN az eredmeny.Baromi sok
Code:a: 1.000000, b: 2.000000az eredményem… Én sose fogok a gépemen NaN-t látni? ???
uzsolt wrote:Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?uzsolt wrote:Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?gabaman wrote:Kétszer már megerősítettem, de itt van harmadszorra is, a tudomány mai állása szerint nem hardveres, nem lebegőpontos, nem szoftveres, nem libc, hanem rossz index az oka, aminek nem lett kezdőérték megadva. 😮 A javított verzió minden gépen akárhányszor futtatva ugyanazt az eredményt fogja adni.
Jójójó. Értem, még ha harmadjára is, csak az furcsa, hogy nálam sosem volt nan, máshol meg mindig volt. Na, mindegy, kicsi vagyok én ehhez.gabaman wrote:Code:float a, b;a = 1.0;
a += b;
b = 2.0;printf („a: %f, b: %fn, a, b);
Egy lemaradt idézőjel a printf-ben? 😛
Ezerszer lefuttatva nekem nem hibázott, bár az a értéke 0.999970 körül van.
Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?gabaman wrote:Igen, a megoldás az ha nem programkódok, hanem szándékok és gondolatok segítségével működjön a számítógép. ;DNa, akkor megvan az életcélom 🙂 /Bár addig is gondolom a valgrind is megteszi jobb híján/
gabaman wrote:Kétszer már megerősítettem, de itt van harmadszorra is, a tudomány mai állása szerint nem hardveres, nem lebegőpontos, nem szoftveres, nem libc, hanem rossz index az oka, aminek nem lett kezdőérték megadva. 😮 A javított verzió minden gépen akárhányszor futtatva ugyanazt az eredményt fogja adni.
Jójójó. Értem, még ha harmadjára is, csak az furcsa, hogy nálam sosem volt nan, máshol meg mindig volt. Na, mindegy, kicsi vagyok én ehhez.gabaman wrote:Code:float a, b;a = 1.0;
a += b;
b = 2.0;printf („a: %f, b: %fn, a, b);
Egy lemaradt idézőjel a printf-ben? 😛
Ezerszer lefuttatva nekem nem hibázott, bár az a értéke 0.999970 körül van.
Szerk.: akkor nálam a kezdőérték nélküli változóknak „nullát ad”? Másoknál meg nem?gabaman wrote:Igen, a megoldás az ha nem programkódok, hanem szándékok és gondolatok segítségével működjön a számítógép. ;DNa, akkor megvan az életcélom 🙂 /Bár addig is gondolom a valgrind is megteszi jobb híján/
lapatyo wrote:Minden bekapcsolás után, ha a Fiam ezzel akar játszani, eltűnik ez a csomag.Miből gondolod, hogy „eltűnik ez a csomag”? Nem indul a tuxracer?
lapatyo wrote:Minden bekapcsolás után, ha a Fiam ezzel akar játszani, eltűnik ez a csomag.Miből gondolod, hogy „eltűnik ez a csomag”? Nem indul a tuxracer?
Biztosan lehet downgrade-elni is. Én nem feltétlenül a HAL-ra gyanakodnék. Kernel frissült? A dmesg kimenetét ill. a logokat is megnézném, biztos, ami biztos. Valamint megpróbálnám kézzel is felcsatolni. Attól, hogy az egyik gépen jól megy, nem biztos, hogy jó. Meg persze elképzelhető, hogy az USB-csatlakozó se teljesen tökéletes a gépeden.
-
SzerzőBejegyzés