uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: hal korábbi verzió #2177917
    uzsolt
    Felhasználó

      Biztosan lehet downgrade-elni is. Én nem feltétlenül a HAL-ra gyanakodnék. Kernel frissült? A dmesg kimenetét ill. a logokat is megnézném, biztos, ami biztos. Valamint megpróbálnám kézzel is felcsatolni. Attól, hogy az egyik gépen jól megy, nem biztos, hogy jó. Meg persze elképzelhető, hogy az USB-csatlakozó se teljesen tökéletes a gépeden.

      Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177748
      uzsolt
      Felhasználó
        gabaman wrote:
        Mivel a gcc (statikus foglalás), glibc (dinamikus foglalás) és az OS hármas osztja ki a memória címeket, ezért életszerű az, hogy nálad nem volt NaN, másik gépeken igen mindenféle ellentmondás nélkül. Az is szerepet játszhat, hogy milyen szoftverek futottak előtte, az rk statikus tömb minek a helyét kapta meg.
        Akkor ez lehetett a rendszeres NaN ill. nem NaN oka? Biztosan az is szerepet játszott, hogy a NaN-os gépek mindegyikén ubuntu futott, nálam egy pld, a laptopon egy debian. Ha valaki szeretné egy plusz kíváncsiságomat kielégíteni, akkor futtassa már az egyik korábbi hozzászólásomhoz mellékelt forrást egy ubuntu-n, hogy ez a jelenség ubuntu-specifikus-e.

        gabaman wrote:
        Az hogy valahol futott máshol meg nem, ne zavarjon meg, a memória hibák általában ilyenek, lappanganak és alattomosak, csak az a biztos hogy mindig kiszámíthatatlan a hatásuk.
        Na, ennek roppant módon örülök 😉 Van valami fogás, amivel ezeknek elejét lehet venni? (Nem, nem akarok assemblyben programozni 🙂 )
        Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177749
        uzsolt
        Felhasználó
          gabaman wrote:
          Mivel a gcc (statikus foglalás), glibc (dinamikus foglalás) és az OS hármas osztja ki a memória címeket, ezért életszerű az, hogy nálad nem volt NaN, másik gépeken igen mindenféle ellentmondás nélkül. Az is szerepet játszhat, hogy milyen szoftverek futottak előtte, az rk statikus tömb minek a helyét kapta meg.
          Akkor ez lehetett a rendszeres NaN ill. nem NaN oka? Biztosan az is szerepet játszott, hogy a NaN-os gépek mindegyikén ubuntu futott, nálam egy pld, a laptopon egy debian. Ha valaki szeretné egy plusz kíváncsiságomat kielégíteni, akkor futtassa már az egyik korábbi hozzászólásomhoz mellékelt forrást egy ubuntu-n, hogy ez a jelenség ubuntu-specifikus-e.

          gabaman wrote:
          Az hogy valahol futott máshol meg nem, ne zavarjon meg, a memória hibák általában ilyenek, lappanganak és alattomosak, csak az a biztos hogy mindig kiszámíthatatlan a hatásuk.
          Na, ennek roppant módon örülök 😉 Van valami fogás, amivel ezeknek elejét lehet venni? (Nem, nem akarok assemblyben programozni 🙂 )
          Hozzászólás: Kocsma topik #1951795
          uzsolt
          Felhasználó
            zsebtyson wrote:
            ennyi Ember nem tévedhet téged kritizálva!
            – Kérem, vigyázzanak az úton! Egy ámokfutó a forgalommal szemben halad!
            – Mi az, hogy egy? AZ ÖSSZES!!!

            Egyél tehénsz@rt, tízmillió légy nem tévedhet.

            Hirtelen ennyi jutott eszembe 😉

            Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177744
            uzsolt
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              Pl. a típusok hossza cpu, os és fordító függő. Még az egész számok bit hossza is változhat.

              Erre figyeltem, mindenhol sizeof van.

              gendelider wrote:
              Volt olyan régebben, amikor egy-egy prociról felröppent, hogy „rosszul számol”. SZerintem tanulságos lenne – és egy-két „vájtszemű” fórumtárs ki is szúrna valamit benne talán – ha betennéd a /proc/cpuinfo -t a gépekről, jelezve, hogy melyikeken ment, és melyikeken nem ment a programod.

              Szerintem nem ez volt a dolog, mivel több adatsorral is megcsináltam, és mindig nan-t kaptam. Az egyik gép egy Dell laptop, a másik pedig egy HP laptop volt, amin nem működött. Amin működött, egy Cel2Ghz-es desktop, ill. egy Cel300MHz-es laptop.

              Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177745
              uzsolt
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                Pl. a típusok hossza cpu, os és fordító függő. Még az egész számok bit hossza is változhat.

                Erre figyeltem, mindenhol sizeof van.

                gendelider wrote:
                Volt olyan régebben, amikor egy-egy prociról felröppent, hogy „rosszul számol”. SZerintem tanulságos lenne – és egy-két „vájtszemű” fórumtárs ki is szúrna valamit benne talán – ha betennéd a /proc/cpuinfo -t a gépekről, jelezve, hogy melyikeken ment, és melyikeken nem ment a programod.

                Szerintem nem ez volt a dolog, mivel több adatsorral is megcsináltam, és mindig nan-t kaptam. Az egyik gép egy Dell laptop, a másik pedig egy HP laptop volt, amin nem működött. Amin működött, egy Cel2Ghz-es desktop, ill. egy Cel300MHz-es laptop.

                Hozzászólás: UHU csomagok? #2177844
                uzsolt
                Felhasználó

                  Igen. I/O errorokat dob az agyam egyfolytában…

                  Hozzászólás: UHU csomagok? #2177845
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Igen. I/O errorokat dob az agyam egyfolytában…

                    Hozzászólás: UHU csomagok? #2177840
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Nem lehetne esetleg egy kicsit kevésbé konkrétan?

                      Hozzászólás: UHU csomagok? #2177841
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Nem lehetne esetleg egy kicsit kevésbé konkrétan?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 9,618