Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Biztosan lehet downgrade-elni is. Én nem feltétlenül a HAL-ra gyanakodnék. Kernel frissült? A dmesg kimenetét ill. a logokat is megnézném, biztos, ami biztos. Valamint megpróbálnám kézzel is felcsatolni. Attól, hogy az egyik gépen jól megy, nem biztos, hogy jó. Meg persze elképzelhető, hogy az USB-csatlakozó se teljesen tökéletes a gépeden.
gabaman wrote:Mivel a gcc (statikus foglalás), glibc (dinamikus foglalás) és az OS hármas osztja ki a memória címeket, ezért életszerű az, hogy nálad nem volt NaN, másik gépeken igen mindenféle ellentmondás nélkül. Az is szerepet játszhat, hogy milyen szoftverek futottak előtte, az rk statikus tömb minek a helyét kapta meg.
Akkor ez lehetett a rendszeres NaN ill. nem NaN oka? Biztosan az is szerepet játszott, hogy a NaN-os gépek mindegyikén ubuntu futott, nálam egy pld, a laptopon egy debian. Ha valaki szeretné egy plusz kíváncsiságomat kielégíteni, akkor futtassa már az egyik korábbi hozzászólásomhoz mellékelt forrást egy ubuntu-n, hogy ez a jelenség ubuntu-specifikus-e.gabaman wrote:Az hogy valahol futott máshol meg nem, ne zavarjon meg, a memória hibák általában ilyenek, lappanganak és alattomosak, csak az a biztos hogy mindig kiszámíthatatlan a hatásuk.
Na, ennek roppant módon örülök 😉 Van valami fogás, amivel ezeknek elejét lehet venni? (Nem, nem akarok assemblyben programozni 🙂 )gabaman wrote:Mivel a gcc (statikus foglalás), glibc (dinamikus foglalás) és az OS hármas osztja ki a memória címeket, ezért életszerű az, hogy nálad nem volt NaN, másik gépeken igen mindenféle ellentmondás nélkül. Az is szerepet játszhat, hogy milyen szoftverek futottak előtte, az rk statikus tömb minek a helyét kapta meg.
Akkor ez lehetett a rendszeres NaN ill. nem NaN oka? Biztosan az is szerepet játszott, hogy a NaN-os gépek mindegyikén ubuntu futott, nálam egy pld, a laptopon egy debian. Ha valaki szeretné egy plusz kíváncsiságomat kielégíteni, akkor futtassa már az egyik korábbi hozzászólásomhoz mellékelt forrást egy ubuntu-n, hogy ez a jelenség ubuntu-specifikus-e.gabaman wrote:Az hogy valahol futott máshol meg nem, ne zavarjon meg, a memória hibák általában ilyenek, lappanganak és alattomosak, csak az a biztos hogy mindig kiszámíthatatlan a hatásuk.
Na, ennek roppant módon örülök 😉 Van valami fogás, amivel ezeknek elejét lehet venni? (Nem, nem akarok assemblyben programozni 🙂 )zsebtyson wrote:ennyi Ember nem tévedhet téged kritizálva!
– Kérem, vigyázzanak az úton! Egy ámokfutó a forgalommal szemben halad!
– Mi az, hogy egy? AZ ÖSSZES!!!Egyél tehénsz@rt, tízmillió légy nem tévedhet.
Hirtelen ennyi jutott eszembe 😉
vizsla wrote:Pl. a típusok hossza cpu, os és fordító függő. Még az egész számok bit hossza is változhat.Erre figyeltem, mindenhol sizeof van.
gendelider wrote:Volt olyan régebben, amikor egy-egy prociról felröppent, hogy „rosszul számol”. SZerintem tanulságos lenne – és egy-két „vájtszemű” fórumtárs ki is szúrna valamit benne talán – ha betennéd a /proc/cpuinfo -t a gépekről, jelezve, hogy melyikeken ment, és melyikeken nem ment a programod.Szerintem nem ez volt a dolog, mivel több adatsorral is megcsináltam, és mindig nan-t kaptam. Az egyik gép egy Dell laptop, a másik pedig egy HP laptop volt, amin nem működött. Amin működött, egy Cel2Ghz-es desktop, ill. egy Cel300MHz-es laptop.
vizsla wrote:Pl. a típusok hossza cpu, os és fordító függő. Még az egész számok bit hossza is változhat.Erre figyeltem, mindenhol sizeof van.
gendelider wrote:Volt olyan régebben, amikor egy-egy prociról felröppent, hogy „rosszul számol”. SZerintem tanulságos lenne – és egy-két „vájtszemű” fórumtárs ki is szúrna valamit benne talán – ha betennéd a /proc/cpuinfo -t a gépekről, jelezve, hogy melyikeken ment, és melyikeken nem ment a programod.Szerintem nem ez volt a dolog, mivel több adatsorral is megcsináltam, és mindig nan-t kaptam. Az egyik gép egy Dell laptop, a másik pedig egy HP laptop volt, amin nem működött. Amin működött, egy Cel2Ghz-es desktop, ill. egy Cel300MHz-es laptop.
Igen. I/O errorokat dob az agyam egyfolytában…
Igen. I/O errorokat dob az agyam egyfolytában…
Nem lehetne esetleg egy kicsit kevésbé konkrétan?
Nem lehetne esetleg egy kicsit kevésbé konkrétan?
-
SzerzőBejegyzés