uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177731
    uzsolt
    Felhasználó

      Húh, ezzel már inkább csak holnap/ma. Késő van már ehhez.

      Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177726
      uzsolt
      Felhasználó

        Most vagy én vagyok hülye, vagy csak szimplán nem értem: a 108. és 118. sorban nem inicializált változót használ? Ha a forráskódot nézem (103-114. sor):

                    [red]tmp=0;[/red]
                    for (k=0; k<DIM; k++) {
                        tmp+=sq(r[k]);
                    }
                    // Ha a két bolygó egy pontban van, akkor hibát jelzünk, és NULL-t adunk vissza
                    if (tmp == 0) {
                        char *errstr = malloc(50);
                        sprintf(errstr,”%d. és %d. bolygó összeütközött!”,i,j);
                        error(errstr);
                        free(errstr);
                        return NULL;
                    }

        Vagy inkább az kellene az if-be, hogy (tmp<1E-6) és nem (tmp==0) /mondjuk/?

        Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177727
        uzsolt
        Felhasználó

          Most vagy én vagyok hülye, vagy csak szimplán nem értem: a 108. és 118. sorban nem inicializált változót használ? Ha a forráskódot nézem (103-114. sor):

                      [red]tmp=0;[/red]
                      for (k=0; k<DIM; k++) {
                          tmp+=sq(r[k]);
                      }
                      // Ha a két bolygó egy pontban van, akkor hibát jelzünk, és NULL-t adunk vissza
                      if (tmp == 0) {
                          char *errstr = malloc(50);
                          sprintf(errstr,”%d. és %d. bolygó összeütközött!”,i,j);
                          error(errstr);
                          free(errstr);
                          return NULL;
                      }

          Vagy inkább az kellene az if-be, hogy (tmp<1E-6) és nem (tmp==0) /mondjuk/?

          Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177812
          uzsolt
          Felhasználó
            lapatyo wrote:
            Ezt a tcl csomagot is telepítettem, de ua. a hibaüzenet.  >:(

            Biztos? Milyen fájlok vannak abban a csomagban? Keresd meg azt a csomagot, amiben van libtcl* fájl!

            Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177813
            uzsolt
            Felhasználó
              lapatyo wrote:
              Ezt a tcl csomagot is telepítettem, de ua. a hibaüzenet.  >:(

              Biztos? Milyen fájlok vannak abban a csomagban? Keresd meg azt a csomagot, amiben van libtcl* fájl!

              Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177808
              uzsolt
              Felhasználó

                Akkor mik vannak?
                ls /usr/lib/*tcl*.so

                Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177809
                uzsolt
                Felhasználó

                  Akkor mik vannak?
                  ls /usr/lib/*tcl*.so

                  Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177722
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    gabaman wrote:
                    Elég ha túl kicsi számmal történik osztás, és ott is a NaN, azt meg már hiába kisebbíted. Egyes processzorok több bittel ábrázolják a számokat a lebegőpontos regiszterekben mint ahogy tárolják, ezt a -ffloat-store opcióval tudod kiküszöbölni.

                    Akkor azt mondod/gondolod, hogy a -ffloat-store lehet a megoldás? Ha esetleg van néhány unalmas perced, vetnél a progira egy-két pillantást? /Cikizni nem kell 😉 /

                    Az „egyenlő, de mégse egyenlő” jelenségről tudok, ilyenkor egy kicsi epsilont szoktam használni (abs(a-b)<eps), de gondolom most nem ez a probléma gyökere.

                    Wait wrote:
                    Binárist nem próbáltad hurcolni?

                    Dehogynem. Azzal kaptam először a nan-okat, aztán mondom, fordítsuk le, ott is ugyanaz volt a helyzet.

                    Hozzászólás: Forráskód nem hordozható? #2177723
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      gabaman wrote:
                      Elég ha túl kicsi számmal történik osztás, és ott is a NaN, azt meg már hiába kisebbíted. Egyes processzorok több bittel ábrázolják a számokat a lebegőpontos regiszterekben mint ahogy tárolják, ezt a -ffloat-store opcióval tudod kiküszöbölni.

                      Akkor azt mondod/gondolod, hogy a -ffloat-store lehet a megoldás? Ha esetleg van néhány unalmas perced, vetnél a progira egy-két pillantást? /Cikizni nem kell 😉 /

                      Az „egyenlő, de mégse egyenlő” jelenségről tudok, ilyenkor egy kicsi epsilont szoktam használni (abs(a-b)<eps), de gondolom most nem ez a probléma gyökere.

                      Wait wrote:
                      Binárist nem próbáltad hurcolni?

                      Dehogynem. Azzal kaptam először a nan-okat, aztán mondom, fordítsuk le, ott is ugyanaz volt a helyzet.

                      Hozzászólás: Tuxracer játék nem megy #2177804
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Akkor root-ként belépsz/su parancsot kiadod és rootjelszót beírod, és kiadod a következő parancsot:

                        Code:
                        ln -s /usr/lib/libtcl8.{5,4}.so

                        Utána egy ldconfig kiadás, majd elvileg mennie kellene.

                        Persze mielőtt nekiesel, nézd meg, hogy van-e /usr/lib/libtcl8.5.so fájlod (ls /usr/lib/libtcl8.5.so).

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 9,618