Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Húh, ezzel már inkább csak holnap/ma. Késő van már ehhez.
Most vagy én vagyok hülye, vagy csak szimplán nem értem: a 108. és 118. sorban nem inicializált változót használ? Ha a forráskódot nézem (103-114. sor):
[red]tmp=0;[/red]
for (k=0; k<DIM; k++) {
tmp+=sq(r[k]);
}
// Ha a két bolygó egy pontban van, akkor hibát jelzünk, és NULL-t adunk vissza
if (tmp == 0) {
char *errstr = malloc(50);
sprintf(errstr,”%d. és %d. bolygó összeütközött!”,i,j);
error(errstr);
free(errstr);
return NULL;
}Vagy inkább az kellene az if-be, hogy (tmp<1E-6) és nem (tmp==0) /mondjuk/?
Most vagy én vagyok hülye, vagy csak szimplán nem értem: a 108. és 118. sorban nem inicializált változót használ? Ha a forráskódot nézem (103-114. sor):
[red]tmp=0;[/red]
for (k=0; k<DIM; k++) {
tmp+=sq(r[k]);
}
// Ha a két bolygó egy pontban van, akkor hibát jelzünk, és NULL-t adunk vissza
if (tmp == 0) {
char *errstr = malloc(50);
sprintf(errstr,”%d. és %d. bolygó összeütközött!”,i,j);
error(errstr);
free(errstr);
return NULL;
}Vagy inkább az kellene az if-be, hogy (tmp<1E-6) és nem (tmp==0) /mondjuk/?
lapatyo wrote:Ezt a tcl csomagot is telepítettem, de ua. a hibaüzenet. >:(Biztos? Milyen fájlok vannak abban a csomagban? Keresd meg azt a csomagot, amiben van libtcl* fájl!
lapatyo wrote:Ezt a tcl csomagot is telepítettem, de ua. a hibaüzenet. >:(Biztos? Milyen fájlok vannak abban a csomagban? Keresd meg azt a csomagot, amiben van libtcl* fájl!
Akkor mik vannak?
ls /usr/lib/*tcl*.soAkkor mik vannak?
ls /usr/lib/*tcl*.sogabaman wrote:Elég ha túl kicsi számmal történik osztás, és ott is a NaN, azt meg már hiába kisebbíted. Egyes processzorok több bittel ábrázolják a számokat a lebegőpontos regiszterekben mint ahogy tárolják, ezt a -ffloat-store opcióval tudod kiküszöbölni.Akkor azt mondod/gondolod, hogy a -ffloat-store lehet a megoldás? Ha esetleg van néhány unalmas perced, vetnél a progira egy-két pillantást? /Cikizni nem kell 😉 /
Az „egyenlő, de mégse egyenlő” jelenségről tudok, ilyenkor egy kicsi epsilont szoktam használni (abs(a-b)<eps), de gondolom most nem ez a probléma gyökere.
Wait wrote:Binárist nem próbáltad hurcolni?Dehogynem. Azzal kaptam először a nan-okat, aztán mondom, fordítsuk le, ott is ugyanaz volt a helyzet.
gabaman wrote:Elég ha túl kicsi számmal történik osztás, és ott is a NaN, azt meg már hiába kisebbíted. Egyes processzorok több bittel ábrázolják a számokat a lebegőpontos regiszterekben mint ahogy tárolják, ezt a -ffloat-store opcióval tudod kiküszöbölni.Akkor azt mondod/gondolod, hogy a -ffloat-store lehet a megoldás? Ha esetleg van néhány unalmas perced, vetnél a progira egy-két pillantást? /Cikizni nem kell 😉 /
Az „egyenlő, de mégse egyenlő” jelenségről tudok, ilyenkor egy kicsi epsilont szoktam használni (abs(a-b)<eps), de gondolom most nem ez a probléma gyökere.
Wait wrote:Binárist nem próbáltad hurcolni?Dehogynem. Azzal kaptam először a nan-okat, aztán mondom, fordítsuk le, ott is ugyanaz volt a helyzet.
Akkor root-ként belépsz/su parancsot kiadod és rootjelszót beírod, és kiadod a következő parancsot:
Code:ln -s /usr/lib/libtcl8.{5,4}.soUtána egy ldconfig kiadás, majd elvileg mennie kellene.
Persze mielőtt nekiesel, nézd meg, hogy van-e /usr/lib/libtcl8.5.so fájlod (ls /usr/lib/libtcl8.5.so).
-
SzerzőBejegyzés