Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bacsi2 wrote:A javítókonzolt úgy tudod előcsalni, hogy bebootolsz az XP telepítő CD-ről. Az üdvözlőképernyő után nyomsz egy R(?) betűt, de ezt írni is fogja…
Az XP nem tartalmazza esetleg már telepítve? Azaz ha egy telepített, bebútolt xp alatt nézi meg, nem lehetséges, hogy ott van?
De nem is kell elsődleges partícióra telepíteni, hogy induljon. A hdb7 pedig már biztos nem elsődleges…
De nem is kell elsődleges partícióra telepíteni, hogy induljon. A hdb7 pedig már biztos nem elsődleges…
uzsolt wrote:balzamon wrote:b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.Most itthon vagyok, úgyhogy bizonyíték, nem ígéret:
Code:$ mount | grep ” / ”
/dev/hdb7 on / type reiserfs (rw)uzsolt wrote:balzamon wrote:b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.Most itthon vagyok, úgyhogy bizonyíték, nem ígéret:
Code:$ mount | grep ” / ”
/dev/hdb7 on / type reiserfs (rw)balzamon wrote:b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.balzamon wrote:b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.Code:find /útvonal/ahol/a/rarok/vannak -name „*01.rar”Ez elvileg megkeresi az összes rar-t. Ebből a listából szeded ki a fájlneveket, és mégy végig a listán:
Code:for file in $(find…); do unrar x ${file}; doneHa még a könyvtárakba is be akarsz lépni, akkor
Code:pushd $(dirname ${file})
unrar x ${file}
popdlesz a for-ciklusban.
csablak wrote:De ma már a rar-t tovább fejlesztették. Nem úgy készíti a több részes csomagocskákat hogy fájl_neve.rar és r00, hanem fájl_neve.part01.rar, part02.rar stb.Pedig te írtad (vagy legalábbis valami hasonlót, amiről arra asszociáltam, amit írtam):csablak wrote:S hogy még kacifántosabb legyen a dolog, itt vettem észre, hogy nem minden fájlt csomagoltak ezzel a módszerrel.
Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, [red]r00[/red]-val készítettek.Code:find /útvonal/ahol/a/rarok/vannak -name „*01.rar”Ez elvileg megkeresi az összes rar-t. Ebből a listából szeded ki a fájlneveket, és mégy végig a listán:
Code:for file in $(find…); do unrar x ${file}; doneHa még a könyvtárakba is be akarsz lépni, akkor
Code:pushd $(dirname ${file})
unrar x ${file}
popdlesz a for-ciklusban.
csablak wrote:De ma már a rar-t tovább fejlesztették. Nem úgy készíti a több részes csomagocskákat hogy fájl_neve.rar és r00, hanem fájl_neve.part01.rar, part02.rar stb.Pedig te írtad (vagy legalábbis valami hasonlót, amiről arra asszociáltam, amit írtam):csablak wrote:S hogy még kacifántosabb legyen a dolog, itt vettem észre, hogy nem minden fájlt csomagoltak ezzel a módszerrel.
Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, [red]r00[/red]-val készítettek.csablak wrote:Tehát ott tartok, hogy így megtalálom az összes olyan fájlt ami engem érdekel.
find -type f -print | grep part01.raruzsolt wrote:find ‘[red]-name[/red]’ opcióvalcsablak wrote:Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, r00-val készítettek.
Jajj. Ez többmenetes tömörítés, vagy mi a neve. Tehát nem egy nagy rar-fájlod keletkezik, hanem egy nagy csomó kisebb fájl, az első kiterjesztése rar, utána r00, r01, stb. Amikor elkezded a rar-t kibontani, akkor automatikusan bontja tovább az r00-val, stb. Régebben sokkal fontosabb/elterjedtebb dolog volt ez (a kislemezek tárolókapacitása miatt).csablak wrote:Talán még a behelyettesítést is, de az hogy ne szaladjon a program – gondolom arra való a pushd – azt nem vágom.
http://www.szabilinux.hu/ufi/11_17.html (-> pushd, popd)
(Én meg azt nem értem, hogy mi az, hogy a program elszalad)csablak wrote:S azt is tudom hogy itt most mit vittem véghez. Az összes Canon NEF fájlt kisebbre méreteztem, és átkonvertáltam jpg-re. Majd az eredeti NEF fájloktól megszabadultam. Ha ugye van belőle 300 db. akkor a gimp-pel egyesével átkonvertálva megőszültem volna.
Akkor használd fel! Csak most nem a *.NEF-en kell végigmenned, hanem a find kimenetén (parancsbehelyettesítés). Meg persze nem convert parancsot hívsz meg, hanem egy unrar x/e-t. -
SzerzőBejegyzés