uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 11 uninstall xp mellett!? #2177355
    uzsolt
    Felhasználó
      bacsi2 wrote:
      A javítókonzolt úgy tudod előcsalni, hogy bebootolsz az XP telepítő CD-ről. Az üdvözlőképernyő után nyomsz egy R(?) betűt, de ezt írni is fogja…

      Az XP nem tartalmazza esetleg már telepítve? Azaz ha egy telepített, bebútolt xp alatt nézi meg, nem lehetséges, hogy ott van?

      Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177302
      uzsolt
      Felhasználó

        De nem is kell elsődleges partícióra telepíteni, hogy induljon. A hdb7 pedig már biztos nem elsődleges…

        Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177303
        uzsolt
        Felhasználó

          De nem is kell elsődleges partícióra telepíteni, hogy induljon. A hdb7 pedig már biztos nem elsődleges…

          Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177298
          uzsolt
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            balzamon wrote:
            b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
            Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.

            Most itthon vagyok, úgyhogy bizonyíték, nem ígéret:

            Code:
            $ mount | grep ” / ”
            /dev/hdb7 on / type reiserfs (rw)
            Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177299
            uzsolt
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              balzamon wrote:
              b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
              Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.

              Most itthon vagyok, úgyhogy bizonyíték, nem ígéret:

              Code:
              $ mount | grep ” / ”
              /dev/hdb7 on / type reiserfs (rw)
              Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177292
              uzsolt
              Felhasználó
                balzamon wrote:
                b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
                Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.
                Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177293
                uzsolt
                Felhasználó
                  balzamon wrote:
                  b, nálam akkor fordult elő, ha a linuxot laptopon kiterjesztett partícióra a lemez végére raktam, a grub onnan nem volt hajlandó indulni, a megoldás elsődleges partícióra kellett telepítenem
                  Vagy pedig a grub-ot a /dev/hda -ra rakni (tehát nem partícióra!). Persze ez felülírja az mbr-t meg egy xp újratelepítés után az xp is felülírja, de ezen kívül nincs semmi gond vele.
                  Hozzászólás: script #2173931
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    Code:
                    find /útvonal/ahol/a/rarok/vannak -name „*01.rar”

                    Ez elvileg megkeresi az összes rar-t. Ebből a listából szeded ki a fájlneveket, és mégy végig a listán:

                    Code:
                    for file in $(find…); do unrar x ${file}; done

                    Ha még a könyvtárakba is be akarsz lépni, akkor

                    Code:
                    pushd $(dirname ${file})
                    unrar x ${file}
                    popd

                    lesz a for-ciklusban.

                    csablak wrote:
                    De ma már a rar-t tovább fejlesztették. Nem úgy készíti a több részes csomagocskákat hogy fájl_neve.rar és r00, hanem fájl_neve.part01.rar, part02.rar stb.Pedig te írtad (vagy legalábbis valami hasonlót, amiről arra asszociáltam, amit írtam):

                    csablak wrote:
                    S hogy még kacifántosabb legyen a dolog, itt vettem észre, hogy nem minden fájlt csomagoltak ezzel a módszerrel.
                    Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, [red]r00[/red]-val készítettek.
                    Hozzászólás: script #2173932
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      Code:
                      find /útvonal/ahol/a/rarok/vannak -name „*01.rar”

                      Ez elvileg megkeresi az összes rar-t. Ebből a listából szeded ki a fájlneveket, és mégy végig a listán:

                      Code:
                      for file in $(find…); do unrar x ${file}; done

                      Ha még a könyvtárakba is be akarsz lépni, akkor

                      Code:
                      pushd $(dirname ${file})
                      unrar x ${file}
                      popd

                      lesz a for-ciklusban.

                      csablak wrote:
                      De ma már a rar-t tovább fejlesztették. Nem úgy készíti a több részes csomagocskákat hogy fájl_neve.rar és r00, hanem fájl_neve.part01.rar, part02.rar stb.Pedig te írtad (vagy legalábbis valami hasonlót, amiről arra asszociáltam, amit írtam):

                      csablak wrote:
                      S hogy még kacifántosabb legyen a dolog, itt vettem észre, hogy nem minden fájlt csomagoltak ezzel a módszerrel.
                      Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, [red]r00[/red]-val készítettek.
                      Hozzászólás: script #2173919
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        csablak wrote:
                        Tehát ott tartok, hogy így megtalálom az összes olyan fájlt ami engem érdekel.
                        find -type f -print | grep part01.rar

                        uzsolt wrote:
                        find ‘[red]-name[/red]’ opcióval

                        csablak wrote:
                        Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, r00-val készítettek.
                        Jajj. Ez többmenetes tömörítés, vagy mi a neve. Tehát nem egy nagy rar-fájlod keletkezik, hanem egy nagy csomó kisebb fájl, az első kiterjesztése rar, utána r00, r01, stb. Amikor elkezded a rar-t kibontani, akkor automatikusan bontja tovább az r00-val, stb. Régebben sokkal fontosabb/elterjedtebb dolog volt ez (a kislemezek tárolókapacitása miatt).

                        csablak wrote:
                        Talán még a behelyettesítést is, de az hogy ne szaladjon a program – gondolom arra való a pushd – azt nem vágom.
                        http://www.szabilinux.hu/ufi/11_17.html (-> pushd, popd)
                        (Én meg azt nem értem, hogy mi az, hogy a program elszalad)

                        csablak wrote:
                        S azt is tudom hogy itt most mit vittem véghez. Az összes Canon NEF fájlt kisebbre méreteztem, és átkonvertáltam jpg-re. Majd az eredeti NEF fájloktól megszabadultam. Ha ugye van belőle 300 db. akkor a gimp-pel egyesével átkonvertálva megőszültem volna.
                        Akkor használd fel! Csak most nem a *.NEF-en kell végigmenned, hanem a find kimenetén (parancsbehelyettesítés). Meg persze nem convert parancsot hívsz meg, hanem egy unrar x/e-t.
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 9,618