uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191386
    uzsolt
    Felhasználó

      FreePascal? Nem tudom, van-e bP-hez.

      Hozzászólás: bP 5.1 áramszünet #2194946
      uzsolt
      Felhasználó

        Vagy nézz szét a saját hozzászólásaid között, a 310 nem olyan sok…

        Hozzászólás: bP 5.1 áramszünet #2194947
        uzsolt
        Felhasználó

          Vagy nézz szét a saját hozzászólásaid között, a 310 nem olyan sok…

          Hozzászólás: Virtuális cd #2194870
          uzsolt
          Felhasználó
            balzamon wrote:
            Hogy őszinte legyek a win-es megoldás nekem jobban tetszik. Viszont nagyszámú meghajtó kezelése esetén (itt persze nem elsősorban optikai meghajtókra gondolok) a linux nagyobb rugalmassága jobb lehet.

            Nem csak nagyszámú meghajtó esetén. Az usb-s eszközökkel mindig is gond volt, ui. állandóan (asszem) az „I” meghajtót akarta neki kiosztani, ami a hálózati bejelentkezés miatt foglalt volt. Tudom, át lehet írni. Át is írtam. De minden egyes pendrive-ra külön kell eljátszani, mert gondolom, valami azonosítószám más. A megoldás az volt, hogy bejelentkezés előtt rádugtunk egy pendrive-ot, ami megkapta az I meghajtót, a novell pedig bejelentkezéskor kiosztotta a többi helyre a meghajtóit.
            De ha annyira az a: és társai a vágyad, akkor hozz létre a gyökérben egy „a”, egy „b”, stb. könyvtárakat 😛

            Hozzászólás: Virtuális cd #2194871
            uzsolt
            Felhasználó
              balzamon wrote:
              Hogy őszinte legyek a win-es megoldás nekem jobban tetszik. Viszont nagyszámú meghajtó kezelése esetén (itt persze nem elsősorban optikai meghajtókra gondolok) a linux nagyobb rugalmassága jobb lehet.

              Nem csak nagyszámú meghajtó esetén. Az usb-s eszközökkel mindig is gond volt, ui. állandóan (asszem) az „I” meghajtót akarta neki kiosztani, ami a hálózati bejelentkezés miatt foglalt volt. Tudom, át lehet írni. Át is írtam. De minden egyes pendrive-ra külön kell eljátszani, mert gondolom, valami azonosítószám más. A megoldás az volt, hogy bejelentkezés előtt rádugtunk egy pendrive-ot, ami megkapta az I meghajtót, a novell pedig bejelentkezéskor kiosztotta a többi helyre a meghajtóit.
              De ha annyira az a: és társai a vágyad, akkor hozz létre a gyökérben egy „a”, egy „b”, stb. könyvtárakat 😛

              Hozzászólás: Virtuális cd #2194868
              uzsolt
              Felhasználó
                borbi wrote:
                Szerintem én azt hívnám virtuális CD-nek, ha a lemez képfájlhoz létre jönne egy block eszköz név is, mondjuk hogy /dev/sdx.
                http://gd.tuwien.ac.at/linuxcommand.org/man_pages/losetup8.html

                losetup  is  used to associate loop devices with regular files or block devices

                Hozzászólás: Virtuális cd #2194869
                uzsolt
                Felhasználó
                  borbi wrote:
                  Szerintem én azt hívnám virtuális CD-nek, ha a lemez képfájlhoz létre jönne egy block eszköz név is, mondjuk hogy /dev/sdx.
                  http://gd.tuwien.ac.at/linuxcommand.org/man_pages/losetup8.html

                  losetup  is  used to associate loop devices with regular files or block devices

                  Hozzászólás: Virtuális cd #2194862
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    balzamon wrote:
                    Erre most azt mondhatnám, hogy a win miért nem a /media-ba csatolja a dvd-ket az azonosítójuk alapján, az sokkal jobb lenne. Szerinted? ???
                    Azért, mert az e:-be csatolja, nem érted? 😛
                    Hozzászólás: Virtuális cd #2194863
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      balzamon wrote:
                      Erre most azt mondhatnám, hogy a win miért nem a /media-ba csatolja a dvd-ket az azonosítójuk alapján, az sokkal jobb lenne. Szerinted? ???
                      Azért, mert az e:-be csatolja, nem érted? 😛
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        A /var/log-ban lenne érdemes szétnézned! A messages-t meg a többi fájlt 😉 A végüket érdemes böngészni. Hátha megmondja valamelyik, hogy mi a hiba oka.

                      10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 9,618