Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A /var/log-ban lenne érdemes szétnézned! A messages-t meg a többi fájlt 😉 A végüket érdemes böngészni. Hátha megmondja valamelyik, hogy mi a hiba oka.
birno wrote:Lehet megint csak man-t kellett volna olvasni. :rolleyes:Nem biztos, hogy ez jó. Mert ha felteszel egy eddig „fel nem tett” programot, amelynek van initszkriptje, akkor bekerül az indítandó szkriptek közé. A következő boot-kor észreveszed, és „kitörlöd”.
Persze ez nem sűrűn fog előfordulni, de akkor is 😉birno wrote:Lehet megint csak man-t kellett volna olvasni. :rolleyes:Nem biztos, hogy ez jó. Mert ha felteszel egy eddig „fel nem tett” programot, amelynek van initszkriptje, akkor bekerül az indítandó szkriptek közé. A következő boot-kor észreveszed, és „kitörlöd”.
Persze ez nem sűrűn fog előfordulni, de akkor is 😉Ezért linkeltem be, hogy milyen ötletek kellenek. A lényeg, hogy a kulcsszavakat megtaláld… Első körben az én kulcsszavaim egész jók voltak, biztos lehet finomítani is.
Ezért linkeltem be, hogy milyen ötletek kellenek. A lényeg, hogy a kulcsszavakat megtaláld… Első körben az én kulcsszavaim egész jók voltak, biztos lehet finomítani is.
birno wrote:A saját runlevel nem rossz ötlet, csak kérdés, hogy azt majd figyelmen kívül hagyja-e az update-rc.d, ennek utána nézek.
Ki kell próbálni szerintem. Nem emlékszem már, debian alatt hogy vannak, de biztosan lehet csinálni valami okosat.birno wrote:A linken is van egy-két érdekes ötlet, köszi.Nem találod ki… Gugli…
birno wrote:A saját runlevel nem rossz ötlet, csak kérdés, hogy azt majd figyelmen kívül hagyja-e az update-rc.d, ennek utána nézek.
Ki kell próbálni szerintem. Nem emlékszem már, debian alatt hogy vannak, de biztosan lehet csinálni valami okosat.birno wrote:A linken is van egy-két érdekes ötlet, köszi.Nem találod ki… Gugli…
Ha esetleg egy saját runlevelt csinálnál?
Esetleg:
http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Debian/2005-11/0688.htmlHa esetleg egy saját runlevelt csinálnál?
Esetleg:
http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Debian/2005-11/0688.htmlgabriel08 wrote:Valóban, próbálgatni is egy lehetőség, de csak egyszer kellene elrontani másolgatás után az új Grub-ot és máris egy Laptoppal kevesebb 🙂Ha a grubot fel tudod telepíteni, onnantól nagy gond nincs. Ha a menu.lst-t esetleg el is szúrod, akkor is ott a grub parancssora 😉
-
SzerzőBejegyzés