uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó

      A /var/log-ban lenne érdemes szétnézned! A messages-t meg a többi fájlt 😉 A végüket érdemes böngészni. Hátha megmondja valamelyik, hogy mi a hiba oka.

      Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194698
      uzsolt
      Felhasználó
        birno wrote:
        Lehet megint csak man-t kellett volna olvasni.  :rolleyes:

        Nem biztos, hogy ez jó. Mert ha felteszel egy eddig „fel nem tett” programot, amelynek van initszkriptje, akkor bekerül az indítandó szkriptek közé. A következő boot-kor észreveszed, és „kitörlöd”.
        Persze ez nem sűrűn fog előfordulni, de akkor is 😉

        Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194699
        uzsolt
        Felhasználó
          birno wrote:
          Lehet megint csak man-t kellett volna olvasni.  :rolleyes:

          Nem biztos, hogy ez jó. Mert ha felteszel egy eddig „fel nem tett” programot, amelynek van initszkriptje, akkor bekerül az indítandó szkriptek közé. A következő boot-kor észreveszed, és „kitörlöd”.
          Persze ez nem sűrűn fog előfordulni, de akkor is 😉

          Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194684
          uzsolt
          Felhasználó

            Ezért linkeltem be, hogy milyen ötletek kellenek. A lényeg, hogy a kulcsszavakat megtaláld… Első körben az én kulcsszavaim egész jók voltak, biztos lehet finomítani is.

            Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194685
            uzsolt
            Felhasználó

              Ezért linkeltem be, hogy milyen ötletek kellenek. A lényeg, hogy a kulcsszavakat megtaláld… Első körben az én kulcsszavaim egész jók voltak, biztos lehet finomítani is.

              Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194680
              uzsolt
              Felhasználó
                birno wrote:
                A saját runlevel nem rossz ötlet, csak kérdés, hogy azt majd figyelmen kívül hagyja-e az update-rc.d, ennek utána nézek.
                Ki kell próbálni szerintem. Nem emlékszem már, debian alatt hogy vannak, de biztosan lehet csinálni valami okosat.

                birno wrote:
                A linken is van egy-két érdekes ötlet, köszi.

                Nem találod ki… Gugli…

                Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194681
                uzsolt
                Felhasználó
                  birno wrote:
                  A saját runlevel nem rossz ötlet, csak kérdés, hogy azt majd figyelmen kívül hagyja-e az update-rc.d, ennek utána nézek.
                  Ki kell próbálni szerintem. Nem emlékszem már, debian alatt hogy vannak, de biztosan lehet csinálni valami okosat.

                  birno wrote:
                  A linken is van egy-két érdekes ötlet, köszi.

                  Nem találod ki… Gugli…

                  Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194674
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Ha esetleg egy saját runlevelt csinálnál?
                    Esetleg:
                    http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Debian/2005-11/0688.html

                    Hozzászólás: rc.X könyvtárak „védelme” #2194675
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Ha esetleg egy saját runlevelt csinálnál?
                      Esetleg:
                      http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Debian/2005-11/0688.html

                      uzsolt
                      Felhasználó
                        gabriel08 wrote:
                        Valóban, próbálgatni is egy lehetőség, de csak egyszer kellene elrontani másolgatás után az új Grub-ot és máris egy Laptoppal kevesebb 🙂

                        Ha a grubot fel tudod telepíteni, onnantól nagy gond nincs. Ha a menu.lst-t esetleg el is szúrod, akkor is ott a grub parancssora 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 9,618