Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
gabriel08 wrote:Valóban, próbálgatni is egy lehetőség, de csak egyszer kellene elrontani másolgatás után az új Grub-ot és máris egy Laptoppal kevesebb 🙂
Ha a grubot fel tudod telepíteni, onnantól nagy gond nincs. Ha a menu.lst-t esetleg el is szúrod, akkor is ott a grub parancssora 😉
Ez az utolsó eséjünk, hogy abbahadjuk?
Ez az utolsó eséjünk, hogy abbahadjuk?
Installing Ubuntu from a Unix/Linux System. De ez már tényleg az utolsó utáni lehetőség 😀
Installing Ubuntu from a Unix/Linux System. De ez már tényleg az utolsó utáni lehetőség 😀
lacix wrote:Az image fájlból nem lehetne „kitörni” és áttelepíteni a másik 20 gigás partícióra a linux-ot?Dehogynem. Bebútol azon, bemountolja a 20 gigás partíciót, és átmásol mindent rá. Ezután beállít egy grub-ot, amely képes bútolni egyrészt a win-t, másrészt az így létrejövő ubuntut vagy mit. Meg persze az fstab-ot át kell írni, meg még néhány dolgot, amik így hirtelen nem jutnak eszembe 🙂
lacix wrote:Az image fájlból nem lehetne „kitörni” és áttelepíteni a másik 20 gigás partícióra a linux-ot?Dehogynem. Bebútol azon, bemountolja a 20 gigás partíciót, és átmásol mindent rá. Ezután beállít egy grub-ot, amely képes bútolni egyrészt a win-t, másrészt az így létrejövő ubuntut vagy mit. Meg persze az fstab-ot át kell írni, meg még néhány dolgot, amik így hirtelen nem jutnak eszembe 🙂
Akkor érdemes lenne egy kicsit szétnézni a /var/cache-ben vagy tényleg a /usr-be csatolni. De csak egy kérdés: ha már úgyis ott van az a 20 gigás partíció, nem lenne jobb oda telepíteni egy linuxot? Hogy tényleg „igazi” legyen 😉
Akkor érdemes lenne egy kicsit szétnézni a /var/cache-ben vagy tényleg a /usr-be csatolni. De csak egy kérdés: ha már úgyis ott van az a 20 gigás partíció, nem lenne jobb oda telepíteni egy linuxot? Hogy tényleg „igazi” legyen 😉
Szóval akkor ez nem is egy normális linux 😛
-
SzerzőBejegyzés