Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szóval akkor ez nem is egy normális linux 😛
Azt, hogy hova töltse le, az valahol tuti megadható (vagy ha nem, akkor a /var könyvtárban nézz szét, nem emlékszem, hogy pontosan hol van, de dpkg vagy apt könyvtárat kellene keresned). Ha nagyon kell, akkor ezt a 20 gigás partíciót inkább a /usr-be csatold fel (az fstab-ban ne felejtsd el beállítani!!!). Úgy gondolom, hogy ha a /usr könyvtárból mindent átmásolsz erre a 20 gigás partícióra, majd becsatolod /usr-nek, mennie kellene. És ha minden induláskor felcsatolja (ezért kell az fstab), akkor oda is fog (majdnem) mindent telepíteni. Persze ezután az eredeti, tehát a gyökér partíción levő usr könyvtár tartalma törölhető.
Mivel az induláshoz szükséges programok (mount, coreutils, stb.) a /bin-ben vannak (az ehhez szükséges lib-ek pedig a /lib-ben), tehát elvileg mennie kellene (tudomásom szerint ezért van külön /bin és /usr/bin könyvtár).Csak egy kérdés: mekkora a gyökér partíciód? Miért telt be?
Azt, hogy hova töltse le, az valahol tuti megadható (vagy ha nem, akkor a /var könyvtárban nézz szét, nem emlékszem, hogy pontosan hol van, de dpkg vagy apt könyvtárat kellene keresned). Ha nagyon kell, akkor ezt a 20 gigás partíciót inkább a /usr-be csatold fel (az fstab-ban ne felejtsd el beállítani!!!). Úgy gondolom, hogy ha a /usr könyvtárból mindent átmásolsz erre a 20 gigás partícióra, majd becsatolod /usr-nek, mennie kellene. És ha minden induláskor felcsatolja (ezért kell az fstab), akkor oda is fog (majdnem) mindent telepíteni. Persze ezután az eredeti, tehát a gyökér partíción levő usr könyvtár tartalma törölhető.
Mivel az induláshoz szükséges programok (mount, coreutils, stb.) a /bin-ben vannak (az ehhez szükséges lib-ek pedig a /lib-ben), tehát elvileg mennie kellene (tudomásom szerint ezért van külön /bin és /usr/bin könyvtár).Csak egy kérdés: mekkora a gyökér partíciód? Miért telt be?
A fenébe. Erre nem is gondoltam… Akkor most mindent visszavonok!!!
A fenébe. Erre nem is gondoltam… Akkor most mindent visszavonok!!!
Tony Magic wrote:Elég volt mások alázásából, ha valaki rootként akarja használni a rendszerét akkor azzal használja.Mindenki úgy szúrja el az életét, ahogy akarja, de másoknak ne ajánlgassa!
Tony Magic wrote:Elég volt mások alázásából, ha valaki rootként akarja használni a rendszerét akkor azzal használja.Mindenki úgy szúrja el az életét, ahogy akarja, de másoknak ne ajánlgassa!
-
SzerzőBejegyzés