Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hron György és Evin Tamás. Te komolyan nem ismered őket?
A winen már futnak a legújab vírusok, akkor miért ne fusson linuxon is?
A winen már futnak a legújab vírusok, akkor miért ne fusson linuxon is?
Akkor csak szintentartás? 😀
És még csodálkozunk, hogy az ország itt tart, mikor a főblackpantheres is ilyeneket nézeget kedvtelésből…
Egy különbség azért van: én nem lebeszélem, hanem rá, mert még úgyse döntött, hogy melyik disztró legyen 😀
Egy különbség azért van: én nem lebeszélem, hanem rá, mert még úgyse döntött, hogy melyik disztró legyen 😀
balzamon wrote:uzsolt wrote:Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
mandriva, de egyelőre nem disztrófüggően érdekel
Ez pedig sajnos disztrófüggő lesz…
Fedorára: http://www.hogyan.org/helyi-yum-tarolo-fedora8balzamon wrote:uzsolt wrote:Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.Hogyan?
Volt valami apt-cdrom, meg mielőtt a csomagokat kiírod a CD-re, egy csomaglistát kellett csinálnod (az itt a fórumon valahol le van írva, nézz szét a legkorábbi hozzászólásaim között, ui. első kérdéseim egyike volt :)).balzamon wrote:Valami ilyesmire gondoltam, de nem hiszem, hogy a PLD-t akarnám használni a közeljövőben.
Miért nem? Hidd el, jó az 😉balzamon wrote:uzsolt wrote:Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
mandriva, de egyelőre nem disztrófüggően érdekel
Ez pedig sajnos disztrófüggő lesz…
Fedorára: http://www.hogyan.org/helyi-yum-tarolo-fedora8balzamon wrote:uzsolt wrote:Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.Hogyan?
Volt valami apt-cdrom, meg mielőtt a csomagokat kiírod a CD-re, egy csomaglistát kellett csinálnod (az itt a fórumon valahol le van írva, nézz szét a legkorábbi hozzászólásaim között, ui. első kérdéseim egyike volt :)).balzamon wrote:Valami ilyesmire gondoltam, de nem hiszem, hogy a PLD-t akarnám használni a közeljövőben.
Miért nem? Hidd el, jó az 😉Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.
Slackware: roppant egyszerű 😀 Letöltöd, kézzel felrakod, és mikor rájössz, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy rendesen fusson, azt is letöltöd és felrakod, stb. 😉
RPM: háát, gondolom a csomagkezelő-előtéttől függ. Itt PLD-ben roppant egyszerű: létrehozol egy könyvtárat, beleöntöd az összes rpm-et, és forrásként egy ilyet veszel fel:Code:[source]
name =
type = dir
path =
auto = yes
autoup = nEsetleg a csomagadatbázist letölteni, és abból talán ki lehet szedni, hogyha az X programot fel akarnád tenni, akkor az miket vonna maga után 🙂
-
SzerzőBejegyzés