uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1952338
    uzsolt
    Felhasználó

      Hron György és Evin Tamás. Te komolyan nem ismered őket?

      Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193903
      uzsolt
      Felhasználó

        A winen már futnak a legújab vírusok, akkor miért ne fusson linuxon is?

        Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193904
        uzsolt
        Felhasználó

          A winen már futnak a legújab vírusok, akkor miért ne fusson linuxon is?

          Hozzászólás: Kocsma topik #1952335
          uzsolt
          Felhasználó

            Akkor csak szintentartás? 😀

            Hozzászólás: Kocsma topik #1952333
            uzsolt
            Felhasználó

              És még csodálkozunk, hogy az ország itt tart, mikor a főblackpantheres is ilyeneket nézeget kedvtelésből…

              Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193879
              uzsolt
              Felhasználó

                Egy különbség azért van: én nem lebeszélem, hanem rá, mert még úgyse döntött, hogy melyik disztró legyen 😀

                Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193880
                uzsolt
                Felhasználó

                  Egy különbség azért van: én nem lebeszélem, hanem rá, mert még úgyse döntött, hogy melyik disztró legyen 😀

                  Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193875
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    balzamon wrote:
                    uzsolt wrote:
                    Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
                    mandriva, de egyelőre nem disztrófüggően érdekel
                    Ez pedig sajnos disztrófüggő lesz…
                    Fedorára: http://www.hogyan.org/helyi-yum-tarolo-fedora8

                    balzamon wrote:
                    uzsolt wrote:
                    Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.

                    Hogyan?
                    Volt valami apt-cdrom, meg mielőtt a csomagokat kiírod a CD-re, egy csomaglistát kellett csinálnod (az itt a fórumon valahol le van írva, nézz szét a legkorábbi hozzászólásaim között, ui. első kérdéseim egyike volt :)).

                    balzamon wrote:
                    Valami ilyesmire gondoltam, de nem hiszem, hogy a PLD-t akarnám használni a közeljövőben.
                    Miért nem? Hidd el, jó az 😉
                    Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193876
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      balzamon wrote:
                      uzsolt wrote:
                      Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
                      mandriva, de egyelőre nem disztrófüggően érdekel
                      Ez pedig sajnos disztrófüggő lesz…
                      Fedorára: http://www.hogyan.org/helyi-yum-tarolo-fedora8

                      balzamon wrote:
                      uzsolt wrote:
                      Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.

                      Hogyan?
                      Volt valami apt-cdrom, meg mielőtt a csomagokat kiírod a CD-re, egy csomaglistát kellett csinálnod (az itt a fórumon valahol le van írva, nézz szét a legkorábbi hozzászólásaim között, ui. első kérdéseim egyike volt :)).

                      balzamon wrote:
                      Valami ilyesmire gondoltam, de nem hiszem, hogy a PLD-t akarnám használni a közeljövőben.
                      Miért nem? Hidd el, jó az 😉
                      Hozzászólás: frissítés internet nélkül #2193861
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Jó lenne tudni, milyen disztrót használsz.
                        Uhu alatt én hoztam létre ilyet, sőt, a cd-ket lehet használni „forrásként” (akkor kicsi volt a vinyóm). Gondolom, hasonlóan lehet más deb/apt-csomagkezelővel megáldott rendszeren is.
                        Slackware: roppant egyszerű 😀 Letöltöd, kézzel felrakod, és mikor rájössz, hogy mi hiányzik ahhoz, hogy rendesen fusson, azt is letöltöd és felrakod, stb. 😉
                        RPM: háát, gondolom a csomagkezelő-előtéttől függ. Itt PLD-ben roppant egyszerű: létrehozol egy könyvtárat, beleöntöd az összes rpm-et, és forrásként egy ilyet veszel fel:

                        Code:
                        [source]
                        name   =
                        type   = dir
                        path   =
                        auto   = yes
                        autoup = n

                        Esetleg a csomagadatbázist letölteni, és abból talán ki lehet szedni, hogyha az X programot fel akarnád tenni, akkor az miket vonna maga után 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 9,618