uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Puppy Linux #2192858
    uzsolt
    Felhasználó

      Persze a focit se hagyd ki! 😉

      Hozzászólás: Puppy Linux #2192859
      uzsolt
      Felhasználó

        Persze a focit se hagyd ki! 😉

        Hozzászólás: Puppy Linux #2192854
        uzsolt
        Felhasználó
          guardian88 wrote:
          Ez igaz, de van, hogy átlépik a határokat és „szidalmazásba” megy át a dolog, lehurrogják a kérdezőt stb stb… meg hát az ember tanulni jár ide, persze van, hogy rosszul fogalmaz az illető aztán jön a lehurrogás-visszaszólás és már kész is a szép vita 😀 ez leginkább oda-vissza dolog. 1-ik beszól a másiknak másik vissza csatlakozik harmadik személy(ek) is…
          Akinek ez nem tetszik vagy sérti a lelkivilágát, annak ott van a birodalmi linuxfórum. Ott (állítólag) nem hurrogják le az embert.

          Cserébe átszerkesztik, törlik a hozzászólásokat, és kitiltják azokat, akik nekik nem tetszenek. De legalább jó a hangulat ott.

          Hozzászólás: Puppy Linux #2192855
          uzsolt
          Felhasználó
            guardian88 wrote:
            Ez igaz, de van, hogy átlépik a határokat és „szidalmazásba” megy át a dolog, lehurrogják a kérdezőt stb stb… meg hát az ember tanulni jár ide, persze van, hogy rosszul fogalmaz az illető aztán jön a lehurrogás-visszaszólás és már kész is a szép vita 😀 ez leginkább oda-vissza dolog. 1-ik beszól a másiknak másik vissza csatlakozik harmadik személy(ek) is…
            Akinek ez nem tetszik vagy sérti a lelkivilágát, annak ott van a birodalmi linuxfórum. Ott (állítólag) nem hurrogják le az embert.

            Cserébe átszerkesztik, törlik a hozzászólásokat, és kitiltják azokat, akik nekik nem tetszenek. De legalább jó a hangulat ott.

            Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192902
            uzsolt
            Felhasználó

              Az Mplayer valóban saját libjeit ( nem codec, tessék már erről a windowsos szakszövegről leszokni) használja.

              Idézet antiwinhackertől.
              http://wiki.hup.hu/index.php/Codec
              http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/hu/menc-feat-selecting-codec.html

              A kódoláshoz az audió és videó codec-ek a -oac és -ovc opciókkal adható meg. Gépeld be ezt a példát:

              Code:
              mencoder -ovc help

              a gépeden lévő MEncoder által támogatott videó codec-ek kilistázásához.

              Code:
              $ mplayer –help | grep -i codec
              115 audio & 237 video codecs

              Kérdem én: akkor most van kodek vagy nincs kodek linuxon?

              Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192903
              uzsolt
              Felhasználó

                Az Mplayer valóban saját libjeit ( nem codec, tessék már erről a windowsos szakszövegről leszokni) használja.

                Idézet antiwinhackertől.
                http://wiki.hup.hu/index.php/Codec
                http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/hu/menc-feat-selecting-codec.html

                A kódoláshoz az audió és videó codec-ek a -oac és -ovc opciókkal adható meg. Gépeld be ezt a példát:

                Code:
                mencoder -ovc help

                a gépeden lévő MEncoder által támogatott videó codec-ek kilistázásához.

                Code:
                $ mplayer –help | grep -i codec
                115 audio & 237 video codecs

                Kérdem én: akkor most van kodek vagy nincs kodek linuxon?

                Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192900
                uzsolt
                Felhasználó

                  Antiwinhacker!
                  A QMAKESPEC változó nem a qmake elérési útvonalát adja meg! Hanem olyan beállításokra mutat, amelyek rendszerfüggők! Pl. hogy linux, g++ fordító, 32 vagy 64 bites, stb.

                  Code:
                  $ rpm -ql qt4-qmake
                  ...
                  /usr/share/qt4/mkspecs/qws/linux-generic-g++-32/qmake.conf
                  /usr/share/qt4/mkspecs/qws/linux-generic-g++-32/qplatformdefs.h
                  ...

                  Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192901
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Antiwinhacker!
                    A QMAKESPEC változó nem a qmake elérési útvonalát adja meg! Hanem olyan beállításokra mutat, amelyek rendszerfüggők! Pl. hogy linux, g++ fordító, 32 vagy 64 bites, stb.

                    Code:
                    $ rpm -ql qt4-qmake
                    ...
                    /usr/share/qt4/mkspecs/qws/linux-generic-g++-32/qmake.conf
                    /usr/share/qt4/mkspecs/qws/linux-generic-g++-32/qplatformdefs.h
                    ...

                    Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192894
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Akkor meg is kezdem az üzengetést 😉

                      Kedves soma!
                      Az LFS-edhez egy kis segítség: ez és ez, esetleg még ez. Van egy kb. két éves LFS-múltam, úgyhogy esetleg tudok segíteni...

                      Remélem, politikailag korrekt távirat 😉

                      Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192895
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Akkor meg is kezdem az üzengetést 😉

                        Kedves soma!
                        Az LFS-edhez egy kis segítség: ez és ez, esetleg még ez. Van egy kb. két éves LFS-múltam, úgyhogy esetleg tudok segíteni...

                        Remélem, politikailag korrekt távirat 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 9,618