uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,081-8,090 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó

      Az expat-ot hogyan telepítetted? Forrásból vagy csomagból? Ha forrásból, akkor általában a /usr/local-ba kerülnek a dolgok.
      A /etc/ld.so.conf-ban szerepel a /usr/local/lib sor? Ha igen, akkor arra tudok gondolni, hogy forrásból telepítés után nem futtattál egy ldconfig-ot.

      uzsolt
      Felhasználó

        És a libexpat.so.1? Gondolom, a /usr/lib alatt…

        Hozzászólás: Képernyővédő billentyűkombináció #2076191
        uzsolt
        Felhasználó

          Akkor oda. De szerintem az általam említett megoldás is működik (a Desktop-on túl is olvasd!)

          Hozzászólás: eltűnt root parancsok #2076248
          uzsolt
          Felhasználó

            Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de egy kötőjeles változatra gondoltam:
            su

            Részletek a man su-ból:


                  Az alapértelmezés az, hogy az elinduló shell  nem  lesz  bejelentkezési
                  shell.

                  -, -l, –login
                          A shellt bejelentkezési shellként  indítja. … A shell neve elé egy – -t szúr be, így
                          eléri azt, hogy az beolvassa a startup fájlját illetve fájljait.

            Hozzászólás: Képernyővédő billentyűkombináció #2076189
            uzsolt
            Felhasználó
              retaliator44 wrote:
              Az xbindkeyst is be kell rakni autostartba vagy azt hol kell elindítani?

              Nyilván, amikor az X indul. KDE esetén a ~/Desktop/Autostart-ban létrehozol egy szimlinket az xbindkeys-re és kész.

              uzsolt
              Felhasználó
                duri wrote:
                [red]Can’t load ‘/home/Duri/apps/XML-Parser-2.34/blib/arch/auto/XML/Parser/Expat/Expat.so’ for module [/red]

                [red]Can’t load ‘/usr/lib/perl5/site_perl/5.8.8/i386-linux-thread-multi/auto/XML/Parser/Expat/Expat.so'[/red] for module XML::Parser::Expat: [red]libexpat.so.1: nem lehet megnyitni megosztott objektum fájlt:[/red]

                Az expat lib fel van rakva? Meg persze a -dev rész…
                Az az Expat.so leledzik esetleg valahol?

                Hozzászólás: eltűnt root parancsok #2076244
                uzsolt
                Felhasználó

                  Ha esetleg su [red]-[/red] parancsot használnád…

                  Hozzászólás: Képernyővédő billentyűkombináció #2076187
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    retaliator44 wrote:
                    2.: az xscreensaver-command -activate megy manuálisan, de billentyűkombinációval nem. Sőt a többi (default) bill. kombináció se mindig megy, csak ha jókedve van…

                    Ugye az xbindkeys fut a háttérben?

                    Hozzászólás: Valami baj van a C compiller-el #2076091
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Sőt, biztos is, hogy az kell. Azért nem találtam magamnál, mert én a lib-ben libcrt1.o-t kerestem. De tényleg a glibc-ben van (debes szóhasználatban libc):

                      $ progs files glibc | grep crt1.o
                      [red]lib/crt1.o[/red]
                      lib/gcrt1.o
                      lib/Scrt1.o
                      lib/Mcrt1.o

                      Hozzászólás: Képernyővédő billentyűkombináció #2076184
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Én inkább egy általánosat mondok, ami mindenhol megy:
                        xbindkeys, a kedvenc billentyűkombinációdat (mondjuk ctrl+c 😉 ) beállítod, a parancsnak pedig xscreensaver-command -activate -t állítod be.

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,081-8,090 / 9,618