Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az expat-ot hogyan telepítetted? Forrásból vagy csomagból? Ha forrásból, akkor általában a /usr/local-ba kerülnek a dolgok.
A /etc/ld.so.conf-ban szerepel a /usr/local/lib sor? Ha igen, akkor arra tudok gondolni, hogy forrásból telepítés után nem futtattál egy ldconfig-ot.És a libexpat.so.1? Gondolom, a /usr/lib alatt…
Akkor oda. De szerintem az általam említett megoldás is működik (a Desktop-on túl is olvasd!)
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de egy kötőjeles változatra gondoltam:
su –Részletek a man su-ból:
…
Az alapértelmezés az, hogy az elinduló shell nem lesz bejelentkezési
shell.
…
-, -l, –login
A shellt bejelentkezési shellként indítja. … A shell neve elé egy – -t szúr be, így
eléri azt, hogy az beolvassa a startup fájlját illetve fájljait.retaliator44 wrote:Az xbindkeyst is be kell rakni autostartba vagy azt hol kell elindítani?Nyilván, amikor az X indul. KDE esetén a ~/Desktop/Autostart-ban létrehozol egy szimlinket az xbindkeys-re és kész.
duri wrote:[red]Can’t load ‘/home/Duri/apps/XML-Parser-2.34/blib/arch/auto/XML/Parser/Expat/Expat.so’ for module [/red][red]Can’t load ‘/usr/lib/perl5/site_perl/5.8.8/i386-linux-thread-multi/auto/XML/Parser/Expat/Expat.so'[/red] for module XML::Parser::Expat: [red]libexpat.so.1: nem lehet megnyitni megosztott objektum fájlt:[/red]
Az expat lib fel van rakva? Meg persze a -dev rész…
Az az Expat.so leledzik esetleg valahol?Ha esetleg su [red]-[/red] parancsot használnád…
retaliator44 wrote:2.: az xscreensaver-command -activate megy manuálisan, de billentyűkombinációval nem. Sőt a többi (default) bill. kombináció se mindig megy, csak ha jókedve van…Ugye az xbindkeys fut a háttérben?
Sőt, biztos is, hogy az kell. Azért nem találtam magamnál, mert én a lib-ben libcrt1.o-t kerestem. De tényleg a glibc-ben van (debes szóhasználatban libc):
$ progs files glibc | grep crt1.o
[red]lib/crt1.o[/red]
lib/gcrt1.o
lib/Scrt1.o
lib/Mcrt1.oÉn inkább egy általánosat mondok, ami mindenhol megy:
xbindkeys, a kedvenc billentyűkombinációdat (mondjuk ctrl+c 😉 ) beállítod, a parancsnak pedig xscreensaver-command -activate -t állítod be. -
SzerzőBejegyzés