Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nedit (nagyon tudom ajánlani)
cooledit
zoinks (igaz, nem több tabos, de a TeX-et sokkal jobban kezeli, bár neked nem ezért kell…).ariszlo wrote:Szóval, hol van a kizárólagos helyük a híreknek (azon belül is a disztribúció-specifikus híreknek)?Talán itt? Igaz, nincsen disztrókra szétbontva, de szerintem nem egy elcseszett ötlet pl. egy olyat létrehozni, hogy (neked kedvezve) Slackware kiadások topik.
Jó az az xmms 😉 Igaz, nálam néhányszor megmakacsolta magát, azóta az audacious-t használom (pont ugyanaz, mint az xmms, csak éppen gtk2-re épül).
Hiba (config.log):
/usr/bin/ld: crt1.o: No such file: No such file or directory
Ez hiányzik neki, de hogy honnan keletkezik, azt esetleg a configure szkriptből derülhet ki… Szerintem felesleges vele vacakolni, hacsak nincs benned valamilyen mérhetetlen kiváncsiság és tudásvágy ;Dawk-val próbáltad már?
Garik wrote:Szerintem azért mert eléggé kezdő vagyok és nem tudom mi számít bináris dsztribúciónak és mi nem…. 🙁
Amihez nem kell forrásból fordítgatni, hanem rengetegnél rengetegebb program megvan csomagban, csak fogod, és felrakod (mint windows-ban).Garik wrote:Megmondom őszintén fogalmam sincs… 🙁 Honnan tudom meg?
Meg ilyen dolgoknak nem kéne alapból fentlenni???
Meg ez a gcc-vel együtt megy fel vagy sem?
Nem létfontosságú, se a gcc, se a fentebb említettek. Ezek csak arra kellenek, hogyha programot akarsz fordítani, akkor tudj. De mivel ezek a disztrók, ill. a készítők nem arra számítanak, hogy te nekiállsz xmms-t fordítani, hanem arra, hogy az előre elkészített xmms-t letöltöd és feltelepíted, így nem is rakták ezeket bele. Gondolj bele: win alatt sincs minden gépen delphi meg visual basic meg visal c++, meg ilyenek! Mégis megy minden (már amennyire 😉 ).Erdsiger: szerintem nem kell erőltetni, ahogy írtad, synaptic-kal pikk-pakk megvan, és még vacakolni se kell vele (sokat).
Szerk.: akkor lada listájából okulva talán bin86 a neve…
Te írtad:
Garik wrote:[red]See `config.log’ for more details.[/red]Egy egyszerű
Code:void main () {}„üres programot” le bírsz fordítani gcc-vel? Lehet, hogy a binutils csomaggal (as, ld, …) lesz valami gáz. Ja, tényleg: fenn van ő egyáltalán? Nem tudom, ubi alatt mi a neve….
Megj.: sose értettem, miért használ az ember bináris disztrót, ha egy egyszerű xmms-t is forrásból akar telepíteni. Nincsen meg csomagban?
Ja, sőt akár egy case-szerkezetet is csinálhatsz, MINDEN egyes értékadásra.
Sőt, akár még ezt is elég gáz végigjátszani mindig. Legalábbis nekem egyszerűbb közvetlenül a számozós, nem pedig a számokat átírni betűkre, majd a végén a betűket visszaírni számokra. Bár az is igaz, hogy ezt nem nekem kell leprogramozni…
Bocsi, teljesen elfelejtettem. Most is nem tudom, hogy jutott eszembe. (remélem, nem túl késő)
De már akkor kiderült, hogy ez normális disztró-csomi, és nem csak egyszerűen egy src-rpm, vagy ilyesmi.
Na, szóval, akkor csak annyi, hogy a lightscribe…rpm-en belül a CONTENTS.cpio-ba bemégy, az ottani cuccokat kimásolod (/etc, /usr) a megfelelő helyekre, valamint az rpm-fájl/INFO/SCRIPTS/POSTIN fájlban levő egy sort (touch…) lefuttatod.A 4L…rpm-ben: ugyanez, csak itt úgy látom, nincs POSTIN.
Szerintem ennyi.
Nemigen ismerem a live-cd-ket, de a kernelüzeneteket nem lehet valahogy követni? Vagy ezt a bőbeszédű módot még bővebbé tenni? Esetleg pontos hibaüzenetet beírni?
-
SzerzőBejegyzés