uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,091-8,100 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Editor #2076128
    uzsolt
    Felhasználó

      nedit (nagyon tudom ajánlani)
      cooledit
      zoinks (igaz, nem több tabos, de a TeX-et sokkal jobban kezeli, bár neked nem ezért kell…).

      Hozzászólás: Hírek is vagy csak problémák? #2076217
      uzsolt
      Felhasználó
        ariszlo wrote:
        Szóval, hol van a kizárólagos helyük a híreknek (azon belül is a disztribúció-specifikus híreknek)?

        Talán itt? Igaz, nincsen disztrókra szétbontva, de szerintem nem egy elcseszett ötlet pl. egy olyat létrehozni, hogy (neked kedvezve) Slackware kiadások topik.

        Hozzászólás: Valami baj van a C compiller-el #2076084
        uzsolt
        Felhasználó

          Jó az az xmms 😉 Igaz, nálam néhányszor megmakacsolta magát, azóta az audacious-t használom (pont ugyanaz, mint az xmms, csak éppen gtk2-re épül).

          Hiba (config.log):
          /usr/bin/ld: crt1.o: No such file: No such file or directory
          Ez hiányzik neki, de hogy honnan keletkezik, azt esetleg a configure szkriptből derülhet ki… Szerintem felesleges vele vacakolni, hacsak nincs benned valamilyen mérhetetlen kiváncsiság és tudásvágy ;D

          Hozzászólás: Reguláris kifejezések #2075665
          uzsolt
          Felhasználó

            awk-val próbáltad már?

            Hozzászólás: Valami baj van a C compiller-el #2076081
            uzsolt
            Felhasználó
              Garik wrote:
              Szerintem azért mert eléggé kezdő vagyok és nem tudom mi számít bináris dsztribúciónak és mi nem…. 🙁
              Amihez nem kell forrásból fordítgatni, hanem rengetegnél rengetegebb program megvan csomagban, csak fogod, és felrakod (mint windows-ban).

              Garik wrote:
              Megmondom őszintén fogalmam sincs…  🙁 Honnan tudom meg?
              Meg ilyen dolgoknak nem kéne alapból fentlenni???
              Meg ez a gcc-vel együtt megy fel vagy sem?
              Nem létfontosságú, se a gcc, se a fentebb említettek. Ezek csak arra kellenek, hogyha programot akarsz fordítani, akkor tudj. De mivel ezek a disztrók, ill. a készítők nem arra számítanak, hogy te nekiállsz xmms-t fordítani, hanem arra, hogy az előre elkészített xmms-t letöltöd és feltelepíted, így nem is rakták ezeket bele. Gondolj bele: win alatt sincs minden gépen delphi meg visual basic meg visal c++, meg ilyenek! Mégis megy minden (már amennyire 😉 ).

              Erdsiger: szerintem nem kell erőltetni, ahogy írtad, synaptic-kal pikk-pakk megvan, és még vacakolni se kell vele (sokat).

              Szerk.: akkor lada listájából okulva talán bin86 a neve…

              Hozzászólás: Valami baj van a C compiller-el #2076076
              uzsolt
              Felhasználó

                Te írtad:

                Garik wrote:
                [red]See `config.log’ for more details.[/red]

                Egy egyszerű

                Code:
                void main () {}

                „üres programot” le bírsz fordítani gcc-vel? Lehet, hogy a binutils csomaggal (as, ld, …) lesz valami gáz. Ja, tényleg: fenn van ő egyáltalán? Nem tudom, ubi alatt mi a neve….

                Megj.: sose értettem, miért használ az ember bináris disztrót, ha egy egyszerű xmms-t is forrásból akar telepíteni. Nincsen meg csomagban?

                Hozzászólás: Bash script #2053334
                uzsolt
                Felhasználó

                  Ja, sőt akár egy case-szerkezetet is csinálhatsz, MINDEN egyes értékadásra.

                  Sőt, akár még ezt is elég gáz végigjátszani mindig. Legalábbis nekem egyszerűbb közvetlenül a számozós, nem pedig a számokat átírni betűkre, majd a végén a betűket visszaírni számokra. Bár az is igaz, hogy ezt nem nekem kell leprogramozni…

                  Hozzászólás: Lightscribe #2075652
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Bocsi, teljesen elfelejtettem. Most is nem tudom, hogy jutott eszembe. (remélem, nem túl késő)
                    De már akkor kiderült, hogy ez normális disztró-csomi, és nem csak egyszerűen egy src-rpm, vagy ilyesmi.
                    Na, szóval, akkor csak annyi, hogy a lightscribe…rpm-en belül a CONTENTS.cpio-ba bemégy, az ottani cuccokat kimásolod (/etc, /usr) a megfelelő helyekre, valamint az rpm-fájl/INFO/SCRIPTS/POSTIN fájlban levő egy sort (touch…) lefuttatod.

                    A 4L…rpm-ben: ugyanez, csak itt úgy látom, nincs POSTIN.

                    Szerintem ennyi.

                    Hozzászólás: Nem indul az Eszter #1997977
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Nemigen ismerem a live-cd-ket, de a kernelüzeneteket nem lehet valahogy követni? Vagy ezt a bőbeszédű módot még bővebbé tenni? Esetleg pontos hibaüzenetet beírni?

                      Hozzászólás: ERROR #2068530
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Stefy78 wrote:
                        Ő saját maga kérdezett rá, hogy telepítse-e a 32-bites OpenGL-t.

                        Hát naná, hogy a 32 bitesre kérdezett, mivel te azt töltötted le és azt indítottad. Akkor mit kérdezett volna? Szerintem töltsd le azt a AMD64-est és annak próbálj nekiesni!

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,091-8,100 / 9,618