Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csovike10 wrote:End_request: I/0 error, dev. 03:40 (hdb), sector 1 (itt folyamatosan növekszik a szám)
[red]Hdb: command error: status=0x51 {DriveReady SeekComplete Error}
Hdb: command error: error=0x54[/red]
Ezt sokszor kiírja, majd egy idő után megjelenik ez:
Puppy [red]was unable to locate the file usr_cram.fs. This file is the entire /usr folder, as a compressed read only f.s.[/red], and its absence means that X cannot be started, but you will at least get the command prompt.El is olvastad és értelmezted, amit ide leírtál? Mármint a hibaüzit.
Én amondó vagyok, hogy vagy a cd-vel vagy az olvasóddal van valami gáz.Az üzenetet elolvasva, valamint ezt hozzánézve:
csovike10 wrote:Sorry, cannot start X. File [red]/usr[/red]/X11R6/bin/X missing. If X is supposed to be installed, probably Puppy [red]was unable to mout usr_cram.fs on /usr.[/red]Hát naná, hogy nem találja, hiszen az elébb azt mondta, hogy az usr_cram.fs-t nem találja, ami pedig tutira kell, mivel a fájl az egész /usr könyvtár (tömörítve), és ha nincs a /usr mountolva, akkor hogy a fenében lenne meg a [red]/usr/[/red]X11R6/bin/X fájl, ami lényegében az X?
MyCroft wrote:uzsolt wrote:Már persze úgy, hogyCode:for i in $B $V $H $F $Kmódosítással. A fene se tudja, megéri-e…
Megy simán is 😉
Megy, csak hogy mondod meg a bash-nak, hogy amikor te B-t mondasz, ő az 1-re gondoljon?
Milyen felhasználóként akartad mount-olni és hogyan? Mivel (gondolom) nincs benne az fstab-ban, így a suse fogja neked mount-olni, mivel nem cserélhető adathordozó.
Ha nem megy, akkor a modprobe nvidia is megér egy misét 🙂
Szóval 64 bit? Eddig ezt nem tudtam. A log-ot is tudnád csatolni? Mármint akkor, amikor „nem megy”.
Már persze úgy, hogy
Code:for i in $B $V $H $F $Kmódosítással. A fene se tudja, megéri-e…
Nem túlzottan értek az xgl-hez, meg nem pontosan tudom, hogy hogy is van, de az xorg-devel-ek nem kellenek?
viko: most akkor te az xserver-t akarod fordítani?
erdsiger wrote:WARNING: Unable to perform the runtime configuration check for library
‘libGL.so.1’ (‘/usr/lib32/libGL.so.1.0.8776’); assuming successful
installation.Hát, feltételezni sokmindent lehet 🙂
Csak egy kérdés: hogy a fenébe a /usr/lib32-ben keresi? Ezt a fájlt az nvidia szokta telepíteni.
Ja, ott van néked olyan fájlod?Nem néztem meg, de feltételezem, hogy az xorg.conf-odban a kártyánál a Driver nvidia-ra van állítva.
Én azért mégegyszer lefuttatnám azt a telepítőt…
Azokat az xorg-dev-eket nem kellene felrakni?
Remélem, senki nem fogja a fejemet leharapni, de azért elárulom a találat módját:
a Keresés dobozba beírtam az openoffice és a ttf szavakat, majd a Keresés gombra kattintottam (vagy Enter-t ütöttem?), és kb. a negyedik találat ez volt…Lehet, hogy én vagyok a butus, de nem egyszerűbb számokkal jelölni? Ezek a betűk mindig csak megkavarják a dolgokat. Sőt, ha valamilyen rendben vannak a számok (mondjuk a sakktáblán ahogy sorban állnak), akkor aztán semmi ok a félreértésre…
-
SzerzőBejegyzés