uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,101-8,110 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mit tegyek? Segítsetek! Sűrgős! #2075952
    uzsolt
    Felhasználó
      csovike10 wrote:
      End_request: I/0 error, dev. 03:40 (hdb), sector 1 (itt folyamatosan növekszik a szám)
      [red]Hdb: command error: status=0x51 {DriveReady SeekComplete Error}
      Hdb: command error: error=0x54[/red]
      Ezt sokszor kiírja, majd egy idő után megjelenik ez:
      Puppy [red]was unable to locate the file usr_cram.fs. This file is the entire /usr folder, as a compressed read only f.s.[/red], and its absence means that X cannot be started, but you will at least get the command prompt.

      El is olvastad és értelmezted, amit ide leírtál? Mármint a hibaüzit.
      Én amondó vagyok, hogy vagy a cd-vel vagy az olvasóddal van valami gáz.

      Az üzenetet elolvasva, valamint ezt hozzánézve:

      csovike10 wrote:
      Sorry, cannot start X. File [red]/usr[/red]/X11R6/bin/X missing. If X is supposed to be installed, probably Puppy [red]was unable to mout usr_cram.fs on /usr.[/red]

      Hát naná, hogy nem találja, hiszen az elébb azt mondta, hogy az usr_cram.fs-t nem találja, ami pedig tutira kell, mivel a fájl az egész /usr könyvtár (tömörítve), és ha nincs a /usr mountolva, akkor hogy a fenében lenne meg a [red]/usr/[/red]X11R6/bin/X fájl, ami lényegében az X?

      Hozzászólás: Bash script #2053332
      uzsolt
      Felhasználó
        MyCroft wrote:
        uzsolt wrote:
        Már persze úgy, hogy

        Code:
        for i in $B $V $H $F $K

        módosítással. A fene se tudja, megéri-e…

        Megy simán is 😉

        Megy, csak hogy mondod meg a bash-nak, hogy amikor te B-t mondasz, ő az 1-re gondoljon?

        uzsolt
        Felhasználó

          Milyen felhasználóként akartad mount-olni és hogyan? Mivel (gondolom) nincs benne az fstab-ban, így a suse fogja neked mount-olni, mivel nem cserélhető adathordozó.

          Hozzászólás: ERROR #2068524
          uzsolt
          Felhasználó

            Ha nem megy, akkor a modprobe nvidia is megér egy misét 🙂

            Szóval 64 bit? Eddig ezt nem tudtam. A log-ot is tudnád csatolni? Mármint akkor, amikor „nem megy”.

            Hozzászólás: Bash script #2053327
            uzsolt
            Felhasználó

              Már persze úgy, hogy

              Code:
              for i in $B $V $H $F $K

              módosítással. A fene se tudja, megéri-e…

              Hozzászólás: UHU 2.0 XGL #2074403
              uzsolt
              Felhasználó

                Nem túlzottan értek az xgl-hez, meg nem pontosan tudom, hogy hogy is van, de az xorg-devel-ek nem kellenek?

                viko: most akkor te az xserver-t akarod fordítani?

                Hozzászólás: ERROR #2068521
                uzsolt
                Felhasználó
                  erdsiger wrote:
                  WARNING: Unable to perform the runtime configuration check for library
                          ‘libGL.so.1’ (‘/usr/lib32/libGL.so.1.0.8776’); assuming successful
                          installation.

                  Hát, feltételezni sokmindent lehet 🙂
                  Csak egy kérdés: hogy a fenébe a /usr/lib32-ben keresi? Ezt a fájlt az nvidia szokta telepíteni.
                  Ja, ott van néked olyan fájlod?

                  Nem néztem meg, de feltételezem, hogy az xorg.conf-odban a kártyánál a Driver nvidia-ra van állítva.

                  Én azért mégegyszer lefuttatnám azt a telepítőt…

                  Hozzászólás: ERROR #2068512
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Azokat az xorg-dev-eket nem kellene felrakni?

                    Hozzászólás: UHU 2.0 – Ooo2.0 – fontok telepitese #2075929
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Remélem, senki nem fogja a fejemet leharapni, de azért elárulom a találat módját:
                      a Keresés dobozba beírtam az openoffice és a ttf szavakat, majd a Keresés gombra kattintottam (vagy Enter-t ütöttem?), és kb. a negyedik találat ez volt…

                      Hozzászólás: Bash script #2053324
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Lehet, hogy én vagyok a butus, de nem egyszerűbb számokkal jelölni? Ezek a betűk mindig csak megkavarják a dolgokat. Sőt, ha valamilyen rendben vannak a számok (mondjuk a sakktáblán ahogy sorban állnak), akkor aztán semmi ok a félreértésre…

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,101-8,110 / 9,618