Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
milfer wrote:Újraindítás után a kernel még betöltődik, az init is elindul, de ezután 5-10 másodpercre csonttá fagy. Még odáig sem jut, hogy logot írjon.
Ha már az init-ig eljutsz, akkor kernel már jó sokat loggolt (dmesg).
Hol fagyott csonttá? Melyik üzenet után? Ezt azért jó lenne tudni. Fedorában nincs olyan „interaktív” indítás (egyenként nyomhatod a yes-gombot), Failsafe mód, stb?MyCroft wrote:Én sem tudtam róla, hogy őszinte legyekViszont én már le is fordítottam 😉
retaliator: pontosan miért lenne jobb a betűs tömb, mint a számmal indexelt?
MyCroft wrote:A 3.2-esről olvastam, hogy az még nem támogatjaSzóval akkor van 3.2-es 🙂
A hiba szerintem ebből a tömbindexelésből származik, ui. ha a tömbindexeket számokkal kezeled, akkor kiírja azt, amit ki kell írnia.
Egyébként fontos, hogy betűkkel legyen indexelve?uzsolt wrote:…
olyan progira lenne szükségem, amely lényegében egy elektronikus napló
…Találtam, szinte teljesen megfelel az igényeimnek. Itt van néhány. Ezért jó a freshmeat news-ait olvasni 🙂
Most én köszönöm.
Én is erre gondoltam…gomba wrote:Utólag lehet ezen módosítani?
Szöveges felület alatt? Akkor megpróbálnék úgy bejelentkezni.Igen, jól sejted, hogy a vinyód (partíciód) megtelésével van gond. Azért az a 2.4 giga nem túl sok mindenre elég, de azért orvosolható: először is bejelentkezel konzolon („szöveges felület”, elérni a ctrl+alt+f1-gyel lehet) root-ként, ezután egy-két nagyobb, nem létszükség csomagot leszedsz (apt-get remove, ha jól rémlik; a TAB-billentyűt érdemes használni, pl. pötyögöd: apt-get remove acr[TAB], és gondolom kiegészíti), pl. amiket mmp írt, hogy legyen helyed. Kijelentkezel, majd ctrl+alt+f7-tel visszamégy grafikusra, megpróbálod, és remélem örülsz…
A swap-nak első pillantásra ehhez semmi köze, mivel X-re való bejelentkezéskor a home-ba ír fájlokat, a log-ról nem is beszélve.
Akkor felvilágosítod a népeket, hogy ez miért volt jó? Mi volt a te verziódban a hiba? (már csak azért is, hogy én is megnyugodjak, hogy tudod, hogy miért volt jó ez a megoldás 😉 )
Próbáld -n opcióval az echo-t, onnantól az lesz, amit vársz…
-
SzerzőBejegyzés