uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,111-8,120 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sikeres telepítés után nem indul az FC-6 #2075908
    uzsolt
    Felhasználó
      milfer wrote:
      Újraindítás után a kernel még betöltődik, az init is elindul, de ezután 5-10 másodpercre csonttá fagy. Még odáig sem jut, hogy logot írjon.

      Ha már az init-ig eljutsz, akkor kernel már jó sokat loggolt (dmesg).
      Hol fagyott csonttá? Melyik üzenet után? Ezt azért jó lenne tudni. Fedorában nincs olyan „interaktív” indítás (egyenként nyomhatod a yes-gombot), Failsafe mód, stb?

      Hozzászólás: UHU 2.0 – Ooo2.0 – fontok telepitese #2075927
      uzsolt
      Felhasználó

        Remélem, ez megfelelő.

        Hozzászólás: Bash script #2053322
        uzsolt
        Felhasználó
          MyCroft wrote:
          Én sem tudtam róla, hogy őszinte legyek

          Viszont én már le is fordítottam 😉

          retaliator: pontosan miért lenne jobb a betűs tömb, mint a számmal indexelt?

          Hozzászólás: Bash script #2053319
          uzsolt
          Felhasználó
            MyCroft wrote:
            A 3.2-esről olvastam, hogy az még nem támogatja

            Szóval akkor van 3.2-es 🙂

            A hiba szerintem ebből a tömbindexelésből származik, ui. ha a tömbindexeket számokkal kezeled, akkor kiírja azt, amit ki kell írnia.
            Egyébként fontos, hogy betűkkel legyen indexelve?

            Hozzászólás: Egy olyan programot keresek ami… #2005713
            uzsolt
            Felhasználó
              uzsolt wrote:

              olyan progira lenne szükségem, amely lényegében egy elektronikus napló

              Találtam, szinte teljesen megfelel az igényeimnek. Itt van néhány. Ezért jó a freshmeat news-ait olvasni 🙂

              Hozzászólás: Bash script #2053314
              uzsolt
              Felhasználó

                Most én köszönöm.
                Én is erre gondoltam…

                Hozzászólás: Nem sikerül a bejelentkezés #2075869
                uzsolt
                Felhasználó
                  gomba wrote:
                  Utólag lehet ezen módosítani?
                  Szöveges felület alatt? Akkor megpróbálnék úgy bejelentkezni.

                  Igen, jól sejted, hogy a vinyód (partíciód) megtelésével van gond. Azért az a 2.4 giga nem túl sok mindenre elég, de azért orvosolható: először is bejelentkezel konzolon („szöveges felület”, elérni a ctrl+alt+f1-gyel lehet) root-ként, ezután egy-két nagyobb, nem létszükség csomagot leszedsz (apt-get remove, ha jól rémlik; a TAB-billentyűt érdemes használni, pl. pötyögöd: apt-get remove acr[TAB], és gondolom kiegészíti), pl. amiket mmp írt, hogy legyen helyed. Kijelentkezel, majd ctrl+alt+f7-tel visszamégy grafikusra, megpróbálod, és remélem örülsz…

                  A swap-nak első pillantásra ehhez semmi köze, mivel X-re való bejelentkezéskor a home-ba ír fájlokat, a log-ról nem is beszélve.

                  Hozzászólás: Bash script #2053312
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Akkor felvilágosítod a népeket, hogy ez miért volt jó? Mi volt a te verziódban a hiba? (már csak azért is, hogy én is megnyugodjak, hogy tudod, hogy miért volt jó ez a megoldás 😉 )

                    Hozzászólás: Bash script #2053310
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Próbáld -n opcióval az echo-t, onnantól az lesz, amit vársz…

                      Hozzászólás: Postfix compile #2075630
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Azért nézd meg a BLFS-féle leírást!

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,111-8,120 / 9,618