uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,121-8,130 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD rom #2075668
    uzsolt
    Felhasználó

      1. Tudod, hogy a pri/sec master/slave-en van, innentől hd[a-d]
      2. dmesg | grep -i dvd

      Hozzászólás: Reguláris kifejezések #2075661
      uzsolt
      Felhasználó

        Az expr-et ismered?

              STRING : REGEXP
                      anchored pattern match of REGEXP in STRING

        Hozzászólás: Debian konzol elromlik #2075643
        uzsolt
        Felhasználó

          Pedig olyan jó ötletnek tűnt… Egyébként nálam sem megy…
          Esetleg egy agetty ttyn 9600?
          Vagy akár:

          zsolt > apropos terminal | grep init
          reset (1)            – terminal initialization
          tput (1)            – initialize a terminal or query terminfo database
          tset (1)            – terminal initialization

          Ezeket nézd meg, más ötletem sajna nincs 🙁

          Hozzászólás: Debian konzol elromlik #2075641
          uzsolt
          Felhasználó
            retaliator44 wrote:
            Szóval hogy is kell használni?

            Nem tudom, csak egy ötlet volt, ui. ez inicializálja a konzolokat. De most nézelődés közben találtam egy deallocvt nevű progit (kbd csomag).

            Hozzászólás: Lightscribe #2075650
            uzsolt
            Felhasználó

              Dobj már egy linket, honnan töltötted le, megnézem. Legalábbis megpróbálom.

              Hozzászólás: Debian konzol elromlik #2075639
              uzsolt
              Felhasználó

                A util-linux csomagban keresd (nem tudom, deb alatt mi a neve), de ha rootként kiadod, biztos van!

                Hozzászólás: Debian konzol elromlik #2075637
                uzsolt
                Felhasználó
                  retaliator44 wrote:
                  Talán a Firefox 2.0 tar.gz-s telepítője volt ha jól emlékszem.

                  Ha jól értem, akkor egy .tar.gz-t cat-oltál? Meg se merem kérdezni, miért volt jó 😉

                  Ha nincsenek ilyen kalandozások, akkor is teljesül, hogy nem stimmel? Nálam is sikerültek ilyenek, de elsősorban a betűtípus kavarodott meg, kidobott, stb. Azt a konzolt nem is használtam (eggyel több vagy kevesebb…)

                  Nem tudom, csak egy ötlet: az agetty-tyel (jó, én így mondom) nem lehet újraindítani?

                  Hozzászólás: wbar #2075330
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Köszi. Egyébként ez a kép van a freshmeat-en is 🙂

                    Nemtán nem csak én játszadozok ezzel?

                    Hozzászólás: Lightscribe #2075648
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Igen, ezek függőségek. Másra gondoltam annó, amikor ezt írtam (egy-két napja talán?), mivel semmi plusz megjelölése nem volt az rpm-nek, így azt hittem, hogy csak szimplán be van tömörítve (mint pl. az openoffice).

                      Szóval, szerintem ezek valószínüleg megvannak a rendszereden (glibc és tsai), úgyhogy elvileg mennie kell. Amit javaslok, hogy nézd meg, az rpm-ben mik voltak a bin könyvtárban, és azokat indítsd.

                      De uhu alá nincs ebből csomag? (nyilván ez lenne a legjobb)

                      Hozzászólás: wbar #2075328
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Ja, igen, túl sok leírás nincs hozzá  😛
                        Lényegében egy gyorsindító-panel (vagy hogy is híjják, tudod, néhány ikon, rákattintasz és indul, amit beállítottál), elég jó effektekkel. Persze aki kde-t használ, annak alapból vannak ilyesmi villogások (föléviszed az egérkurzort, kinagyítja az ikont, kiírja a nevét, stb.), tehát inkább a kisebb ablakozó-mániások (xfce, *box, enlightenment, stb.) fogják szeretni.
                        A freshmeat-en is leírják kb. ezt, meg még egy képet is mellékeltek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,121-8,130 / 9,618