Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
1. Tudod, hogy a pri/sec master/slave-en van, innentől hd[a-d]
2. dmesg | grep -i dvdAz expr-et ismered?
STRING : REGEXP
anchored pattern match of REGEXP in STRINGPedig olyan jó ötletnek tűnt… Egyébként nálam sem megy…
Esetleg egy agetty ttyn 9600?
Vagy akár:zsolt > apropos terminal | grep init
reset (1) – terminal initialization
tput (1) – initialize a terminal or query terminfo database
tset (1) – terminal initializationEzeket nézd meg, más ötletem sajna nincs 🙁
retaliator44 wrote:Szóval hogy is kell használni?Nem tudom, csak egy ötlet volt, ui. ez inicializálja a konzolokat. De most nézelődés közben találtam egy deallocvt nevű progit (kbd csomag).
Dobj már egy linket, honnan töltötted le, megnézem. Legalábbis megpróbálom.
A util-linux csomagban keresd (nem tudom, deb alatt mi a neve), de ha rootként kiadod, biztos van!
retaliator44 wrote:Talán a Firefox 2.0 tar.gz-s telepítője volt ha jól emlékszem.Ha jól értem, akkor egy .tar.gz-t cat-oltál? Meg se merem kérdezni, miért volt jó 😉
Ha nincsenek ilyen kalandozások, akkor is teljesül, hogy nem stimmel? Nálam is sikerültek ilyenek, de elsősorban a betűtípus kavarodott meg, kidobott, stb. Azt a konzolt nem is használtam (eggyel több vagy kevesebb…)
Nem tudom, csak egy ötlet: az agetty-tyel (jó, én így mondom) nem lehet újraindítani?
Köszi. Egyébként ez a kép van a freshmeat-en is 🙂
Nemtán nem csak én játszadozok ezzel?
Igen, ezek függőségek. Másra gondoltam annó, amikor ezt írtam (egy-két napja talán?), mivel semmi plusz megjelölése nem volt az rpm-nek, így azt hittem, hogy csak szimplán be van tömörítve (mint pl. az openoffice).
Szóval, szerintem ezek valószínüleg megvannak a rendszereden (glibc és tsai), úgyhogy elvileg mennie kell. Amit javaslok, hogy nézd meg, az rpm-ben mik voltak a bin könyvtárban, és azokat indítsd.
De uhu alá nincs ebből csomag? (nyilván ez lenne a legjobb)
Ja, igen, túl sok leírás nincs hozzá 😛
Lényegében egy gyorsindító-panel (vagy hogy is híjják, tudod, néhány ikon, rákattintasz és indul, amit beállítottál), elég jó effektekkel. Persze aki kde-t használ, annak alapból vannak ilyesmi villogások (föléviszed az egérkurzort, kinagyítja az ikont, kiírja a nevét, stb.), tehát inkább a kisebb ablakozó-mániások (xfce, *box, enlightenment, stb.) fogják szeretni.
A freshmeat-en is leírják kb. ezt, meg még egy képet is mellékeltek. -
SzerzőBejegyzés