Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
retaliator44 wrote:legutóbb egy cat parancsnak adtam valami eszement paramétert, és azon akadt ki. Kiírta, hogy quit, aztán a következő billentyűlenyomásra logoutolt,
Milyen „eszement” paramétert? Egy izgi fájl cat-olása érdekes következményekkel járhat…Akkor csinálj egy szimlinket a libdb.so.2-re libdb.so néven, utána egy ldconfig és utána még egy próba.
kisbetu wrote:az előző gyűjtőtopiknál megnyomtam a „Jelentsd egy moderátornak” gombot, és Csaba máris zárta a zárnivalót.OK, akkor én is megtettem itt, úgyhogy tessenek engem szidni az esetleges zárás miatt. Amúgy is úgy látszik, én vagyok most itt a rosszfiú.
Akkor elárulom a többiek kedvéért, hogy én küldtem azt a privátot. Szerintem nem volt semmi cseszegetés, csak arra próbáltam ösztökélni –Laszlo– fórumozó társunkat, hogy nyisson egy új témát, én próbálok ott válaszolni.
Hogy miért is? Ha már netikett nincsen elolvasva senki által, akkor annyi realitásérzékünk lehetne, hogy nem ilyen topikba érünk, mert akkor egy 20-30-40 oldalas topik lesz belőle, amire jó néhány példát lehet itt látni (az egyik épp kiemelt is). Ezzel még olyan nagy baj nem lenne, csak az a gáz, hogy ha ott 15 egymástól TELJESEN ELTÉRŐ probléma nincs, akkor egy se. Tehát a végén követhetetlen. Ha –Laszlo– nem hiszed, akkor kezd el olvasni az UHU 2.0-s témát, és próbáld követni is, milyen problémák is vannak felvetve és melyekek (hú, a volt magyartanárom leharapná a fejemet) vannak megoldva. Szóval én csak ezért írtam ezt, és lehet, hogy a többek ezért nem írtak…Az ldconfig létrehozza a szükséges csatolásokat és a cache-t, (amit a futási idejû linker, az ld.so használ), a legfrissebb megosztott könyvtárakhoz, amelyeket a parancssorból, az /etc/ld.so.conf fájlból, és a megbízható könyvtárakból (/usr/lib és a /lib) olvas ki.
(innen)
chris19 wrote:Ettől függetlenül én feltettem egy Berkeley DB-t
és ezek után írja ki ezt a hibaüzenetet.És van is olyanod, hogy /usr/lib/libdb.so? Ha van, akkor a make install (úgy értelek, hogy forrásból raktad fel) után volt ldconfig?
rbrain wrote:amit mke2fs /dev/[red]hdd[/red] parancsal megformáztam.
Az egész vinyót? Én nem tudom, ki hogyan szokta csinálni, én partíciókat szoktam formázni, amiket előtte mondjuk egy fdisk paranccsal szoktam(?) létrehozni. Tehát én inkább egy mke2fs /dev/hdd[red]1[/red]-re gondolnék. Persze az 1 helyett a megfelelő szám…vakangyal wrote:figyi, lekiscsillagomoztál. nem vettem jó néven.És ezért anyázni kell? Én meg ezt nem vettem jó néven (ami azért első blikkre szerintem jobban érthető), és én próbáltam magánúton elintézni a nézeteltérést, nem mindenki szeme láttára (mert szerintem ez kettőnknél többekre nem tartozik). De ha ki kell kürtölni, akkor legyen úgy, ahogy akarod…
Egyébként is csak „kiscsillag” volt, birtokos jelző (‘om’) nem volt rajta. Azt se tudom, hány éves vagy (adatlapodon, most én is megnéztem, nincs), de ne is áruld el, egyáltalán nem is érdekel.
De akkor ne írjam azt se, hogy „Öregem, ez jó vicc volt”, mert valaki ezen sértődik meg (főleg, ha hölgy az illető), sőt, egyáltalán semmilyen megszólítás ne legyen…captain wrote:elmondása szerint meg is valósította.Ezeket imádom 😉 Szerintem nézd meg nála, hogy megy-e. Nem kellett átkötnie egy-két dolgot? Nem tudom, nem nagyon értek hozzá, csak próbálok úgy tenni (remélem, jól sikerült 😉 )
Akkor légy oly kedves ebből is idézni! Ha nem, akkor megteszem én:
haly
kiscsillagozd le anyádat! nem vagyok a babád!
nah, ha használnál p2p progikat, akkor tudnád, hogy az azureus, vagy az amule és a DC sokszor több szálon tölt. nemcsak viszonylag sok (8-10) szálon! az azureus pl. néha több száz megnyitott hálózati kapcsolatot kezel! erre indits még egyidejüleg több ilyen p2p progit és nézd meg, hogy a letöltési sebességed, a letöltött anyag 1 óra alatt mennyi? a sok kérelem, fogadás és viszaigazolás felzabálja a hálózati sávszélt!
ezért én csak egy ilyen programot futtanék, nem pedig egyszerre mindet!
és egy kisebb gép, ami kevesebbet is fogyaszt, bőven megfelelne a célnak. a disztró tökmindegy. beállitás dolga az egész!(kiemelés tőlem).
Részemről ennyi…
-
SzerzőBejegyzés