uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,141-8,150 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Stereo –> 5.1 #2075602
    uzsolt
    Felhasználó
      captain wrote:
      csak át kell irányítani¦nbsp; a sávokat a line-in és mic bemenetekre
      Hát, a fene se tudja. Viszonylag kevés az a kettő betű, de a bemenet és a kimenet azért nem ugyanaz. És azok azért bemenetek, mert oda jelet viszel be. Az erősítőd hangfal-kimenetére hiába kötsz mikrofont, nem fogod tudni arra használni, amire első blikkre gondolod. Szóval szerintem itt a hardver miatt nem megvalósítható (szép is lenne, ha a line-in-re rákötsz egy mikrofont, és elkezd neked zenét játszani).
      Egyébként hol hallottad/olvastad?
      Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075537
      uzsolt
      Felhasználó
        juuzer wrote:
        Ezt a témát nem igazán értem, … a témanyitó hozzászólás:

        Theox wrote:
        Na uzsolt, most már hajlandó vagy elárulni?

        Ha ezt és az utána lévő hozzászólást elolvasod, meg fogsz világosodni.

        Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075535
        uzsolt
        Felhasználó

          Na, akkor én ennyi voltam. Hátha jön majd olyan, aki egy turbo gombnál többet bír mondani…

          Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075050
          uzsolt
          Felhasználó

            OFF (?)
            Hihetetlen, mennyire bonyolult uhu-ban egy csomag elkészítése :'(

            Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075533
            uzsolt
            Felhasználó

              Ott vannak, csak modulban, tehát ha használni akarod, akkor neked kell betölteni, nincs kecmec 🙂
              Egyébként nem tudom, melyik kellhet, ehhez, mint modtam, csak „Turbo gomb”-szinten értek 🙂 Szerintem próbáld egyesével, tehát:

              Code:
              modprobe cpufreq_conservative

              , majd ezután a progit, ami még siránkozik. Utána a következőt, és megint a progi, stb. Remélhetőleg valamelyik jó lesz, és akkor azt is tudni fogod, melyik kellett, és beállítod frugit, hogy boot-kor is töltse be. Más ötletem hirtelen nincs.

              Hozzászólás: vicc #1923184
              uzsolt
              Felhasználó

                És esetleg dark-brown, vagy black, úgyis műxik? Tényleg jó ez a nyílt forrás  ;D

                Hozzászólás: csak egy kerdes uhu 1.2vel kapcsolatban #2044406
                uzsolt
                Felhasználó

                  Én is feltennék akkor csak egy kérdést: miért olyan nehéz arra az „Új téma” gombra rányomni?
                  Akkor itt is alkalmazom azt, hogy addig meg se próbálok válaszolni, amíg egy új téma nem nyílik mondjuk „Nem olvasható gyári dvd” címen.
                  Csak hogy legyen motiváció: lenne egy-két (értelmes) ötletem a problémáddal kapcsolatban 😉

                  Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075531
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    Theox wrote:
                    If you are running a v2.5/2.6 kernel, please make sure that:
                      – [red]That you have the core cpufreq and cpufreq-userspace modules
                        compiled or loaded into the kernel.[/red]
                      – The you have sysfs mounted /sys
                      – That you have the cpufreq driver for your cpu loaded.
                    Ezt az egyik ilyen progi írja ha a státuszra vagyok kiváncsi.

                    Tehát a cpufreq modult kellene betölteni. Hogy nehogy megint olyan „égés” legyen, mint elébb, előtte ad ki az előbbi find parancsot, csak a -name után „cpu*freq*” legyen! Onnan majd választasz, melyik szimpi neked (gondolom, elsősorban a procid típusa alapján kell dönteni)

                    Theox wrote:
                    Amúgy te honnan tudod mindezeket?

                    Kisbetunek már megint igaza van: sokszor fordítottam már kernelt, és szinte minden helpjét elolvastam, mert kiváncsi voltam, mi mire jó, és annak a sok hülyeségnek, amit olvastam, a nagy része meg is maradt. A többszáz oldalas könyvek és howto-k kimaradtak az olvasásból, csak azokat olvastam, amik valami miatt kellettek (azért a többszáz oldal kicsit túlzás).

                    Hozzászólás: vicc #1923182
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Hm. Főleg ha barna/vörös haja lenne. Bár mivel nyílt forrású fejlesztésről van szó, gyorsan keresek egy olyasmit, hogy

                      Code:
                      #define HAIR_COLOR blond

                      és átírom, hogy

                      Code:
                      #define HAIR_COLOR brown

                      ;D

                      Hozzászólás: Letöltésre milyen oprendszert? #2075547
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Hallottam, kiscsillag. P2P/torrent progikat nem használok, de volt nemegyszer olyan, amikor egyszerre viszonylag sok (8-10) letöltés ment (wget-tel, firefox-szal vegyesen), és még mellette neteztem. Igen, belassult a böngészés, meg nem 512kb/s-kel jöttek egyesével a dolgok, hanem úgy kb. összesen.

                        De még mindig nem értem, hogy ez miért kevés. Ha egész éjszaka megy, akkor nem tökmindegy, hogy félóra vagy 5 óra?

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,141-8,150 / 9,618