Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
captain wrote:csak át kell irányítani¦nbsp; a sávokat a line-in és mic bemenetekre
Hát, a fene se tudja. Viszonylag kevés az a kettő betű, de a bemenet és a kimenet azért nem ugyanaz. És azok azért bemenetek, mert oda jelet viszel be. Az erősítőd hangfal-kimenetére hiába kötsz mikrofont, nem fogod tudni arra használni, amire első blikkre gondolod. Szóval szerintem itt a hardver miatt nem megvalósítható (szép is lenne, ha a line-in-re rákötsz egy mikrofont, és elkezd neked zenét játszani).
Egyébként hol hallottad/olvastad?juuzer wrote:Ezt a témát nem igazán értem, … a témanyitó hozzászólás:Theox wrote:Na uzsolt, most már hajlandó vagy elárulni?Ha ezt és az utána lévő hozzászólást elolvasod, meg fogsz világosodni.
Na, akkor én ennyi voltam. Hátha jön majd olyan, aki egy turbo gombnál többet bír mondani…
OFF (?)
Hihetetlen, mennyire bonyolult uhu-ban egy csomag elkészítése :'(Ott vannak, csak modulban, tehát ha használni akarod, akkor neked kell betölteni, nincs kecmec 🙂
Egyébként nem tudom, melyik kellhet, ehhez, mint modtam, csak „Turbo gomb”-szinten értek 🙂 Szerintem próbáld egyesével, tehát:Code:modprobe cpufreq_conservative, majd ezután a progit, ami még siránkozik. Utána a következőt, és megint a progi, stb. Remélhetőleg valamelyik jó lesz, és akkor azt is tudni fogod, melyik kellett, és beállítod frugit, hogy boot-kor is töltse be. Más ötletem hirtelen nincs.
És esetleg dark-brown, vagy black, úgyis műxik? Tényleg jó ez a nyílt forrás ;D
Én is feltennék akkor csak egy kérdést: miért olyan nehéz arra az „Új téma” gombra rányomni?
Akkor itt is alkalmazom azt, hogy addig meg se próbálok válaszolni, amíg egy új téma nem nyílik mondjuk „Nem olvasható gyári dvd” címen.
Csak hogy legyen motiváció: lenne egy-két (értelmes) ötletem a problémáddal kapcsolatban 😉Theox wrote:If you are running a v2.5/2.6 kernel, please make sure that:
– [red]That you have the core cpufreq and cpufreq-userspace modules
compiled or loaded into the kernel.[/red]
– The you have sysfs mounted /sys
– That you have the cpufreq driver for your cpu loaded.
Ezt az egyik ilyen progi írja ha a státuszra vagyok kiváncsi.Tehát a cpufreq modult kellene betölteni. Hogy nehogy megint olyan „égés” legyen, mint elébb, előtte ad ki az előbbi find parancsot, csak a -name után „cpu*freq*” legyen! Onnan majd választasz, melyik szimpi neked (gondolom, elsősorban a procid típusa alapján kell dönteni)
Theox wrote:Amúgy te honnan tudod mindezeket?Kisbetunek már megint igaza van: sokszor fordítottam már kernelt, és szinte minden helpjét elolvastam, mert kiváncsi voltam, mi mire jó, és annak a sok hülyeségnek, amit olvastam, a nagy része meg is maradt. A többszáz oldalas könyvek és howto-k kimaradtak az olvasásból, csak azokat olvastam, amik valami miatt kellettek (azért a többszáz oldal kicsit túlzás).
Hm. Főleg ha barna/vörös haja lenne. Bár mivel nyílt forrású fejlesztésről van szó, gyorsan keresek egy olyasmit, hogy
Code:#define HAIR_COLOR blondés átírom, hogy
Code:#define HAIR_COLOR brown;D
Hallottam, kiscsillag. P2P/torrent progikat nem használok, de volt nemegyszer olyan, amikor egyszerre viszonylag sok (8-10) letöltés ment (wget-tel, firefox-szal vegyesen), és még mellette neteztem. Igen, belassult a böngészés, meg nem 512kb/s-kel jöttek egyesével a dolgok, hanem úgy kb. összesen.
De még mindig nem értem, hogy ez miért kevés. Ha egész éjszaka megy, akkor nem tökmindegy, hogy félóra vagy 5 óra?
-
SzerzőBejegyzés