uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,151-8,160 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Directory mask automatikusan #2075566
    uzsolt
    Felhasználó

      Már milyen fájlmódosítás után? Pontosan mire kellene ez neked?

      Hozzászólás: Letöltésre milyen oprendszert? #2075545
      uzsolt
      Felhasználó
        vakangyal wrote:
        az 512Kb/s kábelnet kicsit kevés

        Miért? ??? Legfeljebb nem félóra alatt lesz lenn egy cd, hanem egy egész éjszaka kell hozzá…
        Meg aztán cseszheted az egymillió kb/s letöltési sebességedet egy p2p progiban, ha az, akitől töltesz, csak 10kb/s-et ad neked.

        Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075528
        uzsolt
        Felhasználó

          Bocsi, a modulneveket sose tudom fejből 🙁
          Akkor egy modprobe i2c-core. Persze a find /lib/modules/`uname -r` -name „i2c*.ko” egyből megmutatná, milyen ilyenek vannak.

          Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075526
          uzsolt
          Felhasználó

            Hogy próbáltad betölteni? Esetleg egy modprobe i2c volt már?

            Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075524
            uzsolt
            Felhasználó

              Ha nincs olyan modul forgatva, akkor nincs olyan és kész. Szerintem egy röpke kernelfordítás megoldana egy ilyen „gondot”. pacman: passzolok, már jó ideje nem frugit használok.

              Ja, meg se merem kérdezni, de azért csak megkérdem: honnan tudod, hogy „nincs is benne”?

              Hozzászólás: Letöltésre milyen oprendszert? #2075543
              uzsolt
              Felhasználó
                strangedr wrote:
                Ezen a konfiguráción akármilyen modern disztrib gond nélkül elfut, legfeljebb nem kde-t vagy gnome-ot futtatsz rajta, hanem valamelyik boxot vagy mondjuk xfce-t. (Xubuntu be is ugrik mindjárt).
                A LiveCD-s kitételt meg nem értem.

                Én még az enlightenmentet is érdemesnek találom megnézni.
                Én meg magát a kérdést nem értem. Ha egyszer nem fut „semmi”, csak egy letöltés, akkor mi b@sztatná a procit? Szerintem is bármilyen linux jó erre. Sőt, akár win is. Ha egyszer meg van linuxod, akkor miért kellene egy másikat (kicsit) felrakni csak ezért?

                Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075522
                uzsolt
                Felhasználó

                  És mi lenne, ha kézzel töltenéd be? Esetleg a fruginak megmondanád, hogy „alapból” töltse be?
                  Javaslom egyébként az mbmon nevű csodát is, a gkrellm nálam azt használja…

                  Hozzászólás: Processzor tuning Frugalware alatt #2075519
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Na, ez a beszéd 😉

                    Hirtelen a kernelben levő cpufreq-ra gondoltam, az szolgál ilyesmire. A Documentation/cpu-freq/*-ot ajánlom olvasgatni.

                    Őszintén megvallom, én még életemben nem próbáltam, utolsó proci-tuningom egy 386SX volt, ott is csak annyit kellett, hogy a házon a „Turbo” gombot benyomtam (ilyenkor 25MHz-ről 40-re ment fel). Tényleg, a te gépeden nincs ilyen gomb?  ;D

                    Szerk.: ja, meg itt érdemes még nézelődni…

                    Hozzászólás: Frugalware tapasztalatok #2070508
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Én tudok, nem is egyet. Csak azt nem értem, hogy mi köze van ennek a „Frugalware tapasztalotok”-hoz ???
                      És addig nem is fogok semmit elárulni, amíg egy olyan topikba nem írod, ami CSAK arról szól.

                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Akkor nem itt lesz a gond. A fájlban nézelődj még ezügyben, elsősorban a SoundOnLoginFile, a SoundProgram környékén! Valami olyasmit keress, hogy SoundOnLogin, vagy ilyesmi (tehát ami beállítja, hogy menjen). Azért az se lenne egy hülye ötlet, hogy a /usr/lib/gdmplay-be írsz egy olyan sort, amiből kiderülhet, hogy tényleg lefut-e. Pl. egy

                        Code:
                        echo „GDM-sound lefutott” > /olyan/fájl/amire/mindenkinek/van/írásjoga

                        (egy ilyen fájlnak jó lesz a /tmp/proba_fajl).

                        És ha a gdm futás után lesz egy olyan fájlod, mint amit írtál, a „GDM-sound lefutott” tartalommal, akkor újra kell gondolni mindent. Ha nem lesz, akkor ez a szkript nem hívódik meg.

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,151-8,160 / 9,618