Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Már milyen fájlmódosítás után? Pontosan mire kellene ez neked?
vakangyal wrote:az 512Kb/s kábelnet kicsit kevésMiért? ??? Legfeljebb nem félóra alatt lesz lenn egy cd, hanem egy egész éjszaka kell hozzá…
Meg aztán cseszheted az egymillió kb/s letöltési sebességedet egy p2p progiban, ha az, akitől töltesz, csak 10kb/s-et ad neked.Bocsi, a modulneveket sose tudom fejből 🙁
Akkor egy modprobe i2c-core. Persze a find /lib/modules/`uname -r` -name „i2c*.ko” egyből megmutatná, milyen ilyenek vannak.Hogy próbáltad betölteni? Esetleg egy modprobe i2c volt már?
Ha nincs olyan modul forgatva, akkor nincs olyan és kész. Szerintem egy röpke kernelfordítás megoldana egy ilyen „gondot”. pacman: passzolok, már jó ideje nem frugit használok.
Ja, meg se merem kérdezni, de azért csak megkérdem: honnan tudod, hogy „nincs is benne”?
strangedr wrote:Ezen a konfiguráción akármilyen modern disztrib gond nélkül elfut, legfeljebb nem kde-t vagy gnome-ot futtatsz rajta, hanem valamelyik boxot vagy mondjuk xfce-t. (Xubuntu be is ugrik mindjárt).
A LiveCD-s kitételt meg nem értem.Én még az enlightenmentet is érdemesnek találom megnézni.
Én meg magát a kérdést nem értem. Ha egyszer nem fut „semmi”, csak egy letöltés, akkor mi b@sztatná a procit? Szerintem is bármilyen linux jó erre. Sőt, akár win is. Ha egyszer meg van linuxod, akkor miért kellene egy másikat (kicsit) felrakni csak ezért?És mi lenne, ha kézzel töltenéd be? Esetleg a fruginak megmondanád, hogy „alapból” töltse be?
Javaslom egyébként az mbmon nevű csodát is, a gkrellm nálam azt használja…Na, ez a beszéd 😉
Hirtelen a kernelben levő cpufreq-ra gondoltam, az szolgál ilyesmire. A Documentation/cpu-freq/*-ot ajánlom olvasgatni.
Őszintén megvallom, én még életemben nem próbáltam, utolsó proci-tuningom egy 386SX volt, ott is csak annyit kellett, hogy a házon a „Turbo” gombot benyomtam (ilyenkor 25MHz-ről 40-re ment fel). Tényleg, a te gépeden nincs ilyen gomb? ;D
Szerk.: ja, meg itt érdemes még nézelődni…
Én tudok, nem is egyet. Csak azt nem értem, hogy mi köze van ennek a „Frugalware tapasztalotok”-hoz ???
És addig nem is fogok semmit elárulni, amíg egy olyan topikba nem írod, ami CSAK arról szól.Akkor nem itt lesz a gond. A fájlban nézelődj még ezügyben, elsősorban a SoundOnLoginFile, a SoundProgram környékén! Valami olyasmit keress, hogy SoundOnLogin, vagy ilyesmi (tehát ami beállítja, hogy menjen). Azért az se lenne egy hülye ötlet, hogy a /usr/lib/gdmplay-be írsz egy olyan sort, amiből kiderülhet, hogy tényleg lefut-e. Pl. egy
Code:echo „GDM-sound lefutott” > /olyan/fájl/amire/mindenkinek/van/írásjoga(egy ilyen fájlnak jó lesz a /tmp/proba_fajl).
És ha a gdm futás után lesz egy olyan fájlod, mint amit írtál, a „GDM-sound lefutott” tartalommal, akkor újra kell gondolni mindent. Ha nem lesz, akkor ez a szkript nem hívódik meg.
-
SzerzőBejegyzés