uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,161-8,170 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu (Dapper) EPSON #2075169
    uzsolt
    Felhasználó
      milfer wrote:
      Tehát minek kínlódni a localhost:631-en mikor van „gnome-cups-manager” is.

      bakobela wrote:
      …miért nem ismeri fel az Ubuntu a nyomtatómat…

      Ez elég magyarázat?

      Meg persze én se értem, ez miért kinlódás. Ugyanaz a menet, elejétől a végéig, csak nem egy lapon állítasz be mindent, hanem mindent egy külön lapon…

      uzsolt
      Felhasználó

        És a

        Code:
        /usr/bin/aplay -q -N /usr/share/sounds/question.wav

        parancs lefut és lejátssza a „dobot”?

        uzsolt
        Felhasználó

          És van neked olyanod, hogy aplay? És a gdm.conf-ban van valami arra utaló, hogy melyik fájlt akarja lejátszani? Gondolom, wav-ra vagy mp3-ra célszerű rákeresni.

          uzsolt
          Felhasználó
            mobal wrote:
            elvileg bevan állítva. sőt gyakorlatilag a gdm be van állítva.

            Gyakorlatilag mégsincs. Szerintem nézd csak meg a /etc/gdm.conf-ot! (vagy valami olyasmit, már rég nem használok *dm-et)

            uzsolt
            Felhasználó

              A gdm konfigfájljának kézi szerkesztése?

              Hozzászólás: Html letöltés #2075508
              uzsolt
              Felhasználó

                A wget nem jó? Ezek között akár frontend is található.

                Hozzászólás: Ubuntu (Dapper) EPSON #2075164
                uzsolt
                Felhasználó

                  http://localhost:631 -en próbáltad? Gondolom, ppd-t akartál írni, nem ppt-t  :poketoungeb:

                  Hozzászólás: Debian Probléma #2049714
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Mire gondolsz, kiscsillag? Erre meg erre és erre? Szóval rosszul emlékszel. Ha megnézed, ezek le vannak mind zárva, és remélem, hogy erre is ez a sors vár. És nem a megköszönössel van baj.

                    Hozzászólás: Alien Hogyan használjam? #2075503
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      Soltan wrote:
                      Konkrétan uhu csomagot szeretnék

                      Na, azt én megnézném. Nem lenne egyszerűbb belenézni az rpm-be, hogy mik vannak benne? Mert szerintem ez NEM disztró-specifikus rpm, hanem csak egy szimpla bináris cucc.
                      Szóval szerintem csak bemásolod a megfelelő helyre (mondjuk a /usr/local-ba), esetleg egy ldconfig-ot futtatsz, oszt kész kalap.

                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Már az ombudsman is megmondta: a hangfelvétel készítése illegális, de közzététele már nem az. (mekkora egy hülyeség, de mindegy)

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,161-8,170 / 9,618