uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,171-8,180 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 2.0 telepítése #2073786
    uzsolt
    Felhasználó
      Bivajka wrote:
      Legalábbis nálam nem ismete fel,ki akarta írni az .iso file-t

      Hát mi a nyavaját csináljon vele? Ugye, a „Képmás írása” vagy ilyesmi menüpontot választottál?

      Hozzászólás: Reguláris kifejezés.. #2075223
      uzsolt
      Felhasználó

        man grep
        Igazából nem világos, kayapo, hogy miért -f. Nem a mintát vesszük onnan.

        ELaci: nem valami tesco gazdaságos megoldás. A `-jelek közé inkább egy find -name „index.html”-t írnék.

        Hozzászólás: MPlayer gond #2075159
        uzsolt
        Felhasználó

          Ez az! Így kell csinálni. A hiba meg minden már megvan:

          AUDIT: Fri Oct 20 12:20:53 2006: 4025 X: client 2 rejected from local host
          (II) Open ACPI successful (/var/run/acpid.socket)
          (II) Mouse[1]: ps2EnableDataReporting: succeeded

            *** If unresolved symbols were reported above, they might not
            *** be the reason for the server aborting.

          Backtrace:
          0: /usr/X11R6/bin/X(xf86SigHandler+0x7e) [0x44866e]
          1: /lib64/libc.so.6 [0x2ade781bcb20]
          2: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z11ReassociateP6IRInstP3CFG+0x118) [0x2ade79987928]
          3: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN6KhanPs24RewriteInstWithUseVectorEP6IRInstP3CFG+0xce) [0x2ade799ba89e]
          4: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN6IRInst20RewriteWithUseVectorEPS_iP3CFG+0x2e) [0x2ade7996fa3e]
          5: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3CFG20RewriteWithUseVectorEv+0x40c) [0x2ade7997110c]
          6: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3CFG7RewriteEv+0x40) [0x2ade799702c0]
          7: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8Compiler7CompileEP9ILProgram+0x480) [0x2ade79913b80]
          8: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8Compiler13CompileShaderEPhS0_jP16CompilerExternal+0x157) [0x2ade799134a7]
          9: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN16CompilerExternal13CompileShaderEPK13_SC_SRCSHADERP12_SC_HWSHADER+0x48) [0x2ade79911ff8]
          10: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(SCCompileShader+0x13) [0x2ade79911743]
          11: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z23SCCompileFragmentShaderPK8sclStateRK18__GLATIILStreamRecS4_PvP10sclProgramR8cmVectorI18ConstantDescriptorERS8_I12AtiElfSymbolERK13ILProgramInfoRK17sclCompilerParams+0x327) [0x2ade797f8d47]
          12: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z14ILCompileARBfpRK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimitsPvPK8sclState+0x475) [0x2ade797eda75]
          13: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8sclState7compileERK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimits+0x4cf) [0x2ade797d59cf]
          14: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z9scCompileP16sclHandleTypeRecRK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimits+0x9) [0x2ade797d45a9]
          15: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3scl7CompileE17sclInstructionSetPKvm21sclShaderLanguageEnum13sclFormatEnumPK9sclLimits+0x124) [0x2ade797975e4]
          16: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(create_video_objects+0x2ee) [0x2ade796263fe]
          17: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so [0x2ade79625969]
          18: /usr/X11R6/bin/X [0x4751da]
          19: /usr/X11R6/lib64/modules/extensions/libextmod.so [0x2ade78b66e33]
          20: /usr/X11R6/bin/X(Dispatch+0x195) [0x4880d5]
          21: /usr/X11R6/bin/X(main+0x3fe) [0x49530e]
          22: /lib64/libc.so.6(__libc_start_main+0xf4) [0x2ade781aa154]
          23: /usr/X11R6/bin/X [0x430cc9]

          Fatal server error:
          Caught signal 11.  Server aborting

          Please consult the The X.Org Foundation support
          at http://wiki.X.Org
          for help.
          Please also check the log file at „/var/log/Xorg.0.log” for additional information.

          És igazad is volt, az „old”-ban volt a bűnös 🙂

          De hogy mit lehetne csinálni, fogalmam sincs. Első körben én telepítenék egy új xorg-ot. Nem biztos, hogy nem lesz tovább hiba, de más hirtelen nem jut eszembe.

          Hozzászólás: MPlayer gond #2075157
          uzsolt
          Felhasználó

            Akkor egy kis gyorstalpaló az xorg loggolásáról:
            csinál egy fájlt indulásakor, ez az, amit egyszer becsatoltál. Addig, amíg le nem áll, ebbe írogat. Ha leáll, és újraindul (akár az egész rendszer reboot-ja, akár csak az X újraindítása miatt), akkor az eddigieket TÖRLI, és egy teljesen ÚJ fájlt hoz létre. Tehát amikor konzolra bejelentkeztél, a log-ról csinálni kellett volna egy másolatot, mondjuk a home-odba, majd init 5 (és bejelentkezés) után ezt a másolatot kellett volna csatolni.

            Szóval akkor most: reprodukáld a hibát, reméld(?), hogy kidob konzolra. Ekkor akár mc-vel, akár sima cp-vel csinálsz egy másolatot, és init 5, majd másolatot megmutatod nekünk. Asszem egyébként, hogy mintha talán valamit backup-olna is, de szerintem ez biztos.

            Hozzászólás: kernel panic #2075206
            uzsolt
            Felhasználó
              smica wrote:
              … mert kicserélte a kernelt.

              Ezt se írta! Akkor egy kérdés lesz intézve verestam-hoz: történt valami kernel-szinten? Frissítés, új kernel, stb? Initrd nem tűnt el? …

              Hozzászólás: MPlayer gond #2075155
              uzsolt
              Felhasználó
                smica wrote:
                Azt hiszem ez a két utolsó sor lesz a kulcs. A fontok nem lettek hibátlanul telepítve.

                Az lényegtelen. „Csak” warning, de nálam is így van, és semmi gáz nincs.

                RedCat: Ugye ez a log akkori, amikor már egyszer rosszalkodott az mplayer?

                Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075036
                uzsolt
                Felhasználó
                  Poe wrote:
                  Nekiestem, és hibaüzenet hegyek.
                  Pl?
                  Hozzászólás: kernel panic #2075204
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Kernel panic: kukkants ide!
                    Tehát: vagy a fájlrendszer vagy a ide-vezérlőd nincs FIXEN beforgatva a kernelbe (vagy mindkettő).

                    Hozzászólás: Linux emulátor #2075198
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      tamsa wrote:
                      vajh futik-e wine alatt?

                      Ez eszembe se jutott 🙂
                      Sőt, win alatt linux emulátorból lehet-e win-nal wines progikat futtatni? ;D

                      Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075034
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        De ez a lapon írva is van:

                        A dokumentum „tutorial” jellegéből következik, hogy nem helyettesíti a hivatalos UHUBUILD dokumentációt, csupán „felkészít” rá.

                        Számos elméleti tudnivaló, amely itt nem kerül tárgyalásra, megtalálható a fent hivatkozott dokumentumokban.

                        Szerintem essél neki mondjuk ez alapján (meg persze a hivatalos doksi alapján), aztán majd meglátod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,171-8,180 / 9,618