Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bivajka wrote:Legalábbis nálam nem ismete fel,ki akarta írni az .iso file-t
Hát mi a nyavaját csináljon vele? Ugye, a „Képmás írása” vagy ilyesmi menüpontot választottál?
man grep
Igazából nem világos, kayapo, hogy miért -f. Nem a mintát vesszük onnan.ELaci: nem valami tesco gazdaságos megoldás. A `-jelek közé inkább egy find -name „index.html”-t írnék.
Ez az! Így kell csinálni. A hiba meg minden már megvan:
AUDIT: Fri Oct 20 12:20:53 2006: 4025 X: client 2 rejected from local host
(II) Open ACPI successful (/var/run/acpid.socket)
(II) Mouse[1]: ps2EnableDataReporting: succeeded*** If unresolved symbols were reported above, they might not
*** be the reason for the server aborting.Backtrace:
0: /usr/X11R6/bin/X(xf86SigHandler+0x7e) [0x44866e]
1: /lib64/libc.so.6 [0x2ade781bcb20]
2: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z11ReassociateP6IRInstP3CFG+0x118) [0x2ade79987928]
3: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN6KhanPs24RewriteInstWithUseVectorEP6IRInstP3CFG+0xce) [0x2ade799ba89e]
4: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN6IRInst20RewriteWithUseVectorEPS_iP3CFG+0x2e) [0x2ade7996fa3e]
5: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3CFG20RewriteWithUseVectorEv+0x40c) [0x2ade7997110c]
6: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3CFG7RewriteEv+0x40) [0x2ade799702c0]
7: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8Compiler7CompileEP9ILProgram+0x480) [0x2ade79913b80]
8: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8Compiler13CompileShaderEPhS0_jP16CompilerExternal+0x157) [0x2ade799134a7]
9: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN16CompilerExternal13CompileShaderEPK13_SC_SRCSHADERP12_SC_HWSHADER+0x48) [0x2ade79911ff8]
10: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(SCCompileShader+0x13) [0x2ade79911743]
11: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z23SCCompileFragmentShaderPK8sclStateRK18__GLATIILStreamRecS4_PvP10sclProgramR8cmVectorI18ConstantDescriptorERS8_I12AtiElfSymbolERK13ILProgramInfoRK17sclCompilerParams+0x327) [0x2ade797f8d47]
12: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z14ILCompileARBfpRK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimitsPvPK8sclState+0x475) [0x2ade797eda75]
13: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN8sclState7compileERK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimits+0x4cf) [0x2ade797d59cf]
14: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_Z9scCompileP16sclHandleTypeRecRK14sclInputShaderRK17sclCompilerParamsRK9sclLimits+0x9) [0x2ade797d45a9]
15: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(_ZN3scl7CompileE17sclInstructionSetPKvm21sclShaderLanguageEnum13sclFormatEnumPK9sclLimits+0x124) [0x2ade797975e4]
16: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so(create_video_objects+0x2ee) [0x2ade796263fe]
17: /usr/X11R6/lib64/modules/drivers/fglrx_drv.so [0x2ade79625969]
18: /usr/X11R6/bin/X [0x4751da]
19: /usr/X11R6/lib64/modules/extensions/libextmod.so [0x2ade78b66e33]
20: /usr/X11R6/bin/X(Dispatch+0x195) [0x4880d5]
21: /usr/X11R6/bin/X(main+0x3fe) [0x49530e]
22: /lib64/libc.so.6(__libc_start_main+0xf4) [0x2ade781aa154]
23: /usr/X11R6/bin/X [0x430cc9]Fatal server error:
Caught signal 11. Server abortingPlease consult the The X.Org Foundation support
at http://wiki.X.Org
for help.
Please also check the log file at „/var/log/Xorg.0.log” for additional information.És igazad is volt, az „old”-ban volt a bűnös 🙂
De hogy mit lehetne csinálni, fogalmam sincs. Első körben én telepítenék egy új xorg-ot. Nem biztos, hogy nem lesz tovább hiba, de más hirtelen nem jut eszembe.
Akkor egy kis gyorstalpaló az xorg loggolásáról:
csinál egy fájlt indulásakor, ez az, amit egyszer becsatoltál. Addig, amíg le nem áll, ebbe írogat. Ha leáll, és újraindul (akár az egész rendszer reboot-ja, akár csak az X újraindítása miatt), akkor az eddigieket TÖRLI, és egy teljesen ÚJ fájlt hoz létre. Tehát amikor konzolra bejelentkeztél, a log-ról csinálni kellett volna egy másolatot, mondjuk a home-odba, majd init 5 (és bejelentkezés) után ezt a másolatot kellett volna csatolni.Szóval akkor most: reprodukáld a hibát, reméld(?), hogy kidob konzolra. Ekkor akár mc-vel, akár sima cp-vel csinálsz egy másolatot, és init 5, majd másolatot megmutatod nekünk. Asszem egyébként, hogy mintha talán valamit backup-olna is, de szerintem ez biztos.
smica wrote:… mert kicserélte a kernelt.Ezt se írta! Akkor egy kérdés lesz intézve verestam-hoz: történt valami kernel-szinten? Frissítés, új kernel, stb? Initrd nem tűnt el? …
smica wrote:Azt hiszem ez a két utolsó sor lesz a kulcs. A fontok nem lettek hibátlanul telepítve.Az lényegtelen. „Csak” warning, de nálam is így van, és semmi gáz nincs.
RedCat: Ugye ez a log akkori, amikor már egyszer rosszalkodott az mplayer?
Poe wrote:Nekiestem, és hibaüzenet hegyek.
Pl?Kernel panic: kukkants ide!
Tehát: vagy a fájlrendszer vagy a ide-vezérlőd nincs FIXEN beforgatva a kernelbe (vagy mindkettő).tamsa wrote:vajh futik-e wine alatt?Ez eszembe se jutott 🙂
Sőt, win alatt linux emulátorból lehet-e win-nal wines progikat futtatni? ;DDe ez a lapon írva is van:
A dokumentum „tutorial” jellegéből következik, hogy nem helyettesíti a hivatalos UHUBUILD dokumentációt, csupán „felkészít” rá.
…
Számos elméleti tudnivaló, amely itt nem kerül tárgyalásra, megtalálható a fent hivatkozott dokumentumokban.Szerintem essél neki mondjuk ez alapján (meg persze a hivatalos doksi alapján), aztán majd meglátod…
-
SzerzőBejegyzés