uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,181-8,190 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó
      btami wrote:
      Van. Kösz a tippet, én sem ismertem.

      Nem neked írtam! 😉
      De akkor már tudható, hogy van csomagban, nem kell a fordítással is játszani.

      Hozzászólás: MPlayer gond #2075152
      uzsolt
      Felhasználó

        Az Xorg.0.log-ban nincs semmi „csúnyaság”?

        uzsolt
        Felhasználó

          Ajánlom a figyelmedbe a htop programot, hasonló a top-hoz, csak egy kicsit többet tud, meg felhasználóbarátabb. Nem tudom, csomagban van-e.

          Hozzászólás: nem induló progik #2073242
          uzsolt
          Felhasználó

            És miért nem indulnak a csomagoltak? Terminálból mit írnak ki?

            Hozzászólás: shell parancs outputjának átirányítása #2075136
            uzsolt
            Felhasználó

              tee

              Hozzászólás: Mandriva 2007 – A hang eltűnik… #2075064
              uzsolt
              Felhasználó

                Meg persze boot-kor nem árt egy alsactl restore.

                Hozzászólás: Suse 10.1 és a Ghost #2075061
                uzsolt
                Felhasználó
                  RedCat wrote:
                  Megvan egy merevlemezen vagy dvdn az image, hogy írom vissza a vinyóra linux nélkül?

                  Linux nélkül sehogyan. Két megoldás, ami lényegében egyféle megoldás:
                  1. LiveCD
                  2. Vannak „hatalmas” méretű linuxok, amelyek kettő floppyn elférnek (fdlinux, bluflops, …).

                  Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075032
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Inkább olvasd el ezt! Persze megint a gugli volt a segítő…

                    Hozzászólás: Suse 10.1 és a Ghost #2075058
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      RedCat wrote:
                      A Ghost ugyanezt tudja. Fáljba ment egy particiót vagy akár az egész vinyót.

                      És gondolom, teljesen legális, nem warezolt 😉

                      man dd. Mondom, hogy alapprogram, a coreutils része. Tömöríteni meg mittomén bzip, gzip, 7zip, amivel akarod (csövezés jó lehet).

                      Hozzászólás: Suse 10.1 és a Ghost #2075056
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Szerintem inkább mással. Linux alatt van egy csoda, mégpedig dd néven. Ezzel kapcsolatosan olyan tapasztalatom van, hogy egy gépre a suliban a rendszergazdival telepítettünk Linuxot, a Linux-szakkör érdekében. Ezután az egész vinyót (tehát nem egy partíciót) egy fájlba kiírtunk (lett is olyan 20giga), majd egyrészt innen kopiztuk a többi gépbe (egyforma vinyók), és minden teljesen OK volt. Valamint még úgy is, hogy egy működő rendszerben csináltuk ezt, tehát egy plusz vinyó be a gépbe, linux boot, majd dd-vel a berakott vinyóra tükröztük a már „jó” vinyót.

                        A slusszpoén: minden partíció másolódott így, tehát minden vinyón pontosan ugyanazok a partíciók voltak, ugyanazon rendszerekkel (winxp-féle ntfs, ntfs (adatok), swap, uhu-1.2). Szépséghiba: az egyik diák, még a tükrözés előtt egy halacskás háttérképet állított be, azóta mindegyik gépen az van, valamint az rg egy progit elfelejtett win alá felrakni, és így minden gépen meg kellett csinálnia, valamint fix ip-vel megy a háló, így win alatt (meg linux alatt is) át kellett írni az ip-címeket.

                        Ja: a rendszergazdi teljesen el volt ájulva, ui. ő még fizetős programot se tud win alá, ami egy egész vinyót (partícióstól, mindenestül) tudna tükrözni, én meg egy egyszerű alap-progit tudok, ráadásul még fájlba is tud menteni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,181-8,190 / 9,618