Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ilyenkor egy linket is illik mellékelni.
Ilyenkor egy linket is illik mellékelni.
Rosszul írtad:
mgbselm az udjvedml.
Legalábbis asszem így kellene.
http://www.blog_poliverzum.abbcenter.com/?id=9472
Az „ny” hangot teljesen felesleges így jelölni, ehejett bevezetendő e hangra az „nj” betűkombináció. Hasonlóképp a „ty”-t ezentúl „tj”-vel, a „gy”-t „dj”-vel jelöljük. A „gy” jelölése különben eddig is logikátlan volt, sokkal logikusabb lett volna hejette a „dy”. Ezáltal kevesebb lesz edj betűvel, mert kiesik az y, ami kisebb, anjagtakarékosabb billentjűzetet eredménjez, s a gépelést is megdjorsítja.
adja – mit is jelent akkor? Agya vagy adja „régimódian”? 😀
Minden ékezetes betűt az ékezettelen párjával kell ezentúl jelölni, a szoveg udj is tokeletesen ertelmes marad, raadasul ekepp megkonnjebbedik es djorsabba valik a gepirok munkaja, s nem lesz szukseg specialis madjar billentjuzetekre es kodlapokra. A billentjuzeteken kevesebb gomb lesz, emiatt kisebbek lehetnek, s ez ujabb jelentos anjagmegtakaritassal jar.
És akkor a Mészáros család tagjaival mi lesz? A virág hogy fog szárba szökkenni?
Meg kell szuntetni a nadjbetuket. teljesen feleslegesek, udjis tudja mindenki, hodj az irasjelek utan uj mondat kezdodik. ez nadjreszt feleslegesse teszi a ket shift billentju hasznalatat, megdjorsitva ezzel a szovegbevitelt.
Az érthetőséget meg csökkenti. Miért is maradnak egyáltalán írásjelek?
a njugateuropai njelvek djakorlatahoz alkalmazkodva ezentul az „s” hangot „sh” betukombinacioval jeloljuk, az eddigi „sz” hang lesz viszont az „s”-sel jelolve. ez jelentosh mertekben megkonnjiti majd az angolok esh nemetek, de mash njugati nemzetek polgarainak ish az atallasht a madjar nyelv olvashashara.
De akkor az „s” maradjon „s”, és az sz hang pedig legyen ‘y’, ha már úgysincs rá szükségünk.
edjseruen kihadjuk a leirt sovegbol a legdjakorib madjar maganhangzot, az „e” betut, de csak ot, ahol e betu azt jelenti, s nem a korabi „é” hangot. ha tudjuk hodj az az djtln kihadjhato btu, akor smifel gondot nm okozhat hodj rajojunk a soveg ertlmer. z hihttln mertekbn mgnovli majd a geplesi shbshegt, djbn a tarolando sovg mertet is lcsoknti, ami mmoriashporolasht rdmenjz. djtln kivetl a tljsn kulonalo „e” socska ls.
Bazdmeg. Ezt már nem bírom rendesen olvasni.
zkl a modoshitashokal foron srtt anjanjlvunk vegr mindn tkinttbn urokonforma valik, sh nm nhzdik shujosh kolonckent a madjarul ntan mgtanulni ohajto kulfoldik idgrndsrer, s kepp blatjak majd hodj a madjar njlv konju, s tmerdk sepshegt rjt!
zk utan talan meg az shm lhttln, hodj djsr sepshegs es dicho anjanjlvunk ldjn a vilagnjlvve!
Anyám! Remélem, ezt valaki beírja a birodalomba is, kíváncsi vagyok, mennyire tolerálják a „mindenki egyéni fogalmazási stílusát”… Valaki, aki nincs kitiltva onnan, legyen már olyan kedves, nagyon érdekel a vélemény 😀 Még a végén kiderül, hogy a trollok csak jót akartak…
vizsla wrote:Hát, ha ezt nem te írod meg neki, akkor jól megküzdött volna vele és addigra 6x felrakja, meg leszedi még a gnome-ot is a kde után. :DDD
De megküzdött volna vele, megtanulta volna és legközelebb egy pár pillanat alatt meg tudta volna csinálni 😉vizsla wrote:A következő feladat, nézzen ki így:
fesu angol.srt [magyar.srt] [ujmagyar.srt]Hm. awk-ban nem tudom, hogyan lehet így kezelni két (ill. több) fájlt.
vizsla wrote:Hát, ha ezt nem te írod meg neki, akkor jól megküzdött volna vele és addigra 6x felrakja, meg leszedi még a gnome-ot is a kde után. :DDD
De megküzdött volna vele, megtanulta volna és legközelebb egy pár pillanat alatt meg tudta volna csinálni 😉vizsla wrote:A következő feladat, nézzen ki így:
fesu angol.srt [magyar.srt] [ujmagyar.srt]Hm. awk-ban nem tudom, hogyan lehet így kezelni két (ill. több) fájlt.
vizsla wrote:uzsolt wrote:A két bemenet különbözősége eddig se volt gond.Gond lehet, mert mi van, ha az egyiket windóz alatt a másikat linuksz alatt csinálták.
Ja, értem. Én nem erre gondoltam.vizsla wrote:uzsolt wrote:De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?Nem hagytad benne az üres sor nyomtatását, ami a tiédben a végén benne volt?
A tiedben nincs, gondolom „véletlenül” kimaradt, hogy legközelebb ne legyen ilyen könnyű szerkeszteni és le kelljen tölteni egy általad ajánlott programot és egy egész kde-t felrakni csak miatta… Értem 😉
vizsla wrote:uzsolt wrote:A két bemenet különbözősége eddig se volt gond.Gond lehet, mert mi van, ha az egyiket windóz alatt a másikat linuksz alatt csinálták.
Ja, értem. Én nem erre gondoltam.vizsla wrote:uzsolt wrote:De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?Nem hagytad benne az üres sor nyomtatását, ami a tiédben a végén benne volt?
A tiedben nincs, gondolom „véletlenül” kimaradt, hogy legközelebb ne legyen ilyen könnyű szerkeszteni és le kelljen tölteni egy általad ajánlott programot és egy egész kde-t felrakni csak miatta… Értem 😉
A két bemenet különbözősége eddig se volt gond. De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?
A két bemenet különbözősége eddig se volt gond. De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?
-
SzerzőBejegyzés