uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Elérte az 1%-ot a Linux #2189293
    uzsolt
    Felhasználó

      Ilyenkor egy linket is illik mellékelni.

      Hozzászólás: Elérte az 1%-ot a Linux #2189294
      uzsolt
      Felhasználó

        Ilyenkor egy linket is illik mellékelni.

        Hozzászólás: vicc #1924349
        uzsolt
        Felhasználó

          Rosszul írtad:

          mgbselm az udjvedml.

          Legalábbis asszem így kellene.

          Hozzászólás: vicc #1924347
          uzsolt
          Felhasználó

            http://www.blog_poliverzum.abbcenter.com/?id=9472

            Az „ny” hangot teljesen felesleges így jelölni, ehejett bevezetendő e hangra az „nj” betűkombináció. Hasonlóképp a „ty”-t ezentúl „tj”-vel, a „gy”-t „dj”-vel jelöljük. A „gy” jelölése különben eddig is logikátlan volt, sokkal logikusabb lett volna hejette a „dy”. Ezáltal kevesebb lesz edj betűvel, mert kiesik az y, ami kisebb, anjagtakarékosabb billentjűzetet eredménjez, s a gépelést is megdjorsítja.

            adja – mit is jelent akkor? Agya vagy adja „régimódian”? 😀

            Minden ékezetes betűt az ékezettelen párjával kell ezentúl jelölni, a szoveg udj is tokeletesen ertelmes marad, raadasul ekepp megkonnjebbedik es djorsabba valik a gepirok munkaja, s nem lesz szukseg specialis madjar billentjuzetekre es kodlapokra. A billentjuzeteken kevesebb gomb lesz, emiatt kisebbek lehetnek, s ez ujabb jelentos anjagmegtakaritassal jar.

            És akkor a Mészáros család tagjaival mi lesz? A virág hogy fog szárba szökkenni?

            Meg kell szuntetni a nadjbetuket. teljesen feleslegesek, udjis tudja mindenki, hodj az irasjelek utan uj mondat kezdodik. ez nadjreszt feleslegesse teszi a ket shift billentju hasznalatat, megdjorsitva ezzel a szovegbevitelt.

            Az érthetőséget meg csökkenti. Miért is maradnak egyáltalán írásjelek?

            a njugateuropai njelvek djakorlatahoz alkalmazkodva ezentul az „s” hangot „sh” betukombinacioval jeloljuk, az eddigi „sz” hang lesz viszont az „s”-sel jelolve. ez jelentosh mertekben megkonnjiti majd az angolok esh nemetek, de mash njugati nemzetek polgarainak ish az atallasht a madjar nyelv olvashashara.

            De akkor az „s” maradjon „s”, és az sz hang pedig legyen ‘y’, ha már úgysincs rá szükségünk.

            edjseruen kihadjuk a leirt sovegbol a legdjakorib madjar maganhangzot, az „e” betut, de csak ot, ahol e betu azt jelenti, s nem a korabi „é” hangot. ha tudjuk hodj az az djtln kihadjhato btu, akor smifel gondot nm okozhat hodj rajojunk a soveg ertlmer. z hihttln mertekbn mgnovli majd a geplesi shbshegt, djbn a tarolando sovg mertet is lcsoknti, ami mmoriashporolasht rdmenjz. djtln kivetl a tljsn kulonalo „e” socska ls.

            Bazdmeg. Ezt már nem bírom rendesen olvasni.

            zkl a modoshitashokal foron srtt anjanjlvunk vegr mindn tkinttbn urokonforma valik, sh nm nhzdik shujosh kolonckent a madjarul ntan mgtanulni ohajto kulfoldik idgrndsrer, s kepp blatjak majd hodj a madjar njlv konju, s tmerdk sepshegt rjt!

            zk utan talan meg az shm lhttln, hodj djsr sepshegs es dicho anjanjlvunk ldjn a vilagnjlvve!

            Anyám! Remélem, ezt valaki beírja a birodalomba is, kíváncsi vagyok, mennyire tolerálják a „mindenki egyéni fogalmazási stílusát”… Valaki, aki nincs kitiltva onnan, legyen már olyan kedves, nagyon érdekel a vélemény 😀 Még a végén kiderül, hogy a trollok csak jót akartak…

            Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189271
            uzsolt
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              Hát, ha ezt nem te írod meg neki, akkor jól megküzdött volna vele és addigra 6x felrakja, meg leszedi még a gnome-ot is a kde után. :DDD
              De megküzdött volna vele, megtanulta volna és legközelebb egy pár pillanat alatt meg tudta volna csinálni 😉

              vizsla wrote:
              A következő feladat, nézzen ki így:
              fesu angol.srt [magyar.srt] [ujmagyar.srt]

              Hm. awk-ban nem tudom, hogyan lehet így kezelni két (ill. több) fájlt.

              Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189272
              uzsolt
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                Hát, ha ezt nem te írod meg neki, akkor jól megküzdött volna vele és addigra 6x felrakja, meg leszedi még a gnome-ot is a kde után. :DDD
                De megküzdött volna vele, megtanulta volna és legközelebb egy pár pillanat alatt meg tudta volna csinálni 😉

                vizsla wrote:
                A következő feladat, nézzen ki így:
                fesu angol.srt [magyar.srt] [ujmagyar.srt]

                Hm. awk-ban nem tudom, hogyan lehet így kezelni két (ill. több) fájlt.

                Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189265
                uzsolt
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  uzsolt wrote:
                  A két bemenet különbözősége eddig se volt gond.

                  Gond lehet, mert mi van, ha az egyiket windóz alatt a másikat linuksz alatt csinálták.
                  Ja, értem. Én nem erre gondoltam.

                  vizsla wrote:
                  uzsolt wrote:
                  De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?

                  Nem hagytad benne az üres sor nyomtatását, ami a tiédben a végén benne volt?

                  A tiedben nincs, gondolom „véletlenül” kimaradt, hogy legközelebb ne legyen ilyen könnyű szerkeszteni és le kelljen tölteni egy általad ajánlott programot és egy egész kde-t felrakni csak miatta… Értem 😉

                  Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189266
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    uzsolt wrote:
                    A két bemenet különbözősége eddig se volt gond.

                    Gond lehet, mert mi van, ha az egyiket windóz alatt a másikat linuksz alatt csinálták.
                    Ja, értem. Én nem erre gondoltam.

                    vizsla wrote:
                    uzsolt wrote:
                    De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?

                    Nem hagytad benne az üres sor nyomtatását, ami a tiédben a végén benne volt?

                    A tiedben nincs, gondolom „véletlenül” kimaradt, hogy legközelebb ne legyen ilyen könnyű szerkeszteni és le kelljen tölteni egy általad ajánlott programot és egy egész kde-t felrakni csak miatta… Értem 😉

                    Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189261
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      A két bemenet különbözősége eddig se volt gond. De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?

                      Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189262
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        A két bemenet különbözősége eddig se volt gond. De ez nem nyomtat neked üres sorokat, vagy igen?

                      10 bejegyzés megtekintése - 911-920 / 9,618