Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Wait wrote:a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e csinálni valahogy, hogy összefésüljem a két feliratot, tehát az angol időzítéshez legyen a magyar felirat?
Milyen formátumban vannak? Mármint milyen a szerkezete a fájlnak?
Egy awk-val szerintem könnyedén meg lehet csinálni. Persze a többiek (vizsla és vizsla) által javasoltak is biztosan jó megoldások.Wait wrote:a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e csinálni valahogy, hogy összefésüljem a két feliratot, tehát az angol időzítéshez legyen a magyar felirat?Milyen formátumban vannak? Mármint milyen a szerkezete a fájlnak?
Egy awk-val szerintem könnyedén meg lehet csinálni. Persze a többiek (vizsla és vizsla) által javasoltak is biztosan jó megoldások.Ez jó 🙂
borbi wrote:Áruld már el nekem légyszíves hogy egy ethernet kártyába dugott modemet hogy látja a Linux cdrom-nak?Hasonlóképpen, ahogy egy usb->ps2 átalakítóval ps2 portba dugott usb-s egeret modemnek látott a windows.
borbi wrote:Áruld már el nekem légyszíves hogy egy ethernet kártyába dugott modemet hogy látja a Linux cdrom-nak?Hasonlóképpen, ahogy egy usb->ps2 átalakítóval ps2 portba dugott usb-s egeret modemnek látott a windows.
borbi wrote:uzsolt wrote:borbi wrote:Ajánljatok valami pehelysúlyú, gyors, ingyenes, jó hardver támogatással rendelkező alternatív operációs rendszert!
…
ezeket már próbáltam: Syllableborbi wrote:Közben haddd ajánljak egy jó Desktop OS-t, amit én ki is próbáltam, úgy ajánlom, az pedig a Syllable.Akkor miért is nem jó az a syllable?
Nézz utána. (PCMCIA vagy mi)
megfelelő támogatott hálózati hardver
Bmeg, már bocsánat, de ezt hol írtad, hogy a Syllable azért nem jó, mert nincs picimaci támogatás? Meg honnan tudjam, hogy neked épp milyen picimaci kártya kell, hogy működjön?
borbi wrote:uzsolt wrote:Amúgy nesze: http://www.pcbsd.org/Az pehelysúlyú rendszer? Nekem nem úgy tűnik.
1.4 PC-BSD’s goals
The PC-BSD Team aims to
* make software installation as painless as possible and as easy as clicking a mouse button. To install software you simply double-click on a ready-to-use pre-built software package and the software will be installed without you having to worry about dependencies and other technical details. PBIs can be downloaded for free from http://www.pbidir.com.
* create a minimalist operating system that is lean and fast. PC-BSD comes with a minimum of software installed so you can add only those packages you’re interested in.
* release versions that are backwardly compatible.Akkor legyen freebsd, ha túl egyszerű a pcbsd klattyingatós telepítője. Használtam egy ideig freebsd-t, volt rajta még kde is, képzeld el! Bár tény, hogy rögtön az awesome ablakkezelőt telepítettem fel. Szóval az, hogy nem tudod kezelni, nem azt jelenti, hogy 10 évvel a kora mögött van…
borbi wrote:uzsolt wrote:borbi wrote:Ajánljatok valami pehelysúlyú, gyors, ingyenes, jó hardver támogatással rendelkező alternatív operációs rendszert!
…
ezeket már próbáltam: Syllableborbi wrote:Közben haddd ajánljak egy jó Desktop OS-t, amit én ki is próbáltam, úgy ajánlom, az pedig a Syllable.Akkor miért is nem jó az a syllable?
Nézz utána. (PCMCIA vagy mi)
megfelelő támogatott hálózati hardver
Bmeg, már bocsánat, de ezt hol írtad, hogy a Syllable azért nem jó, mert nincs picimaci támogatás? Meg honnan tudjam, hogy neked épp milyen picimaci kártya kell, hogy működjön?
borbi wrote:uzsolt wrote:Amúgy nesze: http://www.pcbsd.org/Az pehelysúlyú rendszer? Nekem nem úgy tűnik.
1.4 PC-BSD’s goals
The PC-BSD Team aims to
* make software installation as painless as possible and as easy as clicking a mouse button. To install software you simply double-click on a ready-to-use pre-built software package and the software will be installed without you having to worry about dependencies and other technical details. PBIs can be downloaded for free from http://www.pbidir.com.
* create a minimalist operating system that is lean and fast. PC-BSD comes with a minimum of software installed so you can add only those packages you’re interested in.
* release versions that are backwardly compatible.Akkor legyen freebsd, ha túl egyszerű a pcbsd klattyingatós telepítője. Használtam egy ideig freebsd-t, volt rajta még kde is, képzeld el! Bár tény, hogy rögtön az awesome ablakkezelőt telepítettem fel. Szóval az, hogy nem tudod kezelni, nem azt jelenti, hogy 10 évvel a kora mögött van…
Tony Magic wrote:Most akkor jól megzavartál: tettél vanilla kernelt suse alá ami jól működött, viszont utolsó írásod megerősíti, hogy nem célszerű a legfrissebb kernelt feltenni, mert nincsen kitesztelve hozzá a programok egy része? Hogy van ez?Nem csak borbi gépéből áll a világ. Attól, hogy neki működött, nem biztos, hogy az adott disztró összes felhasználójánál működik. Azért mert egyrészt nem ugyanaz a gépük, ugyanazokkal a hardverekkel, másrészt borbi nem használ minden programot, ami csak elérhető az adott disztróban.
-
SzerzőBejegyzés