uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189219
    uzsolt
    Felhasználó
      Wait wrote:
      a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e csinálni valahogy, hogy összefésüljem a két feliratot, tehát az angol időzítéshez legyen a magyar felirat?

      Milyen formátumban vannak? Mármint milyen a szerkezete a fájlnak?
      Egy awk-val szerintem könnyedén meg lehet csinálni. Persze a többiek (vizsla és vizsla) által javasoltak is biztosan jó megoldások.

      Hozzászólás: Feliratok „összefésülése” #2189220
      uzsolt
      Felhasználó
        Wait wrote:
        a kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e csinálni valahogy, hogy összefésüljem a két feliratot, tehát az angol időzítéshez legyen a magyar felirat?

        Milyen formátumban vannak? Mármint milyen a szerkezete a fájlnak?
        Egy awk-val szerintem könnyedén meg lehet csinálni. Persze a többiek (vizsla és vizsla) által javasoltak is biztosan jó megoldások.

        Hozzászólás: vicc #1924339
        uzsolt
        Felhasználó

          Ez jó 🙂

          Hozzászólás: UPC modem felismertetése #2189197
          uzsolt
          Felhasználó
            borbi wrote:
            Áruld már el nekem légyszíves hogy egy ethernet kártyába dugott modemet hogy látja a Linux cdrom-nak?

            Hasonlóképpen, ahogy egy usb->ps2 átalakítóval ps2 portba dugott usb-s egeret modemnek látott a windows.

            Hozzászólás: UPC modem felismertetése #2189198
            uzsolt
            Felhasználó
              borbi wrote:
              Áruld már el nekem légyszíves hogy egy ethernet kártyába dugott modemet hogy látja a Linux cdrom-nak?

              Hasonlóképpen, ahogy egy usb->ps2 átalakítóval ps2 portba dugott usb-s egeret modemnek látott a windows.

              Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189139
              uzsolt
              Felhasználó
                Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189140
                uzsolt
                Felhasználó
                  Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189137
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    borbi wrote:
                    uzsolt wrote:
                    borbi wrote:
                    Ajánljatok valami pehelysúlyú, gyors, ingyenes, jó hardver támogatással rendelkező alternatív operációs rendszert!

                    ezeket már próbáltam: Syllable

                    borbi wrote:
                    Közben haddd ajánljak egy jó Desktop OS-t, amit én ki is próbáltam, úgy ajánlom, az pedig a Syllable.

                    Akkor miért is nem jó az a syllable?

                    Nézz utána.   (PCMCIA vagy mi)

                    megfelelő támogatott hálózati hardver

                    Bmeg, már bocsánat, de ezt hol írtad, hogy a Syllable azért nem jó, mert nincs picimaci támogatás? Meg honnan tudjam, hogy neked épp milyen picimaci kártya kell, hogy működjön?

                    borbi wrote:
                    uzsolt wrote:
                    Amúgy nesze: http://www.pcbsd.org/

                    Az pehelysúlyú rendszer? Nekem nem úgy tűnik.

                    1.4 PC-BSD’s goals

                    The PC-BSD Team aims to

                        * make software installation as painless as possible and as easy as clicking a mouse button. To install software you simply double-click on a ready-to-use pre-built software package and the software will be installed without you having to worry about dependencies and other technical details. PBIs can be downloaded for free from http://www.pbidir.com.
                        * create a minimalist operating system that is lean and fast. PC-BSD comes with a minimum of software installed so you can add only those packages you’re interested in.
                        * release versions that are backwardly compatible.

                    Akkor legyen freebsd, ha túl egyszerű a pcbsd klattyingatós telepítője. Használtam egy ideig freebsd-t, volt rajta még kde is, képzeld el! Bár tény, hogy rögtön az awesome ablakkezelőt telepítettem fel. Szóval az, hogy nem tudod kezelni, nem azt jelenti, hogy 10 évvel a kora mögött van…

                    Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189138
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      borbi wrote:
                      uzsolt wrote:
                      borbi wrote:
                      Ajánljatok valami pehelysúlyú, gyors, ingyenes, jó hardver támogatással rendelkező alternatív operációs rendszert!

                      ezeket már próbáltam: Syllable

                      borbi wrote:
                      Közben haddd ajánljak egy jó Desktop OS-t, amit én ki is próbáltam, úgy ajánlom, az pedig a Syllable.

                      Akkor miért is nem jó az a syllable?

                      Nézz utána.   (PCMCIA vagy mi)

                      megfelelő támogatott hálózati hardver

                      Bmeg, már bocsánat, de ezt hol írtad, hogy a Syllable azért nem jó, mert nincs picimaci támogatás? Meg honnan tudjam, hogy neked épp milyen picimaci kártya kell, hogy működjön?

                      borbi wrote:
                      uzsolt wrote:
                      Amúgy nesze: http://www.pcbsd.org/

                      Az pehelysúlyú rendszer? Nekem nem úgy tűnik.

                      1.4 PC-BSD’s goals

                      The PC-BSD Team aims to

                          * make software installation as painless as possible and as easy as clicking a mouse button. To install software you simply double-click on a ready-to-use pre-built software package and the software will be installed without you having to worry about dependencies and other technical details. PBIs can be downloaded for free from http://www.pbidir.com.
                          * create a minimalist operating system that is lean and fast. PC-BSD comes with a minimum of software installed so you can add only those packages you’re interested in.
                          * release versions that are backwardly compatible.

                      Akkor legyen freebsd, ha túl egyszerű a pcbsd klattyingatós telepítője. Használtam egy ideig freebsd-t, volt rajta még kde is, képzeld el! Bár tény, hogy rögtön az awesome ablakkezelőt telepítettem fel. Szóval az, hogy nem tudod kezelni, nem azt jelenti, hogy 10 évvel a kora mögött van…

                      Hozzászólás: suse kernelek megjelenése #2189051
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Tony Magic wrote:
                        Most akkor jól megzavartál: tettél vanilla kernelt suse alá ami jól működött, viszont utolsó írásod megerősíti, hogy nem célszerű a legfrissebb kernelt feltenni, mert nincsen kitesztelve hozzá a programok egy része? Hogy van ez?

                        Nem csak borbi gépéből áll a világ. Attól, hogy neki működött, nem biztos, hogy az adott disztró összes felhasználójánál működik. Azért mert egyrészt nem ugyanaz a gépük, ugyanazokkal a hardverekkel, másrészt borbi nem használ minden programot, ami csak elérhető az adott disztróban.

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 9,618