Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097575
    Vladi
    Felhasználó

      Szerintem ez csak egy bug. 🙂

      Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097576
      Vladi
      Felhasználó

        Szerintem ez csak egy bug. 🙂

        Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106732
        Vladi
        Felhasználó

          Köszönöm a cikket gendelider! Hasznos olvasmány volt.
          Érzem, már a célegyenesben vagyok. 😀
          (Van egy egyszerűbb változata is.)

          Viszont itt azt írják, hogy állítsam be az inittabban a 3-as szintet és akkor nem lesz grafikus felület.
          Ez nekem eleve gyanús volt, mivel van gdm link az rc3.d könyvtárban.
          Marad hát a szerkesztgetés. Kigyomlálom ami nem kell. ;D
          (Ebben segít az rcconf nevű segédprogram.)
          (Szerencsére találtam valakit aki hasoló cipőben járt, és érdemi választ is kapott.)

          Egy valamiben azért bizonytalan vagyok! Jó, hogy mostmár lesz grafikus felületű és a nélküli indulás, meg vissza tudok váltani X-re, ha kell. De hogy váltok X-ről konzolra?
          Az elég, ha teszek egy linket K01gdm névvel az rc3.d könyvtárba?
          Valahogy így:

          Code:
          cd /etc/rc3.d
          sudo ln -s  /etc/init.d/gdm K01gdm

          ???

          Erre kérnék még választ. Mert elvileg ezután csak:
          telinit 3
          (merthogy itt ezt a parancsot javasolták) és le van lőve az X.

          [Viszont az durva, hogy mekkora különbség van disztro és disztro között. Fedora alatt csak su – init 3 ‘oszt joccakat. :rolleyes: Bocs a hosszú fecsegésért, de ide illett a legjobban.]

          szerk: módosítotam a parancsot, ez biztos az ami kell. Jövő héten kipróbálom és leírom a tapasztalataim.

          Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106733
          Vladi
          Felhasználó

            Köszönöm a cikket gendelider! Hasznos olvasmány volt.
            Érzem, már a célegyenesben vagyok. 😀
            (Van egy egyszerűbb változata is.)

            Viszont itt azt írják, hogy állítsam be az inittabban a 3-as szintet és akkor nem lesz grafikus felület.
            Ez nekem eleve gyanús volt, mivel van gdm link az rc3.d könyvtárban.
            Marad hát a szerkesztgetés. Kigyomlálom ami nem kell. ;D
            (Ebben segít az rcconf nevű segédprogram.)
            (Szerencsére találtam valakit aki hasoló cipőben járt, és érdemi választ is kapott.)

            Egy valamiben azért bizonytalan vagyok! Jó, hogy mostmár lesz grafikus felületű és a nélküli indulás, meg vissza tudok váltani X-re, ha kell. De hogy váltok X-ről konzolra?
            Az elég, ha teszek egy linket K01gdm névvel az rc3.d könyvtárba?
            Valahogy így:

            Code:
            cd /etc/rc3.d
            sudo ln -s  /etc/init.d/gdm K01gdm

            ???

            Erre kérnék még választ. Mert elvileg ezután csak:
            telinit 3
            (merthogy itt ezt a parancsot javasolták) és le van lőve az X.

            [Viszont az durva, hogy mekkora különbség van disztro és disztro között. Fedora alatt csak su – init 3 ‘oszt joccakat. :rolleyes: Bocs a hosszú fecsegésért, de ide illett a legjobban.]

            szerk: módosítotam a parancsot, ez biztos az ami kell. Jövő héten kipróbálom és leírom a tapasztalataim.

            Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100052
            Vladi
            Felhasználó

              ./off
              Az nem „baj” Te! Hanem bivaly! ;D

              Hozzászólás: Urban Terror 4 #2100053
              Vladi
              Felhasználó

                ./off
                Az nem „baj” Te! Hanem bivaly! ;D

                Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106722
                Vladi
                Felhasználó

                  Nem mond erről semmi érdekeset, sőt a debiand doksi sem. Vagy én nem látok már megint rendesen. :rolleyes:

                  Mi lenne, ha simán kivenném a gdm-et a szolgáltalások közül?
                  [Persze egy sudo apt-get remove ubuntu-desktop örökre megoldaná a gondomat, de ezzel azért még várnék. ;D]

                  Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106723
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Nem mond erről semmi érdekeset, sőt a debiand doksi sem. Vagy én nem látok már megint rendesen. :rolleyes:

                    Mi lenne, ha simán kivenném a gdm-et a szolgáltalások közül?
                    [Persze egy sudo apt-get remove ubuntu-desktop örökre megoldaná a gondomat, de ezzel azért még várnék. ;D]

                    Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106718
                    Vladi
                    Felhasználó
                      gendelider wrote:
                      lada2105 wrote:
                      Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5

                      Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.

                      És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.

                      Most már engem is érdekel ez a történet.
                      Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
                      /etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
                      De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
                      /etc/init.d/rc1-6
                      Ilyen könyvtár nincs csak:
                      /etc/rc1-6.d
                      Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???

                      Hozzászólás: Feisty, rendszerszolgáltatások #2106719
                      Vladi
                      Felhasználó
                        gendelider wrote:
                        lada2105 wrote:
                        Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5

                        Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.

                        És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.

                        Most már engem is érdekel ez a történet.
                        Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
                        /etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
                        De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
                        /etc/init.d/rc1-6
                        Ilyen könyvtár nincs csak:
                        /etc/rc1-6.d
                        Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,068