Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem ez csak egy bug. 🙂
Szerintem ez csak egy bug. 🙂
Köszönöm a cikket gendelider! Hasznos olvasmány volt.
Érzem, már a célegyenesben vagyok. 😀
(Van egy egyszerűbb változata is.)Viszont itt azt írják, hogy állítsam be az inittabban a 3-as szintet és akkor nem lesz grafikus felület.
Ez nekem eleve gyanús volt, mivel van gdm link az rc3.d könyvtárban.
Marad hát a szerkesztgetés. Kigyomlálom ami nem kell. ;D
(Ebben segít az rcconf nevű segédprogram.)
(Szerencsére találtam valakit aki hasoló cipőben járt, és érdemi választ is kapott.)Egy valamiben azért bizonytalan vagyok! Jó, hogy mostmár lesz grafikus felületű és a nélküli indulás, meg vissza tudok váltani X-re, ha kell. De hogy váltok X-ről konzolra?
Az elég, ha teszek egy linket K01gdm névvel az rc3.d könyvtárba?
Valahogy így:Code:cd /etc/rc3.d
sudo ln -s /etc/init.d/gdm K01gdm???
Erre kérnék még választ. Mert elvileg ezután csak:
telinit 3
(merthogy itt ezt a parancsot javasolták) és le van lőve az X.[Viszont az durva, hogy mekkora különbség van disztro és disztro között. Fedora alatt csak su – init 3 ‘oszt joccakat. :rolleyes: Bocs a hosszú fecsegésért, de ide illett a legjobban.]
szerk: módosítotam a parancsot, ez biztos az ami kell. Jövő héten kipróbálom és leírom a tapasztalataim.
Köszönöm a cikket gendelider! Hasznos olvasmány volt.
Érzem, már a célegyenesben vagyok. 😀
(Van egy egyszerűbb változata is.)Viszont itt azt írják, hogy állítsam be az inittabban a 3-as szintet és akkor nem lesz grafikus felület.
Ez nekem eleve gyanús volt, mivel van gdm link az rc3.d könyvtárban.
Marad hát a szerkesztgetés. Kigyomlálom ami nem kell. ;D
(Ebben segít az rcconf nevű segédprogram.)
(Szerencsére találtam valakit aki hasoló cipőben járt, és érdemi választ is kapott.)Egy valamiben azért bizonytalan vagyok! Jó, hogy mostmár lesz grafikus felületű és a nélküli indulás, meg vissza tudok váltani X-re, ha kell. De hogy váltok X-ről konzolra?
Az elég, ha teszek egy linket K01gdm névvel az rc3.d könyvtárba?
Valahogy így:Code:cd /etc/rc3.d
sudo ln -s /etc/init.d/gdm K01gdm???
Erre kérnék még választ. Mert elvileg ezután csak:
telinit 3
(merthogy itt ezt a parancsot javasolták) és le van lőve az X.[Viszont az durva, hogy mekkora különbség van disztro és disztro között. Fedora alatt csak su – init 3 ‘oszt joccakat. :rolleyes: Bocs a hosszú fecsegésért, de ide illett a legjobban.]
szerk: módosítotam a parancsot, ez biztos az ami kell. Jövő héten kipróbálom és leírom a tapasztalataim.
./off
Az nem „baj” Te! Hanem bivaly! ;D./off
Az nem „baj” Te! Hanem bivaly! ;DNem mond erről semmi érdekeset, sőt a debiand doksi sem. Vagy én nem látok már megint rendesen. :rolleyes:
Mi lenne, ha simán kivenném a gdm-et a szolgáltalások közül?
[Persze egy sudo apt-get remove ubuntu-desktop örökre megoldaná a gondomat, de ezzel azért még várnék. ;D]Nem mond erről semmi érdekeset, sőt a debiand doksi sem. Vagy én nem látok már megint rendesen. :rolleyes:
Mi lenne, ha simán kivenném a gdm-et a szolgáltalások közül?
[Persze egy sudo apt-get remove ubuntu-desktop örökre megoldaná a gondomat, de ezzel azért még várnék. ;D]gendelider wrote:lada2105 wrote:Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.
És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.
Most már engem is érdekel ez a történet.
Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
/etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
/etc/init.d/rc1-6
Ilyen könyvtár nincs csak:
/etc/rc1-6.d
Na most kezdem elveszteni a fonalat. ???gendelider wrote:lada2105 wrote:Ha elindul az X-is akkor az tudtommal már rég nem init 2, hanem 3 vagy 4 vagy 5Debian, és így ubuntu alatt is 2. Ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom. A válasz valószínüleg: „csak”.
És a debianoknál az rcS.d is másképp értendő, mint a többi linuxnál.
Most már engem is érdekel ez a történet.
Van egy 6.06-os ubim. Azon ha grafilus felület nélkül akarom indítani akkor melyik futási szintet kell választanom?
/etc/inittab szerint az alapértelmezett a 2 es. Ok. Tőlem…
De ahogy elnézem az inittabban azt írja: egyes futási szintek:
/etc/init.d/rc1-6
Ilyen könyvtár nincs csak:
/etc/rc1-6.d
Na most kezdem elveszteni a fonalat. ??? -
SzerzőBejegyzés