Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
tjaczko wrote:Bocs de láma vagyok.. ::)
Én meg bölcsész. ;D Mégis el tudok indítani egy linuxot grub prompttól. S miért? Met elolvastam a doksit. :rolleyes: (amit linkeltem, olvastad?)
tjaczko wrote:Bocs de láma vagyok.. ::)Én meg bölcsész. ;D Mégis el tudok indítani egy linuxot grub prompttól. S miért? Met elolvastam a doksit. :rolleyes: (amit linkeltem, olvastad?)
Grub menüd van? Ott nem entert nyomsz, hanem egy erőteljes e-t.
vagy /boot/grub/menul.lst a pendriveon.Egyébként milyen laptop, milyne kernel? (verzió)
Grub menüd van? Ott nem entert nyomsz, hanem egy erőteljes e-t.
vagy /boot/grub/menul.lst a pendriveon.Egyébként milyen laptop, milyne kernel? (verzió)
./off
Nálam jól viselkedik! 4 hónapja stabilan muzsikál.
De majorlacko! Áruld már el végre, honnan veszed, hogy a 7-es lesz az utolsó! Máshol is mondtad már, de én az istennek nem találom a neten a hírt! ???
[Lehet, hogy megint nem látok ki a fejemből? :rolleyes: De ha nem lesz több fedora mi az istent fogok én használni? :(]./off
Nálam jól viselkedik! 4 hónapja stabilan muzsikál.
De majorlacko! Áruld már el végre, honnan veszed, hogy a 7-es lesz az utolsó! Máshol is mondtad már, de én az istennek nem találom a neten a hírt! ???
[Lehet, hogy megint nem látok ki a fejemből? :rolleyes: De ha nem lesz több fedora mi az istent fogok én használni? :(]Ha prompt van az félsiker! ;D
Grubbal már meg tudod keresni, hogy hol a kernel image.
Leírás a procedúrához:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm
Majd módosítsd a gurb menü bejegyzést! (e betüt nyomsz a soron.)
Bár van rá 18 Ft-om, hogy simán sda1 helyett sdb1 kell. :rolleyes:Ha prompt van az félsiker! ;D
Grubbal már meg tudod keresni, hogy hol a kernel image.
Leírás a procedúrához:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm
Majd módosítsd a gurb menü bejegyzést! (e betüt nyomsz a soron.)
Bár van rá 18 Ft-om, hogy simán sda1 helyett sdb1 kell. :rolleyes:Hello!
vizsla wrote:az usb drive-nak lesz más elérése a notebokon.
Teszem azt valamelyikben (több) sata lemez van, ami lefoglalja az sdaAkármi nevet (amivel esetleg a kernelre van hivatkozva).Szerintem ez a lényeg! A laptopodban van sata vinyó? Kapsz hibaüzi után grub promptot?
Hello!
vizsla wrote:az usb drive-nak lesz más elérése a notebokon.
Teszem azt valamelyikben (több) sata lemez van, ami lefoglalja az sdaAkármi nevet (amivel esetleg a kernelre van hivatkozva).Szerintem ez a lényeg! A laptopodban van sata vinyó? Kapsz hibaüzi után grub promptot?
-
SzerzőBejegyzés