Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101236
    Vladi
    Felhasználó

      Naa!

      Ez gyors volt!
      Megoldódott, valóban kizártam magam a rendszerből.
      Expiry értéket never-re álítottam grafikusan.  :rolleyes:
      Így már beenged. Bár nem egészen értem, akkor grafikusan miért engedett be?  ???

      Mindegy, zenwalk telepítőben vannak „furcsa” dolgok.
      Először amikor telepítettem fél óráig „körbe-körbe” jártam a menükben, mire rájöttem
      itt nincs tovább-tovább….  😀

      Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101237
      Vladi
      Felhasználó

        Naa!

        Ez gyors volt!
        Megoldódott, valóban kizártam magam a rendszerből.
        Expiry értéket never-re álítottam grafikusan.  :rolleyes:
        Így már beenged. Bár nem egészen értem, akkor grafikusan miért engedett be?  ???

        Mindegy, zenwalk telepítőben vannak „furcsa” dolgok.
        Először amikor telepítettem fél óráig „körbe-körbe” jártam a menükben, mire rájöttem
        itt nincs tovább-tovább….  😀

        Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101232
        Vladi
        Felhasználó

          Naa!

          Ez gyors volt!  🙂
          Megoldódott, valóban kizártam magam a rendszerből.
          Expiry értéket never-re álítottam grafikusan. ;D
          Így már beenged. Bár nem egészen értem, akkor grafikusan miért engedett be?  ???

          Mindegy, zenwalk telepítőben vannak „furcsa” dolgok.
          Először amikor telepítettem fél óráig „körbe-körbe” jártam a menükben, mire rájöttem
          itt nincs tovább-tovább….  😀

          Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101233
          Vladi
          Felhasználó

            Naa!

            Ez gyors volt!  🙂
            Megoldódott, valóban kizártam magam a rendszerből.
            Expiry értéket never-re álítottam grafikusan. ;D
            Így már beenged. Bár nem egészen értem, akkor grafikusan miért engedett be?  ???

            Mindegy, zenwalk telepítőben vannak „furcsa” dolgok.
            Először amikor telepítettem fél óráig „körbe-körbe” jártam a menükben, mire rájöttem
            itt nincs tovább-tovább….  😀

            Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101228
            Vladi
            Felhasználó

              Wait!
              Nincs ilyen karakter a jelszóban, két gépen is ezt a jelenséget produkálja. Grafikus felülettel minden további nélkül bejelentkezik. Egyébként meg login incorrect lenne a helyes válasz. :rolleyes:

              lada2105!

              /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

              Nézem a többit.

              Hozzászólás: user login Zenwalkon #2101229
              Vladi
              Felhasználó

                Wait!
                Nincs ilyen karakter a jelszóban, két gépen is ezt a jelenséget produkálja. Grafikus felülettel minden további nélkül bejelentkezik. Egyébként meg login incorrect lenne a helyes válasz. :rolleyes:

                lada2105!

                /etc/passwd rendben, /bin/bash-ra mutat a usernél. Egy két helyen nem, azokat javítottam, de ugyanaz a szitu. 🙁

                Nézem a többit.

                Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100697
                Vladi
                Felhasználó

                  Ha nincs aki beállítsa Neked a linuxodat, nincs mese, dolgoznod kell vele.

                  Ha nem tudsz angolul:
                  http://szabilinux.hu/index.html
                  http://wiki.hup.hu/index.php/Kezdőlap

                  Ha mégis szükséged van az angol doksira:
                  http://onlinefordito.micom.hu/fordito.php
                  http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar

                  Segíts magadon a Jóisten is megsegít. 🙂

                  Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100698
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Ha nincs aki beállítsa Neked a linuxodat, nincs mese, dolgoznod kell vele.

                    Ha nem tudsz angolul:
                    http://szabilinux.hu/index.html
                    http://wiki.hup.hu/index.php/Kezdőlap

                    Ha mégis szükséged van az angol doksira:
                    http://onlinefordito.micom.hu/fordito.php
                    http://szotar.sztaki.hu/angol-magyar

                    Segíts magadon a Jóisten is megsegít. 🙂

                    Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100521
                    Vladi
                    Felhasználó

                      ./off
                      Atyavilág Toni! Neked megártott a sonka és a pálinka!! ;D
                      Tényleg ezerszer volt ez téma. Nem kellene neked grubot beállítani éppen? ::)

                      VectoR már leírta a lényeget, így csak saját tapasztalattal tudom kiegészíteni!
                      Fedorát használok, annyira nem ismerem SuSE-t. De amit eddig mondtál az alapján elmondom:
                      Nagyon sokat fogsz még szenvedni a linuxal. Nem vicc. Baj van a hozzáállásoddal!
                      Ez nem windows! Egészen más szemléletet igényel a kezelése! Ez a legnehezebb a linuxban, a szemléletváltás.

                      Hidd el, én is 10 év windows után kezdtem el linuxozni, és ugyanúgy szívtam vele mint most Te! 3 hónapig vért izzadtam, mire kezdtem megérteni!! De utána egyszerűen eltűnt a szenvedés. Megtanultam egy újfajta problémamegoldást, és ez nagyon hasznos volt.
                      Ha az alapok megvannak, már gyerekjáték a további fejlődés. A kulcsa a tanulás és az alázat.
                      Első lépésként ezt tanuld meg:
                      Nem a rendszer a hülye, hanem Te! (bocs) Ez windows alatt pont fordítva van! (mármint a user szemléletében)
                      Másodiknak ezt:
                      Olvasd el a hibaüzenetet, mert van, és érthető, hasznos!

                      ./on
                      Minden problémát amit írtál megoldható SuSE alatt, vagy bármely disztró alatt!
                      Tényleg kérdezz konkrétan.

                      ./off
                      kisbetu! Csak kíváncsiságból, most milyen disztrót használsz? Eddig úgy tudtam openSuSE-t szoktál használni.

                      Bocs a hosszú szövegelésért, építő jellegűnek szántam! ::)

                      Hozzászólás: Win XP és a Suse 10.2 közti különbség. #2100522
                      Vladi
                      Felhasználó

                        ./off
                        Atyavilág Toni! Neked megártott a sonka és a pálinka!! ;D
                        Tényleg ezerszer volt ez téma. Nem kellene neked grubot beállítani éppen? ::)

                        VectoR már leírta a lényeget, így csak saját tapasztalattal tudom kiegészíteni!
                        Fedorát használok, annyira nem ismerem SuSE-t. De amit eddig mondtál az alapján elmondom:
                        Nagyon sokat fogsz még szenvedni a linuxal. Nem vicc. Baj van a hozzáállásoddal!
                        Ez nem windows! Egészen más szemléletet igényel a kezelése! Ez a legnehezebb a linuxban, a szemléletváltás.

                        Hidd el, én is 10 év windows után kezdtem el linuxozni, és ugyanúgy szívtam vele mint most Te! 3 hónapig vért izzadtam, mire kezdtem megérteni!! De utána egyszerűen eltűnt a szenvedés. Megtanultam egy újfajta problémamegoldást, és ez nagyon hasznos volt.
                        Ha az alapok megvannak, már gyerekjáték a további fejlődés. A kulcsa a tanulás és az alázat.
                        Első lépésként ezt tanuld meg:
                        Nem a rendszer a hülye, hanem Te! (bocs) Ez windows alatt pont fordítva van! (mármint a user szemléletében)
                        Másodiknak ezt:
                        Olvasd el a hibaüzenetet, mert van, és érthető, hasznos!

                        ./on
                        Minden problémát amit írtál megoldható SuSE alatt, vagy bármely disztró alatt!
                        Tényleg kérdezz konkrétan.

                        ./off
                        kisbetu! Csak kíváncsiságból, most milyen disztrót használsz? Eddig úgy tudtam openSuSE-t szoktál használni.

                        Bocs a hosszú szövegelésért, építő jellegűnek szántam! ::)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,068