Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zoltan22 wrote:de tapasztalataim szerint a bios a bootolt lemeztol fuggoen ossze-vissza hazudik 🙁
Ha tobb merevlemezed van, megprobalhatnad mas-mas lemezrol bootolva kiprobalni, hatha…Az a hazudós bios, ejnye. :rolleyes:
Esetleg megpróbálhatod az egész config rendszert átvariálni, úgy ahogy sany is írta. Most a win legyen (device.map-ban) az első, és a linuxos a második. (harmadik mindegy.)
Ekkor ehez kell igazítani a menu.lst-s bejegyzéseket. Így már a bios sem zavarhat be. (a kis gonosz ;D)Device.map tartalma így kevés!!
Hivatkoznod kell a windowsos vinyóra is!
De ezt már korábban írtam!Atyavilág.
Nálad a win és a lin két vinyón van, mégis ugyanarról dolgoznál:
title openSUSE 10.2
root (hd0,1)
kernel /boot/vmlinuz root=/dev/hdd2 vga=0x31a resume=/dev/hdd1 splash=silent showopts elevator=
initrd /boot/initrdtitle Windows XP
chainloader (hd0,0)+1uzsolt wrote:http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=5ed8fab7ef7eb8970cfd7b733eb6ea36Erre utaltam az előbb. Látom fejlesztik rendesen. 😀
nanobit wrote:Az én gépem meg olyan jó, hogy hugom leült 2 percre netezni és mire abbahagyta a gépen már partició sem volt… 😀 (sztem tudta, hogy nem én ülök előtte és védte az adataim az illetéktelenektől)Ilyen nálunk is van. Hazamegyek apám azzal fogad, hogy valamit baj van a géppel. Nézem semmi. ???
Elmegyek, két nap múlva jön a telefon: megint sz@r. Hát csak engem szeret. 🙂
uzsolt wrote:http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=5ed8fab7ef7eb8970cfd7b733eb6ea36Erre utaltam az előbb. Látom fejlesztik rendesen. 😀
nanobit wrote:Az én gépem meg olyan jó, hogy hugom leült 2 percre netezni és mire abbahagyta a gépen már partició sem volt… 😀 (sztem tudta, hogy nem én ülök előtte és védte az adataim az illetéktelenektől)Ilyen nálunk is van. Hazamegyek apám azzal fogad, hogy valamit baj van a géppel. Nézem semmi. ???
Elmegyek, két nap múlva jön a telefon: megint sz@r. Hát csak engem szeret. 🙂
Uuupssz. :rolleyes:
Közben én is módosítottam a régi hozzászólásom. 🙁
Szegény már azt sem tudja melyik megoldás a jó. ???Toni, elárulom mindkettő! Lényeg a device.map és a menu.lst szinkronban legyen!
Ugyanarról a meghajtóról beszéljenek. Különben összezavarodik! (Ahogy meg is történt nálad)
Módosítani tudod szövegszerkesztővel, vagy hívsz egy grub promtot. (amit meg is tettél, csak nem esett le mit csinálsz. :rolleyes: sany egyébként erre adott leírást.)De mostmááá tényleg olvassd el azt a nyüves hupos leírást!!! >:(
Legalább sejtésed legyen róla mit is csinálsz/magyarázunk!Így van! Olvassd el a hup-os leírást. Nyugi magyarul van! Azt meg a jóanyádtól tanultad, nem az iskolában. ;D
szerk: Lehet, hogy kell. A device.mapban az első vinyó a second.slave. Vagyis a win az elsőn van. Vagyis a másodikon. Most mivan ???
Na ezért kell átmapolni. :rolleyes:Még valami! Lassan világos lesz:
Nincs összhangban a device.map és a menu.lst
(hd0) /dev/hdd -> ez mondja, első vinyó a második.
akkor kell:
(hd1) /dev/hda -> ez ugye a második vinyó. (ami az első és wines, ravasz mi ;D)Ekkor már működhet a chainloader (hd1,0)+1
Mert ekkor a map szerinti második (egyes jelzésű) vinyóról van szó.
Na így már talán talál „idegen” rendszerbetöltőt.[ha most bedobod, hogy sata és ata vinyó is van tökönszurom magam. :P]
hello megint!
Egy kis varázslat: 😉
http://wiki.hup.hu/index.php/GrubÉn átmapolás esetére gyanakszom. :rolleyes:
Üdvözletem!
Kellemes húsvétot! ;D
Na már megint helyben vagyunk. Melyik a legjobb? ??? Ez teljesen egyedi! Mindenkinek más a jó, más kell. Ezért (is) van annyi féle disztró.
[Legjobb linux – szerintem, mivel megbízok a Fedora disztro készítőiben – a 2.6.20-as. :rolleyes:]
Amit írtak korábban csak megerősíteni tudom: ramot szerezz, de inkább egy 512est! 768al meg ezzel a géppel amit írtál még kb 5-6 évig vígan elleszel.Ha a sebesség ennyire aggaszt akkor jó választás a Slackware vonal. De mivel kezdő vagy a Zenwalkot javaslom. Kicsi, gyors, viszonylag egyszerű.
Ismerd ki a disztrot, vele együtt a linux világát, s ezután válassz egy olyan rendszert ami az igényeidnek leginkább megfelel.
Vannak a választást megkönnyítő „kérdőívek” a neten. Az egyikről volt szó itt nemrég, keress rá. 😉Ami a Gentoot illeti: jó ideig maradjon plátói ez a kapcsolat szerintem. 😉
Fedorát kipróbálhatod, elég jó választás, bár 256-on elég lassú lesz, hidd el. Viszont egész jól „turbózható”. 🙂Egyszóval ismerkedj! Arra minden „nagy és könnyű” disztró jó.
Ha meg elakasz: kérdezz, de konkrétan. lsd: netikett.
szerk: Gyorsabb xp? Persze! Norton antivírus, kerio tűzfal, és vagy két spyware szűrő nélkül gyorsabb mint egy linux egy csomó feleslegesen futó alkalmazással, egy erőforrásigényes ablakozóval. 😛 :-*
Üdvözletem!
Kellemes húsvétot! ;D
Na már megint helyben vagyunk. Melyik a legjobb? ??? Ez teljesen egyedi! Mindenkinek más a jó, más kell. Ezért (is) van annyi féle disztró.
[Legjobb linux – szerintem, mivel megbízok a Fedora disztro készítőiben – a 2.6.20-as. :rolleyes:]
Amit írtak korábban csak megerősíteni tudom: ramot szerezz, de inkább egy 512est! 768al meg ezzel a géppel amit írtál még kb 5-6 évig vígan elleszel.Ha a sebesség ennyire aggaszt akkor jó választás a Slackware vonal. De mivel kezdő vagy a Zenwalkot javaslom. Kicsi, gyors, viszonylag egyszerű.
Ismerd ki a disztrot, vele együtt a linux világát, s ezután válassz egy olyan rendszert ami az igényeidnek leginkább megfelel.
Vannak a választást megkönnyítő „kérdőívek” a neten. Az egyikről volt szó itt nemrég, keress rá. 😉Ami a Gentoot illeti: jó ideig maradjon plátói ez a kapcsolat szerintem. 😉
Fedorát kipróbálhatod, elég jó választás, bár 256-on elég lassú lesz, hidd el. Viszont egész jól „turbózható”. 🙂Egyszóval ismerkedj! Arra minden „nagy és könnyű” disztró jó.
Ha meg elakasz: kérdezz, de konkrétan. lsd: netikett.
szerk: Gyorsabb xp? Persze! Norton antivírus, kerio tűzfal, és vagy két spyware szűrő nélkül gyorsabb mint egy linux egy csomó feleslegesen futó alkalmazással, egy erőforrásigényes ablakozóval. 😛 :-*
-
SzerzőBejegyzés