Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035819
    Vladi
    Felhasználó
      zoltan22 wrote:
      de tapasztalataim szerint a bios a bootolt lemeztol fuggoen ossze-vissza hazudik 🙁
      Ha tobb merevlemezed van, megprobalhatnad mas-mas lemezrol bootolva kiprobalni, hatha…

      Az a hazudós bios, ejnye. :rolleyes:
      Esetleg megpróbálhatod az egész config rendszert átvariálni, úgy ahogy sany is írta. Most a win legyen (device.map-ban) az első, és a linuxos a második. (harmadik mindegy.)
      Ekkor ehez kell igazítani a menu.lst-s bejegyzéseket. Így már a bios sem zavarhat be. (a kis gonosz ;D)

      Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035814
      Vladi
      Felhasználó

        Device.map tartalma így kevés!!
        Hivatkoznod kell a windowsos vinyóra is!
        De ezt már korábban írtam!

        Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035809
        Vladi
        Felhasználó

          Atyavilág.

          Nálad a win és a lin két vinyón van, mégis ugyanarról dolgoznál:

          title openSUSE 10.2
             root (hd0,1)
             kernel /boot/vmlinuz root=/dev/hdd2 vga=0x31a resume=/dev/hdd1 splash=silent showopts elevator=
             initrd /boot/initrd

          title Windows XP
             chainloader (hd0,0)+1

          Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099576
          Vladi
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=5ed8fab7ef7eb8970cfd7b733eb6ea36

            Erre utaltam az előbb. Látom fejlesztik rendesen. 😀

            nanobit wrote:
            Az én gépem meg olyan jó, hogy hugom leült 2 percre netezni és mire abbahagyta a gépen már partició sem volt… 😀 (sztem tudta, hogy nem én ülök előtte és védte az adataim az illetéktelenektől)

            Ilyen nálunk is van. Hazamegyek apám azzal fogad, hogy valamit baj van a géppel. Nézem semmi. ???

            Elmegyek, két nap múlva jön a telefon: megint sz@r. Hát csak engem szeret. 🙂

            Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099577
            Vladi
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?select_lang=true&LDC=5ed8fab7ef7eb8970cfd7b733eb6ea36

              Erre utaltam az előbb. Látom fejlesztik rendesen. 😀

              nanobit wrote:
              Az én gépem meg olyan jó, hogy hugom leült 2 percre netezni és mire abbahagyta a gépen már partició sem volt… 😀 (sztem tudta, hogy nem én ülök előtte és védte az adataim az illetéktelenektől)

              Ilyen nálunk is van. Hazamegyek apám azzal fogad, hogy valamit baj van a géppel. Nézem semmi. ???

              Elmegyek, két nap múlva jön a telefon: megint sz@r. Hát csak engem szeret. 🙂

              Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035801
              Vladi
              Felhasználó

                Uuupssz. :rolleyes:

                Közben én is módosítottam a régi hozzászólásom.  🙁
                Szegény már azt sem tudja melyik megoldás a jó. ???

                Toni, elárulom mindkettő! Lényeg a device.map és a menu.lst szinkronban legyen!
                Ugyanarról a meghajtóról beszéljenek. Különben összezavarodik! (Ahogy meg is történt nálad)
                Módosítani tudod szövegszerkesztővel, vagy hívsz egy grub promtot. (amit meg is tettél, csak nem esett le mit csinálsz. :rolleyes: sany egyébként erre adott leírást.)

                De mostmááá tényleg olvassd el azt a nyüves hupos leírást!!! >:(
                Legalább sejtésed legyen róla mit is csinálsz/magyarázunk!

                Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035798
                Vladi
                Felhasználó

                  Így van! Olvassd el a hup-os leírást. Nyugi magyarul van! Azt meg a jóanyádtól tanultad, nem az iskolában. ;D

                  szerk: Lehet, hogy kell. A device.mapban az első vinyó a second.slave. Vagyis a win az elsőn van. Vagyis a másodikon. Most mivan ???
                  Na ezért kell átmapolni. :rolleyes:

                  Még valami! Lassan világos lesz:
                  Nincs összhangban a device.map és a menu.lst
                  (hd0) /dev/hdd -> ez mondja, első vinyó a második.
                  akkor kell:
                  (hd1) /dev/hda -> ez ugye a második vinyó. (ami az első és wines, ravasz mi ;D)

                  Ekkor már működhet a chainloader (hd1,0)+1
                  Mert ekkor a map szerinti második (egyes jelzésű) vinyóról van szó.
                  Na így már talán talál „idegen” rendszerbetöltőt.

                  [ha most bedobod, hogy sata és ata vinyó is van tökönszurom magam. :P]

                  Hozzászólás: Már megint a GRUB 2. #2035784
                  Vladi
                  Felhasználó

                    hello megint!

                    Egy kis varázslat:  😉
                    http://wiki.hup.hu/index.php/Grub

                    Én átmapolás esetére gyanakszom. :rolleyes:

                    Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099548
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Üdvözletem!

                      Kellemes húsvétot!  ;D

                      Na már megint helyben vagyunk. Melyik a legjobb? ??? Ez teljesen egyedi! Mindenkinek más a jó, más kell. Ezért (is) van annyi féle disztró.
                      [Legjobb linux – szerintem, mivel megbízok a Fedora disztro készítőiben – a 2.6.20-as. :rolleyes:]
                      Amit írtak korábban csak megerősíteni tudom: ramot szerezz, de inkább egy 512est! 768al meg ezzel a géppel amit írtál még kb 5-6 évig vígan elleszel.

                      Ha a sebesség ennyire aggaszt akkor jó választás a Slackware vonal. De mivel kezdő vagy a Zenwalkot javaslom. Kicsi, gyors, viszonylag egyszerű.
                      Ismerd ki a disztrot, vele együtt a linux világát, s ezután válassz egy olyan rendszert ami az igényeidnek leginkább megfelel.
                      Vannak a választást megkönnyítő „kérdőívek” a neten. Az egyikről volt szó itt nemrég, keress rá. 😉

                      Ami a Gentoot illeti: jó ideig maradjon plátói ez a kapcsolat szerintem. 😉
                      Fedorát kipróbálhatod, elég jó választás, bár 256-on elég lassú lesz, hidd el. Viszont egész jól „turbózható”. 🙂

                      Egyszóval ismerkedj! Arra minden „nagy és könnyű” disztró jó.

                      Ha meg elakasz: kérdezz, de konkrétan. lsd: netikett.

                      szerk: Gyorsabb xp? Persze! Norton antivírus, kerio tűzfal, és vagy két spyware szűrő nélkül gyorsabb mint egy linux egy csomó feleslegesen futó alkalmazással, egy erőforrásigényes ablakozóval. 😛 :-*

                      Hozzászólás: Melyik a legjobb? (pls help) #2099549
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Üdvözletem!

                        Kellemes húsvétot!  ;D

                        Na már megint helyben vagyunk. Melyik a legjobb? ??? Ez teljesen egyedi! Mindenkinek más a jó, más kell. Ezért (is) van annyi féle disztró.
                        [Legjobb linux – szerintem, mivel megbízok a Fedora disztro készítőiben – a 2.6.20-as. :rolleyes:]
                        Amit írtak korábban csak megerősíteni tudom: ramot szerezz, de inkább egy 512est! 768al meg ezzel a géppel amit írtál még kb 5-6 évig vígan elleszel.

                        Ha a sebesség ennyire aggaszt akkor jó választás a Slackware vonal. De mivel kezdő vagy a Zenwalkot javaslom. Kicsi, gyors, viszonylag egyszerű.
                        Ismerd ki a disztrot, vele együtt a linux világát, s ezután válassz egy olyan rendszert ami az igényeidnek leginkább megfelel.
                        Vannak a választást megkönnyítő „kérdőívek” a neten. Az egyikről volt szó itt nemrég, keress rá. 😉

                        Ami a Gentoot illeti: jó ideig maradjon plátói ez a kapcsolat szerintem. 😉
                        Fedorát kipróbálhatod, elég jó választás, bár 256-on elég lassú lesz, hidd el. Viszont egész jól „turbózható”. 🙂

                        Egyszóval ismerkedj! Arra minden „nagy és könnyű” disztró jó.

                        Ha meg elakasz: kérdezz, de konkrétan. lsd: netikett.

                        szerk: Gyorsabb xp? Persze! Norton antivírus, kerio tűzfal, és vagy két spyware szűrő nélkül gyorsabb mint egy linux egy csomó feleslegesen futó alkalmazással, egy erőforrásigényes ablakozóval. 😛 :-*

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,068