Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jó terv, szavamra… 🙂
Meglett azóta köszi! Felment a program gond nélkül, köszömöm a válaszokat. DE most mit kezdjek az idióta oldallal amit belikeltek? Emilezzek nekik vagy mi? (Lehet fáradok és ez már a vesszőparipám, oda se neki. :rolleyes:)
Jelentem tudom hol a fedora oldala, én a k3b fedora rpm-et kerestem! A k3b oldalán, mily meglepő. 😀
De idézem is magam:
„Telepíteni akartam a k3b 1.0-t fedorara, ráklikkelek a weboldalán, hogy csomagok, meg fedora és ez fogad:”Amit még mindig nem értek, hogy miért egy ilyen poénos (?) oldalt kaptam csomag helyett?? Nem igazán probléma, mert forrásból sikeresen felment. Ezért írtam a kocsmában.
Ha megvan a jelentkezéshez szükséges követelmény, akkor vágj bele. 😀
Ülj az első „padba” és kérdezz sokat. ;DHa megvan a jelentkezéshez szükséges követelmény, akkor vágj bele. 😀
Ülj az első „padba” és kérdezz sokat. ;DMár majdnem tökéletes a kérdésed! ;D
Tehát függőségeket keresel amik szükségesek egy program telepítéséhez. De melyik programhoz?Más:
uzsolt adott egy linket. Az egy egészen jó leírás arról, hogyan állítsd össze a repolisátdat. [repo: csomag/program raktárak. Innen települnek a programok és a hozzájuk szükséges függőségek.] Tehát állítsd össze a listát az ott leírtak alapján.
Ezután már yasttal (SuSE rendszer mindenes, többek között csomagkezelő úgytom. ::))
már telepíthetsz egy rakat programot. Nagyjából mindent ami egy földi halandónak kell. (pl: mp3 támogatás, ati driver stb.) A csomagkezelő rendezi helyetted a függőség kérdést. 😉Külön akkor kell bajlódnod a függőségek telepítésével, ha nem csomagkezelővel, külön letöltve akarsz rpm formátumú programokat telepíteni. Vagy forráskódból akarsz lefordítani egy programot. (Egyébként medveapu felsorolásában fordító is szerepel. Mire írta ezeket? Forgatni akarsz?) Ekkor kellenek a devel csomagok is! (A legtöbb csomagnak van devel – fejlesztői – változata.)
Remélem erre voltál kívácsi és nem feleslegesen koptatom a billentyűket. 😛
./off
Igen, bölcsész vagyok, és büszke vagyok rá!! 8)szerk: Macskajancsi megelőzött, de azért kiegészítem a hozzászólását.
Már majdnem tökéletes a kérdésed! ;D
Tehát függőségeket keresel amik szükségesek egy program telepítéséhez. De melyik programhoz?Más:
uzsolt adott egy linket. Az egy egészen jó leírás arról, hogyan állítsd össze a repolisátdat. [repo: csomag/program raktárak. Innen települnek a programok és a hozzájuk szükséges függőségek.] Tehát állítsd össze a listát az ott leírtak alapján.
Ezután már yasttal (SuSE rendszer mindenes, többek között csomagkezelő úgytom. ::))
már telepíthetsz egy rakat programot. Nagyjából mindent ami egy földi halandónak kell. (pl: mp3 támogatás, ati driver stb.) A csomagkezelő rendezi helyetted a függőség kérdést. 😉Külön akkor kell bajlódnod a függőségek telepítésével, ha nem csomagkezelővel, külön letöltve akarsz rpm formátumú programokat telepíteni. Vagy forráskódból akarsz lefordítani egy programot. (Egyébként medveapu felsorolásában fordító is szerepel. Mire írta ezeket? Forgatni akarsz?) Ekkor kellenek a devel csomagok is! (A legtöbb csomagnak van devel – fejlesztői – változata.)
Remélem erre voltál kívácsi és nem feleslegesen koptatom a billentyűket. 😛
./off
Igen, bölcsész vagyok, és büszke vagyok rá!! 8)szerk: Macskajancsi megelőzött, de azért kiegészítem a hozzászólását.
Hogy érted ezt az alap modul dolgot? Mire gondolsz konkrétan? Mondhatánl egy példát, mert én bölcsész vagyok és ezt nem egészen értem ;D
Milyen drivert akarsz felrakni?
Hogy érted ezt az alap modul dolgot? Mire gondolsz konkrétan? Mondhatánl egy példát, mert én bölcsész vagyok és ezt nem egészen értem ;D
Milyen drivert akarsz felrakni?
???
uzsolt! Ezt kinek javaslod? :rolleyes: -
SzerzőBejegyzés