Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950601
    Vladi
    Felhasználó

      Jó terv, szavamra…  🙂

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950599
      Vladi
      Felhasználó

        Meglett azóta köszi! Felment a program gond nélkül, köszömöm a válaszokat. DE most mit kezdjek az idióta oldallal amit belikeltek? Emilezzek nekik vagy mi? (Lehet fáradok és ez már a vesszőparipám, oda se neki. :rolleyes:)

        Hozzászólás: Kocsma topik #1950597
        Vladi
        Felhasználó

          Jelentem tudom hol a fedora oldala, én a k3b fedora rpm-et kerestem! A k3b oldalán, mily meglepő. 😀

          De idézem is magam:
          „Telepíteni akartam a k3b 1.0-t fedorara, ráklikkelek a weboldalán, hogy csomagok, meg fedora és ez fogad:”

          Amit még mindig nem értek, hogy miért egy ilyen poénos (?) oldalt kaptam csomag helyett?? Nem igazán probléma, mert forrásból sikeresen felment. Ezért írtam a kocsmában.

          Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097543
          Vladi
          Felhasználó

            Ha megvan a jelentkezéshez szükséges követelmény, akkor vágj bele. 😀
            Ülj az első „padba” és kérdezz sokat. ;D

            Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097544
            Vladi
            Felhasználó

              Ha megvan a jelentkezéshez szükséges követelmény, akkor vágj bele. 😀
              Ülj az első „padba” és kérdezz sokat. ;D

              Vladi
              Felhasználó

                Már majdnem tökéletes a kérdésed! ;D
                Tehát függőségeket keresel amik szükségesek egy program telepítéséhez. De melyik programhoz?

                Más:
                uzsolt adott egy linket. Az egy egészen jó leírás arról, hogyan állítsd össze a repolisátdat. [repo: csomag/program raktárak. Innen települnek a programok és a hozzájuk szükséges függőségek.] Tehát állítsd össze a listát az ott leírtak alapján.
                Ezután már yasttal (SuSE rendszer mindenes, többek között csomagkezelő úgytom. ::))
                már telepíthetsz egy rakat programot. Nagyjából mindent ami egy földi halandónak kell. (pl: mp3 támogatás, ati driver stb.) A csomagkezelő rendezi helyetted a függőség kérdést. 😉

                Külön akkor kell bajlódnod a függőségek telepítésével, ha nem csomagkezelővel, külön letöltve akarsz rpm formátumú programokat telepíteni. Vagy forráskódból akarsz lefordítani egy programot. (Egyébként medveapu felsorolásában fordító is szerepel. Mire írta ezeket? Forgatni akarsz?) Ekkor kellenek a devel csomagok is! (A legtöbb csomagnak van devel – fejlesztői – változata.)

                Remélem erre voltál kívácsi és nem feleslegesen koptatom a billentyűket.  😛

                ./off
                Igen, bölcsész vagyok, és büszke vagyok rá!! 8)

                szerk: Macskajancsi megelőzött, de azért kiegészítem a hozzászólását.

                Vladi
                Felhasználó

                  Már majdnem tökéletes a kérdésed! ;D
                  Tehát függőségeket keresel amik szükségesek egy program telepítéséhez. De melyik programhoz?

                  Más:
                  uzsolt adott egy linket. Az egy egészen jó leírás arról, hogyan állítsd össze a repolisátdat. [repo: csomag/program raktárak. Innen települnek a programok és a hozzájuk szükséges függőségek.] Tehát állítsd össze a listát az ott leírtak alapján.
                  Ezután már yasttal (SuSE rendszer mindenes, többek között csomagkezelő úgytom. ::))
                  már telepíthetsz egy rakat programot. Nagyjából mindent ami egy földi halandónak kell. (pl: mp3 támogatás, ati driver stb.) A csomagkezelő rendezi helyetted a függőség kérdést. 😉

                  Külön akkor kell bajlódnod a függőségek telepítésével, ha nem csomagkezelővel, külön letöltve akarsz rpm formátumú programokat telepíteni. Vagy forráskódból akarsz lefordítani egy programot. (Egyébként medveapu felsorolásában fordító is szerepel. Mire írta ezeket? Forgatni akarsz?) Ekkor kellenek a devel csomagok is! (A legtöbb csomagnak van devel – fejlesztői – változata.)

                  Remélem erre voltál kívácsi és nem feleslegesen koptatom a billentyűket.  😛

                  ./off
                  Igen, bölcsész vagyok, és büszke vagyok rá!! 8)

                  szerk: Macskajancsi megelőzött, de azért kiegészítem a hozzászólását.

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Hogy érted ezt az alap modul dolgot? Mire gondolsz konkrétan? Mondhatánl egy példát, mert én bölcsész vagyok és ezt nem egészen értem ;D

                    Milyen drivert akarsz felrakni?

                    Vladi
                    Felhasználó

                      Hogy érted ezt az alap modul dolgot? Mire gondolsz konkrétan? Mondhatánl egy példát, mert én bölcsész vagyok és ezt nem egészen értem ;D

                      Milyen drivert akarsz felrakni?

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950595
                      Vladi
                      Felhasználó

                        ???
                        uzsolt! Ezt kinek javaslod? :rolleyes:

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,068