Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE 10.2 Grub nem bootol javítás után #2096857
    Vladi
    Felhasználó

      Hello!

      Az nekem is eszembe jutott, hogy a jumperezéssel lehet valami gubanc! Azt is ellenőrizd!
      Nálam egy új WD vinyó okozott kavarodást. Első blikkre két gép bioszát is kifagyasztotta. Majd jó jumperre állítva gond nélkül működött. ::)

      Hozzászólás: SUSE 10.2 Grub nem bootol javítás után #2096811
      Vladi
      Felhasználó

        Kedves Tóni!

        A grub mőködése címszavakban:
        1. Biosban beállítod melyik vinyón keressen először rendszerbetöltőt. (MBR-ben)
        2. ha ott grubot lel, elindítja.
        3. grub ha elindult septében keresni kezdi ezen állományokat: /boot/grub/menu.lst
        /boot/grub/device.map Ha nem leli a grub shellbe kerülsz. (parancsértelmező)
        Ennek működéséről közérthetően, programozó szint élőtti nyelvezeten ír ez a weboldal:
        http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm

        Ha megleli őket, de valami gubanc van, kapsz egy szép hibaüzenetet. Ezt osszd meg velünk. :rolleyes:

        További irodalom:
        http://wiki.hup.hu/index.php/Grub

        Hozzászólás: SUSE 10.2 Grub nem bootol javítás után #2096812
        Vladi
        Felhasználó

          Kedves Tóni!

          A grub mőködése címszavakban:
          1. Biosban beállítod melyik vinyón keressen először rendszerbetöltőt. (MBR-ben)
          2. ha ott grubot lel, elindítja.
          3. grub ha elindult septében keresni kezdi ezen állományokat: /boot/grub/menu.lst
          /boot/grub/device.map Ha nem leli a grub shellbe kerülsz. (parancsértelmező)
          Ennek működéséről közérthetően, programozó szint élőtti nyelvezeten ír ez a weboldal:
          http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm

          Ha megleli őket, de valami gubanc van, kapsz egy szép hibaüzenetet. Ezt osszd meg velünk. :rolleyes:

          További irodalom:
          http://wiki.hup.hu/index.php/Grub

          Hozzászólás: DosBox #2082818
          Vladi
          Felhasználó

            Hello!

            Hogy mi az SDL:
            http://wiki.hup.hu/index.php/SDL
            Ellenőrizd csomagkezelővel, fenn van -e. Ha nincs: telepítsd! 😉

            Hozzászólás: Ati és a nyílt forrású driver #2097113
            Vladi
            Felhasználó

              Most már étem! 😀
              Tehát régebbi chipekkel megy a direct rendering radeon driverrel. Cool. 8)

              Hozzászólás: Ati és a nyílt forrású driver #2097114
              Vladi
              Felhasználó

                Most már étem! 😀
                Tehát régebbi chipekkel megy a direct rendering radeon driverrel. Cool. 8)

                Hozzászólás: SOS!!! fájlrendszer-összeomlás #2097169
                Vladi
                Felhasználó

                  Van ötletem: nyiss egy új topikot. :rolleyes:
                  Illetve rákereshetsz a fórumban, és amit találsz olvasd el: kétszer 😀

                  Hozzászólás: SOS!!! fájlrendszer-összeomlás #2097170
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Van ötletem: nyiss egy új topikot. :rolleyes:
                    Illetve rákereshetsz a fórumban, és amit találsz olvasd el: kétszer 😀

                    Hozzászólás: Ati és a nyílt forrású driver #2097109
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Most én ezt nem értem:
                      Direct rendering az a hardveres gyorsítás nem? Ezt tudja a nyílt forrású radeon driver?
                      Nem csak az fglrx?
                      Mert a confban „radeon” -van bejelölve drivernek.

                      Hozzászólás: Ati és a nyílt forrású driver #2097110
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Most én ezt nem értem:
                        Direct rendering az a hardveres gyorsítás nem? Ezt tudja a nyílt forrású radeon driver?
                        Nem csak az fglrx?
                        Mert a confban „radeon” -van bejelölve drivernek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 2,068