Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello!
Az nekem is eszembe jutott, hogy a jumperezéssel lehet valami gubanc! Azt is ellenőrizd!
Nálam egy új WD vinyó okozott kavarodást. Első blikkre két gép bioszát is kifagyasztotta. Majd jó jumperre állítva gond nélkül működött. ::)Kedves Tóni!
A grub mőködése címszavakban:
1. Biosban beállítod melyik vinyón keressen először rendszerbetöltőt. (MBR-ben)
2. ha ott grubot lel, elindítja.
3. grub ha elindult septében keresni kezdi ezen állományokat: /boot/grub/menu.lst
/boot/grub/device.map Ha nem leli a grub shellbe kerülsz. (parancsértelmező)
Ennek működéséről közérthetően, programozó szint élőtti nyelvezeten ír ez a weboldal:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htmHa megleli őket, de valami gubanc van, kapsz egy szép hibaüzenetet. Ezt osszd meg velünk. :rolleyes:
További irodalom:
http://wiki.hup.hu/index.php/GrubKedves Tóni!
A grub mőködése címszavakban:
1. Biosban beállítod melyik vinyón keressen először rendszerbetöltőt. (MBR-ben)
2. ha ott grubot lel, elindítja.
3. grub ha elindult septében keresni kezdi ezen állományokat: /boot/grub/menu.lst
/boot/grub/device.map Ha nem leli a grub shellbe kerülsz. (parancsértelmező)
Ennek működéséről közérthetően, programozó szint élőtti nyelvezeten ír ez a weboldal:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htmHa megleli őket, de valami gubanc van, kapsz egy szép hibaüzenetet. Ezt osszd meg velünk. :rolleyes:
További irodalom:
http://wiki.hup.hu/index.php/GrubHello!
Hogy mi az SDL:
http://wiki.hup.hu/index.php/SDL
Ellenőrizd csomagkezelővel, fenn van -e. Ha nincs: telepítsd! 😉Most már étem! 😀
Tehát régebbi chipekkel megy a direct rendering radeon driverrel. Cool. 8)Most már étem! 😀
Tehát régebbi chipekkel megy a direct rendering radeon driverrel. Cool. 8)Van ötletem: nyiss egy új topikot. :rolleyes:
Illetve rákereshetsz a fórumban, és amit találsz olvasd el: kétszer 😀Van ötletem: nyiss egy új topikot. :rolleyes:
Illetve rákereshetsz a fórumban, és amit találsz olvasd el: kétszer 😀Most én ezt nem értem:
Direct rendering az a hardveres gyorsítás nem? Ezt tudja a nyílt forrású radeon driver?
Nem csak az fglrx?
Mert a confban „radeon” -van bejelölve drivernek.Most én ezt nem értem:
Direct rendering az a hardveres gyorsítás nem? Ezt tudja a nyílt forrású radeon driver?
Nem csak az fglrx?
Mert a confban „radeon” -van bejelölve drivernek. -
SzerzőBejegyzés