Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
” Akor megnezed a lilo.conf fajlt, ha eszreveszed a hibat kijavitod „
A történet ott bukott el, hogy semmit sem tudok a lilo-ról. 🙁
Ellenben Grubot már sikeresen konfigoltam több alkalommal, és mint olvasható fentebb telepítettem is. :rolleyes:
Eredetileg multibootot akartam, de rájöttem: nem kell az a windows. ;DMajd előkotrom a lilo.confot, s megnézzük. De én elég jól elvagyok grubbal. Mostmár.
[eredeti nyűgöm az volt, hogy semmit sem láttam. Nem a szememmel van a baj, bios selftest után feketeség fogadott. >:(]” Akor megnezed a lilo.conf fajlt, ha eszreveszed a hibat kijavitod „
A történet ott bukott el, hogy semmit sem tudok a lilo-ról. 🙁
Ellenben Grubot már sikeresen konfigoltam több alkalommal, és mint olvasható fentebb telepítettem is. :rolleyes:
Eredetileg multibootot akartam, de rájöttem: nem kell az a windows. ;DMajd előkotrom a lilo.confot, s megnézzük. De én elég jól elvagyok grubbal. Mostmár.
[eredeti nyűgöm az volt, hogy semmit sem láttam. Nem a szememmel van a baj, bios selftest után feketeség fogadott. >:(]Hálás köszönet az útmutatásért, most már működik a Grub. Mondjuk volt egy kis „kaland” vele. Újratelepítés, grafukus felület beállítás stb. Most arról írok 😀
A lényeg:
Feltelepül a gurb, ubcd-vel. Csináltam egy /boot/grub/menu.lst -t ahogy írtam és a device mapba pedig ez kerül:
(hd0) /dev/(hd0)
(hd1) /dev/(sd0)Így már egyből megtalálja a többit és bootol. 8)
Hálás köszönet az útmutatásért, most már működik a Grub. Mondjuk volt egy kis „kaland” vele. Újratelepítés, grafukus felület beállítás stb. Most arról írok 😀
A lényeg:
Feltelepül a gurb, ubcd-vel. Csináltam egy /boot/grub/menu.lst -t ahogy írtam és a device mapba pedig ez kerül:
(hd0) /dev/(hd0)
(hd1) /dev/(sd0)Így már egyből megtalálja a többit és bootol. 8)
ferike:
Így próbáld:
hdparm -I /dev/discs/disc1/disc (nagy i betü)
+ privi ment„Miért írja, hogy VERY DANGEROUS???”
Mert nagyon veszélyes. :rolleyes:Akkor inkább a –security-disable PWD kapcsoló, ami elvileg kikapcsolja a password kérést. szerk: ja nem bocs hülye vagyok, agyamra ment Csernobil. 🙂
Egyébként a PWD helyére nem a jelszót kell beírni ezeknél a parancsoknál??
ferike:
Így próbáld:
hdparm -I /dev/discs/disc1/disc (nagy i betü)
+ privi ment„Miért írja, hogy VERY DANGEROUS???”
Mert nagyon veszélyes. :rolleyes:Akkor inkább a –security-disable PWD kapcsoló, ami elvileg kikapcsolja a password kérést. szerk: ja nem bocs hülye vagyok, agyamra ment Csernobil. 🙂
Egyébként a PWD helyére nem a jelszót kell beírni ezeknél a parancsoknál??
Hello!
Azt hiszem, Te a file fájlrendszerre vagy kívácsi. Hát hallgass ide! Az egész a gyökérrel kezdődött. Mások rootnak is hívják. ( / )
Ha kívácsi vagy a történet befejezésére kattincs : 😉ideHa nem szeretsz sokat olvasgatni akkor:ide
Ha a kezdetek kezdetén szeretnéd kezdeni ( :rolleyes:) látogass el ide
Hello!
Azt hiszem, Te a file fájlrendszerre vagy kívácsi. Hát hallgass ide! Az egész a gyökérrel kezdődött. Mások rootnak is hívják. ( / )
Ha kívácsi vagy a történet befejezésére kattincs : 😉ideHa nem szeretsz sokat olvasgatni akkor:ide
Ha a kezdetek kezdetén szeretnéd kezdeni ( :rolleyes:) látogass el ide
„akkor meg nem írja (konzolban) a dolgokat (magyarul semmit sem ír)”
Ez a dolog szöget ütött a fejembe: nekem régen a liferea rss olvasó csinált ilyesmit. Olvasgattam, rákattintottam egy linkre és … eltűnt. Mintha sose lett volna. Konzol elő, indít, majd nyüstöl. Persze össze is omlott hibaüzi nélkül. Majd néhány frissítés megoldotta.
Lehet, nálad is valami ocsmány bug okozza. Kipróbálhatnál régebbi / újabb verziókat.„akkor meg nem írja (konzolban) a dolgokat (magyarul semmit sem ír)”
Ez a dolog szöget ütött a fejembe: nekem régen a liferea rss olvasó csinált ilyesmit. Olvasgattam, rákattintottam egy linkre és … eltűnt. Mintha sose lett volna. Konzol elő, indít, majd nyüstöl. Persze össze is omlott hibaüzi nélkül. Majd néhány frissítés megoldotta.
Lehet, nálad is valami ocsmány bug okozza. Kipróbálhatnál régebbi / újabb verziókat. -
SzerzőBejegyzés