Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093177
    Vladi
    Felhasználó

      ” Akor megnezed a lilo.conf fajlt, ha eszreveszed a hibat kijavitod „

      A történet ott bukott el, hogy semmit sem tudok a lilo-ról.  🙁
      Ellenben Grubot már sikeresen konfigoltam több alkalommal, és mint olvasható fentebb telepítettem is. :rolleyes:
      Eredetileg multibootot akartam, de rájöttem: nem kell az a windows. ;D

      Majd előkotrom a lilo.confot, s megnézzük. De én elég jól elvagyok grubbal. Mostmár.
      [eredeti nyűgöm az volt, hogy semmit sem láttam. Nem a szememmel van a baj, bios selftest után feketeség fogadott. >:(]

      Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093178
      Vladi
      Felhasználó

        ” Akor megnezed a lilo.conf fajlt, ha eszreveszed a hibat kijavitod „

        A történet ott bukott el, hogy semmit sem tudok a lilo-ról.  🙁
        Ellenben Grubot már sikeresen konfigoltam több alkalommal, és mint olvasható fentebb telepítettem is. :rolleyes:
        Eredetileg multibootot akartam, de rájöttem: nem kell az a windows. ;D

        Majd előkotrom a lilo.confot, s megnézzük. De én elég jól elvagyok grubbal. Mostmár.
        [eredeti nyűgöm az volt, hogy semmit sem láttam. Nem a szememmel van a baj, bios selftest után feketeség fogadott. >:(]

        Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093173
        Vladi
        Felhasználó

          Hálás köszönet az útmutatásért, most már működik a Grub. Mondjuk volt egy kis „kaland” vele. Újratelepítés, grafukus felület beállítás stb. Most arról írok 😀
          A lényeg:
          Feltelepül a gurb, ubcd-vel. Csináltam egy /boot/grub/menu.lst -t ahogy írtam és a device mapba pedig ez kerül:
          (hd0) /dev/(hd0)
          (hd1)  /dev/(sd0)

          Így már egyből megtalálja a többit és bootol. 8)

          Hozzászólás: Grub – Zenwalkra #2093174
          Vladi
          Felhasználó

            Hálás köszönet az útmutatásért, most már működik a Grub. Mondjuk volt egy kis „kaland” vele. Újratelepítés, grafukus felület beállítás stb. Most arról írok 😀
            A lényeg:
            Feltelepül a gurb, ubcd-vel. Csináltam egy /boot/grub/menu.lst -t ahogy írtam és a device mapba pedig ez kerül:
            (hd0) /dev/(hd0)
            (hd1)  /dev/(sd0)

            Így már egyből megtalálja a többit és bootol. 8)

            Hozzászólás: HDD Password #2096090
            Vladi
            Felhasználó

              ferike:
              Így próbáld:
              hdparm -I  /dev/discs/disc1/disc (nagy i betü)
              + privi ment

              „Miért írja, hogy VERY DANGEROUS???”
              Mert nagyon veszélyes. :rolleyes:

              Akkor inkább a  –security-disable PWD kapcsoló, ami elvileg kikapcsolja a password kérést. szerk: ja nem bocs hülye vagyok, agyamra ment Csernobil.  🙂

              Egyébként a PWD helyére nem a jelszót kell beírni ezeknél a parancsoknál??

              Hozzászólás: HDD Password #2096091
              Vladi
              Felhasználó

                ferike:
                Így próbáld:
                hdparm -I  /dev/discs/disc1/disc (nagy i betü)
                + privi ment

                „Miért írja, hogy VERY DANGEROUS???”
                Mert nagyon veszélyes. :rolleyes:

                Akkor inkább a  –security-disable PWD kapcsoló, ami elvileg kikapcsolja a password kérést. szerk: ja nem bocs hülye vagyok, agyamra ment Csernobil.  🙂

                Egyébként a PWD helyére nem a jelszót kell beírni ezeknél a parancsoknál??

                Hozzászólás: új Linux :P #2095902
                Vladi
                Felhasználó

                  Hello!

                  Azt hiszem, Te a file fájlrendszerre vagy kívácsi. Hát hallgass ide! Az egész a gyökérrel kezdődött. Mások rootnak is hívják. ( / )
                  Ha kívácsi vagy a történet befejezésére kattincs : 😉ide

                  Ha nem szeretsz sokat olvasgatni akkor:ide

                  Ha a kezdetek kezdetén szeretnéd kezdeni ( :rolleyes:) látogass el ide

                  Hozzászólás: új Linux :P #2095903
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Hello!

                    Azt hiszem, Te a file fájlrendszerre vagy kívácsi. Hát hallgass ide! Az egész a gyökérrel kezdődött. Mások rootnak is hívják. ( / )
                    Ha kívácsi vagy a történet befejezésére kattincs : 😉ide

                    Ha nem szeretsz sokat olvasgatni akkor:ide

                    Ha a kezdetek kezdetén szeretnéd kezdeni ( :rolleyes:) látogass el ide

                    Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096215
                    Vladi
                    Felhasználó

                      „akkor meg nem írja (konzolban) a dolgokat (magyarul semmit sem ír)”

                      Ez a dolog szöget ütött a fejembe: nekem régen a liferea rss olvasó csinált ilyesmit. Olvasgattam, rákattintottam egy linkre és … eltűnt. Mintha sose lett volna. Konzol elő, indít, majd nyüstöl. Persze össze is omlott hibaüzi nélkül. Majd néhány frissítés megoldotta.
                      Lehet, nálad is valami ocsmány bug okozza. Kipróbálhatnál régebbi / újabb verziókat.

                      Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096216
                      Vladi
                      Felhasználó

                        „akkor meg nem írja (konzolban) a dolgokat (magyarul semmit sem ír)”

                        Ez a dolog szöget ütött a fejembe: nekem régen a liferea rss olvasó csinált ilyesmit. Olvasgattam, rákattintottam egy linkre és … eltűnt. Mintha sose lett volna. Konzol elő, indít, majd nyüstöl. Persze össze is omlott hibaüzi nélkül. Majd néhány frissítés megoldotta.
                        Lehet, nálad is valami ocsmány bug okozza. Kipróbálhatnál régebbi / újabb verziókat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,068