Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Első körben találtam egy programot:
http://sourceforge.net/projects/hdparm/
Ez mindenféle adatot ír ki a merevlemezről. Módosítani is tudja.Pl:
Security:
Master password revision code = itt egy szám volt az én vinyómé 😛
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
Revision code: elvileg módosító kód ??? Most ezt pontosan nem tudom mit jelent. De kipróbálhatod a nevezett progit. Márha linux alatt látszik a /dev/ könyvtárban.!!! A szerző több helyen felhívja a figyelmet arra, hogy komolyan tönkre lehet tenni a hdd-t helytelen használattal. !!!
hátha :rolleyes:
[még keresgélek]Első körben találtam egy programot:
http://sourceforge.net/projects/hdparm/
Ez mindenféle adatot ír ki a merevlemezről. Módosítani is tudja.Pl:
Security:
Master password revision code = itt egy szám volt az én vinyómé 😛
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
Revision code: elvileg módosító kód ??? Most ezt pontosan nem tudom mit jelent. De kipróbálhatod a nevezett progit. Márha linux alatt látszik a /dev/ könyvtárban.!!! A szerző több helyen felhívja a figyelmet arra, hogy komolyan tönkre lehet tenni a hdd-t helytelen használattal. !!!
hátha :rolleyes:
[még keresgélek]” Mert a gyárak a sok okos programjaikkal esetleg azt is beépíthetnék, hogy ha valaki egy ilyen winyót használni akar, akkor a végső megoldásként teljes adatvesztéssel, de ismét használhatóvá tévő progit is kitennének a honlapjukra, nem pedig megvonják a vállukat, hogy „így jártál”! „
Open source… ugye többek között erre lenne jó. :'(
„ettől a gyártótól származó terméket nem veszek”
Ez a helyes fogyasztói magatartás! Öntudatos vásárló így cselekszik! ;D
Soha többet atit! >:( (pl)Atkuális még a master password kérdés? Ha igen – és kizárólag a Te kedvedért – alámerülök egy két óra múlva a warez sötét és kegyetlen világába, hátha találok valamit. 😉
” Mert a gyárak a sok okos programjaikkal esetleg azt is beépíthetnék, hogy ha valaki egy ilyen winyót használni akar, akkor a végső megoldásként teljes adatvesztéssel, de ismét használhatóvá tévő progit is kitennének a honlapjukra, nem pedig megvonják a vállukat, hogy „így jártál”! „
Open source… ugye többek között erre lenne jó. :'(
„ettől a gyártótól származó terméket nem veszek”
Ez a helyes fogyasztói magatartás! Öntudatos vásárló így cselekszik! ;D
Soha többet atit! >:( (pl)Atkuális még a master password kérdés? Ha igen – és kizárólag a Te kedvedért – alámerülök egy két óra múlva a warez sötét és kegyetlen világába, hátha találok valamit. 😉
Hello!
Kiírja, hogy dorpped. Ezen kívül semmi? Ha konzolból indítod, akkor „ledobás” után nem hagy valami üzenetet?
A skype open source? Ha igen próbálkozhatsz egy fordítással is. (Én nem használok ilyen bigyulákat. :rolleyes:)Hálózatod rendben? Úgyértem iptables, router ilyesmi. Minden beszélgetéskor ez történik, vagyis lehet, hogy a vonal másik végén van gubanc.
Gyanakszol a hangkarira? Nézz egy logot. /var/log/valami Esetleg egy hálózati log. (Megintcsak valami.)
szerk: Kérhetsz kölcsön egy sb kártyát. Szerintem használtan párszáz forintért is szerezhetsz egy jó hangkártyát. Hiba kizárásnak. 8)Végső esetben: g(k)ukli: disztro neve + háló/hangkari + skype + dropped 😉
nah ennyi elég kiindulóalapnak. Én így keresném a hibát. 😉
Hello!
Kiírja, hogy dorpped. Ezen kívül semmi? Ha konzolból indítod, akkor „ledobás” után nem hagy valami üzenetet?
A skype open source? Ha igen próbálkozhatsz egy fordítással is. (Én nem használok ilyen bigyulákat. :rolleyes:)Hálózatod rendben? Úgyértem iptables, router ilyesmi. Minden beszélgetéskor ez történik, vagyis lehet, hogy a vonal másik végén van gubanc.
Gyanakszol a hangkarira? Nézz egy logot. /var/log/valami Esetleg egy hálózati log. (Megintcsak valami.)
szerk: Kérhetsz kölcsön egy sb kártyát. Szerintem használtan párszáz forintért is szerezhetsz egy jó hangkártyát. Hiba kizárásnak. 8)Végső esetben: g(k)ukli: disztro neve + háló/hangkari + skype + dropped 😉
nah ennyi elég kiindulóalapnak. Én így keresném a hibát. 😉
Pontosan mi a típusa a vinyónak? Gyártó stb.?
Pontosan mi a típusa a vinyónak? Gyártó stb.?
„Mint az alaplapok BIOS-ának is van masterpasswordja, így feltételezem, hogy a különböző gyártóknak is van a merevlemezek védelmére”
Nem vicc, nézz szét a nagy file megosztó rendszereken. Bios masterpassos leírásokat már találtam. 😉
Most, hogy is volt ez a passcserélő progival? Lenyomta? Ezután próbáltál low levelt?
(Amit érdemes a gyártmányhoz adott progival. Minden gyártó csinál sajátot.)
Bár ha az előző tulaj „teleírta csupa 0-val” az valószínüleg így csinálta.„Mint az alaplapok BIOS-ának is van masterpasswordja, így feltételezem, hogy a különböző gyártóknak is van a merevlemezek védelmére”
Nem vicc, nézz szét a nagy file megosztó rendszereken. Bios masterpassos leírásokat már találtam. 😉
Most, hogy is volt ez a passcserélő progival? Lenyomta? Ezután próbáltál low levelt?
(Amit érdemes a gyártmányhoz adott progival. Minden gyártó csinál sajátot.)
Bár ha az előző tulaj „teleírta csupa 0-val” az valószínüleg így csinálta. -
SzerzőBejegyzés