Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: HDD Password #2096070
    Vladi
    Felhasználó

      Első körben találtam egy programot:
      http://sourceforge.net/projects/hdparm/
      Ez mindenféle adatot ír ki a merevlemezről. Módosítani is tudja.

      Pl:

      Security:
              Master password revision code = itt egy szám volt az én vinyómé 😛
                      supported
              not     enabled
              not     locked
              not     frozen
              not     expired: security count
                      supported: enhanced erase
      Revision code: elvileg módosító kód ??? Most ezt pontosan nem tudom mit jelent. De kipróbálhatod a nevezett progit. Márha linux alatt látszik a /dev/ könyvtárban.

      !!! A szerző több helyen felhívja a figyelmet arra, hogy komolyan tönkre lehet tenni a hdd-t helytelen használattal. !!!

      hátha :rolleyes:
      [még keresgélek]

      Hozzászólás: HDD Password #2096071
      Vladi
      Felhasználó

        Első körben találtam egy programot:
        http://sourceforge.net/projects/hdparm/
        Ez mindenféle adatot ír ki a merevlemezről. Módosítani is tudja.

        Pl:

        Security:
                Master password revision code = itt egy szám volt az én vinyómé 😛
                        supported
                not     enabled
                not     locked
                not     frozen
                not     expired: security count
                        supported: enhanced erase
        Revision code: elvileg módosító kód ??? Most ezt pontosan nem tudom mit jelent. De kipróbálhatod a nevezett progit. Márha linux alatt látszik a /dev/ könyvtárban.

        !!! A szerző több helyen felhívja a figyelmet arra, hogy komolyan tönkre lehet tenni a hdd-t helytelen használattal. !!!

        hátha :rolleyes:
        [még keresgélek]

        Hozzászólás: HDD Password #2096066
        Vladi
        Felhasználó

          ” Mert a gyárak a sok okos programjaikkal esetleg azt is beépíthetnék, hogy ha valaki egy ilyen winyót használni akar, akkor a végső megoldásként teljes adatvesztéssel, de ismét használhatóvá tévő progit is kitennének a honlapjukra, nem pedig megvonják a vállukat, hogy „így jártál”! „

          Open source… ugye többek között erre lenne jó. :'(

          „ettől a gyártótól származó terméket nem veszek”

          Ez a helyes fogyasztói magatartás! Öntudatos vásárló így cselekszik! ;D
          Soha többet atit! >:( (pl)

          Atkuális még a master password kérdés? Ha igen – és kizárólag a Te kedvedért – alámerülök egy két óra múlva a warez sötét és kegyetlen világába, hátha találok valamit. 😉

          Hozzászólás: HDD Password #2096067
          Vladi
          Felhasználó

            ” Mert a gyárak a sok okos programjaikkal esetleg azt is beépíthetnék, hogy ha valaki egy ilyen winyót használni akar, akkor a végső megoldásként teljes adatvesztéssel, de ismét használhatóvá tévő progit is kitennének a honlapjukra, nem pedig megvonják a vállukat, hogy „így jártál”! „

            Open source… ugye többek között erre lenne jó. :'(

            „ettől a gyártótól származó terméket nem veszek”

            Ez a helyes fogyasztói magatartás! Öntudatos vásárló így cselekszik! ;D
            Soha többet atit! >:( (pl)

            Atkuális még a master password kérdés? Ha igen – és kizárólag a Te kedvedért – alámerülök egy két óra múlva a warez sötét és kegyetlen világába, hátha találok valamit. 😉

            Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096211
            Vladi
            Felhasználó

              Hello!

              Kiírja, hogy dorpped. Ezen kívül semmi? Ha konzolból indítod, akkor „ledobás” után nem hagy valami üzenetet?
              A skype open source? Ha igen próbálkozhatsz egy fordítással is. (Én nem használok ilyen bigyulákat. :rolleyes:)

              Hálózatod rendben? Úgyértem iptables, router ilyesmi. Minden beszélgetéskor ez történik, vagyis lehet, hogy a vonal másik végén van gubanc.

              Gyanakszol a hangkarira? Nézz egy logot. /var/log/valami Esetleg egy hálózati log. (Megintcsak valami.)
              szerk: Kérhetsz kölcsön egy sb kártyát. Szerintem használtan párszáz forintért is szerezhetsz egy jó hangkártyát. Hiba kizárásnak. 8)

              Végső esetben: g(k)ukli: disztro neve + háló/hangkari + skype + dropped  😉

              nah ennyi elég kiindulóalapnak. Én így keresném a hibát. 😉

              Hozzászólás: Skype => Dropped >:-( #2096212
              Vladi
              Felhasználó

                Hello!

                Kiírja, hogy dorpped. Ezen kívül semmi? Ha konzolból indítod, akkor „ledobás” után nem hagy valami üzenetet?
                A skype open source? Ha igen próbálkozhatsz egy fordítással is. (Én nem használok ilyen bigyulákat. :rolleyes:)

                Hálózatod rendben? Úgyértem iptables, router ilyesmi. Minden beszélgetéskor ez történik, vagyis lehet, hogy a vonal másik végén van gubanc.

                Gyanakszol a hangkarira? Nézz egy logot. /var/log/valami Esetleg egy hálózati log. (Megintcsak valami.)
                szerk: Kérhetsz kölcsön egy sb kártyát. Szerintem használtan párszáz forintért is szerezhetsz egy jó hangkártyát. Hiba kizárásnak. 8)

                Végső esetben: g(k)ukli: disztro neve + háló/hangkari + skype + dropped  😉

                nah ennyi elég kiindulóalapnak. Én így keresném a hibát. 😉

                Hozzászólás: HDD Password #2096052
                Vladi
                Felhasználó

                  Pontosan mi a típusa a vinyónak? Gyártó stb.?

                  Hozzászólás: HDD Password #2096053
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Pontosan mi a típusa a vinyónak? Gyártó stb.?

                    Hozzászólás: HDD Password #2096036
                    Vladi
                    Felhasználó

                      „Mint az alaplapok BIOS-ának is van masterpasswordja, így feltételezem, hogy a különböző gyártóknak is van a merevlemezek védelmére”

                      Nem vicc, nézz szét a nagy file megosztó rendszereken. Bios masterpassos leírásokat már találtam. 😉

                      Most, hogy is volt ez a passcserélő progival? Lenyomta? Ezután próbáltál low levelt?
                      (Amit érdemes a gyártmányhoz adott progival. Minden gyártó csinál sajátot.)
                      Bár ha az előző tulaj „teleírta csupa 0-val” az valószínüleg így csinálta.

                      Hozzászólás: HDD Password #2096037
                      Vladi
                      Felhasználó

                        „Mint az alaplapok BIOS-ának is van masterpasswordja, így feltételezem, hogy a különböző gyártóknak is van a merevlemezek védelmére”

                        Nem vicc, nézz szét a nagy file megosztó rendszereken. Bios masterpassos leírásokat már találtam. 😉

                        Most, hogy is volt ez a passcserélő progival? Lenyomta? Ezután próbáltál low levelt?
                        (Amit érdemes a gyártmányhoz adott progival. Minden gyártó csinál sajátot.)
                        Bár ha az előző tulaj „teleírta csupa 0-val” az valószínüleg így csinálta.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,068