Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: új Linux :P #2095862
    Vladi
    Felhasználó

      Hello!

      „ezek a programok frissíthetőek e általam”
      Frissíthetőek. Általában felteszik az újabb verziókat repoba, s onnan frissítheted. Márha készül új verziója a programoknak. 😉

      Ubuntunak egyébként elég korrekt a támogatottsága. Minden második kiadás LTS, vagyis ‘long term support’. Desktopon 3 év, szerveren 5. 🙂
      Ha megvárod a 7.04-et, (lassan ideje) akkor 2010 ig nem kell újratelepítened. ;D

      Szerk:
      „Jah és az előzőekhez kapcsolnám, hogy ha vannak olyan programok amik alapból felkerülnek, de nekem nem kellenek azokat le tudom törölni gond nélkül?”

      Igen. Törölheted. Azt csinálsz a rendszereddel amit akarsz, vagy tudsz. 😀
      Üdv a linux világában. 😉

      „vagy eseleg előfordulhat hogy vmi más alkalmazás problémázik a hiánya miatt?”
      Na ez viszont előfordulhat. (Függőségnek hívják.) De ne aggódj, általában kicsi progikról van szó. (Osztott könyvtárak.) Az OOo-t semmi nem fogja hiányolni. 😉

      Hozzászólás: FC6 első indítás #2076651
      Vladi
      Felhasználó

        Mit szólnál egy ilyenhez:

        title Windows
        chainloader (hd0,0)+1

        forrás: http://wiki.hup.hu/index.php/Grub
        Esetleg még irodalom:
        http://www.gnu.org/software/grub/manual/html_node/

        Hozzászólás: FC6 első indítás #2076649
        Vladi
        Felhasználó

          Átmapolni akkor kell, ha 2 (vagy több) vinyód van és a második (vagy sokadikon) van a win.

          Csatolsz egy /boot/gurb/menu.lst -t?

          Hozzászólás: FC6 első indítás #2076646
          Vladi
          Felhasználó

            Hello!

            Naés hogy néznek ki a partícióid? 1 vinyó vagy több? Hol a win és a linux?
            Nem kapsz vissza grub promptot, vagy hibaüzit?

            Hozzászólás: UHU-Linux Érettségi 2.0 #2095474
            Vladi
            Felhasználó

              Hello!

              Én így állítottam be a dsl-t uhu2-n.:
              Leállítottam a network managert, nem kell az. ;)(uhu vezérlőpult, futási szintek)
              Uhu tárcsázóba beállítottam a net adatait (felhsz. név, jelszó.)
              Adsl kapcsolat felépítése indulásnál. (vezérlőpult futási szintek 3-5)
              Ennyi. 🙂

              Hozzászólás: UHU-Linux Érettségi 2.0 #2095475
              Vladi
              Felhasználó

                Hello!

                Én így állítottam be a dsl-t uhu2-n.:
                Leállítottam a network managert, nem kell az. ;)(uhu vezérlőpult, futási szintek)
                Uhu tárcsázóba beállítottam a net adatait (felhsz. név, jelszó.)
                Adsl kapcsolat felépítése indulásnál. (vezérlőpult futási szintek 3-5)
                Ennyi. 🙂

                Hozzászólás: sources list #2095797
                Vladi
                Felhasználó

                  ./off
                  A pasas nem lel egy szövegszerkesztőt, de használjon nanot.  Tezjo :rolleyes:

                  Hozzászólás: sources list #2095798
                  Vladi
                  Felhasználó

                    ./off
                    A pasas nem lel egy szövegszerkesztőt, de használjon nanot.  Tezjo :rolleyes:

                    Hozzászólás: sources list #2095793
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Hello!

                      Hehet, hogy nincs fenn a gedit? :rolleyes: Rakd fel! 😀
                      Vagy keress más szerkesztő progit. pl: mc 😉

                      Hozzászólás: sources list #2095794
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Hello!

                        Hehet, hogy nincs fenn a gedit? :rolleyes: Rakd fel! 😀
                        Vagy keress más szerkesztő progit. pl: mc 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 2,068