Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: FC6 első indítás #2076631
    Vladi
    Felhasználó

      Szerintem próbáld először kizárni a grafikus hibát, indítsd 3as futási szinten. (a grub menuben enter előtt 3 :))
      Eztán ha elindul rendesen és be tudsz jelentkezni konzolosan, akkor graf hiba.
      Ha megint leáll, nézd meg hol hal be az indulás. Ott lesz valahol a hiba. (vagy ha pechedvan : is. :rolleyes:)
      Fedora lusta egy izé, de ha sikrül elindítani rendesen kezes bárány. ;D

      Nem sok az a pár giga swapnak? Nálam uhu 768 meg ramnál sose swapolt még…

      Vladi
      Felhasználó

        „No most én azt gondoltam hogy Fedora is van olyan disztro mint mondjuk egy …”
        Van, sőt! 🙂
        Szerintem bármelyik disztró jó. Nem az a kérdés mennyire akarod beleásni magad, hanem hogy mennyire kell! 😀

        Hozzászólás: FC6 első indítás #2076627
        Vladi
        Felhasználó

          Hello!

          „Megnéztem a képernyőbeállítást gondolom a grubban „configfile /var/log/Xorg.0.log” valahogy így kell beírni de erre azt írta hogy nem találja a fájlt, rákereset és úgy sem.”

          Ezt most nem egészen értem… Mit akartál a grubban? ???
          Grobnak van egy egyszerű bash felülete, de ott nem tudsz komolyabb file műveletek végrehajtani.
          A /var/log/Xorg.0.log filet a rendszer hozza létre, ide írja üzeneteit. Ezt szerkeszteni értelmetlen, olvasni szokás 🙂
          A kérernyőbeállításokat a /etc/X11/xorg.conf file tartalmazza.

          Hogyan váltasz karakteres felületre? ctrl+alt+f1 – 2- 3 … ?
          Tehát nem tudsz bejelentkezni?

          Nincs kéznél egy live cd? Hátha úgy könnyebb a configolás.
          Egyébként Fedora telepítőnek is van rescue módja, ott is tudsz dolgozgatni.
          (xorg.conf, és fstab környékén :rolleyes:) Részletek:
          http://fedora.redhat.com/docs/install-guide/fc6/en/sn-boot-modes.html#sn-mode-rescue
          Szerintem olvass vissza pont ebben a topikban, hátha ötletet kapsz. 😉

          szerk: Lehet a gyökér partícióval van valami baj. (/) Hogy néznek ki amúgy a partícióid. [Kósza ötlet, lehet balgaság. :)]

          Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094884
          Vladi
          Felhasználó

            „Eddig egy 300 Mhz-es kis öreg gépen ment, de az végleg behányt, és vett a főnök egy új gépet.”

            Wow! Micsoda főnök! A program elmegy egy p2-n, de az új gép legyen dualmag meg minden. Szerintem harmad annyiért vehetett volna gépet, a különbözet meg elég lett volna ~3 év korlátlan dsl-re. 🙁

            „még nem tökéletes,”

            Ha továbbra sem „tökéletes”, nyugottan nyiss neki topikot, DE a megfelelő információkkal. Kezdetnek indítsd konzolból és nézd meg a kimenetét. :rolleyes:

            Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094885
            Vladi
            Felhasználó

              „Eddig egy 300 Mhz-es kis öreg gépen ment, de az végleg behányt, és vett a főnök egy új gépet.”

              Wow! Micsoda főnök! A program elmegy egy p2-n, de az új gép legyen dualmag meg minden. Szerintem harmad annyiért vehetett volna gépet, a különbözet meg elég lett volna ~3 év korlátlan dsl-re. 🙁

              „még nem tökéletes,”

              Ha továbbra sem „tökéletes”, nyugottan nyiss neki topikot, DE a megfelelő információkkal. Kezdetnek indítsd konzolból és nézd meg a kimenetét. :rolleyes:

              Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094880
              Vladi
              Felhasználó

                Hogy ne távozz üres kézzel: 😉
                Ha ez nem hivatalos fc2 telepítő, akkor csak a készítője tudja megmondani, lehet -e pótolni a hiányzó kernel típust. Vagy kikapcsolni az arra való hivatkozást. Bár gyanítom, nem nagyon lehet. Hacsak nem buherálod meg a telepítőt. De szerintem nem ér meg annyi fáradságot, ha másik disztróval működik. (Gondolom ez hivatalos, bár ezt sem írtad.)

                Mondjuk ezt nem írtad, tehát csak sejtem, hogy egy új számítógépre próbálod feltelepíteni, amelyik dual magos/processzoros.

                Szerintem igazán a probláma az, hogy kevés információt adtál. Így nehéz válaszolni.
                Valahol meg igaza van VectoR-nak abban, hogy a céges problémák megoldása nem a mi feladatunk. Ezt fizesse ki a cég, pl neked (!!!) , és ne a letöltögetést tiltsa. Szerintem így korrekt. Ebből a szempontból ez itt nem „”Nagy titkok tudóinak zártkörű rendezvénye”” ahogy mondtad, hanem egyszerű – nem céges – felhasználók nyílt rendezvénye. :-*

                Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094881
                Vladi
                Felhasználó

                  Hogy ne távozz üres kézzel: 😉
                  Ha ez nem hivatalos fc2 telepítő, akkor csak a készítője tudja megmondani, lehet -e pótolni a hiányzó kernel típust. Vagy kikapcsolni az arra való hivatkozást. Bár gyanítom, nem nagyon lehet. Hacsak nem buherálod meg a telepítőt. De szerintem nem ér meg annyi fáradságot, ha másik disztróval működik. (Gondolom ez hivatalos, bár ezt sem írtad.)

                  Mondjuk ezt nem írtad, tehát csak sejtem, hogy egy új számítógépre próbálod feltelepíteni, amelyik dual magos/processzoros.

                  Szerintem igazán a probláma az, hogy kevés információt adtál. Így nehéz válaszolni.
                  Valahol meg igaza van VectoR-nak abban, hogy a céges problémák megoldása nem a mi feladatunk. Ezt fizesse ki a cég, pl neked (!!!) , és ne a letöltögetést tiltsa. Szerintem így korrekt. Ebből a szempontból ez itt nem „”Nagy titkok tudóinak zártkörű rendezvénye”” ahogy mondtad, hanem egyszerű – nem céges – felhasználók nyílt rendezvénye. :-*

                  Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094859
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Hello!

                    Furcsa egy cég! Ha céges munkához kell, miért nem engedik letölteni? De telepítheted pl: ftp szerveren keresztül, akkor csak az első cd kell.
                    A 7b2 live cd-je is tartalmaz telepítő funkciót, mint az Ubuntuk. Lehet, hogy a 6 live-ja is tartalmazza, ebben nem vagyok biztos. Egyszóval nem kell feltétlenül ~5G töltened. :rolleyes:

                    A cd romot pedig az „új” disztrók felcsatolják automatikustan, általában a /media könyvtárba. Vagy a /mnt valamelyik könyvtárába. Disztrója válogatja. Az fstabban pedig azt adod meg, hogy mezei user is fel/le csatolgathassa parancssorosan. (Asszem.)

                    Hozzászólás: Speciális probléma (full kezdő) #2094867
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Hello!

                      Furcsa egy cég! Ha céges munkához kell, miért nem engedik letölteni? De telepítheted pl: ftp szerveren keresztül, akkor csak az első cd kell.
                      A 7b2 live cd-je is tartalmaz telepítő funkciót, mint az Ubuntuk. Lehet, hogy a 6 live-ja is tartalmazza, ebben nem vagyok biztos. Egyszóval nem kell feltétlenül ~5G töltened. :rolleyes:

                      A cd romot pedig az „új” disztrók felcsatolják automatikustan, általában a /media könyvtárba. Vagy a /mnt valamelyik könyvtárába. Disztrója válogatja. Az fstabban pedig azt adod meg, hogy mezei user is fel/le csatolgathassa parancssorosan. (Asszem.)

                      Hozzászólás: Linuxot az iskolákba! #2094319
                      Vladi
                      Felhasználó

                        „az allam bacsi akkor csak rabol,”
                        Jó reggelt!

                        Azért nem minden politikus hülye: http://www.sg.hu/cikkek/50740
                        Csak a magyar. 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 2,068