Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 381-390 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Fedora 8 kiadasok #2127017
    Vladi
    Felhasználó

      Mit állítólag, mindig jó! ;D

      Jön le, írom ki, untatlak Titeket a tapasztalatokkal. 🙂

      szerk:
      Nem minden szerveren publikus. Ezek viszont beengedtek:
      [url url=http://ftp://sunsite.mff.cuni.cz/MIRRORS/fedora.redhat.com/linux/releases/test/7.92/]egyik[/url]
      [url url=http://ftp://ftp.free.fr/mirrors/fedora.redhat.com/fedora/linux/releases/test/7.92/]másik[/url]

      Hozzászólás: Fedora 8 kiadasok #2127018
      Vladi
      Felhasználó

        Mit állítólag, mindig jó! ;D

        Jön le, írom ki, untatlak Titeket a tapasztalatokkal. 🙂

        szerk:
        Nem minden szerveren publikus. Ezek viszont beengedtek:
        [url url=http://ftp://sunsite.mff.cuni.cz/MIRRORS/fedora.redhat.com/linux/releases/test/7.92/]egyik[/url]
        [url url=http://ftp://ftp.free.fr/mirrors/fedora.redhat.com/fedora/linux/releases/test/7.92/]másik[/url]

        Hozzászólás: Program( linkek )bP-re #2061852
        Vladi
        Felhasználó
          Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134029
          Vladi
          Felhasználó

            Nem is lenne olyan rossz. rolleyes.gif 🙂

            De ha az srpm-ben benne van akkor tényleg felesleges.

            Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134030
            Vladi
            Felhasználó

              Nem is lenne olyan rossz. rolleyes.gif 🙂

              De ha az srpm-ben benne van akkor tényleg felesleges.

              Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134025
              Vladi
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                van olyan csomag aminek a build sora 2-3000-sor vagy több :))))))))))))))))

                Mennyi? shocked.gif

                Minden csomagban vannak megjegyzések: készítő, verzió stb. meg scriptek, függőségek. Most meg nem mondom mi ennek a hivatalos neve. Na oda gondoltam. rolleyes.gif
                (2-3 KByte-al lenne csak nagyobb a csomag szerintem.)
                Mondok egy példát:

                Code:
                ./configure: ‘–build=i686-redhat-linux-gnu’ ‘–host=i686-redhat-linux-gnu’ ‘–target=i386-redhat-linux-gnu’ ‘–program-prefix=’ ‘–prefix=/usr’ ‘–exec-prefix=/usr’ ‘–bindir=/usr/bin’ ‘–sbindir=/usr/sbin’ ‘–sysconfdir=/etc’ ‘–datadir=/usr/share’ ‘–includedir=/usr/include’ ‘–libdir=/usr/lib’ ‘–libexecdir=/usr/libexec’ ‘–localstatedir=/var’ ‘–sharedstatedir=/usr/com’ ‘–mandir=/usr/share/man’ ‘–infodir=/usr/share/info’ ‘–enable-gnutls=no’ ‘–enable-nss=yes’ ‘–enable-cyrus-sasl’ stb. még kb 2*ennyi.

                Ez a pidgin configja. Gondolom egy egyszerűbb/kisebb programnak rövidebb.

                Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134026
                Vladi
                Felhasználó
                  VectoR wrote:
                  van olyan csomag aminek a build sora 2-3000-sor vagy több :))))))))))))))))

                  Mennyi? shocked.gif

                  Minden csomagban vannak megjegyzések: készítő, verzió stb. meg scriptek, függőségek. Most meg nem mondom mi ennek a hivatalos neve. Na oda gondoltam. rolleyes.gif
                  (2-3 KByte-al lenne csak nagyobb a csomag szerintem.)
                  Mondok egy példát:

                  Code:
                  ./configure: ‘–build=i686-redhat-linux-gnu’ ‘–host=i686-redhat-linux-gnu’ ‘–target=i386-redhat-linux-gnu’ ‘–program-prefix=’ ‘–prefix=/usr’ ‘–exec-prefix=/usr’ ‘–bindir=/usr/bin’ ‘–sbindir=/usr/sbin’ ‘–sysconfdir=/etc’ ‘–datadir=/usr/share’ ‘–includedir=/usr/include’ ‘–libdir=/usr/lib’ ‘–libexecdir=/usr/libexec’ ‘–localstatedir=/var’ ‘–sharedstatedir=/usr/com’ ‘–mandir=/usr/share/man’ ‘–infodir=/usr/share/info’ ‘–enable-gnutls=no’ ‘–enable-nss=yes’ ‘–enable-cyrus-sasl’ stb. még kb 2*ennyi.

                  Ez a pidgin configja. Gondolom egy egyszerűbb/kisebb programnak rövidebb.

                  Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134021
                  Vladi
                  Felhasználó

                    A verzió: smplayer-0.5.46-0fc7.i386.rpm
                    Bizonyos George Machitidze követte el. Annyi derült ki róla, hogy qt 4.3.1-el készült.

                    Szerintem azért illet volna azt is beleírni, hogy hogyan fordította. Ezt bele szokták írni, nem?
                    No mindegy. Lényeg, hogy működik.
                    Két fedora verzió között amúgy sincs olyan nagy különbség, hogy ne lehessen felrakni rá. 🙂
                    bP meg Mandriva alapú, ugye?

                    off:
                    A fedora csomagokat már az idők végezetéig fcX-nek fogják hívni azt hiszem. 🙂
                    /off

                    Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134022
                    Vladi
                    Felhasználó

                      A verzió: smplayer-0.5.46-0fc7.i386.rpm
                      Bizonyos George Machitidze követte el. Annyi derült ki róla, hogy qt 4.3.1-el készült.

                      Szerintem azért illet volna azt is beleírni, hogy hogyan fordította. Ezt bele szokták írni, nem?
                      No mindegy. Lényeg, hogy működik.
                      Két fedora verzió között amúgy sincs olyan nagy különbség, hogy ne lehessen felrakni rá. 🙂
                      bP meg Mandriva alapú, ugye?

                      off:
                      A fedora csomagokat már az idők végezetéig fcX-nek fogják hívni azt hiszem. 🙂
                      /off

                      Hozzászólás: Kocka has, izé, agy! (SMPlayer újratöltve) #2134017
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Felraktam inkább a Fedora 7-es rpmeket. Így már jó. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 381-390 / 2,068