Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ELaci wrote:Talán CentOS leírásokat kellene keresned, mert az hasonlít a RHEL -hez.
Jah, csakhogy a CentOS legtöbb doksijának linkje elve RH-os doksikra mutat.
Akkor már mindegy, ha a redhat oldalán olvasgat:
mondjuk itt.Jó, jó, de a linux hogyan tárolja a jelszavakat?

No akkor az elejétől:
Ha már egyszer sikerült bootolnod az eszközről, onnan gyerekjáték a grub beállítása.
Lehet, neked nem lesz gyerekjáték. 🙁 De azért haladjunk csak szépen sorjában. 🙂zoltan22 wrote:A „root (hd0,0)” parancsnal a ket szamot el kell talalni helyesen 😉A prompt után meg kell adni először a root partíció helyét.
gateway wrote:grub> root (hd0,0) erre azt írja pld hogy error 21 selected disk does not existHa nem tudod hol van írd be a
Code:find /sbin/initParancsot. Ha ezzel megvagy megyünk tovább. 🙂
No akkor az elejétől:
Ha már egyszer sikerült bootolnod az eszközről, onnan gyerekjáték a grub beállítása.
Lehet, neked nem lesz gyerekjáték. 🙁 De azért haladjunk csak szépen sorjában. 🙂zoltan22 wrote:A „root (hd0,0)” parancsnal a ket szamot el kell talalni helyesen 😉A prompt után meg kell adni először a root partíció helyét.
gateway wrote:grub> root (hd0,0) erre azt írja pld hogy error 21 selected disk does not existHa nem tudod hol van írd be a
Code:find /sbin/initParancsot. Ha ezzel megvagy megyünk tovább. 🙂
Ha van grub prompt az már félsiker.
ide süss:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htmHa van grub prompt az már félsiker.
ide süss:
http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htmRégi gépre javaslom a Deli Linuxot. Már vagy 1000 éve ki akarom próbálni, de sose jutok el addig.
Ha ezt választod, írhatnál tapasztalatokat.
http://www.delilinux.de/Régi gépre javaslom a Deli Linuxot. Már vagy 1000 éve ki akarom próbálni, de sose jutok el addig.
Ha ezt választod, írhatnál tapasztalatokat.
http://www.delilinux.de/A topik: gyenge kezdés után erős visszaesés. 🙂
Egyébként sz@r má nektek, hogy Hajdu-Bihar legszigorúbb pedagógusát fogtátok ki.

A topik: gyenge kezdés után erős visszaesés. 🙂
Egyébként sz@r má nektek, hogy Hajdu-Bihar legszigorúbb pedagógusát fogtátok ki.

-
SzerzőBejegyzés

