Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 411-420 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: OpenVPN #2133416
    Vladi
    Felhasználó
      ELaci wrote:
      Talán CentOS leírásokat kellene keresned, mert az hasonlít a RHEL -hez.

      Jah, csakhogy a CentOS legtöbb doksijának linkje elve RH-os doksikra mutat.
      Akkor már mindegy, ha a redhat oldalán olvasgat:
      mondjuk itt.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1951142
      Vladi
      Felhasználó

        Jó, jó, de a linux hogyan tárolja a jelszavakat? rolleyes.gif

        Hozzászólás: ipcop+grub #2133737
        Vladi
        Felhasználó

          No akkor az elejétől:

          Ha már egyszer sikerült bootolnod az eszközről, onnan gyerekjáték a grub beállítása.
          Lehet, neked nem lesz gyerekjáték. 🙁 De azért haladjunk csak szépen sorjában. 🙂

          zoltan22 wrote:
          A „root (hd0,0)” parancsnal a ket szamot el kell talalni helyesen 😉

          A prompt után meg kell adni először a root partíció helyét.

          gateway wrote:
          grub> root (hd0,0)  erre azt írja pld hogy error 21 selected disk does not exist

          Ha nem tudod hol van írd be a

          Code:
          find /sbin/init

          Parancsot. Ha ezzel megvagy megyünk tovább. 🙂

          Hozzászólás: ipcop+grub #2133738
          Vladi
          Felhasználó

            No akkor az elejétől:

            Ha már egyszer sikerült bootolnod az eszközről, onnan gyerekjáték a grub beállítása.
            Lehet, neked nem lesz gyerekjáték. 🙁 De azért haladjunk csak szépen sorjában. 🙂

            zoltan22 wrote:
            A „root (hd0,0)” parancsnal a ket szamot el kell talalni helyesen 😉

            A prompt után meg kell adni először a root partíció helyét.

            gateway wrote:
            grub> root (hd0,0)  erre azt írja pld hogy error 21 selected disk does not exist

            Ha nem tudod hol van írd be a

            Code:
            find /sbin/init

            Parancsot. Ha ezzel megvagy megyünk tovább. 🙂

            Hozzászólás: ipcop+grub #2133729
            Vladi
            Felhasználó

              Ha van grub prompt az már félsiker.
              ide süss:
              http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm

              Hozzászólás: ipcop+grub #2133730
              Vladi
              Felhasználó

                Ha van grub prompt az már félsiker.
                ide süss:
                http://www.troubleshooters.com/linux/grub/grub.htm

                Hozzászólás: notebook + miylen disztro? #2126235
                Vladi
                Felhasználó

                  Régi gépre javaslom a Deli Linuxot. Már vagy 1000 éve ki akarom próbálni, de sose jutok el addig.
                  Ha ezt választod, írhatnál tapasztalatokat. rolleyes.gif
                  http://www.delilinux.de/

                  Hozzászólás: notebook + miylen disztro? #2126236
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Régi gépre javaslom a Deli Linuxot. Már vagy 1000 éve ki akarom próbálni, de sose jutok el addig.
                    Ha ezt választod, írhatnál tapasztalatokat. rolleyes.gif
                    http://www.delilinux.de/

                    Hozzászólás: Mandriva Linux 2008 #2127337
                    Vladi
                    Felhasználó

                      A topik: gyenge kezdés után erős visszaesés. 🙂

                      Egyébként sz@r má nektek, hogy Hajdu-Bihar legszigorúbb pedagógusát fogtátok ki. 21.gif

                      Hozzászólás: Mandriva Linux 2008 #2127338
                      Vladi
                      Felhasználó

                        A topik: gyenge kezdés után erős visszaesés. 🙂

                        Egyébként sz@r má nektek, hogy Hajdu-Bihar legszigorúbb pedagógusát fogtátok ki. 21.gif

                      10 bejegyzés megtekintése - 411-420 / 2,068