Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Amúgy miről szól a topik?

Akkor a tűzfal volt a ludas. Egyébként beállítható az nfs. Firewall és Selinux: nfs4-et kipipálod. Vagy megadod egyéb portnak a 2049 tcp/udp-t. Most, hogy tudjuk a tűzfal volt, így már könnyű. 😉
Code:su -c ‘gedit /etc/services’Itt láthatod, hogy melyik portot használja az nfs.
Code:su -c ‘system-config-securitylevel’Itt pedig a portokat. Pont ahogy azureusnak is csináltad. Így már vissza lehet kapcsolni a tűzfalat.
Egyébként nekem is router mögött van a gépem, és mégis megy a tűzfal és a SELinux is. De nem vagyok paranoid, ne aggódj. ;D
Akkor a tűzfal volt a ludas. Egyébként beállítható az nfs. Firewall és Selinux: nfs4-et kipipálod. Vagy megadod egyéb portnak a 2049 tcp/udp-t. Most, hogy tudjuk a tűzfal volt, így már könnyű. 😉
Code:su -c ‘gedit /etc/services’Itt láthatod, hogy melyik portot használja az nfs.
Code:su -c ‘system-config-securitylevel’Itt pedig a portokat. Pont ahogy azureusnak is csináltad. Így már vissza lehet kapcsolni a tűzfalat.
Egyébként nekem is router mögött van a gépem, és mégis megy a tűzfal és a SELinux is. De nem vagyok paranoid, ne aggódj. ;D
őőőő izéé mi? Szóval mi volt a probléma? Mos tmár ne hagyj minket kétségek között!
őőőő izéé mi? Szóval mi volt a probléma? Mos tmár ne hagyj minket kétségek között!
Szerintem egy macskáé az állat, épp most hízlalja. ;D
Szerintem egy macskáé az állat, épp most hízlalja. ;D
majorlacko wrote:Most viszont már van mit veszteni és ezért álltam le a lekapcsolásokkal, amíg nem kapok egy ok, le lehet kapcsolni tanácsot ezzel kapcsolatban.Ok, le lehet kapcsolni. 😉 Amúgy ezeket a kapcsold le ezt – azt tanácsokat azért adjuk, hogy ha valamit leállítasz és megjavul tűle a dolog, akkor ott a hiba és azt kell beállítani rendesen. Tehát csak a próbálkozás/konfugurálás idejére nem lesz tűzfal, selinux stb.
Nyugi 🙂Tehát, mit mondtuk, kapcsolgass szépen le mindent és kezd előlről. Ha „pucéron” megy a dolog, akkor az nfs rendben, és egyesével mehetnek vissza a tűzfalak. ;D Tudom kicsit macerás így, de legalább hótbiztos. ;D
Ami érdekes:
majorlacko wrote:F 7 csatol, Ubi nem. 🙁tehát lehet az ubi a ludas.
majorlacko wrote:de ezt annak idején állítottam be és az istennek sem találom, hogy hol.Na ezt viszont jó lenne megtalálni. Sokat segítene neked.
Viszont nincs akkora szakadék a régi verziókhoz képest. Én időnként még RHEL5-ös doksikati is használok. ;Dmajorlacko wrote:Most viszont már van mit veszteni és ezért álltam le a lekapcsolásokkal, amíg nem kapok egy ok, le lehet kapcsolni tanácsot ezzel kapcsolatban.Ok, le lehet kapcsolni. 😉 Amúgy ezeket a kapcsold le ezt – azt tanácsokat azért adjuk, hogy ha valamit leállítasz és megjavul tűle a dolog, akkor ott a hiba és azt kell beállítani rendesen. Tehát csak a próbálkozás/konfugurálás idejére nem lesz tűzfal, selinux stb.
Nyugi 🙂Tehát, mit mondtuk, kapcsolgass szépen le mindent és kezd előlről. Ha „pucéron” megy a dolog, akkor az nfs rendben, és egyesével mehetnek vissza a tűzfalak. ;D Tudom kicsit macerás így, de legalább hótbiztos. ;D
Ami érdekes:
majorlacko wrote:F 7 csatol, Ubi nem. 🙁tehát lehet az ubi a ludas.
majorlacko wrote:de ezt annak idején állítottam be és az istennek sem találom, hogy hol.Na ezt viszont jó lenne megtalálni. Sokat segítene neked.
Viszont nincs akkora szakadék a régi verziókhoz képest. Én időnként még RHEL5-ös doksikati is használok. ;DDehogy evolúció: tápláléklánc! 🙂
-
SzerzőBejegyzés
