Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 461-470 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: evolucio #2130232
    Vladi
    Felhasználó

      Amúgy miről szól a topik? rolleyes.gif

      Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130169
      Vladi
      Felhasználó

        Akkor a tűzfal volt a ludas. Egyébként beállítható az nfs. Firewall és Selinux: nfs4-et kipipálod. Vagy megadod egyéb portnak a 2049 tcp/udp-t. Most, hogy tudjuk a tűzfal volt, így már könnyű. 😉

        Code:
        su -c ‘gedit /etc/services’

        Itt láthatod, hogy melyik portot használja az nfs.

        Code:
        su -c ‘system-config-securitylevel’

        Itt pedig a portokat. Pont ahogy azureusnak is csináltad. Így már vissza lehet kapcsolni a tűzfalat.

        Egyébként nekem is router mögött van a gépem, és mégis megy a tűzfal és a SELinux is. De nem vagyok paranoid, ne aggódj. ;D

        Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130170
        Vladi
        Felhasználó

          Akkor a tűzfal volt a ludas. Egyébként beállítható az nfs. Firewall és Selinux: nfs4-et kipipálod. Vagy megadod egyéb portnak a 2049 tcp/udp-t. Most, hogy tudjuk a tűzfal volt, így már könnyű. 😉

          Code:
          su -c ‘gedit /etc/services’

          Itt láthatod, hogy melyik portot használja az nfs.

          Code:
          su -c ‘system-config-securitylevel’

          Itt pedig a portokat. Pont ahogy azureusnak is csináltad. Így már vissza lehet kapcsolni a tűzfalat.

          Egyébként nekem is router mögött van a gépem, és mégis megy a tűzfal és a SELinux is. De nem vagyok paranoid, ne aggódj. ;D

          Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130165
          Vladi
          Felhasználó

            őőőő izéé mi? Szóval mi volt a probléma? Mos tmár ne hagyj minket kétségek között!

            Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130166
            Vladi
            Felhasználó

              őőőő izéé mi? Szóval mi volt a probléma? Mos tmár ne hagyj minket kétségek között!

              Hozzászólás: evolucio #2130227
              Vladi
              Felhasználó

                Szerintem egy macskáé az állat, épp most hízlalja. ;D

                Hozzászólás: evolucio #2130228
                Vladi
                Felhasználó

                  Szerintem egy macskáé az állat, épp most hízlalja. ;D

                  Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130157
                  Vladi
                  Felhasználó
                    majorlacko wrote:
                    Most viszont már van mit veszteni és ezért álltam le a lekapcsolásokkal, amíg nem kapok egy ok, le lehet kapcsolni tanácsot ezzel kapcsolatban.

                    Ok, le lehet kapcsolni. 😉 Amúgy ezeket a kapcsold le ezt – azt tanácsokat azért adjuk, hogy ha valamit leállítasz és megjavul tűle a dolog, akkor ott a hiba és azt kell beállítani rendesen. Tehát csak a próbálkozás/konfugurálás idejére nem lesz tűzfal, selinux stb.
                    Nyugi 🙂

                    Tehát, mit mondtuk, kapcsolgass szépen le mindent és kezd előlről. Ha „pucéron” megy a dolog, akkor az nfs rendben, és egyesével mehetnek vissza a tűzfalak. ;D Tudom kicsit macerás így, de legalább hótbiztos. ;D

                    Ami érdekes:

                    majorlacko wrote:
                    F 7 csatol, Ubi nem. 🙁

                    tehát lehet az ubi a ludas. rolleyes.gif

                    majorlacko wrote:
                    de ezt annak idején állítottam be és az istennek sem találom, hogy hol.

                    Na ezt viszont jó lenne megtalálni. Sokat segítene neked.
                    Viszont nincs akkora szakadék a régi verziókhoz képest. Én időnként még RHEL5-ös doksikati is használok. ;D

                    Hozzászólás: Maigret, v. Colombo kerestetik NFS ügyben. #2130158
                    Vladi
                    Felhasználó
                      majorlacko wrote:
                      Most viszont már van mit veszteni és ezért álltam le a lekapcsolásokkal, amíg nem kapok egy ok, le lehet kapcsolni tanácsot ezzel kapcsolatban.

                      Ok, le lehet kapcsolni. 😉 Amúgy ezeket a kapcsold le ezt – azt tanácsokat azért adjuk, hogy ha valamit leállítasz és megjavul tűle a dolog, akkor ott a hiba és azt kell beállítani rendesen. Tehát csak a próbálkozás/konfugurálás idejére nem lesz tűzfal, selinux stb.
                      Nyugi 🙂

                      Tehát, mit mondtuk, kapcsolgass szépen le mindent és kezd előlről. Ha „pucéron” megy a dolog, akkor az nfs rendben, és egyesével mehetnek vissza a tűzfalak. ;D Tudom kicsit macerás így, de legalább hótbiztos. ;D

                      Ami érdekes:

                      majorlacko wrote:
                      F 7 csatol, Ubi nem. 🙁

                      tehát lehet az ubi a ludas. rolleyes.gif

                      majorlacko wrote:
                      de ezt annak idején állítottam be és az istennek sem találom, hogy hol.

                      Na ezt viszont jó lenne megtalálni. Sokat segítene neked.
                      Viszont nincs akkora szakadék a régi verziókhoz képest. Én időnként még RHEL5-ös doksikati is használok. ;D

                      Hozzászólás: evolucio #2130223
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Dehogy evolúció: tápláléklánc! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 461-470 / 2,068