Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: szerver-monitorozás #2130046
    Vladi
    Felhasználó
      PetyaKmet wrote:
      Szerintetek létezik ilyen program??

      Persze, úgy hívják: ssh. ;D

      Hozzászólás: UHU 2.0 ADSL beállítása #2129935
      Vladi
      Felhasználó

        Csá!

        ole14 wrote:
        de azt írja ki hogy hiányzik a „@” a nevemból, pedig egyáltalán nincs ilyen a felhasználónevemben.

        Nevedben nincs is, de kéne egy szolgáltató is. Pl: valaki@enternetPONThu

        Na cső

        Hozzászólás: UHU 2.0 ADSL beállítása #2129936
        Vladi
        Felhasználó

          Csá!

          ole14 wrote:
          de azt írja ki hogy hiányzik a „@” a nevemból, pedig egyáltalán nincs ilyen a felhasználónevemben.

          Nevedben nincs is, de kéne egy szolgáltató is. Pl: valaki@enternetPONThu

          Na cső

          Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123535
          Vladi
          Felhasználó

            „Nézd a smileyt 🙂
            Linux hívő referencia (és elmegyógyintézeti beutaló) => linux.birodalom.net”

                „Inkább olvassátok a regényeket. Azok fájnak.”

            Megbocsátok. 🙂 Ugyanis ennek így van értelme.
            Most nézem, karbantartás folyamatban. Mi meg lassan letükrözzük a hupot.

            Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123536
            Vladi
            Felhasználó

              „Nézd a smileyt 🙂
              Linux hívő referencia (és elmegyógyintézeti beutaló) => linux.birodalom.net”

                  „Inkább olvassátok a regényeket. Azok fájnak.”

              Megbocsátok. 🙂 Ugyanis ennek így van értelme.
              Most nézem, karbantartás folyamatban. Mi meg lassan letükrözzük a hupot.

              Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123531
              Vladi
              Felhasználó

                Fejlődik az oldal: http://hup.hu/node/43970
                Csak volt értelme elkezdeni. 😉

                Ötleteim: Árva dokumentációkba lehetne a yasthoz ez: http://hu.opensuse.org/Dokumentáció/SL9.3
                Nem néztem utána, de a szerzők/tulajdonosok biztosan megengednék, hogy az ott leírtakat közzé tedd az oldaladon.

                Uhu: https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal
                Alap. Ők meg pláne megengednék. 🙂

                Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123532
                Vladi
                Felhasználó

                  Fejlődik az oldal: http://hup.hu/node/43970
                  Csak volt értelme elkezdeni. 😉

                  Ötleteim: Árva dokumentációkba lehetne a yasthoz ez: http://hu.opensuse.org/Dokumentáció/SL9.3
                  Nem néztem utána, de a szerzők/tulajdonosok biztosan megengednék, hogy az ott leírtakat közzé tedd az oldaladon.

                  Uhu: https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal
                  Alap. Ők meg pláne megengednék. 🙂

                  Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129765
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Nagyszerű, nagyszerű! 11.gif

                    A „kiscsillag”-nál ugye erre gondolsz: csatolva
                    Setroubleshoot gui, egy grafikus progi a selinux risztásokhoz, beállításokhoz.
                    Legyen fenn a csomag, aztán vagy menüből vagy:

                    Code:
                    sealert -b

                    indításhoz.
                    Beszédes kis progi, részletesen leírja, hogy mit művel éppen, és hogyan tudod beállítani.

                    [Ahogy nézegetem a SELinuxot, azt látom, hogy elég szokatlan kis rendszer, de összességében nagyon segítőkész és egyszerű. Szokni kell. Amúgy most nézem, rendesen garázdálkodik a rendszeremben. Nem baj. Teszi a dolgát. ;D]

                    Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129766
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Nagyszerű, nagyszerű! 11.gif

                      A „kiscsillag”-nál ugye erre gondolsz: csatolva
                      Setroubleshoot gui, egy grafikus progi a selinux risztásokhoz, beállításokhoz.
                      Legyen fenn a csomag, aztán vagy menüből vagy:

                      Code:
                      sealert -b

                      indításhoz.
                      Beszédes kis progi, részletesen leírja, hogy mit művel éppen, és hogyan tudod beállítani.

                      [Ahogy nézegetem a SELinuxot, azt látom, hogy elég szokatlan kis rendszer, de összességében nagyon segítőkész és egyszerű. Szokni kell. Amúgy most nézem, rendesen garázdálkodik a rendszeremben. Nem baj. Teszi a dolgát. ;D]

                      Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129761
                      Vladi
                      Felhasználó
                        majorlacko wrote:
                        [majorlacko@localhost ~]$ sudo service iptables restart
                        sudo: service: command not found
                        [majorlacko@localhost ~]$ service iptables restart
                        bash: service: command not found
                        [majorlacko@localhost ~]$

                        Ezt olvastad: ?

                        Vladi wrote:
                        A lényeg: su kicsi kötőjel. Kicsi puska.

                        ->

                        Code:
                        [oleg@localhost ~]$ su –
                        Jelszó:
                        [root@localhost ~]# service iptables restart
                        A tűzfalszabályok kiürítése: [  OK  ]
                        Láncok beállítása a(z) ACCEPT házirendre: filter [  OK  ]
                        A(z) iptables-modulok eltávolítása:     [  OK  ]
                        A(z) iptables tűzfalszabályok elfogadása:   [  OK  ]
                        További iptables-modulok betöltése: ip_conntrack_netbios_ns[  OK  ]
                        [root@localhost ~]#

                        Nem vagy túl beszédes. 🙁 Vagy titok? rolleyes.gif

                        Ezek érdekelnének:

                        majorlacko wrote:
                        azonnal SELinux csili jelent meg fenn

                        majorlacko wrote:
                        ha ugyanúgy csinálom, mint az Fc5-nél, akkor nem kavarok-e be? Ott mondjuk sikerült kicsit, de az már régen volt.

                        Amúgy most ez egy tök alap iptables konfig. Eddig jó. Most nyitni kell neki egy portot.
                        6881 az alap torrent port. Ezt nem ajánlják, mivel minden gaz aljas támadó eleve itt próbálkozik. Sok tracker eleve tiltja. Valami nagyobb számú kell. 33001 jó ötlet.
                        Itt fel vannak sorolva a tipikus portok, és hogy mi használja őket. Ezek közül egy szabadot válasssz. http://www.iana.org/assignments/port-numbers

                        Közben találtam valami érdekeset .:)
                        Itt azt írja, hogy fel kell venni a /etc/services-be. Utána engedélyezni a portot.
                        De azt a kiscsillagot mindenképpen nézd meg előbb. Hasznos és érdekes holmi.:)

                      10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 2,068