Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
PetyaKmet wrote:Szerintetek létezik ilyen program??
Persze, úgy hívják: ssh. ;D
Csá!
ole14 wrote:de azt írja ki hogy hiányzik a „@” a nevemból, pedig egyáltalán nincs ilyen a felhasználónevemben.Nevedben nincs is, de kéne egy szolgáltató is. Pl: valaki@enternetPONThu
Na cső
Csá!
ole14 wrote:de azt írja ki hogy hiányzik a „@” a nevemból, pedig egyáltalán nincs ilyen a felhasználónevemben.Nevedben nincs is, de kéne egy szolgáltató is. Pl: valaki@enternetPONThu
Na cső
„Nézd a smileyt 🙂
Linux hívő referencia (és elmegyógyintézeti beutaló) => linux.birodalom.net”„Inkább olvassátok a regényeket. Azok fájnak.”
Megbocsátok. 🙂 Ugyanis ennek így van értelme.
Most nézem, karbantartás folyamatban. Mi meg lassan letükrözzük a hupot.„Nézd a smileyt 🙂
Linux hívő referencia (és elmegyógyintézeti beutaló) => linux.birodalom.net”„Inkább olvassátok a regényeket. Azok fájnak.”
Megbocsátok. 🙂 Ugyanis ennek így van értelme.
Most nézem, karbantartás folyamatban. Mi meg lassan letükrözzük a hupot.Fejlődik az oldal: http://hup.hu/node/43970
Csak volt értelme elkezdeni. 😉Ötleteim: Árva dokumentációkba lehetne a yasthoz ez: http://hu.opensuse.org/Dokumentáció/SL9.3
Nem néztem utána, de a szerzők/tulajdonosok biztosan megengednék, hogy az ott leírtakat közzé tedd az oldaladon.Uhu: https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal
Alap. Ők meg pláne megengednék. 🙂Fejlődik az oldal: http://hup.hu/node/43970
Csak volt értelme elkezdeni. 😉Ötleteim: Árva dokumentációkba lehetne a yasthoz ez: http://hu.opensuse.org/Dokumentáció/SL9.3
Nem néztem utána, de a szerzők/tulajdonosok biztosan megengednék, hogy az ott leírtakat közzé tedd az oldaladon.Uhu: https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal
Alap. Ők meg pláne megengednék. 🙂Nagyszerű, nagyszerű!

A „kiscsillag”-nál ugye erre gondolsz: csatolva
Setroubleshoot gui, egy grafikus progi a selinux risztásokhoz, beállításokhoz.
Legyen fenn a csomag, aztán vagy menüből vagy:Code:sealert -bindításhoz.
Beszédes kis progi, részletesen leírja, hogy mit művel éppen, és hogyan tudod beállítani.[Ahogy nézegetem a SELinuxot, azt látom, hogy elég szokatlan kis rendszer, de összességében nagyon segítőkész és egyszerű. Szokni kell. Amúgy most nézem, rendesen garázdálkodik a rendszeremben. Nem baj. Teszi a dolgát. ;D]
Nagyszerű, nagyszerű!

A „kiscsillag”-nál ugye erre gondolsz: csatolva
Setroubleshoot gui, egy grafikus progi a selinux risztásokhoz, beállításokhoz.
Legyen fenn a csomag, aztán vagy menüből vagy:Code:sealert -bindításhoz.
Beszédes kis progi, részletesen leírja, hogy mit művel éppen, és hogyan tudod beállítani.[Ahogy nézegetem a SELinuxot, azt látom, hogy elég szokatlan kis rendszer, de összességében nagyon segítőkész és egyszerű. Szokni kell. Amúgy most nézem, rendesen garázdálkodik a rendszeremben. Nem baj. Teszi a dolgát. ;D]
majorlacko wrote:[majorlacko@localhost ~]$ sudo service iptables restart
sudo: service: command not found
[majorlacko@localhost ~]$ service iptables restart
bash: service: command not found
[majorlacko@localhost ~]$Ezt olvastad: ?
Vladi wrote:A lényeg: su – kicsi kötőjel. Kicsi puska.->
Code:[oleg@localhost ~]$ su –
Jelszó:
[root@localhost ~]# service iptables restart
A tűzfalszabályok kiürítése: [ OK ]
Láncok beállítása a(z) ACCEPT házirendre: filter [ OK ]
A(z) iptables-modulok eltávolítása: [ OK ]
A(z) iptables tűzfalszabályok elfogadása: [ OK ]
További iptables-modulok betöltése: ip_conntrack_netbios_ns[ OK ]
[root@localhost ~]#Nem vagy túl beszédes. 🙁 Vagy titok?

Ezek érdekelnének:
majorlacko wrote:azonnal SELinux csili jelent meg fennmajorlacko wrote:ha ugyanúgy csinálom, mint az Fc5-nél, akkor nem kavarok-e be? Ott mondjuk sikerült kicsit, de az már régen volt.Amúgy most ez egy tök alap iptables konfig. Eddig jó. Most nyitni kell neki egy portot.
6881 az alap torrent port. Ezt nem ajánlják, mivel minden gaz aljas támadó eleve itt próbálkozik. Sok tracker eleve tiltja. Valami nagyobb számú kell. 33001 jó ötlet.
Itt fel vannak sorolva a tipikus portok, és hogy mi használja őket. Ezek közül egy szabadot válasssz. http://www.iana.org/assignments/port-numbersKözben találtam valami érdekeset .:)
Itt azt írja, hogy fel kell venni a /etc/services-be. Utána engedélyezni a portot.
De azt a kiscsillagot mindenképpen nézd meg előbb. Hasznos és érdekes holmi.:) -
SzerzőBejegyzés

