Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129762
    Vladi
    Felhasználó
      majorlacko wrote:
      [majorlacko@localhost ~]$ sudo service iptables restart
      sudo: service: command not found
      [majorlacko@localhost ~]$ service iptables restart
      bash: service: command not found
      [majorlacko@localhost ~]$

      Ezt olvastad: ?

      Vladi wrote:
      A lényeg: su kicsi kötőjel. Kicsi puska.

      ->

      Code:
      [oleg@localhost ~]$ su –
      Jelszó:
      [root@localhost ~]# service iptables restart
      A tűzfalszabályok kiürítése: [  OK  ]
      Láncok beállítása a(z) ACCEPT házirendre: filter [  OK  ]
      A(z) iptables-modulok eltávolítása:     [  OK  ]
      A(z) iptables tűzfalszabályok elfogadása:   [  OK  ]
      További iptables-modulok betöltése: ip_conntrack_netbios_ns[  OK  ]
      [root@localhost ~]#

      Nem vagy túl beszédes. 🙁 Vagy titok? rolleyes.gif

      Ezek érdekelnének:

      majorlacko wrote:
      azonnal SELinux csili jelent meg fenn

      majorlacko wrote:
      ha ugyanúgy csinálom, mint az Fc5-nél, akkor nem kavarok-e be? Ott mondjuk sikerült kicsit, de az már régen volt.

      Amúgy most ez egy tök alap iptables konfig. Eddig jó. Most nyitni kell neki egy portot.
      6881 az alap torrent port. Ezt nem ajánlják, mivel minden gaz aljas támadó eleve itt próbálkozik. Sok tracker eleve tiltja. Valami nagyobb számú kell. 33001 jó ötlet.
      Itt fel vannak sorolva a tipikus portok, és hogy mi használja őket. Ezek közül egy szabadot válasssz. http://www.iana.org/assignments/port-numbers

      Közben találtam valami érdekeset .:)
      Itt azt írja, hogy fel kell venni a /etc/services-be. Utána engedélyezni a portot.
      De azt a kiscsillagot mindenképpen nézd meg előbb. Hasznos és érdekes holmi.:)

      Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129757
      Vladi
      Felhasználó

        Izéé.. az az azurkék konfig fájl az Azureusra vonatkozik! Az nem iptables config! [Azt azért javasoltam, hogy esetleg próbából csinálhatsz saját beállításokat.] Azt vedd ki!
        Utána:

        Code:
        service iptables restart

        Iptables olvasása így:

        Code:
        sudo /sbin/service iptables status

        ? Mit lép?

        MC amúgy pofás kis progi. Ugyanazokat a funkciókat tudod használni, mint a legtöbb kétpaneles fájlkezelőnél. Alul ha megnézed: F3 Megnéz, F4 szerkeszt. Ez egy elég egyszerű módja a koznolos fájl szerkesztgetésnek. Csak odanavigálsz és F4. 😉 De pl: kitömörítéshez is kiváló. Gyakorlatilag minden arhívumot kezel, még az rpm-et is. ;D

        szerk: Valami nagyon elkutyálódhatott nálad. Ezt pontosan hogy csináltad:

        majorlacko wrote:
        a SeLinuxon engedélyezem a /.azureus config fájlt,

        ?

        Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129758
        Vladi
        Felhasználó

          Izéé.. az az azurkék konfig fájl az Azureusra vonatkozik! Az nem iptables config! [Azt azért javasoltam, hogy esetleg próbából csinálhatsz saját beállításokat.] Azt vedd ki!
          Utána:

          Code:
          service iptables restart

          Iptables olvasása így:

          Code:
          sudo /sbin/service iptables status

          ? Mit lép?

          MC amúgy pofás kis progi. Ugyanazokat a funkciókat tudod használni, mint a legtöbb kétpaneles fájlkezelőnél. Alul ha megnézed: F3 Megnéz, F4 szerkeszt. Ez egy elég egyszerű módja a koznolos fájl szerkesztgetésnek. Csak odanavigálsz és F4. 😉 De pl: kitömörítéshez is kiváló. Gyakorlatilag minden arhívumot kezel, még az rpm-et is. ;D

          szerk: Valami nagyon elkutyálódhatott nálad. Ezt pontosan hogy csináltad:

          majorlacko wrote:
          a SeLinuxon engedélyezem a /.azureus config fájlt,

          ?

          Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129753
          Vladi
          Felhasználó

            Lehet, hogy ilyen rövid a config.? rolleyes.gif Megpóbálhatnád más szerkesztóvel. Pl: mc. Egyszer nekem is csinált ilyet, hogy gedit nem akart indulni root joggal.

            Más: nincs fenn véletlenül egy tűzfal konfiguráló progi, ami bekavarhat?

            Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129754
            Vladi
            Felhasználó

              Lehet, hogy ilyen rövid a config.? rolleyes.gif Megpóbálhatnád más szerkesztóvel. Pl: mc. Egyszer nekem is csinált ilyet, hogy gedit nem akart indulni root joggal.

              Más: nincs fenn véletlenül egy tűzfal konfiguráló progi, ami bekavarhat?

              Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129749
              Vladi
              Felhasználó

                A lényeg: su kicsi kötőjel. Kicsi puska.

                No lássuk azt az iptablest! Amúgy: wow! Sudozol Fedorán? 🙂

                Szerk: most látom: su – val is próbáltad? ??? Zavaros. Akkor is hozzáférés megtagadva?
                Nem is engedi megnyitni?

                Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129750
                Vladi
                Felhasználó

                  A lényeg: su kicsi kötőjel. Kicsi puska.

                  No lássuk azt az iptablest! Amúgy: wow! Sudozol Fedorán? 🙂

                  Szerk: most látom: su – val is próbáltad? ??? Zavaros. Akkor is hozzáférés megtagadva?
                  Nem is engedi megnyitni?

                  Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129737
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Üdvözlet!

                    Az ominózus 20. sor – gondolom iptables configra gondolsz – itt előfordulhat:
                    /etc/sysconfig/iptables
                    Mondjuk azt írja: Piszkálás not rekommended. Gonolom feszt felülírkálja mágának. De állíthatsz be tetszóleges config fájlt.: Rendszer -> Adminisztráció -> Firewall and SELinux / Advanced fül / custom conf fájl.

                    majorlacko wrote:
                    egyébként állandóan NAT hibára hivatkozik. Ez így persze nagyszerű és szovjetes megoldás, de azért a figyi szúrja a szemem. Egy bizonyos „d6 asn” nem tetszik neki és azt a hibát 20. sorban határozza meg.

                    Mondjuk ezt annyira nem értem. Ideszúrhatnál egy konzolkimenetet. Azureus indítása, majd hiba bevágása.

                    Felmerül még másik kliens kipróbálása. [Előítéletes vagyok az azurkékkel.] pl: qBittorrent.

                    [Nofogaggyunk, tuttad: gyünni fogok. ;D]

                    Hozzászólás: F 7 és némi iptables #2129738
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Üdvözlet!

                      Az ominózus 20. sor – gondolom iptables configra gondolsz – itt előfordulhat:
                      /etc/sysconfig/iptables
                      Mondjuk azt írja: Piszkálás not rekommended. Gonolom feszt felülírkálja mágának. De állíthatsz be tetszóleges config fájlt.: Rendszer -> Adminisztráció -> Firewall and SELinux / Advanced fül / custom conf fájl.

                      majorlacko wrote:
                      egyébként állandóan NAT hibára hivatkozik. Ez így persze nagyszerű és szovjetes megoldás, de azért a figyi szúrja a szemem. Egy bizonyos „d6 asn” nem tetszik neki és azt a hibát 20. sorban határozza meg.

                      Mondjuk ezt annyira nem értem. Ideszúrhatnál egy konzolkimenetet. Azureus indítása, majd hiba bevágása.

                      Felmerül még másik kliens kipróbálása. [Előítéletes vagyok az azurkékkel.] pl: qBittorrent.

                      [Nofogaggyunk, tuttad: gyünni fogok. ;D]

                      Hozzászólás: Időzített shutdown #2104827
                      Vladi
                      Felhasználó

                        De, természetesen megy, csak 15 perc múlva már nem lesz ssh kapcsolat. rolleyes.gif
                        [Pontosabban 15-20 óra kellene, hogy itthagyhassam a gépeket.]

                        Amúgy időközben: Bingóóóó:

                        Code:
                        servusr@home-server:~$ sudo su –
                        Password:
                        root@home-server:~# nohup sleep 10h ; shutdown -h now

                        Így már – elvileg – működik. Legalább is 1 perccel működött. 🙂 10 óra múlva kiderül. ;D
                        Köszömön a segítségeket. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 2,068