Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
majorlacko wrote:[majorlacko@localhost ~]$ sudo service iptables restart
sudo: service: command not found
[majorlacko@localhost ~]$ service iptables restart
bash: service: command not found
[majorlacko@localhost ~]$Ezt olvastad: ?
Vladi wrote:A lényeg: su – kicsi kötőjel. Kicsi puska.->
Code:[oleg@localhost ~]$ su –
Jelszó:
[root@localhost ~]# service iptables restart
A tűzfalszabályok kiürítése: [ OK ]
Láncok beállítása a(z) ACCEPT házirendre: filter [ OK ]
A(z) iptables-modulok eltávolítása: [ OK ]
A(z) iptables tűzfalszabályok elfogadása: [ OK ]
További iptables-modulok betöltése: ip_conntrack_netbios_ns[ OK ]
[root@localhost ~]#Nem vagy túl beszédes. 🙁 Vagy titok?

Ezek érdekelnének:
majorlacko wrote:azonnal SELinux csili jelent meg fennmajorlacko wrote:ha ugyanúgy csinálom, mint az Fc5-nél, akkor nem kavarok-e be? Ott mondjuk sikerült kicsit, de az már régen volt.Amúgy most ez egy tök alap iptables konfig. Eddig jó. Most nyitni kell neki egy portot.
6881 az alap torrent port. Ezt nem ajánlják, mivel minden gaz aljas támadó eleve itt próbálkozik. Sok tracker eleve tiltja. Valami nagyobb számú kell. 33001 jó ötlet.
Itt fel vannak sorolva a tipikus portok, és hogy mi használja őket. Ezek közül egy szabadot válasssz. http://www.iana.org/assignments/port-numbersKözben találtam valami érdekeset .:)
Itt azt írja, hogy fel kell venni a /etc/services-be. Utána engedélyezni a portot.
De azt a kiscsillagot mindenképpen nézd meg előbb. Hasznos és érdekes holmi.:)Izéé.. az az azurkék konfig fájl az Azureusra vonatkozik! Az nem iptables config! [Azt azért javasoltam, hogy esetleg próbából csinálhatsz saját beállításokat.] Azt vedd ki!
Utána:Code:service iptables restartIptables olvasása így:
Code:sudo /sbin/service iptables status? Mit lép?
MC amúgy pofás kis progi. Ugyanazokat a funkciókat tudod használni, mint a legtöbb kétpaneles fájlkezelőnél. Alul ha megnézed: F3 Megnéz, F4 szerkeszt. Ez egy elég egyszerű módja a koznolos fájl szerkesztgetésnek. Csak odanavigálsz és F4. 😉 De pl: kitömörítéshez is kiváló. Gyakorlatilag minden arhívumot kezel, még az rpm-et is. ;D
szerk: Valami nagyon elkutyálódhatott nálad. Ezt pontosan hogy csináltad:
majorlacko wrote:a SeLinuxon engedélyezem a /.azureus config fájlt,?
Izéé.. az az azurkék konfig fájl az Azureusra vonatkozik! Az nem iptables config! [Azt azért javasoltam, hogy esetleg próbából csinálhatsz saját beállításokat.] Azt vedd ki!
Utána:Code:service iptables restartIptables olvasása így:
Code:sudo /sbin/service iptables status? Mit lép?
MC amúgy pofás kis progi. Ugyanazokat a funkciókat tudod használni, mint a legtöbb kétpaneles fájlkezelőnél. Alul ha megnézed: F3 Megnéz, F4 szerkeszt. Ez egy elég egyszerű módja a koznolos fájl szerkesztgetésnek. Csak odanavigálsz és F4. 😉 De pl: kitömörítéshez is kiváló. Gyakorlatilag minden arhívumot kezel, még az rpm-et is. ;D
szerk: Valami nagyon elkutyálódhatott nálad. Ezt pontosan hogy csináltad:
majorlacko wrote:a SeLinuxon engedélyezem a /.azureus config fájlt,?
Lehet, hogy ilyen rövid a config.?
Megpóbálhatnád más szerkesztóvel. Pl: mc. Egyszer nekem is csinált ilyet, hogy gedit nem akart indulni root joggal.Más: nincs fenn véletlenül egy tűzfal konfiguráló progi, ami bekavarhat?
Lehet, hogy ilyen rövid a config.?
Megpóbálhatnád más szerkesztóvel. Pl: mc. Egyszer nekem is csinált ilyet, hogy gedit nem akart indulni root joggal.Más: nincs fenn véletlenül egy tűzfal konfiguráló progi, ami bekavarhat?
A lényeg: su – kicsi kötőjel. Kicsi puska.
No lássuk azt az iptablest! Amúgy: wow! Sudozol Fedorán? 🙂
Szerk: most látom: su – val is próbáltad? ??? Zavaros. Akkor is hozzáférés megtagadva?
Nem is engedi megnyitni?A lényeg: su – kicsi kötőjel. Kicsi puska.
No lássuk azt az iptablest! Amúgy: wow! Sudozol Fedorán? 🙂
Szerk: most látom: su – val is próbáltad? ??? Zavaros. Akkor is hozzáférés megtagadva?
Nem is engedi megnyitni?Üdvözlet!
Az ominózus 20. sor – gondolom iptables configra gondolsz – itt előfordulhat:
/etc/sysconfig/iptables
Mondjuk azt írja: Piszkálás not rekommended. Gonolom feszt felülírkálja mágának. De állíthatsz be tetszóleges config fájlt.: Rendszer -> Adminisztráció -> Firewall and SELinux / Advanced fül / custom conf fájl.majorlacko wrote:egyébként állandóan NAT hibára hivatkozik. Ez így persze nagyszerű és szovjetes megoldás, de azért a figyi szúrja a szemem. Egy bizonyos „d6 asn” nem tetszik neki és azt a hibát 20. sorban határozza meg.Mondjuk ezt annyira nem értem. Ideszúrhatnál egy konzolkimenetet. Azureus indítása, majd hiba bevágása.
Felmerül még másik kliens kipróbálása. [Előítéletes vagyok az azurkékkel.] pl: qBittorrent.
[Nofogaggyunk, tuttad: gyünni fogok. ;D]
Üdvözlet!
Az ominózus 20. sor – gondolom iptables configra gondolsz – itt előfordulhat:
/etc/sysconfig/iptables
Mondjuk azt írja: Piszkálás not rekommended. Gonolom feszt felülírkálja mágának. De állíthatsz be tetszóleges config fájlt.: Rendszer -> Adminisztráció -> Firewall and SELinux / Advanced fül / custom conf fájl.majorlacko wrote:egyébként állandóan NAT hibára hivatkozik. Ez így persze nagyszerű és szovjetes megoldás, de azért a figyi szúrja a szemem. Egy bizonyos „d6 asn” nem tetszik neki és azt a hibát 20. sorban határozza meg.Mondjuk ezt annyira nem értem. Ideszúrhatnál egy konzolkimenetet. Azureus indítása, majd hiba bevágása.
Felmerül még másik kliens kipróbálása. [Előítéletes vagyok az azurkékkel.] pl: qBittorrent.
[Nofogaggyunk, tuttad: gyünni fogok. ;D]
De, természetesen megy, csak 15 perc múlva már nem lesz ssh kapcsolat.

[Pontosabban 15-20 óra kellene, hogy itthagyhassam a gépeket.]Amúgy időközben: Bingóóóó:
Code:servusr@home-server:~$ sudo su –
Password:
root@home-server:~# nohup sleep 10h ; shutdown -h nowÍgy már – elvileg – működik. Legalább is 1 perccel működött. 🙂 10 óra múlva kiderül. ;D
Köszömön a segítségeket. 🙂 -
SzerzőBejegyzés
