Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
De, természetesen megy, csak 15 perc múlva már nem lesz ssh kapcsolat.

[Pontosabban 15-20 óra kellene, hogy itthagyhassam a gépeket.]Amúgy időközben: Bingóóóó:
Code:servusr@home-server:~$ sudo su –
Password:
root@home-server:~# nohup sleep 10h ; shutdown -h nowÍgy már – elvileg – működik. Legalább is 1 perccel működött. 🙂 10 óra múlva kiderül. ;D
Köszömön a segítségeket. 🙂vizsla wrote:viszont a többieknek szerintem nem kéne így hangolni.)Így van. Azt hittem a dolog rég lezárt. De ELaci hőzöngésénél csak a többiek provokációja rosszabb…
vizsla wrote:viszont a többieknek szerintem nem kéne így hangolni.)Így van. Azt hittem a dolog rég lezárt. De ELaci hőzöngésénél csak a többiek provokációja rosszabb…
ELaci wrote:Ez nem tünt még fel? : Need to be rootDe, feltűnt, és kifejezetten zavart is, hogy semmibe veszi a sudo előtagot. 🙂
uzsolt wrote:Hát igen, amíg nem tudsz legalább egy percre oda berútolni, addig esélytelen. A /etc/shutdown.allow fájlt érdemes nézegetni (főleg szerkeszteni). A szimpla shutdown -h +percek_szama se jó?Jelentem nincs /etc/shutdown.allow fájl. 🙁 Nem jó, mert : need to bee good azaz root.
De egy kis inkubációtól megvilágosodtam:
Code:sudo su –Ubuntu: a sudoersek paradicsoma.

Most már csak a nohupra kell „rákötni”.
ELaci wrote:Ez nem tünt még fel? : Need to be rootDe, feltűnt, és kifejezetten zavart is, hogy semmibe veszi a sudo előtagot. 🙂
uzsolt wrote:Hát igen, amíg nem tudsz legalább egy percre oda berútolni, addig esélytelen. A /etc/shutdown.allow fájlt érdemes nézegetni (főleg szerkeszteni). A szimpla shutdown -h +percek_szama se jó?Jelentem nincs /etc/shutdown.allow fájl. 🙁 Nem jó, mert : need to bee good azaz root.
De egy kis inkubációtól megvilágosodtam:
Code:sudo su –Ubuntu: a sudoersek paradicsoma.

Most már csak a nohupra kell „rákötni”.
Sziasztok!
Nekem is hasonló gondom akadt, csak Ubuntu alatt. Próbáltam így:
Code:sudo nohup echo „halt -p” | at now+1min(Persze jelszót nem kért.)
Mivel az össze parancsra (poweroff, halt, shutdown) azt mondta:
Need to be root
Fentebb említett parancsra viszont nem kapcsolt ki 1 perc után. 🙁
Nekem mindenképpen konzolos megoldás kellene, mivel csak ssh-n keresztül kapcsolódom a nevezett ubuntuhoz.
Nohup.out persze üres. 🙁A cél végül is az lenne, hogy beköltöztetek egy leállítás parancsot a háttérbe, ami vagy 15-20 óra múlva leállítja a gépet. De nem bírok rájönni: hogyan? ???
+ így sem ment:
servusr@home-server:~$ sudo nohup sleep 1m ; halt -p
nohup: appending output to `nohup.out’
halt: Need to be root
servusr@home-server:~$Sziasztok!
Nekem is hasonló gondom akadt, csak Ubuntu alatt. Próbáltam így:
Code:sudo nohup echo „halt -p” | at now+1min(Persze jelszót nem kért.)
Mivel az össze parancsra (poweroff, halt, shutdown) azt mondta:
Need to be root
Fentebb említett parancsra viszont nem kapcsolt ki 1 perc után. 🙁
Nekem mindenképpen konzolos megoldás kellene, mivel csak ssh-n keresztül kapcsolódom a nevezett ubuntuhoz.
Nohup.out persze üres. 🙁A cél végül is az lenne, hogy beköltöztetek egy leállítás parancsot a háttérbe, ami vagy 15-20 óra múlva leállítja a gépet. De nem bírok rájönni: hogyan? ???
+ így sem ment:
servusr@home-server:~$ sudo nohup sleep 1m ; halt -p
nohup: appending output to `nohup.out’
halt: Need to be root
servusr@home-server:~$Kedves tothaa!
ELaci kedvéért a kútba is beleugranál? Akkor most az én kedvemért nyitnál egy „Szidjuk együtt a Real Madirdot” topikot? 😛 Szerinted ez a topik hová vezetne?
Számomra mindig is szimpatikus volt, hogy a Linuxforum.hu egy politikamentes hely. Meg is értem, mert ez az a téma, amivel tényleg szét lehet darabolni a közösséget. (Nem egy új linuxos doksioldallal.) Ha jól tudom – a régi fórumozók megjegyzéseiből ez kiderült – régebben volt egy ilyen topik, ami komoly és felesleges vitákat okozott.
Képzeld csak el, az egyik fórumozó segít a másiknak pl: elindítani a kedvenc játékát, egy topikkal odább meg a személyes meggyőződésében sérti meg. Hová vezet ez?Úgy gondolom, hogy a politikai, világnézeti, vallási gondolkodása, művészeti ízlése etnikai hovatartozása, szexuális irányultsága – és még sorolhatnám – mindenkinek magánügye. Ezt illik tiszteletben tartani. Ezekben megsérteni valakit itt a fórumon a legocsmányabb gorombaság. Vannak fórumok ahol ezekről lehet vitázni. Szerintem a Linuxforum.hu nem ilyen hely.
Aki egyetért velem, kérem jelezze a topikban! Számítok a régi fórumozókra!Üdv: Vladi fórumtárs
Kedves tothaa!
ELaci kedvéért a kútba is beleugranál? Akkor most az én kedvemért nyitnál egy „Szidjuk együtt a Real Madirdot” topikot? 😛 Szerinted ez a topik hová vezetne?
Számomra mindig is szimpatikus volt, hogy a Linuxforum.hu egy politikamentes hely. Meg is értem, mert ez az a téma, amivel tényleg szét lehet darabolni a közösséget. (Nem egy új linuxos doksioldallal.) Ha jól tudom – a régi fórumozók megjegyzéseiből ez kiderült – régebben volt egy ilyen topik, ami komoly és felesleges vitákat okozott.
Képzeld csak el, az egyik fórumozó segít a másiknak pl: elindítani a kedvenc játékát, egy topikkal odább meg a személyes meggyőződésében sérti meg. Hová vezet ez?Úgy gondolom, hogy a politikai, világnézeti, vallási gondolkodása, művészeti ízlése etnikai hovatartozása, szexuális irányultsága – és még sorolhatnám – mindenkinek magánügye. Ezt illik tiszteletben tartani. Ezekben megsérteni valakit itt a fórumon a legocsmányabb gorombaság. Vannak fórumok ahol ezekről lehet vitázni. Szerintem a Linuxforum.hu nem ilyen hely.
Aki egyetért velem, kérem jelezze a topikban! Számítok a régi fórumozókra!Üdv: Vladi fórumtárs
vizsla wrote:És már rögtön v3… ez igen! :)))Minimum! ;D De azért remélem a szerző tisztában van a gpl v3 jelentésével.
vizsla wrote:Amúgy egy alternatív, vagy inkább kiegészítő megoldásként egy „~/.EqualApp/config”/”~/.EqualApp” megoldást javasolnék, amiben többek között ez az elérési útvonal is benne lehet, de egyéb is. (Ha komolyodik a program.)Az milyen! Csak jó az „öreg a háznál”. 😀 Akkor akár mehet a nyelvi támogatás is. A configban 2 sor már lehet:
helplocal=/usr/share/EqualApp/
lang=huEkkor viszont kell egy config.hlp is.
🙂 -
SzerzőBejegyzés
