Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Időzített shutdown #2104828
    Vladi
    Felhasználó

      De, természetesen megy, csak 15 perc múlva már nem lesz ssh kapcsolat. rolleyes.gif
      [Pontosabban 15-20 óra kellene, hogy itthagyhassam a gépeket.]

      Amúgy időközben: Bingóóóó:

      Code:
      servusr@home-server:~$ sudo su –
      Password:
      root@home-server:~# nohup sleep 10h ; shutdown -h now

      Így már – elvileg – működik. Legalább is 1 perccel működött. 🙂 10 óra múlva kiderül. ;D
      Köszömön a segítségeket. 🙂

      Hozzászólás: Politika #2129239
      Vladi
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        viszont a többieknek szerintem nem kéne így hangolni.)

        Így van. Azt hittem a dolog rég lezárt. De ELaci hőzöngésénél csak a többiek provokációja rosszabb…

        Hozzászólás: Politika #2129240
        Vladi
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          viszont a többieknek szerintem nem kéne így hangolni.)

          Így van. Azt hittem a dolog rég lezárt. De ELaci hőzöngésénél csak a többiek provokációja rosszabb…

          Hozzászólás: Időzített shutdown #2104823
          Vladi
          Felhasználó
            ELaci wrote:
            Ez nem tünt még fel? : Need to be root

            De, feltűnt, és kifejezetten zavart is, hogy semmibe veszi a sudo előtagot. 🙂

            uzsolt wrote:
            Hát igen, amíg nem tudsz legalább egy percre oda berútolni, addig esélytelen. A /etc/shutdown.allow fájlt érdemes nézegetni (főleg szerkeszteni). A szimpla shutdown -h +percek_szama se jó?

            Jelentem nincs /etc/shutdown.allow fájl. 🙁 Nem jó, mert : need to bee good azaz root.

            De egy kis inkubációtól megvilágosodtam:

            Code:
            sudo su –

            Ubuntu: a sudoersek paradicsoma. rolleyes.gif

            Most már csak a nohupra kell „rákötni”.

            Hozzászólás: Időzített shutdown #2104824
            Vladi
            Felhasználó
              ELaci wrote:
              Ez nem tünt még fel? : Need to be root

              De, feltűnt, és kifejezetten zavart is, hogy semmibe veszi a sudo előtagot. 🙂

              uzsolt wrote:
              Hát igen, amíg nem tudsz legalább egy percre oda berútolni, addig esélytelen. A /etc/shutdown.allow fájlt érdemes nézegetni (főleg szerkeszteni). A szimpla shutdown -h +percek_szama se jó?

              Jelentem nincs /etc/shutdown.allow fájl. 🙁 Nem jó, mert : need to bee good azaz root.

              De egy kis inkubációtól megvilágosodtam:

              Code:
              sudo su –

              Ubuntu: a sudoersek paradicsoma. rolleyes.gif

              Most már csak a nohupra kell „rákötni”.

              Hozzászólás: Időzített shutdown #2104817
              Vladi
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Nekem is hasonló gondom akadt, csak Ubuntu alatt. Próbáltam így:

                Code:
                sudo nohup echo „halt -p” | at now+1min

                (Persze jelszót nem kért.)

                Mivel az össze parancsra (poweroff, halt, shutdown) azt mondta:

                Need to be root

                Fentebb említett parancsra viszont nem kapcsolt ki 1 perc után. 🙁
                Nekem mindenképpen konzolos megoldás kellene, mivel csak ssh-n keresztül kapcsolódom a nevezett ubuntuhoz.
                Nohup.out persze üres. 🙁

                A cél végül is az lenne, hogy beköltöztetek egy leállítás parancsot a háttérbe, ami vagy 15-20 óra múlva leállítja a gépet. De nem bírok rájönni: hogyan? ???

                + így sem ment:

                servusr@home-server:~$ sudo nohup sleep 1m ; halt -p
                nohup: appending output to `nohup.out’
                halt: Need to be root
                servusr@home-server:~$

                Hozzászólás: Időzített shutdown #2104818
                Vladi
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Nekem is hasonló gondom akadt, csak Ubuntu alatt. Próbáltam így:

                  Code:
                  sudo nohup echo „halt -p” | at now+1min

                  (Persze jelszót nem kért.)

                  Mivel az össze parancsra (poweroff, halt, shutdown) azt mondta:

                  Need to be root

                  Fentebb említett parancsra viszont nem kapcsolt ki 1 perc után. 🙁
                  Nekem mindenképpen konzolos megoldás kellene, mivel csak ssh-n keresztül kapcsolódom a nevezett ubuntuhoz.
                  Nohup.out persze üres. 🙁

                  A cél végül is az lenne, hogy beköltöztetek egy leállítás parancsot a háttérbe, ami vagy 15-20 óra múlva leállítja a gépet. De nem bírok rájönni: hogyan? ???

                  + így sem ment:

                  servusr@home-server:~$ sudo nohup sleep 1m ; halt -p
                  nohup: appending output to `nohup.out’
                  halt: Need to be root
                  servusr@home-server:~$

                  Hozzászólás: Politika #2129195
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Kedves tothaa!

                    ELaci kedvéért a kútba is beleugranál? Akkor most az én kedvemért nyitnál egy „Szidjuk együtt a Real Madirdot” topikot? 😛 Szerinted ez a topik hová vezetne?

                    Számomra mindig is szimpatikus volt, hogy a Linuxforum.hu egy politikamentes hely. Meg is értem, mert ez az a téma, amivel tényleg szét lehet darabolni a közösséget. (Nem egy új linuxos doksioldallal.) Ha jól tudom – a régi fórumozók megjegyzéseiből ez kiderült – régebben volt egy ilyen topik, ami komoly és felesleges vitákat okozott.
                    Képzeld csak el, az egyik fórumozó segít a másiknak pl: elindítani a kedvenc játékát, egy topikkal odább meg a személyes meggyőződésében sérti meg. Hová vezet ez?

                    Úgy gondolom, hogy a politikai, világnézeti, vallási gondolkodása, művészeti ízlése etnikai hovatartozása, szexuális irányultsága – és még sorolhatnám –  mindenkinek magánügye. Ezt illik tiszteletben tartani. Ezekben megsérteni valakit itt a fórumon a legocsmányabb gorombaság. Vannak fórumok ahol ezekről lehet vitázni. Szerintem a Linuxforum.hu nem ilyen hely.

                    Aki egyetért velem, kérem jelezze a topikban
                    ! Számítok a régi fórumozókra!

                    Üdv: Vladi fórumtárs

                    Hozzászólás: Politika #2129196
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Kedves tothaa!

                      ELaci kedvéért a kútba is beleugranál? Akkor most az én kedvemért nyitnál egy „Szidjuk együtt a Real Madirdot” topikot? 😛 Szerinted ez a topik hová vezetne?

                      Számomra mindig is szimpatikus volt, hogy a Linuxforum.hu egy politikamentes hely. Meg is értem, mert ez az a téma, amivel tényleg szét lehet darabolni a közösséget. (Nem egy új linuxos doksioldallal.) Ha jól tudom – a régi fórumozók megjegyzéseiből ez kiderült – régebben volt egy ilyen topik, ami komoly és felesleges vitákat okozott.
                      Képzeld csak el, az egyik fórumozó segít a másiknak pl: elindítani a kedvenc játékát, egy topikkal odább meg a személyes meggyőződésében sérti meg. Hová vezet ez?

                      Úgy gondolom, hogy a politikai, világnézeti, vallási gondolkodása, művészeti ízlése etnikai hovatartozása, szexuális irányultsága – és még sorolhatnám –  mindenkinek magánügye. Ezt illik tiszteletben tartani. Ezekben megsérteni valakit itt a fórumon a legocsmányabb gorombaság. Vannak fórumok ahol ezekről lehet vitázni. Szerintem a Linuxforum.hu nem ilyen hely.

                      Aki egyetért velem, kérem jelezze a topikban
                      ! Számítok a régi fórumozókra!

                      Üdv: Vladi fórumtárs

                      Hozzászólás: CLI számológép #2129013
                      Vladi
                      Felhasználó
                        vizsla wrote:
                        És már rögtön v3… ez igen! :)))

                        Minimum! ;D De azért remélem a szerző tisztában van a gpl v3 jelentésével.rolleyes.gif

                        vizsla wrote:
                        Amúgy egy alternatív, vagy inkább kiegészítő megoldásként egy „~/.EqualApp/config”/”~/.EqualApp” megoldást javasolnék, amiben többek között ez az elérési útvonal is benne lehet, de egyéb is. (Ha komolyodik a program.)

                        Az milyen! Csak jó az „öreg a háznál”. 😀 Akkor akár mehet a nyelvi támogatás is. A configban 2 sor már lehet:

                        helplocal=/usr/share/EqualApp/
                        lang=hu

                        Ekkor viszont kell egy config.hlp is.
                        🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 501-510 / 2,068