Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na egy kicsit had okoskodjak bele a dologba:
A tűzfallal nem tudom mire gondoltok. Ha a selinux az, akkor javasolt az bekapcsolva tartani kikényszerítő üzemmódban.
Több okból:
– Nem csak tűzfal, de általános védelmi program. (Fájlrendszer védelem, user védelem, alkalmazás felügyelet. Például: alapértelmezetten tiltja minden levelező programnak, hogy a felhasználók adataiban szaglásszon – nem mintha valamelyik is akarna. Így LCoder agyrémével ellentétben semmit nem fog rólad küldözgetni, hacsak rá nem bólintasz.)
– Mindennapos használat során szinte észrevehetetlen. Ha mégis talál valami gyanúsat hát nekikezd kolompolni. De részletesen leírja mi a probléma és hogyan orvosolható. (Nálam az eddigi legdicsőbb tette, hogy letiltotta a warsow hangját. Mert milyen dolog az, hogy egy /home/user útra telepített alkalmazás egy másikat próbál indítani. Lebeszéltem róla. ;D)
– A srácok kb hetente tesznek közzé egy új beállításcsomagot. Nem véletlenül dolgoznak vele ennyit.
– Ez a linux világa. Itt nem luxus a biztonság. 😉Amit a guide a partíciókról ír, az csak ajánlás, tanács, ötlet arról, hogy mekkora legyen a minimális mérete, és hogyan lehet elosztani, ha van jó sok.
The following table summarizes minimum partition sizes for the partitions containing the listed directories. You do not have to make a separate partition for each of these directories.
The following table is a possible partition setup for a system with a single,
Ha mindenképpen sok partíciót akarsz, inkább ezt kövesd.
De természetesen úgy rendezkedsz be ahogy akarsz. Mivel van 2G ramod a swap szinte felesleges is. Az 1G pedig már a pocsékolás kategória. Ha mindenképpen kell, akkor elég a 2-300 M is.
Én [ez most olyan „szvsz” dolog.
] így csinálnám:
– / ~9-10 G
– /home ~4-5 G
swap 250M
Ezekre elosztva 15 gigát. A maradék mehet adattárolásra. Felcsatolva /mnt/valami útra.
Mind primaray partíció. Mert abból 4 lehet. 😉Még valami:
Ezt:Vladi wrote:Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉vedd komolyan. Mert gyün kisbetu oszt szijjat hasít a hátunkbul. ;D
Na egy kicsit had okoskodjak bele a dologba:
A tűzfallal nem tudom mire gondoltok. Ha a selinux az, akkor javasolt az bekapcsolva tartani kikényszerítő üzemmódban.
Több okból:
– Nem csak tűzfal, de általános védelmi program. (Fájlrendszer védelem, user védelem, alkalmazás felügyelet. Például: alapértelmezetten tiltja minden levelező programnak, hogy a felhasználók adataiban szaglásszon – nem mintha valamelyik is akarna. Így LCoder agyrémével ellentétben semmit nem fog rólad küldözgetni, hacsak rá nem bólintasz.)
– Mindennapos használat során szinte észrevehetetlen. Ha mégis talál valami gyanúsat hát nekikezd kolompolni. De részletesen leírja mi a probléma és hogyan orvosolható. (Nálam az eddigi legdicsőbb tette, hogy letiltotta a warsow hangját. Mert milyen dolog az, hogy egy /home/user útra telepített alkalmazás egy másikat próbál indítani. Lebeszéltem róla. ;D)
– A srácok kb hetente tesznek közzé egy új beállításcsomagot. Nem véletlenül dolgoznak vele ennyit.
– Ez a linux világa. Itt nem luxus a biztonság. 😉Amit a guide a partíciókról ír, az csak ajánlás, tanács, ötlet arról, hogy mekkora legyen a minimális mérete, és hogyan lehet elosztani, ha van jó sok.
The following table summarizes minimum partition sizes for the partitions containing the listed directories. You do not have to make a separate partition for each of these directories.
The following table is a possible partition setup for a system with a single,
Ha mindenképpen sok partíciót akarsz, inkább ezt kövesd.
De természetesen úgy rendezkedsz be ahogy akarsz. Mivel van 2G ramod a swap szinte felesleges is. Az 1G pedig már a pocsékolás kategória. Ha mindenképpen kell, akkor elég a 2-300 M is.
Én [ez most olyan „szvsz” dolog.
] így csinálnám:
– / ~9-10 G
– /home ~4-5 G
swap 250M
Ezekre elosztva 15 gigát. A maradék mehet adattárolásra. Felcsatolva /mnt/valami útra.
Mind primaray partíció. Mert abból 4 lehet. 😉Még valami:
Ezt:Vladi wrote:Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉vedd komolyan. Mert gyün kisbetu oszt szijjat hasít a hátunkbul. ;D
uzsolt wrote:http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=250178#p250178Óóó.. én nem járok kocsmába. 🙂
Az új jelmondat: Vásárolj Te is iráni aszalt gyümölcsöket a linuxfórum jóvoltából. 🙂
Most már tudoMMm: 5 znhawfafba
ugyanitt: 50 halkneiizzm
összesen: 6900 juarrtezinNem értem én ezt… Ne félj már tőle! Nem harap!!
Telepítsd fel és kész. Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉A kernellel meg – jobb esetben – csak ennyit fogsz találkozni:
Uncomressing Linux… Ok, booting the kernel!
;DNem értem én ezt… Ne félj már tőle! Nem harap!!
Telepítsd fel és kész. Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉A kernellel meg – jobb esetben – csak ennyit fogsz találkozni:
Uncomressing Linux… Ok, booting the kernel!
;DSzia!
Ha már a pót vinyó is megvan, akkor már csak telepíteni kell. Minden lényeges dokumentumot csatoltunk már ebbe a topikba, amire most szükséged van. Egyszóval: hajrá. 🙂
[Csak érdeklődés szintjén: mióta szemezel már a Fedora sorozattal?]
Szia!
Ha már a pót vinyó is megvan, akkor már csak telepíteni kell. Minden lényeges dokumentumot csatoltunk már ebbe a topikba, amire most szükséged van. Egyszóval: hajrá. 🙂
[Csak érdeklődés szintjén: mióta szemezel már a Fedora sorozattal?]
gendelider wrote:Vladi wrote:Reggel hugom a neten meg ….
Ezért nincs webcamem. ;DAzért a linket a hugodra idetehetted volna 😉
Cö-cö-cö… szeretnéd mi? Amúgy van webcamje. 😉
erdsiger wrote:Nem is merem kommentálni… 🙂
http://videa.hu/main.php?page=play&v=c8PcjuR2uoQ4AnPSReggel hugom a neten meg ….
Ezért nincs webcamem. ;Dmajorlacko wrote:A nevelés és a gondolkodásra késztetés néha bizony kiképzőtiszti attitűdökkel jár együtt, de ez egyáltalán nem baj. 🙂Kire gondolsz? 🙂
-
SzerzőBejegyzés
] így csinálnám: