Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Vladi
    Felhasználó

      Na egy kicsit had okoskodjak bele a dologba:

      A tűzfallal nem tudom mire gondoltok. Ha a selinux az, akkor javasolt az bekapcsolva tartani kikényszerítő üzemmódban.
      Több okból:
      – Nem csak tűzfal, de általános védelmi program. (Fájlrendszer védelem, user védelem, alkalmazás felügyelet. Például: alapértelmezetten tiltja minden levelező programnak, hogy a felhasználók adataiban szaglásszon – nem mintha valamelyik is akarna. Így LCoder agyrémével ellentétben semmit nem fog rólad küldözgetni, hacsak rá nem bólintasz.)
      – Mindennapos használat során szinte észrevehetetlen. Ha mégis talál valami gyanúsat hát nekikezd kolompolni. De részletesen leírja mi a probléma és hogyan orvosolható. (Nálam az eddigi legdicsőbb tette, hogy letiltotta a warsow hangját. Mert milyen dolog az, hogy egy /home/user útra telepített alkalmazás egy másikat próbál indítani. Lebeszéltem róla. ;D)
      – A srácok kb hetente tesznek közzé egy új beállításcsomagot. Nem véletlenül dolgoznak vele ennyit.
      – Ez a linux világa. Itt nem luxus a biztonság. 😉

      Amit a guide a partíciókról ír, az csak ajánlás, tanács, ötlet arról, hogy mekkora legyen a minimális mérete, és hogyan lehet elosztani, ha van jó sok.

      The following table summarizes minimum partition sizes for the partitions containing the listed directories. You do not have to make a separate partition for each of these directories.

      The following table is a possible partition setup for a system with a single,

      Ha mindenképpen sok partíciót akarsz, inkább ezt kövesd.

      De természetesen úgy rendezkedsz be ahogy akarsz. Mivel van 2G ramod a swap szinte felesleges is. Az 1G pedig már a pocsékolás kategória. Ha mindenképpen kell, akkor elég a 2-300 M is.

      Én [ez most olyan „szvsz” dolog.rolleyes.gif] így  csinálnám:
      – /  ~9-10 G
      – /home  ~4-5 G
      swap 250M
      Ezekre elosztva 15 gigát. A maradék mehet adattárolásra. Felcsatolva /mnt/valami útra.
      Mind primaray partíció. Mert abból 4 lehet. 😉

      Még valami:
      Ezt:

      Vladi wrote:
      Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉

      vedd komolyan. Mert gyün kisbetu oszt szijjat hasít a hátunkbul. ;D

      Vladi
      Felhasználó

        Na egy kicsit had okoskodjak bele a dologba:

        A tűzfallal nem tudom mire gondoltok. Ha a selinux az, akkor javasolt az bekapcsolva tartani kikényszerítő üzemmódban.
        Több okból:
        – Nem csak tűzfal, de általános védelmi program. (Fájlrendszer védelem, user védelem, alkalmazás felügyelet. Például: alapértelmezetten tiltja minden levelező programnak, hogy a felhasználók adataiban szaglásszon – nem mintha valamelyik is akarna. Így LCoder agyrémével ellentétben semmit nem fog rólad küldözgetni, hacsak rá nem bólintasz.)
        – Mindennapos használat során szinte észrevehetetlen. Ha mégis talál valami gyanúsat hát nekikezd kolompolni. De részletesen leírja mi a probléma és hogyan orvosolható. (Nálam az eddigi legdicsőbb tette, hogy letiltotta a warsow hangját. Mert milyen dolog az, hogy egy /home/user útra telepített alkalmazás egy másikat próbál indítani. Lebeszéltem róla. ;D)
        – A srácok kb hetente tesznek közzé egy új beállításcsomagot. Nem véletlenül dolgoznak vele ennyit.
        – Ez a linux világa. Itt nem luxus a biztonság. 😉

        Amit a guide a partíciókról ír, az csak ajánlás, tanács, ötlet arról, hogy mekkora legyen a minimális mérete, és hogyan lehet elosztani, ha van jó sok.

        The following table summarizes minimum partition sizes for the partitions containing the listed directories. You do not have to make a separate partition for each of these directories.

        The following table is a possible partition setup for a system with a single,

        Ha mindenképpen sok partíciót akarsz, inkább ezt kövesd.

        De természetesen úgy rendezkedsz be ahogy akarsz. Mivel van 2G ramod a swap szinte felesleges is. Az 1G pedig már a pocsékolás kategória. Ha mindenképpen kell, akkor elég a 2-300 M is.

        Én [ez most olyan „szvsz” dolog.rolleyes.gif] így  csinálnám:
        – /  ~9-10 G
        – /home  ~4-5 G
        swap 250M
        Ezekre elosztva 15 gigát. A maradék mehet adattárolásra. Felcsatolva /mnt/valami útra.
        Mind primaray partíció. Mert abból 4 lehet. 😉

        Még valami:
        Ezt:

        Vladi wrote:
        Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉

        vedd komolyan. Mert gyün kisbetu oszt szijjat hasít a hátunkbul. ;D

        Hozzászólás: vicc #1923883
        Vladi
        Felhasználó
          Hozzászólás: vicc #1923880
          Vladi
          Felhasználó

            Az új jelmondat: Vásárolj Te is iráni aszalt gyümölcsöket a linuxfórum jóvoltából. 🙂

            Most már tudoMMm: 5 znhawfafba
            ugyanitt: 50 halkneiizzm
            összesen: 6900 juarrtezin

            Vladi
            Felhasználó

              Nem értem én ezt… Ne félj már tőle! Nem harap!!
              Telepítsd fel és kész. Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉

              A kernellel meg – jobb esetben – csak ennyit fogsz találkozni:
              Uncomressing Linux… Ok, booting the kernel!
              ;D

              Vladi
              Felhasználó

                Nem értem én ezt… Ne félj már tőle! Nem harap!!
                Telepítsd fel és kész. Ha valami gubanc van, akkor nyitsz egy topikot és megdumáljuk. 😉

                A kernellel meg – jobb esetben – csak ennyit fogsz találkozni:
                Uncomressing Linux… Ok, booting the kernel!
                ;D

                Vladi
                Felhasználó

                  Szia!

                  Ha már a pót vinyó is megvan, akkor már csak telepíteni kell. Minden lényeges dokumentumot csatoltunk már ebbe a topikba, amire most szükséged van. Egyszóval: hajrá. 🙂

                  [Csak érdeklődés szintjén: mióta szemezel már a Fedora sorozattal?]

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Szia!

                    Ha már a pót vinyó is megvan, akkor már csak telepíteni kell. Minden lényeges dokumentumot csatoltunk már ebbe a topikba, amire most szükséged van. Egyszóval: hajrá. 🙂

                    [Csak érdeklődés szintjén: mióta szemezel már a Fedora sorozattal?]

                    Hozzászólás: vicc #1923879
                    Vladi
                    Felhasználó
                      gendelider wrote:
                      Vladi wrote:
                      Reggel hugom a neten meg ….
                      Ezért nincs webcamem. ;D

                      Azért a linket a hugodra idetehetted volna 😉

                      Cö-cö-cö… szeretnéd mi? Amúgy van webcamje. 😉

                      Hozzászólás: vicc #1923871
                      Vladi
                      Felhasználó
                        erdsiger wrote:
                        Nem is merem kommentálni… 🙂
                        http://videa.hu/main.php?page=play&v=c8PcjuR2uoQ4AnPS

                        Reggel hugom a neten meg ….
                        Ezért nincs webcamem. ;D

                        majorlacko wrote:
                        A nevelés és a gondolkodásra késztetés néha bizony kiképzőtiszti attitűdökkel jár együtt, de ez egyáltalán nem baj. 🙂

                        Kire gondolsz? 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 2,068