Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PC konfiguráció összeállítás #2122483
    Vladi
    Felhasználó

      Nos, akkor ideje kipróbálnod egy integrált videós alaplapot. 🙂 Tapasztalatszerzésnek kiváló, lehet, hogy az előítéleteid is enyhülnek. 🙂

      Hozzászólás: PC konfiguráció összeállítás #2122474
      Vladi
      Felhasználó

        Most miért is kell vitatkozni? Mire jó ez? Jah értem, ettől könnyebben választ az illtő.angry.gif

        A celeronnal maximálisan egyetértek! [Már ha fix az intel vonal. rolleyes.gif]
        Úgy tudom a cél az, hogy olcsó gépet vegyen minimális desktop célokra.
        Úgyhogy már bocs Windows NT, de ebből a szemszögből mi a baj az integrált videoval?

        Mondmár el, ha valaki nem játszik minek a sima pentium miért nem jó a celeron,

        Megfordítom: ha valaki nem játszik minek az nVidia, miért nem jó az integrált intel? Nem bírja az 1024*768-at 24bites színnel?

        Nameg a barebone ötletet sem gondoltátok át. 🙁 Pedig kézenfekvő.

        Hozzászólás: Elveszett adatok #2123745
        Vladi
        Felhasználó
          lacyc3 wrote:
          Köszi Vladi, megpróbálom, valamelyik csak jó..  Igen álló helyzetben tüntek el róla, most azon agyalok, hogy nem-e egy hibás mount lehet a baj, de az ki van zárva, mert amikor a hálózatról másoltam akkor mindig láttam a lost+found mappát a kérdéses vinyón, így tuti oda dolgoztam…

          Hmm…. ez most egy újabb x-akta? Álló helyzetben eltűnt… Hardver hiba? rolleyes.gif

          Egészen tuti ez az oda? [Höhööjjj, fogalmazok máá mi? ;D]
          Egy leltár a vinyókról nem ártana… [Max eltereli a figyelmed, és lazítasz egy kicsikét. :)]

          Hozzászólás: Elveszett adatok #2123746
          Vladi
          Felhasználó
            lacyc3 wrote:
            Köszi Vladi, megpróbálom, valamelyik csak jó..  Igen álló helyzetben tüntek el róla, most azon agyalok, hogy nem-e egy hibás mount lehet a baj, de az ki van zárva, mert amikor a hálózatról másoltam akkor mindig láttam a lost+found mappát a kérdéses vinyón, így tuti oda dolgoztam…

            Hmm…. ez most egy újabb x-akta? Álló helyzetben eltűnt… Hardver hiba? rolleyes.gif

            Egészen tuti ez az oda? [Höhööjjj, fogalmazok máá mi? ;D]
            Egy leltár a vinyókról nem ártana… [Max eltereli a figyelmed, és lazítasz egy kicsikét. :)]

            Hozzászólás: Elveszett adatok #2123741
            Vladi
            Felhasználó
              MajorosAndras wrote:
              Aki megkérdezi tőlem milyen linuxot ajánlok az első amit tanácsolok, hogy az Ubuntut messze kerülje.

              Distrowarral pihenj! Köszi.

              lacyc3!

              Jól értem, hogy lényegében álló helyzetben tűntek el az adatok?! ???
              [Pánikba még mindig ne ess, nekem egyszer két hónapot pihent a polcon egy lerobbant vinyó, mire le tudtam szedni róla az adatokat. 😉 Egyszóval: amíg a polcon hever, addig rosszabb nem lesz. ;D]

              Vannak speciális live cd-k telis-tele rendszermentő programokkal. Válogass:
              http://www.inside-security.de/insert_en.html
              http://www.sysresccd.org/Main_Page
              http://directory.fsf.org/Recovery.html
              http://www.ultimatebootcd.com/
              🙂

              Hozzászólás: Elveszett adatok #2123742
              Vladi
              Felhasználó
                MajorosAndras wrote:
                Aki megkérdezi tőlem milyen linuxot ajánlok az első amit tanácsolok, hogy az Ubuntut messze kerülje.

                Distrowarral pihenj! Köszi.

                lacyc3!

                Jól értem, hogy lényegében álló helyzetben tűntek el az adatok?! ???
                [Pánikba még mindig ne ess, nekem egyszer két hónapot pihent a polcon egy lerobbant vinyó, mire le tudtam szedni róla az adatokat. 😉 Egyszóval: amíg a polcon hever, addig rosszabb nem lesz. ;D]

                Vannak speciális live cd-k telis-tele rendszermentő programokkal. Válogass:
                http://www.inside-security.de/insert_en.html
                http://www.sysresccd.org/Main_Page
                http://directory.fsf.org/Recovery.html
                http://www.ultimatebootcd.com/
                🙂

                Hozzászólás: Ubuntu: Feisty #2103670
                Vladi
                Felhasználó

                  Ez esetben indítsd el konzolból, így talán közli veled az aggályait is. 😉

                  Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123395
                  Vladi
                  Felhasználó
                    nanobit wrote:
                    Csövi mindenkinek!

                    Hmm… most akkor vége a topiknak?

                    nanobit wrote:
                    Amolyan win felfogásúak.

                    Akkor elkél egy írás szemléletformáló célzattal. Pl: http://wiki.lme.hu/lmewiki/index.php/A_Linux_nem_Windows
                    😉

                    szrk:
                    Szerintem a /usr/csomi-ba kell csomizni. ;D

                    nanobit wrote:
                    akkor a program hová kerül?

                    Ahova a configure szkript megadja! /usr/bin, /usr/local/bin.
                    /usr/src/programneve mappába a program forráskódja kerül.
                    Szerintem Te a már lefordított bináris programokra gondolsz. (Van amit így terjesztenek, pl: Songbird. Na az kerül a /usr/local-ba :))

                    [Akkor sem tekintem át mégegyszer.tongue.gif]

                    Hozzászólás: Dokumentáció-gyüjtemény kezdőknek… #2123396
                    Vladi
                    Felhasználó
                      nanobit wrote:
                      Csövi mindenkinek!

                      Hmm… most akkor vége a topiknak?

                      nanobit wrote:
                      Amolyan win felfogásúak.

                      Akkor elkél egy írás szemléletformáló célzattal. Pl: http://wiki.lme.hu/lmewiki/index.php/A_Linux_nem_Windows
                      😉

                      szrk:
                      Szerintem a /usr/csomi-ba kell csomizni. ;D

                      nanobit wrote:
                      akkor a program hová kerül?

                      Ahova a configure szkript megadja! /usr/bin, /usr/local/bin.
                      /usr/src/programneve mappába a program forráskódja kerül.
                      Szerintem Te a már lefordított bináris programokra gondolsz. (Van amit így terjesztenek, pl: Songbird. Na az kerül a /usr/local-ba :))

                      [Akkor sem tekintem át mégegyszer.tongue.gif]

                      Hozzászólás: „Csak guruknak” – konyhanyelven… #2081717
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Megint csak: köszi 🙂
                        [Azért szólok, hogy 350 megáról beszélünk. Ez persze nem sok, csak nekem vékonyak a partícióim. rolleyes.gif]

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,068