Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ADSL beállítás help! #2122790
    Vladi
    Felhasználó

      ???

      Ne bénázz! Íme!!

      Egyébként meg:
      Eszköz tulajdonságok: szerkesztés / Általános / IP cím automatikus lekérése ezzel: [DHCP – BOOTP – tárcsázás]
      Az egyik csak jó. Próbálgatsd.:

      Code:
      su -c ‘service network restart’

      Ha meg fix ip-d van, akkor értelem szerüen: állandó ip cím. stb

      Ha valami gebasz történik akkor dobj egy hibaüzenetet fentebb említett parancs után.

      kiss.gif

      Hozzászólás: ADSL beállítás help! #2122787
      Vladi
      Felhasználó

        Tippelek:

        Rendszr > Adminisztráció > Hálózat > Új > Varázslat.

        vagy

        Code:
        system-config-network

        vagy

        Code:
        pppoe -h

        Válogass. 🙂

        Hozzászólás: Fedora 7 külső USB-s merevlemezen. #2122692
        Vladi
        Felhasználó

          Hmm…

          Akkor – ha jó értem – települt, csak aztán elpánikolt. Abban az esetben, ha valaki nem akar/tud csinálni saját kernelt, nem elég az initrd módosítása? (rescue, live cd. stb.)

          Hozzászólás: Fedora 7 külső USB-s merevlemezen. #2122689
          Vladi
          Felhasználó

            41.gif
            Most már elhiszem, hogy három napig tartott. 🙂

            Kérdés:
            A gyári kernelnek mi volt a baja, hogy nem kezelte az usb-s hdd-t? Mi hiányzott belőle?

            Jah, jók a szóközök. ;D

            Hozzászólás: „Csak guruknak” – konyhanyelven… #2081714
            Vladi
            Felhasználó

              Kód kimenete csatolva. Abban jól jelenik meg a „találatok” és a „szótárak.”
              Viszont az mceditben rosszul volt. Javítottam, ahogy javasoltad és most:

              Code:
              [oleg@localhost ~]$ ./szotar.sh
              apple
              alma

              [oleg@localhost ~]$

              Tadamm… 🙂

              Ugye, hogy kell a bugreport. 😉 ;D

              [Egyébként gedit is megtördeli a sorokat, ezért mcedittel mentettem. Az jól nevelt.]

              Hozzászólás: „Csak guruknak” – konyhanyelven… #2081712
              Vladi
              Felhasználó

                4.gif
                Akkor megint értelmeset kérdeztem? rolleyes.gif

                Code:
                Warning! Fatal error!! Unexpected User error. Please change user and restart computer. 😛

                Viszont kellett hozzá egy w3m csomag.
                Az után meg:

                Code:
                [oleg@localhost ~]$ ./szotar
                apple
                sed: -e kifejezés #1, karakter 3: unexpected `,’
                Usage: grep [OPTION]… PATTERN [FILE]…
                Try `grep –help’ for more information.

                ???

                Hozzászólás: „Csak guruknak” – konyhanyelven… #2081710
                Vladi
                Felhasználó

                  Izéé..

                  Kipróbáltam nevezett programocskát. Csak sajna nem csinált semmit:
                  (szólj, hogy hol szúrtam el) rolleyes.gif
                  – Lementetem sima szöveges állománynak. (szotar néven)
                  – Adtam rá futás jogot
                  – Majd: ./szotar

                  Aztán csak egy villogó kurzor, eredmény nuku. 🙁

                  Hozzászólás: PC konfiguráció összeállítás #2122402
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Hahóó!

                    Ez itt még a linuxfórum, vagy olyan sokáig voltam távol, hogy közben mindenki pistára váltott? ???
                    Én meg égetem itt magam a szar FC6-al. rolleyes.gif

                    Egyébként p3 500 mhz és 256 mb sd ram társaságában a Zenwak úgy hasít mint az A6-os, amit vele terveztek. ;D 4.gif

                    [lol ez az 1024.ik sületlenségem amit ide beírtam. Asszem bináris vagyok. rolleyes.gif]

                    Hozzászólás: Fedora 7 külső USB-s merevlemezen. #2122683
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Hogyne, persze, hogy érdekel! Minket? Minden! ;D

                      Ha van egy kis időd, rászánhatnád. Írd le részletesen, hogy miket csináltál. Néhány egyszerű lépésben is leírhatod kitérve az esetleges buktatókra. 🙂

                      Hozzászólás: Diszkriminációs gyűjtőoldal #2122553
                      Vladi
                      Felhasználó
                        majorlacko wrote:
                        „Jön helyettük „éhesebb”..”
                        Azzal sosincs baj, ha betonba harapnak. Vagy fűbe.:)

                        Egyszer csak elfogynak. Vagy végre mi is sorra kerülünk. ;D

                      10 bejegyzés megtekintése - 691-700 / 2,068