Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello!
Code:sudo apt-get install ubuntu-desktopÍgy felrakja neked az egész x-et meg egy rakat felhasználói programot. Csinálhatod Xubuntu, Kubuntu desktoppal is, ízlés szerint. 😉
Lényegében ez után olyan lesz az ubi, mintha desktop változatot telepítetted volna. De vigyázz, mert valami 7-800 megát szed le és vagy egy óra mire feltelepíti.
🙂Nokéremszépen!
Közzéteszem a listát arról, amit eddig sikerült összegereblyéznem. Remélem kavarok egy pici adományozó kedvet itt a fórumon.

– Alaplap:
Egy Compaq gyártmányú laplapról lenne szó. Sajnos a neten nem találtam még a hozzá való leírást, és működés közben sem láttam. A srác akitől kaptam állítja, hogy működik. Tüzetetsen átvizsgálatam, égésnek, olvadásnak jele nincs, a kondik szép simák. 🙂
Ami biztos: Intel 440BX chip van rajta. Slot 1-es processzor foglalata van. Ezen kívül 1 Agp 4 Pci és 2 isa és 3 sd ram foglalata van. Ezt még tesztelni kell.– Processzor:
P3-as, slot 1 foglalatba. Technikai infók: 600 mhz/256 [gondolom cache] 133 mhz fsb / 1,65 V
Teszt: Az az igazság, hogy egy megégett alaplapból való, DE én – és egyik haverom is – kipróbálta és működik.
Van rajta egy rusnya kék hűtő ventillátor, ami fénykorában AMD procit hűtött. Kell is neki az aktív hűtés.– ram:
Egy 128 mbs ram sd foglalatba. Vagy pc100-as vagy pc 133-as nem tudom. 100 mhzen elmegy.
Egy 64 mbs ram, pc 100as. Ez biztos.
Ezek tuti működnek, mivel most is mennek épp. 🙂– Hangkártya:
C-Media 6 csatornás. Ezt sem próbáltam ki, de új, használva nem volt. Hibátlannak tűnik, úgyhogy jónak veszem. 😉
– Kiegészítők:
2 egér. Egy Dell optikai, aminek nem működik a görgője. Amúgy más baja nincs. Egy noname ps2-es golyós, két gombbal. Ezt elvileg működik. 2 ata kábel, jók.Ennyi a lista, ezeket a héten elküldöm jól bebugyolálva. ;D Amennyiben kapok egy postacímet. Nameg ha a magyarpósta is úgy akargya.
[Egyébként ez az ezredik 1000. hozzászólásomsommm.. 😀 :)]
Nokéremszépen!
Közzéteszem a listát arról, amit eddig sikerült összegereblyéznem. Remélem kavarok egy pici adományozó kedvet itt a fórumon.

– Alaplap:
Egy Compaq gyártmányú laplapról lenne szó. Sajnos a neten nem találtam még a hozzá való leírást, és működés közben sem láttam. A srác akitől kaptam állítja, hogy működik. Tüzetetsen átvizsgálatam, égésnek, olvadásnak jele nincs, a kondik szép simák. 🙂
Ami biztos: Intel 440BX chip van rajta. Slot 1-es processzor foglalata van. Ezen kívül 1 Agp 4 Pci és 2 isa és 3 sd ram foglalata van. Ezt még tesztelni kell.– Processzor:
P3-as, slot 1 foglalatba. Technikai infók: 600 mhz/256 [gondolom cache] 133 mhz fsb / 1,65 V
Teszt: Az az igazság, hogy egy megégett alaplapból való, DE én – és egyik haverom is – kipróbálta és működik.
Van rajta egy rusnya kék hűtő ventillátor, ami fénykorában AMD procit hűtött. Kell is neki az aktív hűtés.– ram:
Egy 128 mbs ram sd foglalatba. Vagy pc100-as vagy pc 133-as nem tudom. 100 mhzen elmegy.
Egy 64 mbs ram, pc 100as. Ez biztos.
Ezek tuti működnek, mivel most is mennek épp. 🙂– Hangkártya:
C-Media 6 csatornás. Ezt sem próbáltam ki, de új, használva nem volt. Hibátlannak tűnik, úgyhogy jónak veszem. 😉
– Kiegészítők:
2 egér. Egy Dell optikai, aminek nem működik a görgője. Amúgy más baja nincs. Egy noname ps2-es golyós, két gombbal. Ezt elvileg működik. 2 ata kábel, jók.Ennyi a lista, ezeket a héten elküldöm jól bebugyolálva. ;D Amennyiben kapok egy postacímet. Nameg ha a magyarpósta is úgy akargya.
[Egyébként ez az ezredik 1000. hozzászólásomsommm.. 😀 :)]
./off
Elég érdekes kérdés, hogy hányan használják. Szerintem sokan maradtak az FC6-nál.
De ami már feltűnt egy ideje, hogy 10. oldalon elértük a 3000 megtekintést. (Majdnem.)
[Összehasonlítás végett: Bohóckodjunk Vasykával topik 50 oldal után 4000 megtekintés.]
Nem tudom. Lehet, hogy senkinek nincs gondja vele? 😀[igen, Igen, IGEN! 999. hozzászólásomsom! ;D Behűtöm a pezsgőt. :D]
./off
Elég érdekes kérdés, hogy hányan használják. Szerintem sokan maradtak az FC6-nál.
De ami már feltűnt egy ideje, hogy 10. oldalon elértük a 3000 megtekintést. (Majdnem.)
[Összehasonlítás végett: Bohóckodjunk Vasykával topik 50 oldal után 4000 megtekintés.]
Nem tudom. Lehet, hogy senkinek nincs gondja vele? 😀[igen, Igen, IGEN! 999. hozzászólásomsom! ;D Behűtöm a pezsgőt. :D]
2007-07-06-17:03 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118536LCoder wrote:De Pl. egy e-mail kliens már csinálhat olyasmit ami neki amúgy szabad (levelet küld) de melleseleg mp3 listát is. Ha teszem azt havi 100 e-mail mellett Pl. a KMail elkült egy százegyediket is amit elfelejt betenni neked a „sent” mappádba a júzerek 99.99%-a az életben nem fogja észrevenni.Ezt most ugye Te sem gondolod komolyan. Ha igen, kezdek aggódni érted…:(
Vagy csak simán összekevered a Windowszal. ;DA suse 9.x nem jól kezeli(te) az usb pendriveot. De ki az isten mondta neked, hogy használd? (süsüt) Kicsoda? Oda megyek, megverem. Az aljas. ;D
2007-07-06-17:03 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118537LCoder wrote:De Pl. egy e-mail kliens már csinálhat olyasmit ami neki amúgy szabad (levelet küld) de melleseleg mp3 listát is. Ha teszem azt havi 100 e-mail mellett Pl. a KMail elkült egy százegyediket is amit elfelejt betenni neked a „sent” mappádba a júzerek 99.99%-a az életben nem fogja észrevenni.Ezt most ugye Te sem gondolod komolyan. Ha igen, kezdek aggódni érted…:(
Vagy csak simán összekevered a Windowszal. ;DA suse 9.x nem jól kezeli(te) az usb pendriveot. De ki az isten mondta neked, hogy használd? (süsüt) Kicsoda? Oda megyek, megverem. Az aljas. ;D
Na akkor még egy kis okosság a repo keveréshez.
Az alap repok elégségesek ugyan, (updates, fedora, livna) de van rá mód, hogy biztonságosan keverjük őket. Előfordulhat ugyanis, hogy bizonyos csomagok, csak más repokban találhatóak meg. (A legnagyobbak: Freshrpms, Dries, ATrpm.)
A keveréshez ajánlom figyelmetekbe yum pluginok használatát. Elsősorban a protectbase plugint. Ez úgy működik, hogy lehetőséget nyújt repok védelmére. A védett repokból felrakott csomagokat csak saját repoból lehet frissíteni, máshonnan származó csomagot nem enged át.
Ajánlott vele védetté tenni az alap repókat: Updates, és Fedora. Így nem kerül veszélybe a rendszer stabilitása. Majd kijelölni még egyet védettnek. Mivel a Livna jelenleg a legynagyobb és leg színvonalasabb külső gyűjtemény, ezt javaslom harmadiknak.
De igény szerint másik is választható.Így már biztosan nem keverednek össze a függőségek, és elkerülhetőek a részleges renszer szétesések. 🙂
Ezek a pluginok feltelepíthetőek a csomagkezelővel is. Lényegében rövid python programok, melyek forráskódját tanulmányozva könnyen készíthetőek saját pluginok. (Forráskód. Höhö. kb 20-30 soros programocskák.:))
Jah, tényleg már unalmasan jó ez a kiadás. De azért vannak gyengéi ennek is, pl ati támogatás.
De ez megoldható, ahogy azt már korábban jeleztem. Egyébként az a módszer csak ránézésre ijesztő. Valójában a legzökkenőmentesebb fglrx driver telepítés, amit valaha láttam. 🙂
Az x sem omlik be tőle. Legalábbis abban a két napban – amíg így használtam – nem volt semmi baja. Utána átigazoltam az nVidiás csapatba. 😀Másik hiba, a Gnome hihetetlenül sok bugja. Legalább is eddig én ennyi hibát nem tapasztaltam benne. Időnként az Evoluton bedurcizik, és csak egy jól irányzott killall pofontól tér észhez. A behelyezett cd-k ikonját meg néha megduplázza az asztalon, kivétel után meg ott felejti. 🙁
Van még mit fejleszteni azért. Nekem lenne ötletem. Mondjuk a live sessionban végrehajtott konfigurációs módosításokat, és program telepítéseket igazán meghagyhatná telepítés után is. Így már egy unalmas este alatt össze lehetne rakni az egész rendszert használatra készen. Véglegesnek.
Írok is a fejlesztőknek a Fedora 8 wishlistre. ;DNa akkor még egy kis okosság a repo keveréshez.
Az alap repok elégségesek ugyan, (updates, fedora, livna) de van rá mód, hogy biztonságosan keverjük őket. Előfordulhat ugyanis, hogy bizonyos csomagok, csak más repokban találhatóak meg. (A legnagyobbak: Freshrpms, Dries, ATrpm.)
A keveréshez ajánlom figyelmetekbe yum pluginok használatát. Elsősorban a protectbase plugint. Ez úgy működik, hogy lehetőséget nyújt repok védelmére. A védett repokból felrakott csomagokat csak saját repoból lehet frissíteni, máshonnan származó csomagot nem enged át.
Ajánlott vele védetté tenni az alap repókat: Updates, és Fedora. Így nem kerül veszélybe a rendszer stabilitása. Majd kijelölni még egyet védettnek. Mivel a Livna jelenleg a legynagyobb és leg színvonalasabb külső gyűjtemény, ezt javaslom harmadiknak.
De igény szerint másik is választható.Így már biztosan nem keverednek össze a függőségek, és elkerülhetőek a részleges renszer szétesések. 🙂
Ezek a pluginok feltelepíthetőek a csomagkezelővel is. Lényegében rövid python programok, melyek forráskódját tanulmányozva könnyen készíthetőek saját pluginok. (Forráskód. Höhö. kb 20-30 soros programocskák.:))
Jah, tényleg már unalmasan jó ez a kiadás. De azért vannak gyengéi ennek is, pl ati támogatás.
De ez megoldható, ahogy azt már korábban jeleztem. Egyébként az a módszer csak ránézésre ijesztő. Valójában a legzökkenőmentesebb fglrx driver telepítés, amit valaha láttam. 🙂
Az x sem omlik be tőle. Legalábbis abban a két napban – amíg így használtam – nem volt semmi baja. Utána átigazoltam az nVidiás csapatba. 😀Másik hiba, a Gnome hihetetlenül sok bugja. Legalább is eddig én ennyi hibát nem tapasztaltam benne. Időnként az Evoluton bedurcizik, és csak egy jól irányzott killall pofontól tér észhez. A behelyezett cd-k ikonját meg néha megduplázza az asztalon, kivétel után meg ott felejti. 🙁
Van még mit fejleszteni azért. Nekem lenne ötletem. Mondjuk a live sessionban végrehajtott konfigurációs módosításokat, és program telepítéseket igazán meghagyhatná telepítés után is. Így már egy unalmas este alatt össze lehetne rakni az egész rendszert használatra készen. Véglegesnek.
Írok is a fejlesztőknek a Fedora 8 wishlistre. ;D -
SzerzőBejegyzés
