Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Vladi
    Felhasználó

      „És az openoffice.org is el tudja küldeni a zenekiadóknak az mp3-maid listáját.”

      Hát és ez még faviccnek is gyengus. 😉

      „Ezt te nem tudhatod. Pontosabban akkor esetleg ha coder vagy és nagyon megnézed. De hogy a linux disztribekben lévő 1000 progiból nem lapul-e valamelyikban valami csúnyaság senki nem tudhatja, még az sem aki programozó, elvégre több tízezer soros progikat senki nem fog százassával végigszőrözni hogy mi mit csinál.”

      Ezt meg ha olyan helyekre írod, mint pl: fedoraforum.org, az ottani disztribútorok keresetlen szavakkal küldenek el élvezhetetlen éghajlatú tájakra. Bár nem hiszem, hogy ezt az okosságot bevállalnád…. 😉
      Hogy példánál maradjak: ha valamelyik program csúnyaságokat kezd el művelni, a SElinux elkezd kolompolni. A fejlesztők a kérdéses csomagot meg úgy b@sszák ki a main repokból mint macskát sz@rni. Erről ennyi még sok is.

      Mi van veled LCoder? Gyengülnek az érveid. ;D

      Jah, és léci ne 15 éves disztrókkal példálózz. Tudod, elmúlt 15 perc. 😉

      LCoder wrote:
      Ne tudd meg hogy anno nekem a SuSE 9.x miket művelt a pendrájvval. Persze lehet mondani hogy de nézd meg a 10.2-t ott már korrekt,ez akár igaz is lehet, de a 9.x is fiatalabb mint az XP.
      Vladi
      Felhasználó

        „És az openoffice.org is el tudja küldeni a zenekiadóknak az mp3-maid listáját.”

        Hát és ez még faviccnek is gyengus. 😉

        „Ezt te nem tudhatod. Pontosabban akkor esetleg ha coder vagy és nagyon megnézed. De hogy a linux disztribekben lévő 1000 progiból nem lapul-e valamelyikban valami csúnyaság senki nem tudhatja, még az sem aki programozó, elvégre több tízezer soros progikat senki nem fog százassával végigszőrözni hogy mi mit csinál.”

        Ezt meg ha olyan helyekre írod, mint pl: fedoraforum.org, az ottani disztribútorok keresetlen szavakkal küldenek el élvezhetetlen éghajlatú tájakra. Bár nem hiszem, hogy ezt az okosságot bevállalnád…. 😉
        Hogy példánál maradjak: ha valamelyik program csúnyaságokat kezd el művelni, a SElinux elkezd kolompolni. A fejlesztők a kérdéses csomagot meg úgy b@sszák ki a main repokból mint macskát sz@rni. Erről ennyi még sok is.

        Mi van veled LCoder? Gyengülnek az érveid. ;D

        Jah, és léci ne 15 éves disztrókkal példálózz. Tudod, elmúlt 15 perc. 😉

        LCoder wrote:
        Ne tudd meg hogy anno nekem a SuSE 9.x miket művelt a pendrájvval. Persze lehet mondani hogy de nézd meg a 10.2-t ott már korrekt,ez akár igaz is lehet, de a 9.x is fiatalabb mint az XP.
        Hozzászólás: A sudo beszopatott #2121759
        Vladi
        Felhasználó

          ./off
          Elnéztem egy ujjat. rolleyes.gif

          Hozzászólás: A sudo beszopatott #2121757
          Vladi
          Felhasználó

            Khmm…

            Van jelszava! Véletlenül generált. Ha kitalálod, te vagy az új Houdini. ;D

            Hozzászólás: Partició létrehozása utólag #2121650
            Vladi
            Felhasználó

              Szia!

              Megoldható. De nem véletlenül nem engedi a GParted! Mivel csak a fájlrendszerbe be nem csatolt partíciókat tudsz módosítani.
              Most akkor csak egy partíciód van?

              Ezt most csak „kívülről” tudod megoldani. Javaslok egy liveCD-t. 😉
              Pl: GParted live CD 🙂

              De légy körültekintű! Nézd meg most mennyi helyet foglal. Annál többet hagyj meg.

              Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007435
              Vladi
              Felhasználó

                ???

                Hová lettek a hozzászólások 470-473ig? Már megint…

                Hozzászólás: Beryl telepítése #2103405
                Vladi
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Nekem is majdnem ugyan azt írja ki, mint neked. 🙂

                  Majdnem:

                  vasy:
                  OpenGL renderer string: RADEON 9600 XT Generic

                  juuzer:
                  OpenGL renderer string: Mesa DRI R300 20060815 TCL

                  Végül is:
                  Csapba sz@rni vagy sz@raba csapni. 21.gif

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Csak, hogy teljesen korrekt legyek:

                    LCoder wrote:

                    Nem a kényelem a nagy úr, hanem a megszokás. Ez a megzsokás pedig onnan jött, hogy az MS nem implementált bizonyos alapvető dolgokat a Win9x-be… sőt, még a DOS-ba sem. Aztán megszokták az userek (hiba!) és utána már kenhették a hajukra az NT többfelhasználós technológiáját, az userek 99%-a nem használja ki.

                    Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxo[HIGHLIGHT=#ff0000]kat[/HIGHLIGHT] akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem [HIGHLIGHT=#ff0000]szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1[/HIGHLIGHT]. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

                    Na erre kérdeztem én:

                    Vladi wrote:
                    Jó. LCoder!

                    Mostmár ne beszélj bele a vakvilágba!! Légyszíves sorol fel a 2007 január óta megjelent diszribúciókat, melyek telepítésnél felajánlják az automatikus bejelentkezést. Legalább ötöt.

                    Külön örülnék, ha olyat találnál, ami a ROOT bejentkezést ajánlja fel.

                    Mivel korrekt választ nem kaptam, válaszolok én:

                    Ubuntu, Mandriva, Fedora, Mepis, Zenwalk. Ezek [HIGHLIGHT=#ff0000]egyike sem[/HIGHLIGHT] ajánlja fel telepítésnél az automatikus beléptetést.
                    SuSE igen.
                    Debian is (ezek szerint) de az meg [HIGHLIGHT=#ff0000]nem[/HIGHLIGHT] home usereknek szánt rendszer.

                    Egyébként nem az elmúlt 15 percet kérdeztem, hanem az elmúlt 6 hónapot! Szeritem ez a mérvadó. De ubuntu 6.06 sem (Több mint egy év) és Fedora Core 5 sem tesz ilyesmit. (1,5 év) Ezekről biztosan tudom.

                    Baráti jótanács: 🙂
                    Szerintem tölts le egy Ubuntu 7.04-et vagy Fedora 7-et. Próbáld ki. Használd mondjuk 2 hónapig. Aztán gondold át, hogy miket irkálsz. Mivel [HIGHLIGHT=#7030a0]SZVSZ[/HIGHLIGHT] 2-3 évvel ezelőtti a legfrissebb saját élményed linuxról. Így viszont semmi értelme itt vitatkoznod az angyalok szárnyáról. 😉

                    Vladi
                    Felhasználó

                      Csak, hogy teljesen korrekt legyek:

                      LCoder wrote:

                      Nem a kényelem a nagy úr, hanem a megszokás. Ez a megzsokás pedig onnan jött, hogy az MS nem implementált bizonyos alapvető dolgokat a Win9x-be… sőt, még a DOS-ba sem. Aztán megszokták az userek (hiba!) és utána már kenhették a hajukra az NT többfelhasználós technológiáját, az userek 99%-a nem használja ki.

                      Akkor nézd meg a jó kis desktop linuxo[HIGHLIGHT=#ff0000]kat[/HIGHLIGHT] akiknél engedélyezik az automatikus bejelentkezést. Még annyit sem kérdez a rendszer a júzertől mint a windows hanem [HIGHLIGHT=#ff0000]szépen belépteti szó nélkül mint a jó öreg win 3.1[/HIGHLIGHT]. És ez alapjában véve nem rossz dolog ha csak te használod a géped, de mondjuk az alapvető biztonsági megfontolásoknak kissé szembe megy.

                      Na erre kérdeztem én:

                      Vladi wrote:
                      Jó. LCoder!

                      Mostmár ne beszélj bele a vakvilágba!! Légyszíves sorol fel a 2007 január óta megjelent diszribúciókat, melyek telepítésnél felajánlják az automatikus bejelentkezést. Legalább ötöt.

                      Külön örülnék, ha olyat találnál, ami a ROOT bejentkezést ajánlja fel.

                      Mivel korrekt választ nem kaptam, válaszolok én:

                      Ubuntu, Mandriva, Fedora, Mepis, Zenwalk. Ezek [HIGHLIGHT=#ff0000]egyike sem[/HIGHLIGHT] ajánlja fel telepítésnél az automatikus beléptetést.
                      SuSE igen.
                      Debian is (ezek szerint) de az meg [HIGHLIGHT=#ff0000]nem[/HIGHLIGHT] home usereknek szánt rendszer.

                      Egyébként nem az elmúlt 15 percet kérdeztem, hanem az elmúlt 6 hónapot! Szeritem ez a mérvadó. De ubuntu 6.06 sem (Több mint egy év) és Fedora Core 5 sem tesz ilyesmit. (1,5 év) Ezekről biztosan tudom.

                      Baráti jótanács: 🙂
                      Szerintem tölts le egy Ubuntu 7.04-et vagy Fedora 7-et. Próbáld ki. Használd mondjuk 2 hónapig. Aztán gondold át, hogy miket irkálsz. Mivel [HIGHLIGHT=#7030a0]SZVSZ[/HIGHLIGHT] 2-3 évvel ezelőtti a legfrissebb saját élményed linuxról. Így viszont semmi értelme itt vitatkoznod az angyalok szárnyáról. 😉

                      Vladi
                      Felhasználó

                        Jó. LCoder!

                        Mostmár ne beszélj bele a vakvilágba!! Légyszíves sorol fel a 2007 január óta megjelent diszribúciókat, melyek telepítésnél felajánlják az automatikus bejelentkezést. Legalább ötöt.

                        Külön örülnék, ha olyat találnál, ami a ROOT bejentkezést ajánlja fel.

                      10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 2,068