Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Vladi
    Felhasználó

      Tényleg szívás. Igaza van LCodernek:

      Code:
      [oleg@localhost ~]su -c ‘yum install szalamis-gombas-pizza’
      jelszó:
      Loading „installonlyn” plugin
      Setting up Install Process
      Setting up repositories
      Reading repository metadata in from local files
      Parsing package install arguments
      No Match for argument: szalamis-gombas-pizza
      Nothing to do
      [oleg@localhost ~]

      Nincs mit tenni. 🙁

      ;D ;D

      Vladi
      Felhasználó

        Tényleg szívás. Igaza van LCodernek:

        Code:
        [oleg@localhost ~]su -c ‘yum install szalamis-gombas-pizza’
        jelszó:
        Loading „installonlyn” plugin
        Setting up Install Process
        Setting up repositories
        Reading repository metadata in from local files
        Parsing package install arguments
        No Match for argument: szalamis-gombas-pizza
        Nothing to do
        [oleg@localhost ~]

        Nincs mit tenni. 🙁

        ;D ;D

        Vladi
        Felhasználó

          Már megint nem látom a fától az erdőt… rolleyes.gif

          Petya! Te meg mit művelsz? Honnan vetted ezt a leírást? Nem is nézed meg / gondolod át, hogy mit csinálsz?

          xmms-mp3-1.2.10-9.1.1.fc3.fr.i386.rpm

          Mellesleg azért pakoltuk tele ezt a topikot leírásokkal, hogy azokat tessék használni. Mert megbízhatóak.

          Vladi
          Felhasználó

            Már megint nem látom a fától az erdőt… rolleyes.gif

            Petya! Te meg mit művelsz? Honnan vetted ezt a leírást? Nem is nézed meg / gondolod át, hogy mit csinálsz?

            xmms-mp3-1.2.10-9.1.1.fc3.fr.i386.rpm

            Mellesleg azért pakoltuk tele ezt a topikot leírásokkal, hogy azokat tessék használni. Mert megbízhatóak.

            Vladi
            Felhasználó

              Szevasz!

              Eddig volt mp3-ad. Mit műveltél vele? ;D Amúgy meg jól megbonyolítottad, már nem azért.
              Inkább ezt a leírást kövesd:
              http://fedorasolved.org/multimedia-solutions/xmms-yum-livna/?searchterm=mp3

              Azért nem ártana valami hibaüzenetet küldened! A nélkül csak tippelni tudok:
              összekeverted a repokat! A fresh rpm-es xmms-mp3 nem illik a valahonnan származó xmmshez. Szerintem. De csak tipp.

              Ha talált, süllyedt, akkor javaslom ne keverd a külső repokat. Tehát vagy livna, vagy freshrpm.
              (Illetve keverheted, csak akkor figyelj oda, hogy honnan teszel fel csomagot. A függőség is onnan származzon! Frissítésnél ez pláne macerás.)

              Vladi
              Felhasználó

                Szevasz!

                Eddig volt mp3-ad. Mit műveltél vele? ;D Amúgy meg jól megbonyolítottad, már nem azért.
                Inkább ezt a leírást kövesd:
                http://fedorasolved.org/multimedia-solutions/xmms-yum-livna/?searchterm=mp3

                Azért nem ártana valami hibaüzenetet küldened! A nélkül csak tippelni tudok:
                összekeverted a repokat! A fresh rpm-es xmms-mp3 nem illik a valahonnan származó xmmshez. Szerintem. De csak tipp.

                Ha talált, süllyedt, akkor javaslom ne keverd a külső repokat. Tehát vagy livna, vagy freshrpm.
                (Illetve keverheted, csak akkor figyelj oda, hogy honnan teszel fel csomagot. A függőség is onnan származzon! Frissítésnél ez pláne macerás.)

                Vladi
                Felhasználó

                  Sajnos újabb rossz hír az Ati videokártyával rendelkező Fedora 7 használóknak:

                  Az fglrx 8.38 ugyan megjelent pár napja, de az ismert bugot – miszerint nem hajlandó működni a Fedora 7-hez csomagolt xorggal – nem javították benne. Talán a következő verzió.* Mindenesetre bekerült a livna-testing repoba.

                  Addig marad a vesa, vagy az xorg „bütykölés”. Esetleg az aktuális xorgos radeon driver használható X850-es típusig.

                  Ez utóbbival kapcsolatban viszont jó hír, hogy nemrég elkészült az R500-as sorozatú chipre épülő kártyák nyílt forrású radeon driverének első kiadása. Ez még ugyan nem stabil, de a Fedora fejlesztői már tesztelik és elképzelhető, hogy már a 7-es kiadásba is bekerül. Ha minden igaz ezzel már megoldható lesz az x1000-es sorozat 2D-s használata. 🙂
                  Bár szerintem még hosszú út vezet odáig. 🙁

                  Itt tart most az ati&F7 saga. Majd csak lesz fény az alagút végén.
                  (PL: megnyitják az fglrx forráskódját. :P)

                  ./off
                  *
                  Az, következő verzió, vagy az az utáni, esetleg soha. Torkig vagyok az Atisok t.öketlenkedésével. Végeztem a szemetükkel, veszek egy nVidia kártyót. ;D

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Sajnos újabb rossz hír az Ati videokártyával rendelkező Fedora 7 használóknak:

                    Az fglrx 8.38 ugyan megjelent pár napja, de az ismert bugot – miszerint nem hajlandó működni a Fedora 7-hez csomagolt xorggal – nem javították benne. Talán a következő verzió.* Mindenesetre bekerült a livna-testing repoba.

                    Addig marad a vesa, vagy az xorg „bütykölés”. Esetleg az aktuális xorgos radeon driver használható X850-es típusig.

                    Ez utóbbival kapcsolatban viszont jó hír, hogy nemrég elkészült az R500-as sorozatú chipre épülő kártyák nyílt forrású radeon driverének első kiadása. Ez még ugyan nem stabil, de a Fedora fejlesztői már tesztelik és elképzelhető, hogy már a 7-es kiadásba is bekerül. Ha minden igaz ezzel már megoldható lesz az x1000-es sorozat 2D-s használata. 🙂
                    Bár szerintem még hosszú út vezet odáig. 🙁

                    Itt tart most az ati&F7 saga. Majd csak lesz fény az alagút végén.
                    (PL: megnyitják az fglrx forráskódját. :P)

                    ./off
                    *
                    Az, következő verzió, vagy az az utáni, esetleg soha. Torkig vagyok az Atisok t.öketlenkedésével. Végeztem a szemetükkel, veszek egy nVidia kártyót. ;D

                    Vladi
                    Felhasználó

                      Pizzát ugye nehéz lemásolni. 😀 Viszont a haveroknak még süthet néha, ha buli van. (Nekem is van szakács haverom. ;D)

                      Vladi
                      Felhasználó

                        Pizzát ugye nehéz lemásolni. 😀 Viszont a haveroknak még süthet néha, ha buli van. (Nekem is van szakács haverom. ;D)

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 2,068