Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-30-11:50 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118328
Tényleg szívás. Igaza van LCodernek:
Code:[oleg@localhost ~]su -c ‘yum install szalamis-gombas-pizza’
jelszó:
Loading „installonlyn” plugin
Setting up Install Process
Setting up repositories
Reading repository metadata in from local files
Parsing package install arguments
No Match for argument: szalamis-gombas-pizza
Nothing to do
[oleg@localhost ~]Nincs mit tenni. 🙁
;D ;D
2007-06-30-11:50 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118329Tényleg szívás. Igaza van LCodernek:
Code:[oleg@localhost ~]su -c ‘yum install szalamis-gombas-pizza’
jelszó:
Loading „installonlyn” plugin
Setting up Install Process
Setting up repositories
Reading repository metadata in from local files
Parsing package install arguments
No Match for argument: szalamis-gombas-pizza
Nothing to do
[oleg@localhost ~]Nincs mit tenni. 🙁
;D ;D
Már megint nem látom a fától az erdőt…

Petya! Te meg mit művelsz? Honnan vetted ezt a leírást? Nem is nézed meg / gondolod át, hogy mit csinálsz?
xmms-mp3-1.2.10-9.1.1.fc3.fr.i386.rpm
Mellesleg azért pakoltuk tele ezt a topikot leírásokkal, hogy azokat tessék használni. Mert megbízhatóak.
Már megint nem látom a fától az erdőt…

Petya! Te meg mit művelsz? Honnan vetted ezt a leírást? Nem is nézed meg / gondolod át, hogy mit csinálsz?
xmms-mp3-1.2.10-9.1.1.fc3.fr.i386.rpm
Mellesleg azért pakoltuk tele ezt a topikot leírásokkal, hogy azokat tessék használni. Mert megbízhatóak.
Szevasz!
Eddig volt mp3-ad. Mit műveltél vele? ;D Amúgy meg jól megbonyolítottad, már nem azért.
Inkább ezt a leírást kövesd:
http://fedorasolved.org/multimedia-solutions/xmms-yum-livna/?searchterm=mp3Azért nem ártana valami hibaüzenetet küldened! A nélkül csak tippelni tudok:
összekeverted a repokat! A fresh rpm-es xmms-mp3 nem illik a valahonnan származó xmmshez. Szerintem. De csak tipp.Ha talált, süllyedt, akkor javaslom ne keverd a külső repokat. Tehát vagy livna, vagy freshrpm.
(Illetve keverheted, csak akkor figyelj oda, hogy honnan teszel fel csomagot. A függőség is onnan származzon! Frissítésnél ez pláne macerás.)Szevasz!
Eddig volt mp3-ad. Mit műveltél vele? ;D Amúgy meg jól megbonyolítottad, már nem azért.
Inkább ezt a leírást kövesd:
http://fedorasolved.org/multimedia-solutions/xmms-yum-livna/?searchterm=mp3Azért nem ártana valami hibaüzenetet küldened! A nélkül csak tippelni tudok:
összekeverted a repokat! A fresh rpm-es xmms-mp3 nem illik a valahonnan származó xmmshez. Szerintem. De csak tipp.Ha talált, süllyedt, akkor javaslom ne keverd a külső repokat. Tehát vagy livna, vagy freshrpm.
(Illetve keverheted, csak akkor figyelj oda, hogy honnan teszel fel csomagot. A függőség is onnan származzon! Frissítésnél ez pláne macerás.)Sajnos újabb rossz hír az Ati videokártyával rendelkező Fedora 7 használóknak:
Az fglrx 8.38 ugyan megjelent pár napja, de az ismert bugot – miszerint nem hajlandó működni a Fedora 7-hez csomagolt xorggal – nem javították benne. Talán a következő verzió.* Mindenesetre bekerült a livna-testing repoba.
Addig marad a vesa, vagy az xorg „bütykölés”. Esetleg az aktuális xorgos radeon driver használható X850-es típusig.
Ez utóbbival kapcsolatban viszont jó hír, hogy nemrég elkészült az R500-as sorozatú chipre épülő kártyák nyílt forrású radeon driverének első kiadása. Ez még ugyan nem stabil, de a Fedora fejlesztői már tesztelik és elképzelhető, hogy már a 7-es kiadásba is bekerül. Ha minden igaz ezzel már megoldható lesz az x1000-es sorozat 2D-s használata. 🙂
Bár szerintem még hosszú út vezet odáig. 🙁Itt tart most az ati&F7 saga. Majd csak lesz fény az alagút végén.
(PL: megnyitják az fglrx forráskódját. :P)./off
*
Az, következő verzió, vagy az az utáni, esetleg soha. Torkig vagyok az Atisok t.öketlenkedésével. Végeztem a szemetükkel, veszek egy nVidia kártyót. ;DSajnos újabb rossz hír az Ati videokártyával rendelkező Fedora 7 használóknak:
Az fglrx 8.38 ugyan megjelent pár napja, de az ismert bugot – miszerint nem hajlandó működni a Fedora 7-hez csomagolt xorggal – nem javították benne. Talán a következő verzió.* Mindenesetre bekerült a livna-testing repoba.
Addig marad a vesa, vagy az xorg „bütykölés”. Esetleg az aktuális xorgos radeon driver használható X850-es típusig.
Ez utóbbival kapcsolatban viszont jó hír, hogy nemrég elkészült az R500-as sorozatú chipre épülő kártyák nyílt forrású radeon driverének első kiadása. Ez még ugyan nem stabil, de a Fedora fejlesztői már tesztelik és elképzelhető, hogy már a 7-es kiadásba is bekerül. Ha minden igaz ezzel már megoldható lesz az x1000-es sorozat 2D-s használata. 🙂
Bár szerintem még hosszú út vezet odáig. 🙁Itt tart most az ati&F7 saga. Majd csak lesz fény az alagút végén.
(PL: megnyitják az fglrx forráskódját. :P)./off
*
Az, következő verzió, vagy az az utáni, esetleg soha. Torkig vagyok az Atisok t.öketlenkedésével. Végeztem a szemetükkel, veszek egy nVidia kártyót. ;D2007-06-29-20:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118266Pizzát ugye nehéz lemásolni. 😀 Viszont a haveroknak még süthet néha, ha buli van. (Nekem is van szakács haverom. ;D)
2007-06-29-20:24 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118267Pizzát ugye nehéz lemásolni. 😀 Viszont a haveroknak még süthet néha, ha buli van. (Nekem is van szakács haverom. ;D)
-
SzerzőBejegyzés
