Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gond az openarénával #2121197
    Vladi
    Felhasználó

      Igaz, már nem használok uhut, de ezt vehetitek felhasználói visszajelzésnek. ;D
      Szóval a következő kiadásban már benne lesz. (új kernel, quake „támogatás”)
      Az mikor várható? Vagy ez még titok?rolleyes.gif

      Hozzászólás: Gond az openarénával #2121194
      Vladi
      Felhasználó

        Részben értem. Nem ismerem az uhu fejlesztési szokásait, ezért kérdeztem a kernel frissítést.
        Ezek szerint még a 2.6.17-et használják, de a 2.6.20-al már megoldható lenne a dolog.
        Nameg a pacheddel. Azt te írtad? (na ezt nem értettem egészen. :))

        Vagyis ebbe a kiadásba már biztosan nem kerülnek bele a módosítások? Esetleg a következőbe?

        Bocs, hogy itt értetlenkedek. rolleyes.gif

        Hozzászólás: Gond az openarénával #2121192
        Vladi
        Felhasználó

          mmp Matyi!

          Ha jól értem, akkor az uhu kernelt forgattad újra saját konfig alapján egy peccsel?! Már ha jól értem.
          Nem tudnád jelezni az uhu fejlesztőinek, hogy vegyék figyelembe ezeket a módosításokat a következő kernelfirssítésnél? Nagyon sokan szívnak a quake alapú játékokkal uhu2 alatt. 🙁
          Te mégiscsak a csomagoló csapat tagja vagy, így közelebb állsz a fejlesztőkhöz.:)
          Megoldható?

          Hozzászólás: Gond az openarénával #2121190
          Vladi
          Felhasználó

            Mikor telepít uhu2 q3 alap játék, figyel, mert uhu 2 hisztis. Esetleg próbál mmp saját kernel
            vagy olvas mások ötleteit.
            kiss.gif

            Vladi
            Felhasználó

              Jajj, jajj. LCoder, LCoder…
              :

              LCoder wrote:
              Pedig ezek érdekes kérdések. Miért is fejleszt ingyen open-source-et egy programozó ha pénzért is fejleszthet ? A hírnevet szokták emlegetni, erre válasz a Mozilla programfejlesztők listája – ez a „hírnév” a mezei foss fejlesztő számára nem igazán létezik. Győzike nevét mindenki ismeri, a Firefox fejlesztői nevét pedig max. az a pár ember aki vele együtt fejleszt.

              Látod ez a Te nagy bajod. Nem bírod megérteni, egyesek miért dolgoznak ingyen. Vannak ugyan érveid (hírnév, kereset) de ezek nem fedik le teljesen a valóságot.
              szövesz erről szólnak a topikjaid és nem másról. Próbálsz gyártani indokokat faramuci módon. De azokat csak magadnak. Aztán megpróbálod nekünk is eladni.
              Megnyugtatlak: mi értjük. 🙂

              Tudod vannak emberek, akik önkéntesként dolgoznak szociális szférában, vannak zenekarok, akik ingyen adnak koncertet, emberek akik vért adnak (én is), és most erősen kapaszkodj meg:
              vannak programozók, akik a közösség javára kódolnak. (Persze a hírnév, kereset dolgok is belejátszanak, de attól még ez a kijelentés megáll.)

              Ami meg a médialejátszó elmeroggyanásodat illeti:
              RedHat, Fedora, Ubuntu – talán még a SuSE is, de ebben erősíts meg Macskajancsi – mplayer, és multimédia codec nélkül kerül az iso-ra. Innentől kezdve erről fecsegni: öngól. 😉

              Vladi
              Felhasználó

                Jajj, jajj. LCoder, LCoder…
                :

                LCoder wrote:
                Pedig ezek érdekes kérdések. Miért is fejleszt ingyen open-source-et egy programozó ha pénzért is fejleszthet ? A hírnevet szokták emlegetni, erre válasz a Mozilla programfejlesztők listája – ez a „hírnév” a mezei foss fejlesztő számára nem igazán létezik. Győzike nevét mindenki ismeri, a Firefox fejlesztői nevét pedig max. az a pár ember aki vele együtt fejleszt.

                Látod ez a Te nagy bajod. Nem bírod megérteni, egyesek miért dolgoznak ingyen. Vannak ugyan érveid (hírnév, kereset) de ezek nem fedik le teljesen a valóságot.
                szövesz erről szólnak a topikjaid és nem másról. Próbálsz gyártani indokokat faramuci módon. De azokat csak magadnak. Aztán megpróbálod nekünk is eladni.
                Megnyugtatlak: mi értjük. 🙂

                Tudod vannak emberek, akik önkéntesként dolgoznak szociális szférában, vannak zenekarok, akik ingyen adnak koncertet, emberek akik vért adnak (én is), és most erősen kapaszkodj meg:
                vannak programozók, akik a közösség javára kódolnak. (Persze a hírnév, kereset dolgok is belejátszanak, de attól még ez a kijelentés megáll.)

                Ami meg a médialejátszó elmeroggyanásodat illeti:
                RedHat, Fedora, Ubuntu – talán még a SuSE is, de ebben erősíts meg Macskajancsi – mplayer, és multimédia codec nélkül kerül az iso-ra. Innentől kezdve erről fecsegni: öngól. 😉

                Hozzászólás: WindowsFórum.hu #2121083
                Vladi
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Vladi wrote:
                  – Mindenki láthatja, őt ki szűri éppen.
                  Kérlek ezen gondolkozzatok el kicsit. 🙂

                  Nem jó: a hosszú listától nem látnám az offtopikokat.

                  Azt nem is mondtam, hogy mindenkinek a profil lapján lenne a lista.

                  kisbetu, Te meg ne reménykedj, mostanában be kell érned a harmadik hellyel hej!
                  De ha nem vigyázol lehet az negyedik is. kiss.gif

                  Hozzászólás: WindowsFórum.hu #2121081
                  Vladi
                  Felhasználó
                    majorlacko wrote:
                    When in Rome, do as the romans do.

                    Ezt ismerem:
                    „Ha meglátogatsz egy várost, ahol a borjút imádják, kaszálj füvet és etesd meg.”
                    🙂

                    MBence írt egy érdekeset: troll szűrő. Első ránézésre ostoba tréfának tűnt, másodikra már érdekes lehetőségnek.
                    Ezt szerintem alkalmazhatnánk, persze értelmes határok között.
                    Pl:
                    – Mindenki max 2 ember hozzászólásait szűrheti magának. (Talán nem lesz érthetetlen a fórum.)
                    – Mindenki láthatja, őt ki szűri éppen. (Láthatja az „ellenszenv indexét” és hátha észbe kap. Esetleg priviben beszél az illetőkkel és megértheti miért haragszanak rá.)

                    Ötletbörze. rolleyes.gif

                    Kérlek ezen gondolkozzatok el kicsit. 🙂

                    Hozzászólás: Kezdõ kérdés: Mandriva vs ATI vs 3D #2055410
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Gyors kérdés – rossz előérzet miatt: Mi az x és az fglrx verziószáma, amit telepíteni szeretnél?

                      Hozzászólás: torrent #2101752
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Végre csináltak egy kis dokumentációt:
                        http://wiki.qbittorrent.org/
                        Hasznos olvasmány. 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,068