Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Vladi
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Lehet, hogy én tudom rosszul, de a bekapcsológomb nem csak arra szolgál, hogy két tüskét rövidre zárjon (manapság csak egy pillanatra)? Ezzel kapja meg az alaplap a jelet, hogy valamit csinálnia kell. Hogy lehet ezt fordítva bekötni? A hdd-led-et még értem (az enyémet (is) fordítva kötötték be), de ezt?

      Nem értek annyira az elektronikához, de ennek két tűje van. Aszem egy + és egy föld. ???
      De biztosan fordítva volt. Elmondom mi történt:
      Adtak hozzá egy 300 w-os tápot. Azzal elindult. Felelepűlt a win és a linux is. A linux nem volt hajlandó elindítani a graf felületet. A windows elindult, de az ati driver feltelepítése után rendre elkékhalálozott.** Hmm… Lehet kevés neki a táp. Vettem bele egy 400 w-osat. Azzal be sem tudtam kapcsolni. ??? 🙁 (Csak „hümmentett” egyet és kész.)
      Vissza a 300-as. Azzal megy. (Agyvérzés kerülgetett.) Boltba vissza tápcsere egy 480asra. Azzal sem indul. A 300-assal még mindig. Na itt lett elegem, és szétszedtem az egészet,* majd az alaplap leírás alapján összeraktam: és lőn világosság, elindult a nagyobb táppal. A grafikus driver is.
      Na akkor megfogadtam; ha még egyszer gépet veszek azt 30 apró színes dobozban kérem. 🙂

      * Tisztán emlékszem, hogy a bekapcsoló gomb bekötését nézegettem, és a leíráshoz képest fordítva volt.
      **Valószínűleg azért, mert a kártya hirtelen nagy feszültséget akart felvenni.
      ***Persze ez a „játék” kivégezte az alaplapi hangot. 🙁

      Vladi
      Felhasználó

        Szia vargadanis!

        Néhány jó tanácsom lenne a számodra. Ha értesz a gépekhez annyira, hogy össze tudot egyedül rakni, válaszd ezt a lehetőséget. A rossz tapasztalat beszél belőlem.
        [Vadonat új, csillogó-villogó gépemhez 3 napig próbálgattam a tápokat, mire rájöttem, hogy a bugyuta számgépboltos fordítva kötötte be a bekapcsoló gombot.]
        Így könnyebb hibát keresni később.

        A másik:
        amennyire csak lehet, ellenőrizd az alaplap méretit, fizikai felépítését. Ez nagyon fontos lehet a későbbiekben, ha valamilyen kártyát akarsz még bele rakni.
        [Megint csak a rossz tapasztalat beszél belőlem. Abit kn8-as lapommal jócskán megszívtam. Van benne 3 pci slot. Ebből az egyik kihúzva, mert belelóg a videokártya hűtő. Az utolsó is kihúzva, mert a kiegészítő tápcsati, meg a bazi nagy kondenzátorok miatt semmi nem fér oda. A videokártyám meg elkezdett melegedni. Szívás. Most hova tegyem a hangkártyámat. De, hogy mia fészkes fenének tettek rá 3 1*es pcex csatolót, a mai napig nem értem.]
        Ezért mondom, jól figyeld meg a kiszemelt alaplap elrendezését.

        Egyébként szerintem – már megint idióta vagyok: SZVSZ – egy jól összeválogatott géppel elvagy akár 5 évig is. Ha nagyon okos és előrelátó vagy tovább is. A 3 év elavulás ellenére is.
        Az egy G ram szerintem is jobb ötlet, mint a 8000-es sorozat. 😉

        ./off

        Kicsi elmerengés/bosszankodás részemről:
        A régi soket A foglalatokba mennyi mindent lehetett belerakni! Egy 600 mhz-es durontól egészen a 3200+os athlonig. Meddig gyártották, 5 évig?
        Most meg az s939-es lapok 1,5-2 év alatt teljesen eltűntek. Minek ez a nagy kapkodás? Jó tudom a pénzért, de akkor is hatalmas szívatás, átb@szás. 🙁

        Vladi
        Felhasználó

          Szia vargadanis!

          Néhány jó tanácsom lenne a számodra. Ha értesz a gépekhez annyira, hogy össze tudot egyedül rakni, válaszd ezt a lehetőséget. A rossz tapasztalat beszél belőlem.
          [Vadonat új, csillogó-villogó gépemhez 3 napig próbálgattam a tápokat, mire rájöttem, hogy a bugyuta számgépboltos fordítva kötötte be a bekapcsoló gombot.]
          Így könnyebb hibát keresni később.

          A másik:
          amennyire csak lehet, ellenőrizd az alaplap méretit, fizikai felépítését. Ez nagyon fontos lehet a későbbiekben, ha valamilyen kártyát akarsz még bele rakni.
          [Megint csak a rossz tapasztalat beszél belőlem. Abit kn8-as lapommal jócskán megszívtam. Van benne 3 pci slot. Ebből az egyik kihúzva, mert belelóg a videokártya hűtő. Az utolsó is kihúzva, mert a kiegészítő tápcsati, meg a bazi nagy kondenzátorok miatt semmi nem fér oda. A videokártyám meg elkezdett melegedni. Szívás. Most hova tegyem a hangkártyámat. De, hogy mia fészkes fenének tettek rá 3 1*es pcex csatolót, a mai napig nem értem.]
          Ezért mondom, jól figyeld meg a kiszemelt alaplap elrendezését.

          Egyébként szerintem – már megint idióta vagyok: SZVSZ – egy jól összeválogatott géppel elvagy akár 5 évig is. Ha nagyon okos és előrelátó vagy tovább is. A 3 év elavulás ellenére is.
          Az egy G ram szerintem is jobb ötlet, mint a 8000-es sorozat. 😉

          ./off

          Kicsi elmerengés/bosszankodás részemről:
          A régi soket A foglalatokba mennyi mindent lehetett belerakni! Egy 600 mhz-es durontól egészen a 3200+os athlonig. Meddig gyártották, 5 évig?
          Most meg az s939-es lapok 1,5-2 év alatt teljesen eltűntek. Minek ez a nagy kapkodás? Jó tudom a pénzért, de akkor is hatalmas szívatás, átb@szás. 🙁

          Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119635
          Vladi
          Felhasználó

            Igaz, hogy UHU, de tanuláshoz kiváló, és magyar:
            https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal

            😉

            Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119636
            Vladi
            Felhasználó

              Igaz, hogy UHU, de tanuláshoz kiváló, és magyar:
              https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal

              😉

              Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119781
              Vladi
              Felhasználó

                Egy: Wow, CoD egészen biztos megoldható linux alatt. 3D: Tanulmányozd át alaposan a fórumo amit MajorosAndas linkelt.
                Hasznos. Ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan.

                Kettő:
                Ezt nem egészen értem. Melyik listában volt ati? Milyen kártyád van?

                Jah, még valami: most már tudod, hogyan kell X-et beállítani konzolból. Legközelebb, ha ilyen van, nem kell resetelni elég a Ctrl + Alt + Backspace. Ez a grafikus felületet indítja újra.

                Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119782
                Vladi
                Felhasználó

                  Egy: Wow, CoD egészen biztos megoldható linux alatt. 3D: Tanulmányozd át alaposan a fórumo amit MajorosAndas linkelt.
                  Hasznos. Ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan.

                  Kettő:
                  Ezt nem egészen értem. Melyik listában volt ati? Milyen kártyád van?

                  Jah, még valami: most már tudod, hogyan kell X-et beállítani konzolból. Legközelebb, ha ilyen van, nem kell resetelni elég a Ctrl + Alt + Backspace. Ez a grafikus felületet indítja újra.

                  Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119777
                  Vladi
                  Felhasználó

                    Kedves írás. 🙂

                    Kezdem a végén:
                    Most sem ati dirvert használsz. Az az fglrx volt. Így hívják a linuxos ati drivert. 😉 Most vasa megy. Persze ha nem akarsz 3D-t, akkor az is megteszi.

                    „A listában ATI helyett még mindig fglrx volt… elkeseredésemben rányomtam egy szimpire: vesa. végigpörgettem, tulajdonképpen végig csak entert nyomtam.. Aztán bebootolt a rendszer és voilá!”

                    Persze, mert az xorg általában jól ismeri fel az eszközöket.

                    „Valami parancsal root jogokat fettem fel.”

                    Persze, a sudo paranccsal. Ami a Superuser Do rövidítése. Ubuntuban le van tiltva a root user, helyette van a sudo.

                    „root jogokat fettem fel.”
                    Itt:
                    „sudo gedit /etc/X11/xorg.conf”

                    „Ui.: //nemtudom, hogy ez segített-e még, de bent maradt a cd. Legalsó menüpontban ott volt, hogy bootolás az első merevlemezről vagy valami ilyesmi és úgy indítottam.. //”

                    Nincs nagy jelentősége, így is úgy is az első vinyóról kezd bootolni.

                    🙂

                    ./off
                    Ha az avatar fotó téged ábrázol, a jövőben keress nyugodtan priviben a problémáiddal. ;D

                    Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119778
                    Vladi
                    Felhasználó

                      Kedves írás. 🙂

                      Kezdem a végén:
                      Most sem ati dirvert használsz. Az az fglrx volt. Így hívják a linuxos ati drivert. 😉 Most vasa megy. Persze ha nem akarsz 3D-t, akkor az is megteszi.

                      „A listában ATI helyett még mindig fglrx volt… elkeseredésemben rányomtam egy szimpire: vesa. végigpörgettem, tulajdonképpen végig csak entert nyomtam.. Aztán bebootolt a rendszer és voilá!”

                      Persze, mert az xorg általában jól ismeri fel az eszközöket.

                      „Valami parancsal root jogokat fettem fel.”

                      Persze, a sudo paranccsal. Ami a Superuser Do rövidítése. Ubuntuban le van tiltva a root user, helyette van a sudo.

                      „root jogokat fettem fel.”
                      Itt:
                      „sudo gedit /etc/X11/xorg.conf”

                      „Ui.: //nemtudom, hogy ez segített-e még, de bent maradt a cd. Legalsó menüpontban ott volt, hogy bootolás az első merevlemezről vagy valami ilyesmi és úgy indítottam.. //”

                      Nincs nagy jelentősége, így is úgy is az első vinyóról kezd bootolni.

                      🙂

                      ./off
                      Ha az avatar fotó téged ábrázol, a jövőben keress nyugodtan priviben a problémáiddal. ;D

                      Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119627
                      Vladi
                      Felhasználó

                        Tőlem telepítgethet vasy módjára, amennyit csak akar. De szerintem a telepítés része a legkönnyebb. Nevezett disztrókban pl: igen-igen-ok.

                        De ha mindig csak újratelepít, sose tanulja meg használni, hibát keresni és elhárítani.
                        Nameg nem fogja megtapasztalni a linuxszal járó előnyöket. Akkor meg minek kezd bele?
                        A lényeg tényleg ez:

                        lada2105 wrote:
                        a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert.

                        Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.

                        🙂

                        ./off

                        Egyébként beismerem: én magam is raktam újra Fedorát. De akkor azért, mert sikerült annyira elkúrnyi, hogy időben hamarabb megvolt az újratelepítés, beállítás, mint a sok hiba kigyomlálása. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 2,068