Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:Lehet, hogy én tudom rosszul, de a bekapcsológomb nem csak arra szolgál, hogy két tüskét rövidre zárjon (manapság csak egy pillanatra)? Ezzel kapja meg az alaplap a jelet, hogy valamit csinálnia kell. Hogy lehet ezt fordítva bekötni? A hdd-led-et még értem (az enyémet (is) fordítva kötötték be), de ezt?
Nem értek annyira az elektronikához, de ennek két tűje van. Aszem egy + és egy föld. ???
De biztosan fordítva volt. Elmondom mi történt:
Adtak hozzá egy 300 w-os tápot. Azzal elindult. Felelepűlt a win és a linux is. A linux nem volt hajlandó elindítani a graf felületet. A windows elindult, de az ati driver feltelepítése után rendre elkékhalálozott.** Hmm… Lehet kevés neki a táp. Vettem bele egy 400 w-osat. Azzal be sem tudtam kapcsolni. ??? 🙁 (Csak „hümmentett” egyet és kész.)
Vissza a 300-as. Azzal megy. (Agyvérzés kerülgetett.) Boltba vissza tápcsere egy 480asra. Azzal sem indul. A 300-assal még mindig. Na itt lett elegem, és szétszedtem az egészet,* majd az alaplap leírás alapján összeraktam: és lőn világosság, elindult a nagyobb táppal. A grafikus driver is.
Na akkor megfogadtam; ha még egyszer gépet veszek azt 30 apró színes dobozban kérem. 🙂* Tisztán emlékszem, hogy a bekapcsoló gomb bekötését nézegettem, és a leíráshoz képest fordítva volt.
**Valószínűleg azért, mert a kártya hirtelen nagy feszültséget akart felvenni.
***Persze ez a „játék” kivégezte az alaplapi hangot. 🙁Szia vargadanis!
Néhány jó tanácsom lenne a számodra. Ha értesz a gépekhez annyira, hogy össze tudot egyedül rakni, válaszd ezt a lehetőséget. A rossz tapasztalat beszél belőlem.
[Vadonat új, csillogó-villogó gépemhez 3 napig próbálgattam a tápokat, mire rájöttem, hogy a bugyuta számgépboltos fordítva kötötte be a bekapcsoló gombot.]
Így könnyebb hibát keresni később.A másik:
amennyire csak lehet, ellenőrizd az alaplap méretit, fizikai felépítését. Ez nagyon fontos lehet a későbbiekben, ha valamilyen kártyát akarsz még bele rakni.
[Megint csak a rossz tapasztalat beszél belőlem. Abit kn8-as lapommal jócskán megszívtam. Van benne 3 pci slot. Ebből az egyik kihúzva, mert belelóg a videokártya hűtő. Az utolsó is kihúzva, mert a kiegészítő tápcsati, meg a bazi nagy kondenzátorok miatt semmi nem fér oda. A videokártyám meg elkezdett melegedni. Szívás. Most hova tegyem a hangkártyámat. De, hogy mia fészkes fenének tettek rá 3 1*es pcex csatolót, a mai napig nem értem.]
Ezért mondom, jól figyeld meg a kiszemelt alaplap elrendezését.Egyébként szerintem – már megint idióta vagyok: SZVSZ – egy jól összeválogatott géppel elvagy akár 5 évig is. Ha nagyon okos és előrelátó vagy tovább is. A 3 év elavulás ellenére is.
Az egy G ram szerintem is jobb ötlet, mint a 8000-es sorozat. 😉./off
Kicsi elmerengés/bosszankodás részemről:
A régi soket A foglalatokba mennyi mindent lehetett belerakni! Egy 600 mhz-es durontól egészen a 3200+os athlonig. Meddig gyártották, 5 évig?
Most meg az s939-es lapok 1,5-2 év alatt teljesen eltűntek. Minek ez a nagy kapkodás? Jó tudom a pénzért, de akkor is hatalmas szívatás, átb@szás. 🙁Szia vargadanis!
Néhány jó tanácsom lenne a számodra. Ha értesz a gépekhez annyira, hogy össze tudot egyedül rakni, válaszd ezt a lehetőséget. A rossz tapasztalat beszél belőlem.
[Vadonat új, csillogó-villogó gépemhez 3 napig próbálgattam a tápokat, mire rájöttem, hogy a bugyuta számgépboltos fordítva kötötte be a bekapcsoló gombot.]
Így könnyebb hibát keresni később.A másik:
amennyire csak lehet, ellenőrizd az alaplap méretit, fizikai felépítését. Ez nagyon fontos lehet a későbbiekben, ha valamilyen kártyát akarsz még bele rakni.
[Megint csak a rossz tapasztalat beszél belőlem. Abit kn8-as lapommal jócskán megszívtam. Van benne 3 pci slot. Ebből az egyik kihúzva, mert belelóg a videokártya hűtő. Az utolsó is kihúzva, mert a kiegészítő tápcsati, meg a bazi nagy kondenzátorok miatt semmi nem fér oda. A videokártyám meg elkezdett melegedni. Szívás. Most hova tegyem a hangkártyámat. De, hogy mia fészkes fenének tettek rá 3 1*es pcex csatolót, a mai napig nem értem.]
Ezért mondom, jól figyeld meg a kiszemelt alaplap elrendezését.Egyébként szerintem – már megint idióta vagyok: SZVSZ – egy jól összeválogatott géppel elvagy akár 5 évig is. Ha nagyon okos és előrelátó vagy tovább is. A 3 év elavulás ellenére is.
Az egy G ram szerintem is jobb ötlet, mint a 8000-es sorozat. 😉./off
Kicsi elmerengés/bosszankodás részemről:
A régi soket A foglalatokba mennyi mindent lehetett belerakni! Egy 600 mhz-es durontól egészen a 3200+os athlonig. Meddig gyártották, 5 évig?
Most meg az s939-es lapok 1,5-2 év alatt teljesen eltűntek. Minek ez a nagy kapkodás? Jó tudom a pénzért, de akkor is hatalmas szívatás, átb@szás. 🙁Igaz, hogy UHU, de tanuláshoz kiváló, és magyar:
https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal😉
Igaz, hogy UHU, de tanuláshoz kiváló, és magyar:
https://www.szszi.hu/wiki/AlapOldal😉
Egy: Wow, CoD egészen biztos megoldható linux alatt. 3D: Tanulmányozd át alaposan a fórumo amit MajorosAndas linkelt.
Hasznos. Ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan.Kettő:
Ezt nem egészen értem. Melyik listában volt ati? Milyen kártyád van?Jah, még valami: most már tudod, hogyan kell X-et beállítani konzolból. Legközelebb, ha ilyen van, nem kell resetelni elég a Ctrl + Alt + Backspace. Ez a grafikus felületet indítja újra.
Egy: Wow, CoD egészen biztos megoldható linux alatt. 3D: Tanulmányozd át alaposan a fórumo amit MajorosAndas linkelt.
Hasznos. Ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan.Kettő:
Ezt nem egészen értem. Melyik listában volt ati? Milyen kártyád van?Jah, még valami: most már tudod, hogyan kell X-et beállítani konzolból. Legközelebb, ha ilyen van, nem kell resetelni elég a Ctrl + Alt + Backspace. Ez a grafikus felületet indítja újra.
Kedves írás. 🙂
Kezdem a végén:
Most sem ati dirvert használsz. Az az fglrx volt. Így hívják a linuxos ati drivert. 😉 Most vasa megy. Persze ha nem akarsz 3D-t, akkor az is megteszi.„A listában ATI helyett még mindig fglrx volt… elkeseredésemben rányomtam egy szimpire: vesa. végigpörgettem, tulajdonképpen végig csak entert nyomtam.. Aztán bebootolt a rendszer és voilá!”
Persze, mert az xorg általában jól ismeri fel az eszközöket.
„Valami parancsal root jogokat fettem fel.”
Persze, a sudo paranccsal. Ami a Superuser Do rövidítése. Ubuntuban le van tiltva a root user, helyette van a sudo.
„root jogokat fettem fel.”
Itt:
„sudo gedit /etc/X11/xorg.conf”„Ui.: //nemtudom, hogy ez segített-e még, de bent maradt a cd. Legalsó menüpontban ott volt, hogy bootolás az első merevlemezről vagy valami ilyesmi és úgy indítottam.. //”
Nincs nagy jelentősége, így is úgy is az első vinyóról kezd bootolni.
🙂
./off
Ha az avatar fotó téged ábrázol, a jövőben keress nyugodtan priviben a problémáiddal. ;DKedves írás. 🙂
Kezdem a végén:
Most sem ati dirvert használsz. Az az fglrx volt. Így hívják a linuxos ati drivert. 😉 Most vasa megy. Persze ha nem akarsz 3D-t, akkor az is megteszi.„A listában ATI helyett még mindig fglrx volt… elkeseredésemben rányomtam egy szimpire: vesa. végigpörgettem, tulajdonképpen végig csak entert nyomtam.. Aztán bebootolt a rendszer és voilá!”
Persze, mert az xorg általában jól ismeri fel az eszközöket.
„Valami parancsal root jogokat fettem fel.”
Persze, a sudo paranccsal. Ami a Superuser Do rövidítése. Ubuntuban le van tiltva a root user, helyette van a sudo.
„root jogokat fettem fel.”
Itt:
„sudo gedit /etc/X11/xorg.conf”„Ui.: //nemtudom, hogy ez segített-e még, de bent maradt a cd. Legalsó menüpontban ott volt, hogy bootolás az első merevlemezről vagy valami ilyesmi és úgy indítottam.. //”
Nincs nagy jelentősége, így is úgy is az első vinyóról kezd bootolni.
🙂
./off
Ha az avatar fotó téged ábrázol, a jövőben keress nyugodtan priviben a problémáiddal. ;DTőlem telepítgethet vasy módjára, amennyit csak akar. De szerintem a telepítés része a legkönnyebb. Nevezett disztrókban pl: igen-igen-ok.
De ha mindig csak újratelepít, sose tanulja meg használni, hibát keresni és elhárítani.
Nameg nem fogja megtapasztalni a linuxszal járó előnyöket. Akkor meg minek kezd bele?
A lényeg tényleg ez:lada2105 wrote:a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert.Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.
🙂
./off
Egyébként beismerem: én magam is raktam újra Fedorát. De akkor azért, mert sikerült annyira elkúrnyi, hogy időben hamarabb megvolt az újratelepítés, beállítás, mint a sok hiba kigyomlálása. 🙂
-
SzerzőBejegyzés