Vladi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,068
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119628
    Vladi
    Felhasználó

      Tőlem telepítgethet vasy módjára, amennyit csak akar. De szerintem a telepítés része a legkönnyebb. Nevezett disztrókban pl: igen-igen-ok.

      De ha mindig csak újratelepít, sose tanulja meg használni, hibát keresni és elhárítani.
      Nameg nem fogja megtapasztalni a linuxszal járó előnyöket. Akkor meg minek kezd bele?
      A lényeg tényleg ez:

      lada2105 wrote:
      a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert.

      Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.

      🙂

      ./off

      Egyébként beismerem: én magam is raktam újra Fedorát. De akkor azért, mert sikerült annyira elkúrnyi, hogy időben hamarabb megvolt az újratelepítés, beállítás, mint a sok hiba kigyomlálása. 🙂

      Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119773
      Vladi
      Felhasználó

        Szia!

        Találkoztunk bizony. Ati driver… 🙁

        Sebaj! Ahogy sany is mondta, válts terminálra. (ctrl + alt + F1..2..3..4..5..6 amelyik szimpi.)
        Jelentkezz be, majd szerkeszd az xorg.confot. Erre nano vagy mc is jó.
        Sudoval csináld. Tehát:

        Code:
        sudo mc

        vagy

        Code:
        sudo nano /etc/X11/xorg.conf

        De előtte nézd meg a logot. Keress EE vagy WW kezdető sorokat. Kis szerencsével benne is lesznek a megfelelő frissítési értékek.

        Ezeket állítsd be az xorg.conf-ban.
        Kb itt:

        Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:
        HorizSync 30.0 – 86.0
        VertRefresh 50.0 – 160.0

        A driver pedig:

        Section „Device”
        Identifier „Videocard0”
        Driver „fglrx”

        Ha még mindig nem indul, újra csak mélyterminál, majd mentsd le a logot.
        Másolni cp paranccsal tudsz, pl:

        Code:
        cp /var/log/xorg.0.log /home/usered/

        Utána ide is becsatolhatod, hozzászólás után.
        Hajrá! 🙂

        Hozzászólás: Fekete képernyő – Nem indul a rendszer #2119774
        Vladi
        Felhasználó

          Szia!

          Találkoztunk bizony. Ati driver… 🙁

          Sebaj! Ahogy sany is mondta, válts terminálra. (ctrl + alt + F1..2..3..4..5..6 amelyik szimpi.)
          Jelentkezz be, majd szerkeszd az xorg.confot. Erre nano vagy mc is jó.
          Sudoval csináld. Tehát:

          Code:
          sudo mc

          vagy

          Code:
          sudo nano /etc/X11/xorg.conf

          De előtte nézd meg a logot. Keress EE vagy WW kezdető sorokat. Kis szerencsével benne is lesznek a megfelelő frissítési értékek.

          Ezeket állítsd be az xorg.conf-ban.
          Kb itt:

          Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:
          HorizSync 30.0 – 86.0
          VertRefresh 50.0 – 160.0

          A driver pedig:

          Section „Device”
          Identifier „Videocard0”
          Driver „fglrx”

          Ha még mindig nem indul, újra csak mélyterminál, majd mentsd le a logot.
          Másolni cp paranccsal tudsz, pl:

          Code:
          cp /var/log/xorg.0.log /home/usered/

          Utána ide is becsatolhatod, hozzászólás után.
          Hajrá! 🙂

          Vladi
          Felhasználó

            Egyáltalán nem warez! Azok a játékok többnyire ingyenes, vagy demo verziók. Esetleg gpl.
            Ismerem, az egy nagyon jó oldal. Oda járok időnként demóért. Nem kell ugyanis regelni a töltséhez. 🙂

            Vladi
            Felhasználó

              Egyáltalán nem warez! Azok a játékok többnyire ingyenes, vagy demo verziók. Esetleg gpl.
              Ismerem, az egy nagyon jó oldal. Oda járok időnként demóért. Nem kell ugyanis regelni a töltséhez. 🙂

              Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119621
              Vladi
              Felhasználó

                Szia thege!

                thege wrote:
                Azért próbálkozom meg pár évente a linuxszal mert h hátha az új felylesztéseket már olyan átlag userek mint ÉN képesek kezelni.

                Megnyugodhatsz, az átlag userek képesek kezelni. 🙂 Persze a fejlesztők csak disztrót tudnak fejleszteni, usert nem. Az ránk maradt.. 😛

                thege wrote:
                Az való igaz h semmilyen dokumentációban nem merültem el,

                Akkor ne is várt, hogy működjön. Legalább az alap dolgokkal tisztában kell lenned, ha használni akarod. Amúgy meg nem olyan sok olvasmány.
                Amit első lépésben ismerj meg: Grub beállítása, grafikus felület beállítása. Mindezeket parancssorosan. A többit később ráérsz.
                De ha rám hallgatsz, nem ragadsz re egy disztrónál. Javaslom próbálj ki még 1-2 nagyobb terjesztést. (Pl: ubuntu, fedora. Ezekhez live cd-s telepítés van. Ha nem tetszik, fel se rakd.)

                thege wrote:
                Véletlenül sem akartam senkit megsérteni, ez csak az én véleményem.
                Azért még próbálkozom az új javaslatokkal, az atrocitásokra pedig nem kívánok reagálni…

                Amennyiben ezt komolyan is gondolod, akkor kímélj meg minket az ilyen beszólásoktól:

                thege wrote:
                A 10 reinstall után erősen gondolkozom hogy elküldöm minden pénzem BILL GATES-nek, sőt felveszek 1 milló hitelt és azt is elküldöm neki…
                Szóval aszem életem második linuxos próbálkozása után 2-0 a picipuhának.

                Ezekre nem vagyunk kíváncsiak. Ha ilyeneket irkálsz, ne csodálkozz, ha néhányan beszólnak. Hidd el, elég ilyen marhaságot olvastak/olvastunk. Különben sem kötelező nekünk rajtad segíteni. Ezt gondold át, és úgy kérdezz.

                Ha meg tényleg érdekel a linux felejtsd el a reinstallt. Egy disztrót csak egyszer kell feltenni.
                Nem attól javul meg, hogy újratelepíted, hanem attól, hogy beállítod.

                Egyébként már így is elég sok segítséget kaptál a többi rajtad múlik. 😉

                vetye66 wrote:
                Apám…! Ez azért nem semmi… egy héten belül ketten teszik helyre a fórumot…13.gif

                Lehet, hogy baj van a fórummal? ;D

                Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119622
                Vladi
                Felhasználó

                  Szia thege!

                  thege wrote:
                  Azért próbálkozom meg pár évente a linuxszal mert h hátha az új felylesztéseket már olyan átlag userek mint ÉN képesek kezelni.

                  Megnyugodhatsz, az átlag userek képesek kezelni. 🙂 Persze a fejlesztők csak disztrót tudnak fejleszteni, usert nem. Az ránk maradt.. 😛

                  thege wrote:
                  Az való igaz h semmilyen dokumentációban nem merültem el,

                  Akkor ne is várt, hogy működjön. Legalább az alap dolgokkal tisztában kell lenned, ha használni akarod. Amúgy meg nem olyan sok olvasmány.
                  Amit első lépésben ismerj meg: Grub beállítása, grafikus felület beállítása. Mindezeket parancssorosan. A többit később ráérsz.
                  De ha rám hallgatsz, nem ragadsz re egy disztrónál. Javaslom próbálj ki még 1-2 nagyobb terjesztést. (Pl: ubuntu, fedora. Ezekhez live cd-s telepítés van. Ha nem tetszik, fel se rakd.)

                  thege wrote:
                  Véletlenül sem akartam senkit megsérteni, ez csak az én véleményem.
                  Azért még próbálkozom az új javaslatokkal, az atrocitásokra pedig nem kívánok reagálni…

                  Amennyiben ezt komolyan is gondolod, akkor kímélj meg minket az ilyen beszólásoktól:

                  thege wrote:
                  A 10 reinstall után erősen gondolkozom hogy elküldöm minden pénzem BILL GATES-nek, sőt felveszek 1 milló hitelt és azt is elküldöm neki…
                  Szóval aszem életem második linuxos próbálkozása után 2-0 a picipuhának.

                  Ezekre nem vagyunk kíváncsiak. Ha ilyeneket irkálsz, ne csodálkozz, ha néhányan beszólnak. Hidd el, elég ilyen marhaságot olvastak/olvastunk. Különben sem kötelező nekünk rajtad segíteni. Ezt gondold át, és úgy kérdezz.

                  Ha meg tényleg érdekel a linux felejtsd el a reinstallt. Egy disztrót csak egyszer kell feltenni.
                  Nem attól javul meg, hogy újratelepíted, hanem attól, hogy beállítod.

                  Egyébként már így is elég sok segítséget kaptál a többi rajtad múlik. 😉

                  vetye66 wrote:
                  Apám…! Ez azért nem semmi… egy héten belül ketten teszik helyre a fórumot…13.gif

                  Lehet, hogy baj van a fórummal? ;D

                  Vladi
                  Felhasználó

                    Mortal Kombat? 🙂

                    13 évesen az összes kódot fejből tudtam. ;D

                    Vladi
                    Felhasználó

                      Mortal Kombat? 🙂

                      13 évesen az összes kódot fejből tudtam. ;D

                      Vladi
                      Felhasználó

                        Közben én is megtaláltam az eredetit. Tank néven. Ugyan az mint a battle city. Nekem anno megvolt „kazettán”, én legálisan játszom vele. ;D
                        Kellett hozzá egy FakeNES emulátor.

                        bacsi2!

                        Kiváló ötlet a remake project! 🙂
                        Sajnos sem grafikához*, sem programozáshoz nem értek. 🙁
                        De már vagy egy project tester. ;)**
                        Ezen kívül agyviharban is jó vagyok. ;D***

                        *Legfeljebb firkálok néhány PzIV-et.;D
                        **Fedora7 és Ubuntu 7.04 alatt is tudom tesztelni. Ezen kívül xp-n. 😉
                        ***Ha alakul a dolog, zargatlak majd ötletekkel. 🙂

                        ./off
                        Ezt bírom a fórumban, elkezdünk beszélni valamiről, és egész más sül ki belőle. rolleyes.gif

                        szerk: bocs, majd lehagytam a képernyőképet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 2,068