Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tőlem telepítgethet vasy módjára, amennyit csak akar. De szerintem a telepítés része a legkönnyebb. Nevezett disztrókban pl: igen-igen-ok.
De ha mindig csak újratelepít, sose tanulja meg használni, hibát keresni és elhárítani.
Nameg nem fogja megtapasztalni a linuxszal járó előnyöket. Akkor meg minek kezd bele?
A lényeg tényleg ez:lada2105 wrote:a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert.Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.
🙂
./off
Egyébként beismerem: én magam is raktam újra Fedorát. De akkor azért, mert sikerült annyira elkúrnyi, hogy időben hamarabb megvolt az újratelepítés, beállítás, mint a sok hiba kigyomlálása. 🙂
Szia!
Találkoztunk bizony. Ati driver… 🙁
Sebaj! Ahogy sany is mondta, válts terminálra. (ctrl + alt + F1..2..3..4..5..6 amelyik szimpi.)
Jelentkezz be, majd szerkeszd az xorg.confot. Erre nano vagy mc is jó.
Sudoval csináld. Tehát:Code:sudo mcvagy
Code:sudo nano /etc/X11/xorg.confDe előtte nézd meg a logot. Keress EE vagy WW kezdető sorokat. Kis szerencsével benne is lesznek a megfelelő frissítési értékek.
Ezeket állítsd be az xorg.conf-ban.
Kb itt:Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:
HorizSync 30.0 – 86.0
VertRefresh 50.0 – 160.0A driver pedig:
Section „Device”
Identifier „Videocard0”
Driver „fglrx”Ha még mindig nem indul, újra csak mélyterminál, majd mentsd le a logot.
Másolni cp paranccsal tudsz, pl:Code:cp /var/log/xorg.0.log /home/usered/Utána ide is becsatolhatod, hozzászólás után.
Hajrá! 🙂Szia!
Találkoztunk bizony. Ati driver… 🙁
Sebaj! Ahogy sany is mondta, válts terminálra. (ctrl + alt + F1..2..3..4..5..6 amelyik szimpi.)
Jelentkezz be, majd szerkeszd az xorg.confot. Erre nano vagy mc is jó.
Sudoval csináld. Tehát:Code:sudo mcvagy
Code:sudo nano /etc/X11/xorg.confDe előtte nézd meg a logot. Keress EE vagy WW kezdető sorokat. Kis szerencsével benne is lesznek a megfelelő frissítési értékek.
Ezeket állítsd be az xorg.conf-ban.
Kb itt:Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:
HorizSync 30.0 – 86.0
VertRefresh 50.0 – 160.0A driver pedig:
Section „Device”
Identifier „Videocard0”
Driver „fglrx”Ha még mindig nem indul, újra csak mélyterminál, majd mentsd le a logot.
Másolni cp paranccsal tudsz, pl:Code:cp /var/log/xorg.0.log /home/usered/Utána ide is becsatolhatod, hozzászólás után.
Hajrá! 🙂Egyáltalán nem warez! Azok a játékok többnyire ingyenes, vagy demo verziók. Esetleg gpl.
Ismerem, az egy nagyon jó oldal. Oda járok időnként demóért. Nem kell ugyanis regelni a töltséhez. 🙂Egyáltalán nem warez! Azok a játékok többnyire ingyenes, vagy demo verziók. Esetleg gpl.
Ismerem, az egy nagyon jó oldal. Oda járok időnként demóért. Nem kell ugyanis regelni a töltséhez. 🙂Szia thege!
thege wrote:Azért próbálkozom meg pár évente a linuxszal mert h hátha az új felylesztéseket már olyan átlag userek mint ÉN képesek kezelni.Megnyugodhatsz, az átlag userek képesek kezelni. 🙂 Persze a fejlesztők csak disztrót tudnak fejleszteni, usert nem. Az ránk maradt.. 😛
thege wrote:Az való igaz h semmilyen dokumentációban nem merültem el,Akkor ne is várt, hogy működjön. Legalább az alap dolgokkal tisztában kell lenned, ha használni akarod. Amúgy meg nem olyan sok olvasmány.
Amit első lépésben ismerj meg: Grub beállítása, grafikus felület beállítása. Mindezeket parancssorosan. A többit később ráérsz.
De ha rám hallgatsz, nem ragadsz re egy disztrónál. Javaslom próbálj ki még 1-2 nagyobb terjesztést. (Pl: ubuntu, fedora. Ezekhez live cd-s telepítés van. Ha nem tetszik, fel se rakd.)thege wrote:Véletlenül sem akartam senkit megsérteni, ez csak az én véleményem.
Azért még próbálkozom az új javaslatokkal, az atrocitásokra pedig nem kívánok reagálni…Amennyiben ezt komolyan is gondolod, akkor kímélj meg minket az ilyen beszólásoktól:
thege wrote:A 10 reinstall után erősen gondolkozom hogy elküldöm minden pénzem BILL GATES-nek, sőt felveszek 1 milló hitelt és azt is elküldöm neki…
Szóval aszem életem második linuxos próbálkozása után 2-0 a picipuhának.Ezekre nem vagyunk kíváncsiak. Ha ilyeneket irkálsz, ne csodálkozz, ha néhányan beszólnak. Hidd el, elég ilyen marhaságot olvastak/olvastunk. Különben sem kötelező nekünk rajtad segíteni. Ezt gondold át, és úgy kérdezz.
Ha meg tényleg érdekel a linux felejtsd el a reinstallt. Egy disztrót csak egyszer kell feltenni.
Nem attól javul meg, hogy újratelepíted, hanem attól, hogy beállítod.Egyébként már így is elég sok segítséget kaptál a többi rajtad múlik. 😉
vetye66 wrote:Apám…! Ez azért nem semmi… egy héten belül ketten teszik helyre a fórumot…
Lehet, hogy baj van a fórummal? ;D
Szia thege!
thege wrote:Azért próbálkozom meg pár évente a linuxszal mert h hátha az új felylesztéseket már olyan átlag userek mint ÉN képesek kezelni.Megnyugodhatsz, az átlag userek képesek kezelni. 🙂 Persze a fejlesztők csak disztrót tudnak fejleszteni, usert nem. Az ránk maradt.. 😛
thege wrote:Az való igaz h semmilyen dokumentációban nem merültem el,Akkor ne is várt, hogy működjön. Legalább az alap dolgokkal tisztában kell lenned, ha használni akarod. Amúgy meg nem olyan sok olvasmány.
Amit első lépésben ismerj meg: Grub beállítása, grafikus felület beállítása. Mindezeket parancssorosan. A többit később ráérsz.
De ha rám hallgatsz, nem ragadsz re egy disztrónál. Javaslom próbálj ki még 1-2 nagyobb terjesztést. (Pl: ubuntu, fedora. Ezekhez live cd-s telepítés van. Ha nem tetszik, fel se rakd.)thege wrote:Véletlenül sem akartam senkit megsérteni, ez csak az én véleményem.
Azért még próbálkozom az új javaslatokkal, az atrocitásokra pedig nem kívánok reagálni…Amennyiben ezt komolyan is gondolod, akkor kímélj meg minket az ilyen beszólásoktól:
thege wrote:A 10 reinstall után erősen gondolkozom hogy elküldöm minden pénzem BILL GATES-nek, sőt felveszek 1 milló hitelt és azt is elküldöm neki…
Szóval aszem életem második linuxos próbálkozása után 2-0 a picipuhának.Ezekre nem vagyunk kíváncsiak. Ha ilyeneket irkálsz, ne csodálkozz, ha néhányan beszólnak. Hidd el, elég ilyen marhaságot olvastak/olvastunk. Különben sem kötelező nekünk rajtad segíteni. Ezt gondold át, és úgy kérdezz.
Ha meg tényleg érdekel a linux felejtsd el a reinstallt. Egy disztrót csak egyszer kell feltenni.
Nem attól javul meg, hogy újratelepíted, hanem attól, hogy beállítod.Egyébként már így is elég sok segítséget kaptál a többi rajtad múlik. 😉
vetye66 wrote:Apám…! Ez azért nem semmi… egy héten belül ketten teszik helyre a fórumot…
Lehet, hogy baj van a fórummal? ;D
Mortal Kombat? 🙂
13 évesen az összes kódot fejből tudtam. ;D
Mortal Kombat? 🙂
13 évesen az összes kódot fejből tudtam. ;D
Közben én is megtaláltam az eredetit. Tank néven. Ugyan az mint a battle city. Nekem anno megvolt „kazettán”, én legálisan játszom vele. ;D
Kellett hozzá egy FakeNES emulátor.bacsi2!
Kiváló ötlet a remake project! 🙂
Sajnos sem grafikához*, sem programozáshoz nem értek. 🙁
De már vagy egy project tester. ;)**
Ezen kívül agyviharban is jó vagyok. ;D****Legfeljebb firkálok néhány PzIV-et.;D
**Fedora7 és Ubuntu 7.04 alatt is tudom tesztelni. Ezen kívül xp-n. 😉
***Ha alakul a dolog, zargatlak majd ötletekkel. 🙂./off
Ezt bírom a fórumban, elkezdünk beszélni valamiről, és egész más sül ki belőle.
szerk: bocs, majd lehagytam a képernyőképet.
-
SzerzőBejegyzés
